Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VMT spektaklis | REVIZORIUS

S 2018-03-25 18:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
10.29 - 20.00
Nikolaj Gogol
REVIZORIUS

III DALIŲ SPEKTAKLIS

Režisierius  Rimas Tuminas
Scenografas  Adomas Jacovskis
Kostiumų dailininkė  Vilma Galeckaitė-Dabkienė
Kompozitorius  Faustas Latėnas

Vaidina:

Chlestakovas  Arūnas Sakalauskas
Osipas  Almantas Šinkūnas
Gorodničius  Evaldas Jaras
Ana Andrejevna  Eglė Gabrėnaitė
Marija Antonovna  Ilona Kvietkutė, Agnė Šataitė
Luka Lukičius  Gediminas Girdvainis
Liapkinas-Tiapkinas  Mindaugas Capas
Zemlianika  Arvydas Dapšys
Špekinas  Mantas Vaitiekūnas
Dobčinskis  Jonas Braškys
Bobčinskis  Edmundas Mikulskis
Uchoviortovas  Tomas Kliukas
Avdotja  Inga Burneikaitė
Traktieriaus tarnas  Balys Latėnas
Miestelio moterys  Larisa Kalpokaitė, Jūratė Brogaitė,  Rasa Jakučionytė, Vilija Ramanauskaitė

Spektaklio trukmė – 3 val. 20 min.

PREMJERA – 2001 m. sausio 14 d.

„Revizoriaus“ personažai – „maži“, ydingi žmogeliai, skęstantys nuodėmių ir nuobodulio liūne. Bet režisierius jų nesmerkia ir neniekina – R. Tumino spektaklyje jie, apsėsti fantazijų apie įdomesnį, šviesesnį gyvenimą, netgi įgyja savito žavesio, kelia atlaidų šypsnį ar net užuojautą. Toks paradoksalus požiūris į chrestomatinę, daugybe sceninių klišių aplipusią N. Gogolio pjesę sukelia jauseną, tarsi pirmąsyk girdėtum veikėjų tariamus žodžius, ir verčia stebėtis neišsenkančiu režisieriaus humoro jausmu bei fantazija. Ribos tarp to, kas juokinga ir dramatiška, kas realu ir mistiška, čia beveik išnyksta.
Kritikų už originalią režisieriaus Rimo Tumino interpretaciją įvertintas ir Šv. Kristoforu apdovanotas spektaklis taip pat garsėja talentingų ir energingu ryškiu aktorių ansambliu: Eglė Gabrėnaitė, Evaldas Jaras, Arvydas Dapšys, Gediminas Girdvainis, Andrius Žebrauskas, Ramūnas Cicėnas ir Chlestakovo vaidmeniu  pasižymėjęs Arūnas Sakalauskas už šį vaidmenį taip pat gavęs geriausio aktoriaus apdovanojimą.

Tuminas nebijo laiko teatre. Su juo nekovoja. Kuria labai precizinį spektaklį, duodamas aktoriams laiko išvaidinti viską, kas suteikia jų personažams ryškumo. Kiekvienas lietuvių “Revizoriaus” personažas sukurtas genialiai. Spektaklis iš Vilniaus – tai europietiško teatro pamoka mąstyti paprastai bei išmintingai ir kurti didžius dalykus.
 
Zycie Warszawy

Nežinau aktoriaus visame Lenkijos teatre, apdovanoto tokia kūno ekspresija kaip Arūnas Sakalauskas. Prieš jam prabylant, jo gestai praneša kas ir kaip. Sakalauskas negali meluoti – jį iškart išduotų kūnas. Tačiau jis meluoja, nes jis – aktorius. Meluoja įtikinamai, ir tai labiausiai žavi. Tikro melo arba tariamos tiesos esencija – tai jo vaidmuo Rimo Tumino režisuotame “Revizoriuje”.
 
Gazeta Wyborcza


Tai spektaklis-stebuklas įvairiais požiūriais. Jame didžiausią džiaugsmą kelia puiki aktorių vaidyba. Tačiau tikroji “Revizoriaus” stebuklo priežastis glūdi netikėtame režisieriaus sumanyme, jo originalioje interpretacijoje.
 
Lietuvos rytas


Iš pradžių netramdomai kvatojęsis, pamažu imi santūriau kikenti, kol pagaliau supranti ne tik tai, kad, anot Gorodničiaus, iš savęs juokiesi, bet kad apskritai viskas yra liūdna, o ne juokinga.
 
7 meno dienos


“Revizoriuje”, kaip ir kituose Tumino spektakliuose, sunku apčiuopti tą slidžią, beveik nematomą ribą tarp juokingo ir tragiško, realaus ir mistiško, pokštas čia dažnai pasirodo tiesa, balsingai pradėtas monologas galų gale tampa intymus, o įtūžis per vieną sekundę pavirsta ramybe. Tai reikalauja didžiausio aktorinio meistriškumo, ir aktoriai kuo puikiausiai susidoroja su režisieriaus užduotimis – jie vaidina lengvai ir azartiškai.
 
Nezavisimaja gazeta


Nežinau, kaip Rimui Tuminui pavyksta skaityti gausiomis sceninėmis tradicijomis ir štampais aplipusią pjesę naivaus ir žingeidaus pirmoko žvilgsniu. Skaito ir stebisi, tarsi viską girdėtų pirmą sykį.
 
Teatras
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 2 val. 30 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Nuolaidos:
-15%
1 bil. moksleiviams, studentams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
-30% 1 bil. senjorams (į nuolaidos laukelį įvesti SENJORAS)
-30% 2 bil. neįgaliesiems (į nuolaidos laukelį įvesti NUOLAIDA30)
-15% su Daily Card kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį)
-15% su Laisvalaikio klubo kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
-15% perkant 10 ir daugiau


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Gedimino pr. 4, Vilnius Vilnius Lietuva
Organizatorius
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Gedimino pr. 22 Vilnius
Įmonės kodas 188200375