По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Naujų idėjų kamerinis orkestras | NIKO

Чт 20.12.2018 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 14.80
Šventinės klasikos festivalis „S A L V E M U S I C A“

„Šviesos prigimtis“

Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO)

Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas
Programa: Gediminas Gelgotas, Michael Nymann, Karsten Gunderman, Max Richter, Antonio Vivaldi / Max Richter,
Alexey Igudesman


Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO. Orkestras prieš pat Kalėdas atvyksta į Klaipėdą su intriguojančia programa „Šviesos prigimtis“. Joje girdėsime specialią muzikinę kompoziciją, paremtą naujai parašyto Gedimino Gelgoto koncerto smuikui fragmentais, ir kitų kompozitorių kūrybą  – nuo baroko genijaus A. Vivaldi ciklo „Metų laikai“ rekompozicijos, iki populiaraus muzikos filmams kūrėjo Michaelio Nymanno muzikos. 

Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas NIKO įkūrė 2006 metais, tad jau daugiau kaip dešimtmetį šis kolektyvas – neatsiejama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalis ir jos ambasadorius visoje Europoje bei Jungtinėse Amerikos valstijose. Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Kolektyvo branduolį sudaro Augusta Jusionytė (smuikas), Dalia Simaška (smuikas, altas), Julija Ivanova (smuikas), Justas Kulikauskas (violončelė) ir David Dumčius (violončelė).

Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

„Atlikdami kūrinius mintinai ir sujungdami populiariosios ir klasikinės muzikos idiomas su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis, į pasirodymą įtraukdami dainavimą ar minimalistinę choreografiją, NIKO sukuria stulbinančią patirtį. Efektas užburiantis, rezultatas patrauklus įvairaus amžiaus publikai.“ – teigia koncertų kuratorius Jud Newborn.

Gediminas Gelgotas – taip pat ir kompozitorius. Jo muziką aktyviai atlieka ne tik NIKO, bet ir orkestrai svarbiose Europos koncertų salėse, pavyzdžiui, Berlyno Konzerthaus, Leipcigo Gewandhaus, Ciuricho Tonhalle. Gediminas Gelgotas užaugo žinomoje muzikų šeimoje: motina Rasa Gelgotienė – žymi chorvedė, tėvas Valentinas Gelgotas – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmasis fleitininkas, brolis ir sesuo – taip pat profesionalūs muzikai. Besimokydamas jaunystėje jis išbandė fortepijono, trimito ir kompozicijos specialybes, pastarąją vėliau tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur mokėsi ir simfoninio dirigavimo. Studijuodamas kompoziciją Hamburgo Muzikos ir Dramos aukštojoje mokykloje G. Gelgotas įkūrė NIKO.
Koncerte bus pristatyta speciali muzikinė kompozicija, paremta naujai parašyto Gedimino Gelgoto koncerto smuikui fragmentais. Kūrinio pasaulinė premjera buvo itin šiltai sutikta prestižiniame Kissinger Sommer festivalyje Vokietijoje praėjusią vasarą. Taip pat programoje bus žinomo britų kompozitoriaus, populiaraus filmų muzikos autoriaus Michaelio Nymanno ir Maxo Richterio opusai, mažiau publikai pažįstamo vokiečių kompozitoriaus Karsteno Gundermanno minimalistinė muzika ir kiti kūriniai.

Kaip ir visos NIKO koncertinės programos, taip ir ši pasižymės itin plačia emocine skale bei vizualumu. Koncertas taps vientisa muzikine kelione, talpinančia labai daug – nuo jautrių, beveik meditacinių momentų iki temperamentingo šėlsmo. Programai apibūdinti geriausiai tinka kolektyvo naudojamas šūkis: „Susitelk į vidų ir medituok arba atsistok ir šok!“
---------------------------------
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Naujų idėjų kamerinis orkestras | NIKO Чт 20.12.2018 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 14.80
Полезная информация
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos: 1
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Место проведения
Šaulių g. 36 Klaipėda Литва
Другие даты Тот же организатор То же место проведения