logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS

Чт 21.11.2024 15:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius

Spektaklis skirtas 8–12 m. vaikams

Režisierius — Augustas GORNATKEVIČIUS
Dailininkė — Simona DAVLIDOVIČIŪTĖ
Kompozitorė — Jūra Elena ŠEDYTĖ
Šviesos dailininkas — Dainius URBONIS
Judesio koordinatorė — Gintarė ŠMIGELSKYTĖ
Režisieriaus asistentė — Regina GARUOLYTĖ
Prodiuserė — Rugilė PUKŠTYTĖ

VAIDINA

Miglė POLIKEVIČIŪTĖ
Gediminas RIMEIKA
Jolanta DAPKŪNAITĖ
Augustė ŠIMULYNAITĖ
Marius REPŠYS
Lukas MALINAUSKAS

Pagal J. Vilės ir L. Itagaki knygą „Sibiro haiku“

Geriausia 2018 m. knyga vaikams pripažinta Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų knyga „Sibiro haiku“ randa būdą jautriai ir be pagrąžinimų pasakoti vaikams apie tremties žiaurumus ir jos kasdienybę. Spektaklio, kaip ir knygos, centre – vaikų išgyvenimai ir vaiko žvilgsnis į tremtį.

Knygos veikėjas Algiukas svajoja palakioti po pasaulį su savo draugu žąsinu Martynu. Netrukus taip ir nutinka, tačiau visiškai kitaip nei jis galvojo. Ankstyvą 1941 metų birželio rytą pulkas kareivių išverčia berniuką, jo sesę Dalią, tėtį Romą ir mamą Uršulę iš lovų ir liepia ruoštis kelionėn – taip lietuviai būriais ne savo noru iškeliauja į Sibirą. Vaiką užklumpa daugybė klausimų – kodėl juos ištremia? Kuo jie prasikalto? Kur tas Sibiras? Ten, tolimoje ir svetimoje šalyje, šeimai tenka išgyventi valgant sušalusias bulves, ašaromis sūdant sriubą ir dainomis šildant širdis. Ten gimsta tremtinių choras „Obuoliai“, ten dainuojant užauga sparnai, o viltis grįžti namo niekad neapleidžia.

„Spektaklį įkvėpusi Jurgos Vilės knyga „Sibiro haiku“ randa unikalią formą vaikams pasakoti apie itin sunkias tremties patirtis ir išgyvenimus per jų pačių žvilgsnį į šiuos žiaurumus. Spektakliu siekiame išlaikyti knygos žaidybiškumą, kuris šiems pasakojimams suteikia lengvumo, padaro juos prieinamesnius jaunajai auditorijai. Nagrinėdamas tremties temą spektaklis siekia ne tik apšviesti ar atpasakoti įvykius, tačiau ir padėti vaikams suvokti tai, kas atrodo nesuvokiama“, – sako jau ne pirmą spektaklį vaikams statantis režisierius Augustas Gornatkevičius.

A. Gornatkevičiaus teatrinė maniera paremta nuolatiniu humoro derinimu su rimtomis problemomis, kintančiu vizualumu, aktyviu fiziniu judesiu, žiūrovams atpažįstamų simbolių naudojimu, dramaturgijos klasikų praturtinimu šiuolaikinės nūdienos aktualijomis. Jaunosios kartos teatro režisierius Augustas Gornatkevičius sėkmingai įrodė, kad geba kurti ne tik suaugusių auditorijai, bet ir vaikams – už 2021 m. sukurtą spektaklį „Emilių Emilis“ režisierius pelnė Auksinio scenos kryžiaus nominaciją ir Fortūnos apdovanojimą.

Pasak režisieriaus, naujas jo darbas „Sibiro haiku“ prisideda prie tautinės atminties išlaikymo, jaunosios kartos moralinių normų formavimo, skatinant pilietinį sąmoningumą, gebėjimą suprasti, atjausti ir įkvėpti gyvenimui. Mirties, netekties, neteisybės temos rodosi sunkiausiai paaiškinamos vaikams, tačiau spektaklio komanda nuo jų nebėga, o siekia įprasminti per pagrindinio veikėjo bei jo draugų istorijas. 

 

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS Чт 21.11.2024 15:00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 11.50 - 15.00
Мероприятие Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS
Дата / Время Чт 21.11.2024 15:00
Место проведения Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Цена 11.50 - 15.00
Полезная информация

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt


Durys atidaromos: 1 val. iki renginio
Renginio trukmė: 1:20 val.
Pertraukos: - nėra
Renginio kalba: lietuvių
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į spektaklį neįleidžiami.
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-8-12
Pavėlavę žiūrovai į salę neįleidžiami.
 
 
Nuolaidos :
 
Perkant 20 ir daugiau bilietų - 15%
 

Bilietų pirkimas Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje, jų asistentams bei lydintiems žmonėms (šeimos nariams):

Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje bilietus būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose (Sektorius Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje/ lydintiems).Bilietų su nuolaida vietų kiekis salėje yra ribotas.
Asistentas, oficialiai lydintis žmogų su negalia, vadovaujantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu, nemokamą bilietą gali pasirinkti įvedus kodą ASISTENTAS. Bilietui bus pritaikytas platintojo taikomas paslaugos mokestis 1 eur. *
Žmogų su negalia lydintis asmuo, pvz., šeimos narys, neturintis ASISTENTO pažymėjimo, bilietus turi pirkti pilna kaina. *
*Lydint žiūrovą su judėjimo negalia, bilietą būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose (Sektorius Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje/ lydintiems – vieta ASISTENTAS), lydint kitą negalią turintį asmenį, pasirinkti pagal galimybes šalia esančią vietą.
 
 
Atėjus į spektaklį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

Visos nuolaidų sąlygos - https://www.teatras.lt/lt/bilietai-ir-informacija/nuolaidos-ir-akcijos/


Организатор мероприятия берет на себя ответственность за мероприятие и его качество. Билеты не подлежат обмену и возврату (в том числе в случае непосещения). В случае отмены или переноса мероприятия организатор несет ответственность за принятие решения о возврате билетов и возмещении расходов и несет ответственность за возмещение и ущерб. Распространитель билетов действует только как независимый агент и не несет ответственности за возврат или ущерб. Возврат билетов должен быть запрошен у организатора мероприятия. Для получения дополнительной информации о возврате билетов, пожалуйста, ознакомьтесь с "Потребительской политикой" здесь.
 
 
Место проведения
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius Vilnius Литва
Организатор
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius
administracija@teatras.lt
Рег. №: 190753924
НСО ND
Мероприятие Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS
Дата / Время Чт 21.11.2024 15:00
Место проведения Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Цена 11.50 - 15.00
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Купить билет Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Купить билет Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Купить билет Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS | Alytus Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS | Alytus Alytaus miesto teatras, Alytus
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить