По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

TEN TOLI, IKI VIDURNAKČIO | A. Kazlauskas, Šv. Kristoforo kamerinis orkestas

Вт 21.07.2020 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
6.20 - 11.20
XLV festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“
Klaipėdos koncertų salės 15-os metų veiklos sukakčiai


Ten toli, iki vidurnakčio
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas
Dirigentas Karolis Variakojis
Solistas Arvydas Kazlauskas (saksofonas)
Dalyvauja Saksofonų kvintetas„Atomos“ (Latvija):
Arvydas Kazlauskas (sopraninis saksofonas), Aigars Raumanis (altinis saksofonas), Katrīna Kivleniece-Cābule (altinis saksofonas), Jānis Puķītis (tenorinis saksofonas), Rūdolfs Pēteris Rubenis (baritoninis saksofonas).

Programa: Joseph Haydn, Frank Bridge, Bronius Kutavičius, Ramūnas Motiekaitis, Piet Swerts

 

Skelbiame naujas XLV festivalio „Klaipėdos muzikos pavasaris“ datas: 2020 m. liepos 18–26 d.!

Persikėlusi į vasarą „Klaipėdos muzikos pavasario“ programa nežymiai pakito. Latvijos nacionalinės operos solistus ir simfoninį orkestrą Klaipėdoje tikimės išgirsti 2021 metais, o Lietuvos kamerinį orkestrą pakeitė Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Įvyko nedidelės korekcijos dar dviejų renginių programose.

Stiprinkimės gyvos muzikos skleidžiama energija, semkimės įkvėpimo iš klasikos šedevrų!


Įbridęs į vasarą festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ gaivina melomanų sielas ir  liepos 21 dieną, antradienį, 18.30 val. kviečia apsilankyti Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerte. Daugiausia publikos simpatijų jam pelnė orkestro įkūrėjas ir ilgametis vadovas Donatas Katkus. 2017 metais meno vadovo ir vyr. dirigento pareigas iš maestro perėmęs Modestas Barkauskas toliau siekia išlaikyti aukštą profesionalumo kartelę, universalaus kolektyvo reputaciją ir dėmesį lietuvių autorių kūrybai.

„Vieni vartoja vitaminą C imunitetui stiprinti, kiti geria lašelius širdies veiklai gerinti, o aš kviečiu klausytis Šv. Kristoforo orkestro! Tai – vitaminai Tavo sielai“, – taip orkestro internetinėje svetainėje teigia M. Barkauskas. Ir jis yra visiškai teisus: profesionalų ir melomanų vertinamas orkestras yra laukiamas ne tik prestižinėse Lietuvos ir užsienio šalių koncertų salėse, bet ir pupuliarios muzikos ar džiazo scenose ar net smėlio karjeruose. Viena vertus, kolektyvas sėkmingai atstovauja Lietuvai tarptautiniuose renginiuose, o kita vertus, jis kasmet į profesinį gyvenimą palydi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kompozicijos specialybės studentus, rengdamas ir atlikdamas jų bakalauro diplominius darbus. 

Minėtos akademijos simfoninio dirigavimo magistro laipsnį turintis M. Barkauskas diriguoja operų ir baletų pastatymams, simfoniniams ir kameriniams orkestrams bei chorams. Jis apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“, o prestižiniame X tarptautiniame Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurse Lenkijoje pagerbtas 3-iąja premija ir bronzine batuta.

Daug malonių netikėtumų klausytojų ausims suteiksianti Šv. Kristoforo kamerinio orkestro programa „Ten toli, iki vidurnakčio“ pavadinta pagal iškilaus lietuvių kūrėjo Broniaus Kutavičiaus kompoziciją. Retai atlikėjų sudėčiai – 5 saksofonams ir styginiams – parašytas opusas atskleidžia autoriaus susidomėjimą Indijos muzikine kultūra. Pasak kompozitoriaus, „indai turi net 24 dermes – kiekvienai paros valandai. Aš „Ten toli, iki vidurnakčio“ ir panaudojau dermes iki saulės laidos“.

Šį ypatinga garsine magija pasižymintį kūrinį kartu su orkestru atliks entuziastingo klasikinio saksofono atlikėjo ir pedagogo Arvydo Kazlausko vadovaujamas saksofonų kvintetas „Atomos“ iš Rygos.  Jame groja A. Kazlauskas (sopraninis saksofonas), Aigars Raumanis  (altinis saksofonas), Katrīna Kivleniece-Cābule  (altinis saksofonas), Jānis Puķītis (tenorinis saksofonas) ir Rūdolfs Pēteris Rubenis (baritoninis saksofonas).

