По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

TANYA TAGAQ (Kanada) su simfoniniu orkestru, dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Сб 12.10.2019 19:00
Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius
20.00 - 50.00

Į Vilnių atvyksta Kanados muzikos sensacija Tanya Tagaq

Į Vilnių atvažiuoja „Polar Punk“ tituluojama garsioji Kanados atlikėja Tanya Tagaq. Įžymiosios Björk scenos partnerė, stulbinančio balso menininkė spalio 12 d. surengs ypatingą pasirodymą, kuriame jos scenos partneris bus Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Tanya Tagaq visame pasaulyje garsėja kaip itin savita inuitų gerklinio dainavimo atlikėja. Jos dainavimo maniera apibūdinama kaip laukinė, paslaptinga, keista, nuostabi, o ji pati vadinama didžiausia Kanados muzikos sensacija, nors jos albumai labiau priklauso „world music“ kategorijai. Tanya Tagaq yra istorijų be žodžių pasakotoja ir garsų skulptorė. Ne veltui su ja bendradarbiauja ir ekscentriškoji Björk, ir žymusis „Kronos“ kvartetas. 

Tanya Tagaq yra Kanados čiabuvė, kilusi iš šiaurinėje Kanados teritorijoje esančio nedidelio Nunavuto miestelio Keimbridž Bėjaus. Tačiau unikaliu ir tradiciniu gerkliniu dainavimu ji susidomėjo jau išvykusi studijuoti – Naujosios Škotijos menų ir dizaino koledže Halifakse ji baigė vaizduojamųjų menų studijas. Pasak dainininkės, anuomet viename iš mamos gautų siuntinių ji rado gerklinio dainavimo įrašą, kuriame išgirdo „savo kraštą“: iš ilgesio Nunavuto poliarinėms vasaroms, savitam žydinčios tundros grožiui, ji pati pradėjo improvizuoti. Susiradusi daugiau senųjų gerklinio dainavimo atlikėjų įrašų, Tagaq susikūrė unikalią dainavimo manierą, atstojančią net dviejų žmonių dainavimą vienu metu. Be to, ji savo pasirodymus rengia kaip balso performansus, įvelkamus į elektroninę, metalo ir roko muzikos elementus sujungiančią garsinę terpę.

Tiek Kanadoje, tiek svetur ji pirmiausia išgarsėjo bendradarbiavimu su įžymiąja Björk jos koncertiniuose turuose ir 2004 m. įrašytu albumu „Medúlla“. Tanya Tagaq taip pat rengia bendrus pasirodymus su „Kronos“ kvartetu daugelyje Šiaurės Amerikos scenų: nuo 2006 m. debiuto su projektu „Nunavut“ Vankuverio atlikimo menų centre „Chan Centre for the Performing Arts“ iki Niujorko festivalio „Spring for Music Festival“ garsiojoje „Carnegie Hall“ salėje. 2015 m. „Kronos“ kvarteto užsakymu Tanya Tagq sukūrė naują kūrinį projektui „Fifty for the Future“, kurį legendinis kolektyvas buvo atvežęs ir į Vilnių – festivalyje GAIDA 2016 m. buvo surengtas „Kronos“ anšlaginis koncertas.

Atlikėja bendradarbiauja su populiaria keltiškojo „fusion“ stiliaus grupe „Shooglenifty“. Su kalmukų gerklinio dainavimo atlikėju Okna Tsahan Zamu ir samių dainininku Wimme 2005 m. ji įrašė albumą „Shaman Voices“ („Šamanų balsai“). 2008 m. albume „Auk/Blood“ Tanya bendradarbiavo su alternatyviojo metalo atlikėju Mike’u Pattonu.

Tanya Tagaq daug koncertuoja ir įrašinėja. 2005 m. ji išleido albumą „Sinaa“ (išvertus iš inuitų kalbos – „pakraštys, briauna“), kuris Kanados muzikos apdovanojimuose buvo nominuotas penkiose kategorijose, viena iš jų – geriausios atlikėjos. 2006 m. „Sinaa“ nominuotas „Juno“ apdovanojimams kaip geriausias čiabuvių muzikos įrašas. 2011 m. atlikėja išleido koncertinį albumą „Anuraaqtuq“, įrašytą jos pasirodymo Kvebeke vykstančio festivalio „Festival International de Musique Actuelle“ metu. 2014 m. pasirodė albumas „Animism“, kuris laimėjo prestižinį Kanados „Polaris“ muzikos prizą. Beje, atsiimdama prizą savo pasisakymu Tanya Tagaq sukėlė skandalą ir išprovokavo gyvūnų teisių aktyvistų „PETA“ išpuolį, nes ragino vartoti ruonienos – turėdama minty, kad reikia labiau rūpintis žmonėmis, nei gyvūnais. 2015 m. kituose, „Juno“ apdovanojimuose „Animism“ pelnė Metų čiabuvių muzikos albumo prizą ir buvo nominuotas geriausio alternatyviosios muzikos albumo kategorijoje.

2016 m. buvo išleistas ketvirtasis Tagq albumas „Retribution“. Tais pat metais jai buvo įsegtas Kanados ordinas, teikiamas Kanados monarchės – karalienės Elžbietos II.

2018 m. Tagaq išleido atsiminimais paremtą grožinę knygą „Split Tooth“, kuri vėlgi pateko į apdovanojimų akiratį: 2018 m. buvo nominuota literatūrinei premijai „Scotiabank Giller Prize“, 2019 m. – „Amazon.ca First Novel Award“ apdovanojimui.

 

https://youtu.be/0FZZ3vAyrbo
https://youtu.be/KNb2ZDjeiU4

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Сайт мероприятия: http://www.vilniusfestivals.lt/LT/titulinis/

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
TANYA TAGAQ (Kanada) su simfoniniu orkestru, dirigentas MODESTAS PITRĖNAS Сб 12.10.2019 19:00 Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius 20.00 - 50.00
Полезная информация
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos
 
Место проведения
Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22 Vilnius Литва
Организатор
VšĮ ''Vilniaus festivaliai''
VšĮ ''Vilniaus festivaliai''
Ašmenos g. 8 Vilnius
info@vilniusfestivals.lt; +37052127364
Рег. №: 226190740
НСО LT100001983113
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Купить билет FRANCESCO TRISTANO piano & live electronics FRANCESCO TRISTANO piano & live electronics Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius 20.00 - 50.00
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!
Купить билет ANDY STOTT Live ANDY STOTT Live Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius 29.00 - 49.00
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!
Купить билет TRISTAN PERICH Live TRISTAN PERICH Live Nacionalinė dailės galerija, Vilnius 11.00 - 21.00
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!
Купить билет MAX COOPER live AV MAX COOPER live AV Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius 29.00 - 49.00
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!
Купить билет BRIGITTA MUNTENDORF & ENSEMBLE GARAGE (Vokietija) BRIGITTA MUNTENDORF & ENSEMBLE GARAGE (Vokietija) Nacionalinė dailės galerija, Vilnius 11.00 - 21.00
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!