logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Čardašo karalienė

Пт 29.12.2023 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai

Gruodžio 29 d., penktadienį, 15 val.


ČARDAŠO KARALIENĖ

JULIJA KARALIŪNAITĖ, sopranas
EKATERINA RODIONOVA, smuikas
BIRUTĖ ASEVIČIŪTĖ, fortepijonas

Programa
Ištraukos iš I. Kalmano, J. Strausso operečių, V. Monti, J. Halvorseno, F. Kreislerio
ir kitų kompozitorių kūriniai – čardašai, čigoniški romansai, rapsodijos.Įsivaizduokime  – niūrus žiemos vakaras ir židinio ugnis vengrų smuklėje (vengr. Csárdás / csárda – smuklė). Už lango šaltus vandenis plukdo Dunojus, bet čia jauku, netyla pokalbiai, girdisi smuiko rauda, nerimsta čardašo šokėjai, o atmosferoje sklando begalinis ilgesys ir meilė laisvei. Tokia ta vengrų smuklė...


Ugningasis čardašas – vengrų ir Vengrijos čigonų šokis, atsiradęs 19 a. viduryje kaip miesto folkloro dalis per vengrų rekrūtų ėmimą į Austrijos armiją. Vėliau šokis išpopuliarėjo vengrų ir kitų tautų kompozitorių – ypač F. Liszto, F. Erkelio, J. Brahmso, F. Schuberto – kūryboje. Čardašui, kaip ir visai vengrų muzikai, būdinga aštri, akcentuota ritmika, sinkopės, gausiai ornamentuota melodika, dažna vadinamoji čigoniškoji dermė. Pirmoji šokio dalis – lėta ir lyriška, dažniausiai šokama vyrų, antroji – greita ir veržli, šokama poromis. Pabrėžtas dalių kontrastas išryškina vidinį muzikos dramatizmą ir dinamiką.


Julija Karaliūnaitė yra sukūrusi nemažai vaidmenų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ji kviečiama dainuoti garsiuose operos festivaliuose: 2021 m. Jeruzalės lyrinės operos festivalyje solistė atliko Miuzetės vaidmenį (G. Puccini „Bohema“) ir 2022 m. – Undinės vaidmenį (A. Dvoržakas „Undinė“), tais pačiais metais Narvos operos festivalyje – Tatjanos vaidmenį (P. Čaikovskis „Eugenijus Oneginas“), o 2023 m. – Marcelinos vaidmenį Makedonijos operos ir baleto teatre (W. A. Mozart „Figaro vedybos“) ir Adrianos Lecouvreur vaidmenį to paties pavadinimo kompozitoriaus F. Cilea operoje Narvos operos festivalyje.


Ekaterina Rodionova – Panevėžio muzikinio teatro orkestro artistė, kamerinės muzikos atlikėja, airių liaudies muzikos atlikėja. Kaip orkestro artistė įvairių orkestrų sudėtyse smuikininkė koncertavo daugelyje ES ir Persijos įlankos šalių, 2010 – 2016 m. grojo Kairo (Egiptas) operos teatro orkestre.


Birutė Asevičiūtė – tarptautinių konkursų laureatė, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pianizmo meistriškumą tobulino meistriškumo pamokose pas žymius profesorius: Jack Weinrock (JAV), A. Juozapėnaitė-Eesmaa (Estija), Ulrich Eisenlohr (Vokietija), Heike-Dorothee Alardt (Vokietija), Helene Luyten (Belgija), Michel Tranchant (Prancūzija), S. Malcev (Rusija) ir kt.

Atlikėja koncertuoja su tokiomis scenos žvaigždėmis kaip M. Vitulskis, L. Mikalauskas, J. Vaškevičiūtė, O. Kolobovaitė ir kt., yra buvusi Maestro Virgilijaus Noreikos scenos partnere. Pianistė dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose („Permainų muzika“, „Tebūnie naktis“, „Pavasario gaida“, „Mūsų miesteliai“, „Kai skamba gatvės“, Tarptautinis M. K. Oginskio festivalis) ir kt., pati kuria koncertines programas. Ji taip pat yra lektorė, skaitanti pranešimus Lietuvos pedagogams ir muzikantams.

Сайт мероприятия: http://www.ambravox.lt

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Čardašo karalienė Пт 29.12.2023 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.00 - 30.00
Мероприятие Čardašo karalienė
Дата / Время Пт 29.12.2023 15:00
Место проведения Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Цена 12.00 - 30.00
Полезная информация

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~14:30
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 4 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 4-7 metų vaikams bilieto kaina 12,00 Eur.


Организатор мероприятия берет на себя ответственность за мероприятие и его качество. Билеты не подлежат обмену и возврату (в том числе в случае непосещения). В случае отмены или переноса мероприятия организатор несет ответственность за принятие решения о возврате билетов и возмещении расходов и несет ответственность за возмещение и ущерб. Распространитель билетов действует только как независимый агент и не несет ответственности за возврат или ущерб. Возврат билетов должен быть запрошен у организатора мероприятия. Для получения дополнительной информации о возврате билетов, пожалуйста, ознакомьтесь с "Потребительской политикой" здесь.
 
 
Место проведения
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Литва
Организатор
Ambra Vox, VšĮ
Geležių km., Smėlio g. 40 Vilniaus raj
+370 612 31170; ambra@ambravox.lt
Рег. №: 302719606
НСО ND
Мероприятие Čardašo karalienė
Дата / Время Пт 29.12.2023 15:00
Место проведения Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Цена 12.00 - 30.00
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Купить билет POP+KLASIKA! Netikėtas duetas POP+KLASIKA! Netikėtas duetas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Купить билет ROŽĖS KAVALIERIUS. Teatralizuotas koncertas ROŽĖS KAVALIERIUS. Teatralizuotas koncertas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Купить билет Iš tamsos į šviesą. Teatralizuotas koncertas Iš tamsos į šviesą. Teatralizuotas koncertas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Купить билет NUO RETRO IKI ROKENROLO! Valdemaras Frankonis ir draugai! NUO RETRO IKI ROKENROLO! Valdemaras Frankonis ir draugai! Užutrakio dvaro sodybos EUROPOS salė, Trakai
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить