По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Šimtmečio mozaika

Пн 19.11.2018 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 10.80
Lietuvos ir Latvijos valstybių 100-mečiui
„Šimtmečio mozaika“
Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas (fortepijoninis duetas)
Juris Kalnciems (fortepijonas, Latvija)
Māris Švinka (fortepijonas, Latvija)
AnNo: Antra ir Normunds Vīksne (fortepijoninis duetas, Latvija)

Programa: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Giedrius Kuprevičius,
Jāzeps Vītols, Alfrēds Kalniņš, Dace Aperāne, Māris Lasmanis
 

Lietuvos ir Latvijos valstybingumo šimtmečiams paminėti skirtame koncerte „Šimtmečio mozaika“ skambės lietuvių ir latvių kompozitorių fortepijoniniai kūriniai, kuriuos atliks įžymūs abiejų šalių pianistai. Lietuvai atstovaus Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto fortepijoninis duetas, o Latvijai – Antros ir Normundo Vīksne‘ių fortepijoninis duetas bei solinius kūrinius grosiantys Juris Kalnciemas ir Māris Švinka. Visi jie į Klaipėdą atvyks dalyvauti projekte „Pianistų rengimo tarptautiniams konkursams papildomas aspektas: atviros meistriškumo paskaitos ir pamokos“. 

Koncerte susitiksime su aukštą atlikimo lygį jau 28-erius metus išlaikančiu tarptautinių konkursų laureatu, fortepijoniniu Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto duetu. Publiką žavi vis nauji repertuariniai šio dueto atradimai, dažnai pasižymintys intensyviais meniniais potyriais. „Nekasdienė, savaip artistiškai didinga laikysena, stabilumas ir nenuspėjamumas – ko gero, būdingiausios šio dueto žymės...“ – apie atlikėjus atsiliepia Vytautė Markeliūnienė. Abu atlikėjai dėsto fortepijono meną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Z. Ibelhauptas yra šios aukštosios mokyklos rektorius.
Pianistas, pedagogas Juris Kalnciemas yra Europos fortepijono mokytojų asociacijos (EPTA) Latvijos prezidentas, Latvijos Jazepo Vitolio muzikos akademijos fortepijono skyriaus vedėjas, profesorius. J. Kalnciemas dalyvauja tarptautiniuose projektuose, dirba konkursų vertinimo komisijose, veda meistriškumo kursus Latvijoje ir užsienyje, jo atliekama muzika skamba kompaktinėse plokštelėse. Klausytojus žavi įdomios pianisto atliekamų kūrinių interpretacijos, pasižyminčios minties racionalumu, gilumu, tembrinės paletės spalvingumu.

Latvijos vyresniosios kartos pianistas Māris Švinka yra žinomas kaip pedagogas, kamerinės muzikos atlikėjas ir solistas. Daugelį metų jis dėstė dabartinėje Latvijos Jazepo Vitolio muzikos akademijoje, Rygos švietimo vadybos akademijoje, vaikų muzikos mokyklose ir kitur. Pianistas yra žinomas latvių kompozitorių, L. van Beethoveno, B. Bartoko fortepijoninės muzikos atlikėjas.

Pianistų duetas AnNo / Antra ir Normundas Vīksnes – nuolatinis tarptautinių kamerinės muzikos festivalių dalyvis. Ansamblis atlieka tiek klasikinę, tiek šiuolaikinę muziką. Latvių kompozitoriai jiems yra dedikavę daugelį savo kūrinių, todėl nenuostabu, kad Antra ir Normundas yra jų pirmieji atlikėjai. Duetas bendradarbiauja su įvairiais orkestrais, ansambliais, solistais. Antra ir Normundas Vīksnes 2001 m. pelnė didįjį Latvijos muzikos apdovanojimą.

Tituluotų ir patyrusių pianistų koncerte galėsime išgirsti ne tik originalius kūrinius vienam arba dviem fortepijonams, bet ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ versiją, kurią fortepijoniniam duetui aranžavo dirigentas Jonas Aleksa.

„Šimtmečio mozaika“ –  ne tik seminarų lektorių – svečių prisistatymas, ne tik galimybė dar kartą išgirsti jau girdėtus, bet nemariais tapusius lietuvių ir latvių kompozitorių fortepijoninės muzikos opusus, bet ir istoriškai svarbus abiems šalims Nepriklausomybės šimtmečio minėjimas, skambant lietuvių ir latvių kompozitorių fortepijoniniams kūriniams. Kviečiame!
____________________________
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Šimtmečio mozaika Пн 19.11.2018 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 10.80
Полезная информация
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos: 1
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Место проведения
Šaulių g. 36 Klaipėda Литва
Тот же организатор То же место проведения