logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню
Поиск на карте
Выбрать период

Grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijos studija

Ср 20.07.2022 10:00 - Вс 02.10.2022 18:00
Kauno rajono muziejus
0.50 - 1.20

Raudondvario grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius (Benedykt Henryk Tyszkiewicz, Beinoît Henri Tyszkiewicz, Benoît de Tyskiewicz, 1852–1935) – išskirtinė, tačiau dar nepakankamai pažinta Lietuvos kultūros istorijos asmenybė. Jis buvo neeilinė fotografijos meno figūra, vienas iš meninės fotografijos pirmtakų Lietuvoje ir pirmasis šalies keliautojas-fotografas. Lietuvą ir Prancūziją savaisiais namais laikęs fotografas nuo 1884 m. dalyvavo Prancūzų fotografų draugijos veikloje, nuo 1898 m. buvo prestižinio Paryžiaus fotoklubo narys. Nuo 1894 m. dalyvavo parodose, jo fotografijos publikuotos reprezentaciniuose prancūzų piktorializmo leidiniuose, parodų kataloguose, žurnaluose. B. H. Tiškevičiaus kūryba atitiko europines ano meto fotografijos tendencijas ir neturėjo analogų Lietuvoje. Daugelį dešimtmečių B. H. Tiškevičiaus, kaip fotografo, vardas Lietuvoje buvo beveik nežinomas, o kūrybinio palikimo fragmentai saugoti tik užsienyje. Manyta, kad visa kita negrįžtamai prarasta, todėl prieš keletą metų atrasta ir į Lietuvą sugrąžinta didžiulė jo kūrinių kolekcija tapo tikra sensacija ir papildė Lietuvos fotografijos istoriją naujais išskirtiniais štrichais.

Parodoje Grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijos studija analizuojami grafo B. H. Tiškevičiaus fotografijos ypatumai, meniniai ieškojimai ir pasiekimai, fotografinės kūrybos istoriniai ir šiuolaikiniai kontekstai. Jos branduolį sudaro fotografijos ir kitos vertybės iš Šiaulių Aušros muziejaus padalinio – Fotografijos muziejaus rinkinių ir Petraičių šeimos rinkinio. Eksponatus ir jų kopijas parodai taip pat suteikė Kauno rajono muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Lietuvos nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Trakų istorijos muziejus, Kretingos muziejus, Palangos kurorto muziejus, MO muziejus, Niseforo Njepso (Nicephore Niepce) muziejus (Šalonas prie Sonos, Prancūzija), Prancūzijos nacionalinė biblioteka Paryžiuje, Valstybinis muziejus (Rijksmuseum) (Amsterdamas, Nyderlandai), Nacionalinis muziejus Varšuvoje, Lenkijos nacionalinė biblioteka Varšuvoje, Varšuvos karališkosios pilies muziejus, Cechanoveckių (Ciechanowiecki) fondas (Lenkija), Jurgenas Štubė (Jürgen Stubbe, Vokietija), Gintautas Trimakas, Paulius ir Svajonė Stanikai.

Paroda Kauno rajono muziejuje veikia 2022 07 06 – 2022 08 29.

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijos studija Ср 20.07.2022 10:00 Kauno rajono muziejus 0.50 - 1.20
Мероприятие Grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijos studija
Дата / Время Ср 20.07.2022 10:00
Место проведения Kauno rajono muziejus
Цена 0.50 - 1.20
Полезная информация
Nuolaidos:
- studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Организатор мероприятия берет на себя ответственность за мероприятие и его качество. Возврат билетов осуществляется только в случае отмены или переноса мероприятия. Дистрибьютор выступает в роли посредника, не связанного обязательствами. Для получения подробной информации о возврате билетов, пожалуйста, ознакомьтесь с "Потребительской политикой" здесь.
Место проведения
Kauno rajono muziejus
Pilies tak. 1 Литва
Организатор
Kauno rajono muziejus
Pilies tak. 1, Raudondvario k Kauno r.
krmuziejus@gmail.com; +370 37 449 601
Рег. №: 188211628
Мероприятие Grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijos studija
Дата / Время Ср 20.07.2022 10:00
Место проведения Kauno rajono muziejus
Цена 0.50 - 1.20
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить