logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню
Поиск на карте
Выбрать период

KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS PAKELIUI Į ITALIJĄ

Описание событияСкрыть описание
Klaipėdos kamerinis orkestras pakeliui į Italiją

Klaipėdos kamerinis orkestras 
Meno vadovas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Solistai: Giuseppe Nova (fleita, Italija), Nijolė Dorotėja Beniušytė (klavesinas)

Programa: Antonio Vivaldi, Roberto Molinelli, Wojciech Kilar, Arvydas Malcys, Justė Janulytė

 

Pavasariškai atšilęs oras ir vėl atsivėrusios kelionių galimybės vilioja tuo pasinaudoti, įkvėpti gryno oro ir pasisemti naujų įspūdžių. Klaipėdos kamerinis orkestras irgi ruošiasi išvykti į koncertinį turą Italijoje. Prieš iškeliaudamas jis kviečia klaipėdiečius paklausyti gastrolėse skambėsiančių kūrinių. Programa „Klaipėdos kamerinis orkestras pakeliui į Italiją“ bus pristatyta gegužės 5 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.
Būsimame koncerte Klaipėdos kamerinio orkestro ir net trijų solistų tandemas megs dialogą tarp itališkojo baroko ir nūdienos kompozitorių muzikinės kalbos išraiškos formų. Dvi pagrindinės programos kolonos – tai venecijietiško baroko genijus Antonio Vivaldi ir dabarties kompozitorių kūryba.
A. Vivaldi į muzikinės kultūros istoriją įėjo kaip instrumentinio koncerto žanro kūrėjas, orkestrinės muzikos pradininkas. Daugelis jo instrumentinių kūrinių turi programinius subtitrus, tarp kurių vyrauja nuotaiką arba vaizdinius momentus apibūdinantys pavadinimai, nes kompozitoriui svarbiausia buvo lyrinės kalbos perteikimas ir nuotaika. Po A. Vivaldi mirties jo vardas ir milžiniškas kūrybinis palikimas labai greitai nukeliavo užmarštin. Tik XX amžiuje italų muzikologas ir kompozitorius Alberto Gentili atrado unikalią jo rankraščių kolekciją. Nuo tada prasidėjo buvusios A. Vivaldi šlovės atgimimas, tebesitęsiantis ir XXI amžiuje.
Visa I-oji koncerto dalis daugiausia bus skirta šio baroko genijaus kūrybai. Išgirsime tris  A, Vivaldi koncertus fleitai, styginiams ir klavesinui. 
Antroje koncerto dalyje skambės Italijoje gyvenančios ir šios šalies publikos garbinamos lietuvaitės Justės Janulytės kompozicija „Vėjo arfa“ klavesinui ir styginiams. Kūrinys buvo sukurtas 2018 metais T. Manno festivalio užsakymu, kur jo premjerą pristatė Klaipėdos kamerinis orkestras, netrukus kūrinį atlikęs ir Klaipėdos koncertų salės festivalyje „Permainų muzika“.
„Rašydama iš anksto žinojau, kad mano kūrinyje turėtų skambėti klavesinas ir styginiai. O vėjo arfa juk susijusi su Nida, pajūriu. Nežinojau, ar Kuršių nerijoje šis instrumentas yra, tačiau tokiame vėjuotame krašte jis, manau, puikiai skambėtų. Mano kūrinys yra vėjo arfos metafora“, – teigia kompozitorė.
Kitas lietuviškas akcentas būsimo koncerto programoje – kompozitoriaus ir violončelininko Alvydo Malcio „Izabelės sapnas“ violončelei ir styginiams. Beje, anūkei Izabelei parašytame kūrinyje autorius panaudojo Franzo Schuberto sonatos „Arpegione“ I-sios dalies motyvą.
Italų šiuolaikinei muzikai atstovaus virtuoziškas kompozitoriaus ir dirigento Roberto Mollineli opusas „Twin Legends“, sukurtas taip pat violončelei ir styginiams.
Programą baigs lenkų avangardisto Wojciecho Kilaro „Orawa“, kurios muzikos veržlumas ir intensyvumas byloja didžiulę kompozitoriaus aistrą Tatrų kalnams.
Klaipėdos koncertų salės scenoje susitiks net trys solistai. Apie italų fleitininką Giuseppe Nova entuziastingai rašė daugelio užsienio šalių spauda. „The Washington Post“ jo pasirodymą įvardino „žavingu“, italų „Il Giornale“ apibūdino kaip „nušviestas atlikimas... nepaprastas muzikinis pojūtis“, „stebuklingo virtuoziškumo pasirodymas“. „Muzikinis menas jo tobulybėje“, – teigė Nice Matin (Prancūzija). Solisto koncertų geografija driekiasi nuo Europos iki Azijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Jis grojo su orkestrais „Prahos virtuozai“, „Orchestre de Cannes Côte d'Azur”, „Camerata
Bohemica“, „Arena di Verona Orchestra“, „Orchestre Royal de Chambre de Wallonie“, Sanremo simfoniniu, Moravijos filharmonijos, Prahos nacionalinio teatro, Tailando filharmonijos ir kitais.
Antroji solistė – klavesinininkė Nijolė Dorotėja Beniušytė. Baigusi studijas Lietuvoje ir Čekijoje, tolimesnį profesinio tobulėjimo ir kūrybinės raiškos kelią ji tęsia Italijoje. Atlikėja baigė klavesino ir istorinių klavišinių instrumentų specialybės magistro studijų programą Akvilos Alfredo Casella muzikos konservatorijoje. Jau 14 metų entuziastinga muzikė aktyviai tiesia bendradarbiavimo tiltus tarp Lietuvos ir Italijos.
Trečiasis solistas – unikalaus meninio mąstymo violončelininkas, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus. Jo muzikinių interesų horizontai nepaprastai platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio violončelės skambesio iki elektroakustinių eksperimentų ir dalyvavimo teatro projektuose.
M. Bačkaus vadovaujamas orkestras gegužės antroje pusėje įvyksiančių gastrolių Italijoje metu turės net 5 pasirodymus. Apsilankykime koncerte ir palinkėkime klaipėdiečių kolektyvui sėkmingo koncertinio turo!

PROGRAMA:
Antonio Vivaldi /1678–1741/
Koncertas styginiams D-dur, RV 121 /3 dalys/
Antonio Vivaldi
Koncertas fleitai, styginiams ir basso continuo
„Il Cardellino“, RV 428 /3 dalys/
Antonio Vivaldi
Koncertas fleitai, styginiams ir basso continuo
„La notte“, g-moll, RV 439 /3 dalys/
Antonio Vivaldi
Koncertas fleitai, styginiams ir basso continuo
„La tempesta di mare“, RV 433 /3 dalys/
//
Georges Bizet /1838–1875/
Siuita „Arlietė“ / „L'arlésienne“
/ Williamo Rydeno aranžuotė styginiams,
3 dalys/
Justė Janulytė /*1982/
„Vėjo arfa“ klavesinui ir styginių orkestrui
Wojciech Kilar /1932–2013/
„Orawa“ styginių orkestrui


 

Klausytojų dėmesiui: 
  • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius;
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jūsų neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama renginio viešinimui. 

 

События

Мероприятия не были найдены
Загрузка...
Перезагрузить
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить