По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Klaipėdos brass kvintetas, Liepojos valtornų kvartetas | ''Vario tiltai II''

Чт 21.03.2019 18:30
Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda
5.80 - 10.80
„Vario tiltai II“

Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis
(meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna),
Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Liepojos valtornų kvartetas: Ingus Novicans (meno vadovas),
Aivars Vadonis, Marcis Auzinš, Edgars Kalninš (valtornos, Latvija)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Georges Bizet, Johannes Brahms, Piotras Čaikovskis,
Rimantas Giedraitis, Janis Medinš

 

Pernai Klaipėdos brass kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio iniciatyva pradėtą koncertų seriją „Vario tiltai“ šiemet tęsia bendras projektas su kolegomis iš Latvijos Liepojos valtornų kvartetu. Antroji „Vario tiltų“ programa kovo 21 d., ketvirtadienį, 18.30 val.  Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė kvies susirinkti varinių pučiamųjų muzikos mėgėjus.

Taip susiklostė, kad dabartinėje Klaipėdos brass kvinteto sudėtyje groja tik vyrai: tai Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tuba). Vyriškas yra ir Liepojos valtornų kvartetas, kurį sudaro Ingus Novicans (meno vadovas), Aivars Vadonis, Marcis Auzinš, Edgars Kalninš (valtornos, Latvija). Taigi, scenoje mes matysime devynis kostiumuotus džentelmenus ir išgirsime, kaip jie puikiai valdo savo blizgančius varinius instrumentus.

Pasak S. Petrulio, „Latvijos valtornų mokykla laikoma viena tobuliausių ir vertinama visoje Europoje. Vienas jos kūrėjų yra Arvīds Klišāns – talentingas atlikėjas ir ilgametis Latvijos muzikos akademijos pedagogas. Jo mokiniai groja daugelyje ne tik Latvijos, bet visos Europos orkestrų (tarp jų ir Klaipėdos muzikinio teatro simfoniniame orkestre). Liepojos valtornų kvartete taip pat muzikuoja jo arba jo mokinių ugdytiniai, visi jie dirba Liepojos simfoniniame orkestre“.

Valtorna dar vadinama prancūzų ragu, beje, taip skamba angliškas instrumento pavadinimas French Horn. Vokiškas jos pavadinimas Waldhorn išvertus reiškia miško ragas.  Panašus į dabartinį instrumentas susiformavo XVII a. Prancūzijoje, kur juo buvo grojama medžioklės metu. Anksčiau jis buvo gaminamas iš rago, o nuo XIX pradžios iš susukto metalinio vamzdžio, kurio ilgis siekia net 3,7 metro. Iš visos varinių pučiamųjų šeimos valtorna išsiskiria švelniu, minkštu tembru, puikiai tinkančiu melodingoms partijoms atlikti. Valtorna – vienas sudėtingiausių instrumentų, todėl jis yra rečiau pasirenkamas iš pučiamųjų nei fleita ar trimitas. Tačiau pasaulyje yra puikių šio instrumento meistrų, kurių meistriškumas leidžia gėrėtis nuostabiu valtornos skambesiu.

Koncerte „Vario tiltai II“ skambės Wolfgango Amadeuso Mozarto, Georges Bizet, Johanneso Brahmso, Piotro Čaikovskio, Carlo Maria‘os von Weberio, Eugene‘o Bozza‘os, Enncio Morricone‘os ir kitų autorių kūriniai varinių pučiamųjų kvintetui, valtornų kvartetui, taip pat Camille’o Saint-Saënso, Rimanto Giedraičio kompozicijos jungtiniam klaipediečių ir liepojiečių ansambliui. „Vario tiltai II“ muzikos garsais simboliškai sujungs du artimiausių kaimyninių šalių pajūrio uostus, kuriuos skiria tik 98 kilometrai.

Maloniai kviečiame paklausyti!


Koncertas vyks I a. fojė.
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

 

 

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Klaipėdos brass kvintetas, Liepojos valtornų kvartetas | ''Vario tiltai II'' Чт 21.03.2019 18:30 Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda 5.80 - 10.80
Полезная информация

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val.
Pertraukos: -
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Место проведения
Šaulių g. 36 Klaipėda Литва
Тот же организатор То же место проведения