По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Edgaras Montvidas /Lietuva-Didžioji Britanija/, Lietuvos kamerinis orkestras

Чт 15.11.2018 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
12.80 - 24.80
 
„Nušvitimai“
Lietuvos kamerinis orkestras

Meno vadovas Sergėj Krylov
Solistas Edgaras Montvidas (Lietuva–Didžioji Britanija)
Dirigentas Nicholas Milton (Australija)

Programa: Joseph Haydn, Gustav Mahler, Gerald Finzi, Benjamin Britten


Vienas dažniausiai užsienyje Lietuvą reprezentuojančių Lietuvos orkestrų, neseniai iš Kinijos grįžęs ir netrukus pasauliui naują kompaktinę plokštelę „Baltic Concerti“ pristatysiantis Lietuvos kamerinis orkestras mūsų šalies publiką šįkart kviečia klausytis programos, parengtos su australų batutos maestro Nicholu Miltonu ir Lietuvos vokalo pažiba Edgaru Montvidu. 
Orkestras ir ypatingi jo svečiai atliks programą „Nušvitimai“, kurioje skambės Josepho Haydno, Gustavo Mahlerio, Geraldo Finzi ir Benjamino Britteno kūriniai.

Australų dirigentas Nicholas Miltonas jau yra bendradarbiavęs su Lietuvos kameriniu orkestru ir pavadino jį tikru Lietuvos muzikinės kultūros brangakmeniu. N. Miltonas Sidnėjaus konservatorijoje, Mičigano valstybiniame universitete ir Juilliardo mokykloje studijavo smuiką, dirigavimą, muzikos teoriją ir filosofiją. Jis tapo ne vieno konkurso laureatu, yra pelnęs JAV ir Australijos apdovanojimų. N. Miltonas kviečiamas diriguoti pagrindiniams Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, D. Britanijos, Vengrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Olandijos ir įvairių Azijos šalių orkestrams.

Kitas šio vakaro svečias – iškilus lietuvių tenoras Edgaras Montvidas. Londone gyvenantis solistas pasirodo daugelyje pagrindinių Europos ir JAV operos teatrų ir festivalių, koncertų salių, kaip antai – Londono „Covent Garden“, Miuncheno „Bayerische Staatsoper“, Berlyno „Komische Oper“, Anglijos, Škotijos nacionaliniai, Hamburgo, Frankfurto, Amsterdamo, Oslo, Ženevos, Dresdeno, Leipcigo, Liono, Bordo, Santa Fe (JAV) operos teatrai, Glaindborno ir Provanso Ekso festivaliai. E. Montvidas nėra retas svečias ir Lietuvoje: bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, „Vilnius City Opera“, yra surengęs rečitalių Pažaislio bei Vilniaus festivaliuose. Solistas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ir kitais garbės ženklais.

E. Montvidas su LKO koncerte atliks Benjamino Britteno ciklą „Nušvitimai“ („Les Illuminations“) pagal prancūzų poeto Arthuro Rimbaud žodžius. Šio dekadentizmo ir simbolizmo pradininko, „prakeiktųjų poetų“ atstovo sukurto ciklo „Nušvitimai“ poemos – tai nerimuota, prozai artima poezija, kupina siurrealizmo vizijų. Brittenas puikiai jaučia ir perteikia prancūzų kalbos subtilybes, sudėtingo teksto niuansus, jautriai intonuoja žodį.

Viso koncerto programą LKO pradės sau įprasta klasicizmo epochos muzika. Skambės Josepho Haydno Simfonija Nr. 22 Es-dur („Filosofas“). Ji apibūdinama kaip muzikos kūrinys, sujungęs vėlyvojo baroko ir ankstyvojo klasicizmo stilistinius bruožus. Po jos klausysimės Gustavo Mahlerio Dešimtosios simfonijos, kuri neretai vadinama „didžia nebaigtąja“. Ji turėjo būti penkių dalių, deja, kompozitoriui mirus, simfonija liko eskizuose, baigta tik pirma dalis Adagio.

Antrosios koncerto dalies pradžiai pasirinktas Geraldo Finzio „Romansas styginiams“. G. Finzis, sekdamas XIX a. pab.–XX a. pr. anglų muzikos tradicijomis, sukūrė savitą stilių ir buvo vadinamas vienu originaliausių britų kompozitorių. Tad jo „Romansas styginiams“ taps puikia įžanga į britų klasiko B. Britteno „Nušvitimus“.

Beje, Lietuvos kamerinis orkestras šiemet dar du kartus pasirodys Klaipėdos koncertų salėje. Gruodžio viduryje jį išgirsime koncerte visai šeimai „Kalėdinis žvėrių karnavalas“, o paskutinėmis metų dienomis jis koncertuos su savo meno vadovu, smuiko virtuozu ir dirigentu Sergejumi Krylovu. Maloniai kviečiame paklausyti šio puikaus orkestro atliekamos muzikos!
______________________________
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Edgaras Montvidas /Lietuva-Didžioji Britanija/, Lietuvos kamerinis orkestras Чт 15.11.2018 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 12.80 - 24.80
Полезная информация
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos: 1
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Место проведения
Šaulių g. 36 Klaipėda Литва
Тот же организатор То же место проведения