A. Kazlauskas yra tikras kūrybinių idėjų variklis, nuolat inspiruojantis naujų kūrinių ir meninių programų atsiradimą. Jis dažnai keliauja ir tiesia muzikinius tiltus tarp abiejų valstybių. Latvijoje įsikūręs saksofonininkas užaugo Vilniuje, tačiau aukštojo mokslo siekė Latvijos J. Vytuolio muzikos akademijoje, kurioje dabar dėsto. Jis daug koncertuoja kaip solistas ir su įvairiais kamerinės, elektroninės bei eksperimentinės muzikos ansambliais. Arvydas taip pat atliks solo partiją virtuoziškame belgų autoriaus Pieto Swertso kūrinyje „Kotekan“.

Išgirsime ir Ramūno Motiekaičio kūrinį „Kinas“, apie kurį autorius sako taip: „Per daug gražu, kad būtų tikra. Taigi, kinas. Ar gali būti kas nors tikresnio negu kinas?“

Tie klausytojai, kuriems arčiau prie širdies yra klasikinis ar romantinis skambesys,  bus pamaloninti Josepho Haydno ir Franko Bridge’o muzika.

Programą „Ten toli, iki vidurnakčio“ diriguos talentingas jaunosios kartos dirigentas Karolis Variakojis. Jis yra vienas iš šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ įkūrėjų ir vadovų. Pagrindinis dirigento ir ansamblio dėmesio objektas –  šiuolaikinė muzika, naujų lietuviškų kūrinių iniciavimas ir atlikimas, taip pat ir moderniausių šiuolaikinių  užsienio autorių partitūrų įgarsinimas.

Viename interviu paklaustas, kas yra koncertas, dirigentas atsakė:  „Tai lūkesčių išsipildymas, kuo labiau priartėjant prie muzikinės kūrinio tiesos. Visų repeticijų, kartojimų vaisius. Jeigu pavyksta, apima didžiausias džiaugsmas.“ 


Informacija koncertų klausytojams:
 

Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami.

Renginiuose būtina dėvėti apsaugos priemones – veido kaukes ar respiratorius (išskyrus mažamečius vaikus).

Temperatūra klausytojams bus matuojama prie bilietų kontrolės.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus neįleidžiami. 
 
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
TEN TOLI, IKI VIDURNAKČIO | A. Kazlauskas, Šv. Kristoforo kamerinis orkestas Вт 21.07.2020 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 6.20 - 11.20
Полезная информация
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 50 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-7
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 10% perkant 20 ir daugiau

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Место проведения
Klaipėdos koncertų salė
Šaulių g. 36 Klaipėda Литва
Организатор
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Šaulių g. 36 Klaipėda
info@koncertusale.lt / (846) 410559
Рег. №: 300101372
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Купить билет ESAMAS LAIKAS | Šiuolaikinės muzikos ir šokio koliažas ПопулярноеПопулярноеESAMAS LAIKAS | Šiuolaikinės muzikos ir šokio koliažas Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 6.20 - 11.20
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!
Купить билет TRIMITO MIESTAS | Muzikinė pasaka visai šeimai ПопулярноеПопулярноеTRIMITO MIESTAS | Muzikinė pasaka visai šeimai Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 4.20 - 7.20
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!
Купить билет SIMFONINĖS MUZIKOS PUOTA | Lukas Geniušas, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ПопулярноеПопулярноеSIMFONINĖS MUZIKOS PUOTA | Lukas Geniušas, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 8.20 - 15.20
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!
Купить билет BACH-BEETHOVEN-BARTULIS | M.Bačkus, V.Čepinskis, M.Bazaras ПопулярноеПопулярноеBACH-BEETHOVEN-BARTULIS | M.Bačkus, V.Čepinskis, M.Bazaras Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 6.20 - 11.20
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!
Купить билет ROMANTIŠKOS MUZIKOS GALIA | L. Mikalauskas, A. Pilibavičiūtė, LNSO ПопулярноеПопулярноеROMANTIŠKOS MUZIKOS GALIA | L. Mikalauskas, A. Pilibavičiūtė, LNSO Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 8.20 - 15.20
Сохрани природу – выбери цифровой СмартБилет! 
СмартБилет – когда все билеты на мероприятия всегда в твоем телефоне.
Читай подробней здесь!