По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

G.Isphording, R.Tepp, V.Storastienė, V.Norkūnas, KKO | ''Klavesino fiesta''

Чт 28.03.2019 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 14.80
„Klavesino fiesta“

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai: Goska Isphording (klavesinas, Lenkija),
Reinut Tepp (klavesinas, Estija),
Vaiva Eidukaitytė-Storastienė (klavesinas),
Vilimas Norkūnas (klavesinas)
Vytautas Sriubikis (fleita), Ingrida Rupaitė-Petrikienė, Rūta Lipinaitytė (smuikai)
Dirigentas Tomas Ambrozaitis

Programa: Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn,  Henryk Mikołaj Górecki, Alfred Schnitthe, Justė Janulytė

„Klavesino fiesta“ kovo 28 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą intriguos Klaipėdos koncertų salėje susirinkti ne tik miesto, bet ir visos šalies melomanus. Tai bus jau septintoji fiesta, kurių tradiciją 2016 metų sausį pradėjo Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus. „Klavesino fiesta“ Klaipėdon sukvies garsius šalies ir užsienio klavesinininkus. Tai Goska Isphording (Lenkija), Reinut Tepp (Estija), Vaiva Eidukaitytė-Storastienė ir Vilimas Norkūnas. Scenoje išvysime ir ilgametį orkestro bičiulį dirigentą Tomą Ambrozaitį.

„Klavesino fiesta“ pagerbs Renesanso ir baroko epochose klestėjusį klavišinį muzikos instrumentą, kuriuo Lietuvoje grojama nuo XVI amžiaus. Lietuvos Didžiosios Kunigaiškystės valdovų ir didikų rūmų orkestruose dirbo klavesino atlikėjai iš užsienio. Manoma, kad vienas pirmųjų klavesinus laisvalaikiu gamino poetas ir kunigas Kristijonas Donelaitis.

Klavesinas tradiciškai įeina į senosios muzikos ansamblio ar barokinio orkestro sudėtį, jam sukurta daug kūrinių, pradedant soliniais ir baigiant koncertais su nedidelės sudėties orkestrais. Vienas pirmųjų tokių koncertų autorių buvo Johannas Sebastianas Bachas. „Klavesino fiesta“ įgarsins net dvi baroko genijaus partitūras, kurios simboliškai įrėmins visą renginį. Pradžioje suskambės J. S. Bacho  „Brandenburgo koncertas“ Nr. 5. Jo solo partijas gros dažnai su KKO muzikuojantys atlikėjai – iš Talino atvykstantis klavesinininkas Reinut Tepp ir vilnietis fleitininkas Vytautas Sriubikis.

Klasicizmo epochai atstovaus Josepho Haydno Koncertas Nr. 11 D-dur, originaliai sukurtas klavesinui arba fortepijonui. Jo solo partiją skambins vilnietis Vilimas Norkūnas, Klaipėdoje pasirodantis ne tik klavesinininko, vargonininko, bet ir choro dirigento ar net solisto dainininko amplua.

XX amžiuje įvykęs klavesino muzikos atgimimas inspiravo naujų kūrinių atsiradimą. Tarp jų buvo ir Alfredo Schnitthe’s Concerto grosso Nr. 1 dviem smuikams, klavesinui, preparuotam fortepijonui ir styginiams. Abiem  klavišiniais instrumentais gros Vaiva Eidukaitytė-Storastienė, dažnai KKS koncertuojanti kaip Lietuvos kamerinio orkestro klavesinininkė. Solo partijas šiame kūrinyje taip pat grieš smuikininkės Ingrida Rupaitė-Petrikienė, kuri yra Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisterė, bei Rūta Lipinaitytė.

Meninių paradoksų nevengianti žymi šių dienų klavesinininkė Goska Isphording  specializuojasi šiuolaikinės muzikos atlikime. Pirmąkart Klaipėdoje koncertuosianti atlikėja kartu su orkestru interpretuos XXI amžiaus kūdikį – Justės Janulytės kūrinį „Vėjo arfa“. „Mano kūrinys yra ne instrumento, o paties gamtos fenomeno muzikinė išraiška. Klavesinas beveik nerezonuoja, tad rezonansas išgaunamas styginiais instrumentais. Pamažu jis atsiskiria nuo garso šaltinio, tampa savarankiškas ir, pasiekęs aukščiausių tonų, galiausiai vėl į jį sugrįžta“, – teigia Nacionaline premija už vizualiųjų metaforų muzikinį įprasminimą įvertinta kompozitorė.

 „Klavesino fiestos“ pabaigoje visi keturi solistai G. Isphording, R. Tepp, V. Eidukaitytė-Storastienė ir V. Norkūnas su Klaipėdos kameriniu orkestru atliks J. S. Bacho Koncertą keturiems klavesinams ir orkestrui. Jo metu scenoje puikuosis net 4 gražuoliai instrumentai. Naujasis KKS klavesinas sulauks pastiprinimo – specialiai šiai programai bus atgabenti 3 instrumentai iš Vilniaus. Tai bus tikrai įspūdinga, tad labai kviečiame paklausyti išskirtinio koncerto!


Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

 

 

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
G.Isphording, R.Tepp, V.Storastienė, V.Norkūnas, KKO | ''Klavesino fiesta'' Чт 28.03.2019 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 14.80
Полезная информация

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val. 50 min.
Pertraukos: 1
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Место проведения
Šaulių g. 36 Klaipėda Литва
Тот же организатор То же место проведения