По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Kauno kvartetas ir jaunieji: Gabrielė Sutkutė (fortepijonas)

Чт 25.10.2018 19:00
ORGANUM koncertų salė, Vilnius
Gabrielė Sutkutė gimė 1997m. Kaune. 2004 m. pradėjo mokytis Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos fortepijono klasėje. Specialybės mokytojos - mok. metodininkė R. Kigienė ir mok. metodininkė L. Vasnevskaja. Nuo 2009 m. Gabrielė mokėsi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje mokytojos ekspertės B. Kumpikienės klasėje. Šiuo metu pianistė tęsia studijas Londono karališkojoje muzikos akademijoje (Royal Academy of Music). Jos profesorius - Christopher Elton.

Gabrielė yra dalyvavusi keturiuose nacionaliniuose ir dvidešimt viename tarptautiniame konkurse (Italijoje, Lenkijoje, Škotijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Latvijoje, Maltoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje), kuriuose pelnė penkiolika pirmųjų premijų bei keturis Grand Prix. 2017m. liepos mėnesį Taline vykusiame konkurse ,,The III Alion Baltic International Music Competition 2017” ji buvo apdovanota pirmąja vieta bei pakviesta dalyvauti tarptautiniame G. Gershwin pianistų konkurse New York’e. Rugpjūčio mėnesį pianistė pelnė Grand Prix XVII tartptautiniame konkurse ,,Muzika be sienų” (Druskininkai).

Penkis metus iš eilės Gabrielė buvo apdovanota LR Prezidentės D. Grybauskaitės padėkos raštais, Premjero bei specialiaisias rėmėjų prizais. 2010-2014m. Gabrielei buvo skirta R.F.Tuck fondo parama, o 2010 ir 2015 m.-,,Lietuvos Maximalisto'' stipendija.

Pianistė ne kartą koncertavo Kauno Valstybinėje filharmonijoje su simfoniniu orkestru bei visoje eilėje Kauno ir kitų Lietuvos miestų koncertų salių.

Gabrielė tobulinosi ne tik garsių Lietuvos profesorių: prof. V. Vitaitės, prof. P. Geniušo, prof. Z. Ibelgaupto, bet ir užsienio profesorių bei pianistų: prof. J. Havill (Didžioji Britanija), prof. A. Gavrilov (Rusija-Šveicarija), D. Alexeev (Rusija), C. Grante (Italija), prof. T. Hecht (JAV), V. Berman (Italija), A. Grynyuk (Ukraina), prof. P. Devoyon (Prancūzija), P. Rogé (Prancūzija), prof. R. Hayroudinoff (Rusija), prof. I. Fountain (Didžioji Britanija), S. Edelmann (Ukraina), I. Scheps (Vokietija), B. Canino (Italija), V. Nosina (Rusija), Y. Sudbin (Rusija), L. Boullet (Belgija), J. MacGregor (Didžioji Britanija) profesinio meistriškumo kursuose.

Kauno styginių kvartetas yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Miesto taryba kvartetą remia nuo 1988 metų. Per daugiau nei 35 gyvavimo metų ansamblis surengė virš 2200 koncertų visoje eilėje salių ir festivalių Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje).

Per 35 metus kvartetas savo repertuare sukaupė daugiau kaip 350 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų. Kauno styginių kvartetas yra atlikęs daugybę lietuvių autorių, o ypač kauniečių kompozitorių, su kuriais bendradarbiauja jau daugelį metų, kūrinių premjerų. 2008 m. už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui įteiktas metų apdovanojimas “Tikra muzika”, 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas “Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu”, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Kauno kvartetas kaip ir kasmet, tęsia ciklą „Kauno kvartetas ir jaunieji“. Šį kartą koncerte skambės  du  kūriniai. Vienas iš jų E.W.Korngold siuite op.23 ( 1930) dviems smuikams, violončelei ir fortepijonui, beje tik kairei rankai. Įdomi kūrinio istorija, mat kompozitorius šią siuitą parašė rankos netekusiam austrų  pianistui Paul Wittgenstein. Pats E.W.Korngold žinomas kaip austrų pianistas, klasikinės bei Holivudo filmų muzikos kūrėjas. Vienas iš žinomų filmų, kuriame skambėjo kompozitoriaus muzika -  „Robino Hudo nuotykiai“ (1938).

Kitas itin gerai muzikos mylėtojams žinomas kūrinys – R.Šumano fortepijoninis kvintetas op.44 Es – dur, kuris buvo sukurtas 1842 m. ir tais pačiais metais pirmą kartą atliktas. Kompozitorius  sujungė klasikinį styginių kvartetą su fortepijonu, taip sukurdamas daugiau spalvų didingumo, ryškesnių, monumentalesnių charakterių, sustiprintų  techninių pasažų, įvairovės tiek tembrų, tiek faktūros prasme.   Tad ne veltui šis kvintetas laikomas vienu iš žymiausių 19 a. romantinės muzikos kūrinių.

R.Schumann. Fortepijoninis kvintetas  Es – dur, op.44
Allegro brillante
In Modo d'una Marcia. Un poco largamente
Scherzo. Molto vivace - Trio 1 & 2
Allegro, ma non troppo

E.W. Korngold. Siuita Op. 23
I. Präludium und Fuge
II. Walzer
III. Grotesque
IV. Lied
V. Rondo – Finale
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Kauno kvartetas ir jaunieji: Gabrielė Sutkutė (fortepijonas) Чт 25.10.2018 19:00 ORGANUM koncertų salė, Vilnius
Полезная информация
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 15 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Nuolaidos:
- 4€ studentams, moksleiviams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Место проведения
J.Basanavičiaus g. 26, Vilnius Vilnius Литва
Организатор
UAB Organum
UAB Organum
S. Konarskio g. 9-2 Vilnius