По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

''Perkusijos naktis''. ''Rythm Art Duo'' /Švedija/

Пт 05.10.2018 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika”
2018 m. rugsėjo 19 d.– spalio 5 d.

„Perkusijos naktis“
„Rhythm Art Duo“
(Švedija):
Daniel Berg (marimba). Fredrik Duvling (perkusija)
Ansamblis „Giunter Percussion“:
Pavel Giunter, Sigitas Gailius, Tomas Kulikauskas, Andrius Rekašius
Programa:
Keiko Abe – Marimba concertino The Wave / koncertino marimbai „Banga“
Minoru Miki –  Marimba spiritual / „Marimbos spiričiuelis“
Anders Koppel – Toccata
Steve Reich –  Nagoya marimbas /(„Nagojos marimbos“)
Tomer Yariv – Gyro
Raminta Šerkšnytė – Idée fixe / „Įkyri mintis”

 
„Perkusijos naktis“ – net dvi įkvepiančios valandos su intriguojančia perkusine muzika, atliekama pripažintų Švedijos ir Lietuvos meistrų. Renginys vyks Klaipėdos koncertų salėje.

Pirmoje koncerto dalyje pasirodys švedai Rhythm Art Duo: Danielis Bergas (marimba) ir Fredrikas Duvlingas (perkusija). Jie kartu groja jau daugiau nei ketvirtį amžiaus. Dažnai Europos scenose koncertuojantis ansamblis glaudžiai bendradarbiauja su kompozitoriais, inicijuodamas naujus kūrinius. Danielis ir Fredrikas taip pat turi didelę edukacinių projektų patirtį. Atlikėjai daug bendradarbiauja su mokyklomis Švedijoje, skatindami ir įkvėpdami vaikus bei jaunimą groti klasikiniais mušamaisiais instrumentais. Beje, spalio 4-ąją jie surengs edukacinę programą ir klaipėdiečiams „Ritmo žaidimai“.

D. Bergas yra marimbininkas, kompozitorius ir pedagogas, dėstantis Stockholmo, Orebro ir Geteburgo universitetuose. F. Duvlingas groja kamerinę muziką, bendradarbiauja su Geteburgo operos teatro, Karališkosios Stockholmo operos, Geteburgo ir Malmės simfoniniais orkestrais.

Rhythm Art Duo programoje nuskambės net 8 kompozicijos, meistriškai atliekamos marimba, vibrafonu ir įvairia perkusija. Tarp jų bus prancūzo Emanuelio Sejourné Losa ir Loretos Narvilaitės Akataka, pastaruoju metu nuolat skambanti dueto programose.
Antroje koncerto dalyje KKS scenoje karaliaus dažnai čia koncertuojantis ansamblis Giunter Percussion, vadovaujamas temperamentingojo Pavelo Giunterio. Ši charizmatiška asmenybė, meistriškai atliekanti klasikinę, moderniąją, pasaulio ir džiazo kūrybą, savo uždegančių pasirodymų scenoje metu tiek kolegas, tiek ir publiką užkrečia aistringa meile muzikai. Šįkart Pavelo vadovaujamas kolektyvas pasirodys kaip kvartetas: be vadovo kartu gros Sigitas Gailius, Tomas Kulikauskas ir Andrius Rekašius. Beje, visi šie 3 ansamblio nariai perkusijos meno pradines žinias gavo Klaipėdoje – Eduardo Balsio menų gimnazijoje ar Stasio Šimkaus konservatorijoje.

Tarp Giunter Percussion ansamblio atliekamų kūrinių bus žymios japonų kompozitorės ir perkusininkės Keiko Abe’s marimba koncertino The Wave / „Banga“, pripažinto amerikiečių kompozitoriaus ir perkusininko Steve’o Reicho Nagoya marimbas / „Nagojos marimbos“  ir kiti spalvingi kūriniai mušamiesiems.

Koncertą „Perkusijos naktis“ vainikuos jungtinio švedų ir lietuvių kolektyvo atliekama Ramintos Šerkšnytės  Idée fixe / „Įkyri mintis“ šešiems perkusininkams. „Šio kūrinio charakterį bei dramaturginę plėtotę nulėmė pats pavadinimas. Ostinatinis motyvas kompozicijos pradžioje atkakliai  kartojamas dviem marimbomis, toliau praskambėdamas įvairiais melodinių mušamųjų deriniais įgauna vis dramatiškesnį bei fantasmagoriškesnį pavidalą, kol galop finale šį motyvą nustelbia tamtamo dūžiai bei po jų įsivyraujanti spengianti tyla“, – teigia aukščiausiu valstybės apdovanojimu – Nacionaline premija – įvertinta kompozitorė. Džiugu, kad ji atvyks į Klaipėdą dalyvauti repeticijoje ir koncerte.
------------------------------------------------------------
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Сайт мероприятия: http://www.koncertusale.lt/Renginiai/repertuaras

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
''Perkusijos naktis''. ''Rythm Art Duo'' /Švedija/ Пт 05.10.2018 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Полезная информация
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos: 1
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Место проведения
Šaulių g. 36 Klaipėda Литва
Тот же организатор То же место проведения