По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

F.Mammola /mandolin, Italija/, N.D.Beniušytė /klavesinas/, Čiurliono kartetas

Вт 23.10.2018 18:30
Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda
 
„Su muzika –  per Europą“

Francesco Mammola
(mandolin, Italija)
Nijolė Dorotėja Beniušytė (klavesinas, Lietuva–Italija)
Čiurlionio kvartetas: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (Ii smuikas),
Gediminas Dačinskas (altas), Gleb Pyšniak (violončelė)

Programa: Domenico Gaudioso, Giovanni Paisiello, Antonio Vivaldi, Ilkay Bora Öder, Giovanni Sollima


Koncertas „Su muzika –  per Europą“ pristatys retokai Klaipėdos koncertų salėje skambančius muzikos instrumentus mandoliną ir klavesiną. Stilistiškai plačią XVIII–XXI amžių muzikos programą klausytojams pateiks klavesinininkė Nijolė Dorotėja Beniušytė ir italų mandolinininkas Francesco Mammola. Taip pat išgirsime Nacionalinės premijos laureatą Čiurlionio kvartetą.

Nijolė Dorotėja Beniušytė – tarptautinio muzikos festivalio „Le strade d’Europa“. Lietuva–Italija“ organizatorė. Ji yra baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, taip pat studijavo Prahos HAMU akademijoje. N. D. Beniušytė laimėjo Italijos vyriausybės stipendiją studijoms Romos Santa Cecilia ir Akvilos Alfredo Casella konservatorijose, kurioje 2017 metais aukščiausiais įvertinimais baigė klavesino ir istorinių klavišinių instrumentų specialybės magistro studijas.

Atlikėja aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose renginiuose, konkursuose, festivaliuose, nuolat tobulinasi senosios muzikos meistriškumo kursuose. Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai proga ji koncertavo Lietuvos ambasados prie Šventojo Sosto ir Maltos ordino renginyje, pasirodė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos progai surengtame koncerte Romos koncertų salėje „La Sala dell‘Immacolata“. Taip pat koncertavo Romos Venecijos muziejaus rūmuose, Vilniaus valdovų rūmuose. Kaip solistė debiutavo su LNF kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana“, Romos Santa Cecilia konservatorijos orkestru, Akvilos Alfredo Casella barokinės muzikos orkestru, dalyvavo festivalyje „Sugrįžimai“, Šiaurės Lietuvos muzikos festivalyje Biržuose ir kitur. 

Francesco Mammola, pelnęs muzikos kritikų ir publikos pripažinimą, dar vaikystėje buvo vadinamas enfant prodige – vunderkindu. Šiemet jis aukščiausiais įvertinimais ir garbės laipsniu baigė Akvilos miesto „Alfredo Casella“ konservatorijos magistro studijas. F. Mammola yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų bei „Claudio Abbado“ meno premijos laureatas, Tarptautinės kultūros akademijos „S. Giovanni Crisostomo“ ir Italijos Respublikos Senato apdovanotas bronzos medaliu už aktyvią meninę veiklą, yra įtrauktas į pasaulinį mandolininkų virtuozų sąrašą.

Solinės karjeros metu atlikėjas sukaupė šimtus koncertų pagrindinėse Italijos koncertų ir teatrų salėse, Anglijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Lietuvoje ir Vatikane. F. Mammola yra Tarptautinio festivalio „Night of the Chimera“ meno vadovas.

„Publika buvo pakerėta idealiai tolygaus visų instrumentų skambesio“; „Čiurlionio kvartetas – tai bent! Susigrojimas nepriekaištingas, o interpretacijos – nuoširdžios ir nepaprastai tikslios.“ – taip užsienio spaudoje apibūdinamas Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvas Čiurlionio kvartetas. Jam buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Ansamblis yra koncertavęs visoje Europoje, taip pat Kanadoje, JAE, JAV, Meksikoje, Japonijoje bei Kinijoje,

Čiurlionio kvartete griežia Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas) ir šiemet prie kolegų prisijungęs, uostamiesčio publikai puikiai pažįstamas violončelininkas Glebas Pyšniakas, buvęs Klaipėdos kamerinio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris, įdomiausių meninių sumanymų iniciatorius.

Italų baroko ir klasicizmo atstovų kūriniai programoje „Su muzika –  per Europą“ derės su šiuolaikiniais opusais. Naujausiai kūrybai atstovaus jauno turkų kompozitoriaus Ilkay Bora Ödero kūriniai. Kitas ryškus programos akcentas – pernai Klaipėdos violončelės festivalyje koncertavusio įžymaus dabarties italų kompozitoriaus ir violončelininko Giovanni Sollimos kūrinys „Sonnets et Rondeaux“ styginių kvartetui. G. Sollima kuria minimalistinę muziką, ieško originalios raiškos galimybių, o jo kompozicijų mielai klausosi tiek klasikinės muzikos, tiek džiazo, roko ar net metalo gerbėjai.
Maloniai kviečiame pakeliauti „Su muzika –  per Europą“!
____________________________________________
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
F.Mammola /mandolin, Italija/, N.D.Beniušytė /klavesinas/, Čiurliono kartetas Вт 23.10.2018 18:30 Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda
Полезная информация
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Место проведения
Šaulių g. 36 Klaipėda Литва
Тот же организатор То же место проведения