logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Išskirtiniai tenoro Tomo Pavilionio bei maestro Martyno Staškaus pasirodymai!

Batutos meistras Martynas Staškus diriguos italų klasikos koncerte

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas maestro Martynas Staškus su kameriniu orkestru akompanuos puikiam to pačio teatro solistui tenorui Tomui Pavilioniui koncerte „Įsimylėjęs kareivis“. Italų klasikinių dainų ir neapolietiškų romansų koncerto pavadinimas kilo iš  vienos neapolietiškos dainos pavadinimo („Įsimylėjęs kareivis“ neapolietiškai skamba „O surdato ’nnammurato”). Dainos žodžius sukūrė poetas Aniello Califano, muziką 1915 m. parašė kompozitorius Enrico Cannio. Daina yra apie I-ojo pasaulinio karo kareivį, kuris kariaudamas prisimena savo mylimąją. Kompozitorius sukūrė akompanimentą fortepijonui, tačiau dažniausiai ši daina atliekama akompanuojant orkestrui. Nors apdainuojamas kareivio liūdesys, daina yra pakili ir optimistinė, tai tikras himnas gyvenimui, meilei ir džiaugsmui. Ne veltui, kaip himną, ją naudoja vienas Neapolio futbolo klubas. Šį nuostabų neapolietišką kūrinį atliko ir žymusis italų tenoras Andrea Bocelli koncerte Romos Koliziejuje.

Koncerte taip pat skambės kitos romantinės italų klasikinės dainos, gerai pažįstamos Lietuvos bei pasaulio klasikinės muzikos gerbėjams – „O sole mio“ (O saule mano), „Santa Lucia“, „Un amore cosi grande“ (Meilė tokia didelė), „Marechiare“, „Mattinata“ (Rytas) ir kitos. Daugelis koncerto programos kūrinių tapo klasikinės muzikos repertuaro dalimi, jas dainavo ir dainuoja geriausi italų ir kitų šalių tenorai kaip Tito Schipa, Luciano Pavarotti, Franco Corelli, Enrico Caruso, Jose Carreras, Placido Domingo, Andrea Bocelli, Rolando Villanzon ir kiti. Daugelio dainų melodijas atpažįsta ir Lietuvos publika, tiesa, ne visiems yra žinomi jas sukūrę kompozitoriai ir poetai.

Kompozitorius Eduardo Di Capua, gimęs Neapolyje 1865 m., absoliutų italų klasikos hitą „O sole mio“ sukūrė būdamas toli nuo karštos gimtojo miesto saulės – Odesoje prie juodosios jūros. Kaip ir daugelis menininkų, E.Di Capua negalėjo pragyventi iš muzikos, todėl tikėjosi išlošti pinigų loterijoje ir nuolat lošdavo. Užsimezgusi draugystė su kitu neapoliečiu poetu Vincenzo Russo buvo vaisinga: iš jos gimė gražūs romansai, tokie kaip „Ì te vurria vasà“ (Norėčiau tave bučiuoti), „A serenata d‘e rose“ (Rožių serenada), „Torna maggio“ (Grįžta gegužis). Itin gražus melancholiškas ir švelnus kūrinys, tikras muzikos šedevras yra kompozitoriaus daina „Maria Mari“, melodiją šiai dainai įkvėpė G.Verdi „Aida“. Menininkas mirė visiškame skurde, ir net po jo mirties dar ilgai nebuvo pripažintas – jo žmonai, likusiai našle, Italijos valdžia mokėjo juokingai mažą pensiją. Vėliau poetas Pasquale Ruocco, prisimindamas kūrėjo aistrą lošti loterijoje, pasakė taip: „E.Di Capua nesisekė loterijoje, tačiau vieną dieną jis laimėjo „aukso puodą“ – sukūrė dainą „O sole mio“.

