По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Kalėdinis vakaras Angeliška baroko muzika Renata Dubinskaitė, Vilimas Norkūnas

Ср 26.12.2018 14:00
Paliesiaus dvaras, Ignalina
11.00 - 76.00
Kalėdos šeimos šventė, kvepianti šiluma, mandarinais, prieskoniais ir karštu vynu. Šiais metais gruodžio 26 d. kviečiame jas praleisti Paliesiaus dvare, kūrenantis židiniui, klausantis širdį raminančios senųjų laikų muzikos, užkandžiaujant dar karštomis cinamoninėmis bandelėmis iš mūsų kepyklėlės, kurioje nenustoja kūrentis krosnis, o iš kamino rūkti dūmai.
Kviečiame į šiltą, tikra žiema ir šiltu namų jaukumu kvepiantį vakarą tikrame dvare, kurio taip ilgisi siela per Kalėdas ir kurį taip sunku patirti miesto šurmuly.

Kalėdinėje programoje:
Jaukus ramybe pulsuojantis Kalėdinis koncertas: „Angeliška baroko muzika“
Edukacinė vilnos vėlimo adata valanda (gaminsime dovaną Kalėdinį žaisliuką artimam žmogui)
Vakarienė prie bendro stalo: dvaro virtuvės šefo pasiūlymas – nuo karšto patiekalo iki deserto ir vyno.

Daugiau apie koncertą:
Šiais metais minimos 400-osios žymaus italų kompozitoriaus Giulio Caccini (c. 1550–1618 ) mirties metinės. Caccinio įtaką muzikos istorijai sunku pervertinti, nes su juo susijusi  bene ryškiausia muzikos stiliaus revoliucija – naujo solinio vokalinės muzikos stiliaus, vadinamo monodija, atsiradimas. Tai buvo priešprieša sudėtingam renesanso polifonijos stiliui, kuriame 3-6 lygiaverčiai balsai nuolat pynėsi tarpusavyje, taip apsunkindami dainuojamo teksto suvokimą. XVII a. pradžios barokinėje monodijoje daugiabalsį muzikos audinį pakeitė vienas balsas su aiškia melodija. Kartu su jį lydinčiu instrumentiniu akompanimentu solistas galėjo ekspresyviai perteikti poezijoje užrašytas prasmes. Stiliaus lūžį paženklino 1601 m. Florencijoje išleistas Caccini natų rinkinys "Naujoji muzika". Kompozitoriaus jubiliejus yra puiki proga prisiminti Lietuvoje labai retai atliekamus jo kūrinius ir išgirsti unikalų XVII a. pradžios naujosios muzikos skambesį. Tad antrąją Kalėdų dieną kviečiame jaukiai praleisti Paliesiaus dvare.

Koncertinėje programoje atliekamos Caccinio ir jo amžininkų dainos, parašytos pagal garsių to meto poetų tekstus – melancholiški ir linksmi kūriniai, sukurti paprasta strofine forma, bei vokalinės kompozicijos, primenančios ankstyvosios operos fragmentus ir perteikiančios kontrastingas emocines būsenas. Kūriniuose išryškėja tobula muzikos ir poezijos sąjunga, kurią papildo projekcijoje rodomi XVII a. pradžios italų tapybos paveikslų vaizdai, kuriantys ypatingą atmosferą.

Šia ankstyvojo baroko muzikos programa su klausytojais dalinsis du aistringi senosios muzikos puoselėtojai dainininkė Renata Dubinskaitė ir klavesinininkas Vilimas Norkūnas. Šie akademiniam pasauliui puikiai pažįstami muzikantai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir prestižiniuose Europos senosios muzikos festivaliuose.

Daugiau informacijos apie atlikėjus:
http://www.vilimas.lt/
http://www.cantofiorito.lt/Members-853.html

Pasiklausyti:
https://soundcloud.com/vilimas-norkunas/g-frescobaldi-1583-1643
https://www.youtube.com/watch?v=GEnmbB9G-yc

Užsakyti kalėdinio vakaro programą ir gauti visa informacija galite: el.p. info@paliesiausdvaras.lt  arba tel. 8 626 82 760.

Daugiau apie dvarą: https://paliesiausdvaras.lt/

Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)


KALĖDINIO VAKARO PROGRAMA
Koncertas „Angeliška baroko muzika“

Kalėdinio žaislo vėlimas
Po koncerto pakviesime visus prie margaspalvių ir švelnių vilnų, iš kurių adatos pagalba nusivelsime norimą kalėdinį žaislą. Tai bus ne tik puikus užsiėmimas mums, bet ir graži savo rankomis padaryta dovana artimam žmogui.
Vakarienė
Kalėdų šventės stalui šį kartą paruošėme itin gardžių patiekalų. Pakviesime visus susėsti prie vieno stalo, kad galėtume toliau pratęsti malonų bendravimą, artimiau susipažinti. Kalėdiniam stalui visuomet tinka geras vynas, tad juo ir mėgausimės. O virtuvės šefas mums siūlo tokią vakarienę:
Antienos šlaunelė su vyne troškintasi raudonaisiais kopūstais ir vaisiais
Balta žuvis su traškia plutele, pankoliu ir pomidorais
Kepti portabelo grybai su saldžiom bulvėm žolelių padaže
Desertui prie kavos ar arbatos numatytas šokoladinis maskarponės tortas su džiovintų spanguolių uogiene.
KAINA 40€


NAKVYNĖ
Šventiškai pasidabinusiame dvare ir jo viešbutyje kviečiame pasisvečiuoti ilgiau – nakvynė su pusryčiais dviem.
Viešbučio kambariai buvo kuriami išsaugojant dvaro laikų subtilybes, kuriems ypatingo jaukumo suteikia šiuolaikinių dailininkų Leo Ray ir Viktoro Paukštelio kūriniai, subtilios detalės, sušildytos menininkų rankų. Pastate maloniai akį traukia plačių maumedžio lentų grindys, sutvirtintos kalviškomis vinimis. Sienų tinko nelygumai žavi jaučiamu rankų prisilietimu. Pagrindinė atkurtų kambarių idėja – natūralumas ir jis atsispindi ir senoviniuose restauruotuose kambarių balduose, ir tekstilėje – lininėje patalynėje, lietuviškuose vilnoniuose apklotuose. Nors kambariai visuomet šilti, vėsesnėmis dienomis svečiams siūlome susikurti jaukias akimirkas prie malkomis kūrenamos krosnelės. Jos įrengtos daugelyje kambarių.
KAINA 70€


keturių asmenų šeimai užsisakius pilną Kalėdinio vakaro programą (koncertas+vakarienė+angelo vėlimas) taikome 15%nuolaidą.

Užsakyti kalėdinio vakaro programą ir gauti visa informacija galite: el.p. info@paliesiausdvaras.lt  arba tel. 8 626 82 760.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Kalėdinis vakaras Angeliška baroko muzika Renata Dubinskaitė, Vilimas Norkūnas Ср 26.12.2018 14:00 Paliesiaus dvaras, Ignalina 11.00 - 76.00
Полезная информация
Informacija apie nakvynės ir papildomos programos bilietus renginio aprašymo apačioje.

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~13:00
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 12 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
- 50 % studentams, moksleiviams, senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Место проведения
Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas Mielagėnų seniūnija Ignalina Литва
Организатор
Другие даты Тот же организатор То же место проведения