Martynas Staškus, pripažintas Lietuvos ir pasaulio dirigentas, kryptingai siekė orkestro dirigento sėkmės. Vos baigęs Lietuvos muzikos akademiją ir  įgijęs orkestro ir operos dirigento specialybę, 1995 m. pradėjo dirbti dirigento asistentu Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre, po metų tapo šio teatro dirigentu, o 1997–1998 m. buvo jo vyriausiasis dirigentas. Maestro M. Staškaus repertuare – daugiau nei 40 operos ir baleto spektaklių.
Kiekvieną kartą šis menininkas diriguoja taip tarsi pirmą kartą – uždegdamas ne tik visą orkestrą, bet be galo žavėdamas publiką. M. Staškui diriguojant dainavo pasaulinio garso solistai V. Noreika, I. Milkevičiūtė, V. Juozapaitis, V. Urmana, E. Montvidas, B. Maisuradzė, griežė G. Kremeris, skambino K. Broja, A. Paley’us ir kt.
Pernai metais Martynas Staškus dirigavo italų tenoro ir koncertų programos kūrėjo Donato Ravini italų klasikos ir neapolietiškų romansų koncerte „Meilės sapnas“. Koncertas sulaukė Druskininkų ir Mažeikių miestų publikos pripažinimo.

Tomas Pavilionis, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, šiuo metu kuriantis įsimintinus vaidmenis teatre. Pernai metais akompanuojant Kauno miesto simfoniniam orkestrui kartu su  pasaulinėmis operos žvaigždėmis Dmitri Chvorostovsky, Nadine Sierra, Francesco Demuro, Oksana Volkova, Andrea Mastroni dainininkas dalyvavo G. Verdi operos “Rigoletto” kompaktinės plokštelės įrašuose.

T. Pavilionis 2010 m. baigė vokalo studijas Muzikos akademijoje, mokėsi prof. V. Juozapaičio klasėje. 2009 m. debiutavo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre ir jame dirbo iki 2014 m. Už Nemorino vaidmenį G. Donizetti operoje „Meilės eliksyras“ šiame teatre 2014 m. buvo nominuotas „Auksiniam kryžiui“ ir „Padėkos kaukei“.

Tomas Pavilionis turi aktyvios sceninės patirties su muzikos grupe „elFuego“,  todėl yra puikus emocijų kūrėjas scenoje. Pastaruosius kelerius metus tenoras stiprina savo, kaip operos solisto, pozicijas – žinių ir meistriškumo semiasi vairiuose tarptautiniuose meistriškumo kursuose bei pas geriausius italų vokalo pedagoguss Paolo de Napoli, Vincenzo Manno, nuo 2016 m. stažuojasi pas prof. R. Sadnik.

“Šis naujas tenoras, gebantis išdainuoti itin aukštas natas, turintis stiprų švarų balsą, yra kylanti operos žvaigždė Lietuvos klasikinės muzikos padangėje“, - pristato Tomą operos profesionalai.

Pradėjęs dainuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, 2015 m. atlikėjas buvo įvertintas „Operos vilties“ apdovanojimu. Teatre Tomas yra pagrindinis tenoras ir atlieka nuostabias partijas žymiosiose italų operose – Alfredo G. Verdi operoje “La Traviata”, Rodolfo G.Puccini “La bohème”, grafo Almavivos G. Rossini operoje “Sevilijos kirpėjas” („Il barbiere di Siviglia“) bei kitus įsimintinus vaidmenis. T. Pavilionis kviečiamas dainuoti įvairiuose klasikinės muzikos projektuose, bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos orkestrais, muzikiniais teatrais, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Pietų Korėja, Kinija, Europa).

Koncertus „Įsimylėjęs kareivis“ organizuoja kompanija „Klasikos degustacija“. Jos prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė kartu su savo gyvenimo ir šios veiklos partneriu tenoru ir meno vadovu Donato Ravini 2015-2016 metais sukūrė ir Lietuvos publikai pristatė 6 italų klasikos, operos arijų ir neapolietiškų romansų koncertus 4 Lietuvos miestuose, tarp jų Vilniuje ir Kaune. Koncertuose dainavo viena geriausių Lietuvos operos solisčių Joana Gedmintaitė, akomponavo dirigentai Martynas Staškus ir Robertas Bliškevičius bei jų vadovaujami kameriniai orkestrai bei pianistas Linas Dužinskas. Aranžuotes kameriniam orkestrui parašė Lietuvos nacionalinės filharmonijos
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить