По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

J. Miltinio dramos teatras | ''Rotšildo smuikas''

Чт 22.02. 2018 18:00 - Чт 15.03. 2018 23:59
6.00 - 8.00
Описание событияСкрыть описание
J.Miltinio dramos teatras | "ROTŠILDO SMUIKAS", A.Čechovas
Režisierius: Marius Cemnickas

Vienos dalies pjesė

Vertė Stasė Matulienė
Trukmė 1 val.
Premjera 2014 m. gruodžio 11 d.

Inscenizacijos autorius – Romualdas Urvinis
Scenografija – Algimanto Bareikio
Muziką parinko Ramunė Kudirkienė
Šviesų dailininkas - Ugnius Zutkis


Režisierius MARIUS CEMNICKAS: „Rotšildo smuikas“ – spektaklis apie giluminius dvasinius išgyvenimus .“
„Kiekvienam aktoriui, yra didelė laimė ir neįtikėtinas įvykis akis į akį susitikti su Antono Čechovo kūryba scenoje. Spektaklis „Rotšildo smuikas“ – tai kūrinys, kuris suteikia galimybę aktoriui atlikti viešą išpažintį pačiam sau. Jokiu būdu nesakau, kad Jakovas Matvejičius Ivanovas yra mano alter ego (antrasis Aš), bet teoretinėje plotmėje aš puikiai suprantu ką noriu pasakyti šiuo vaidmeniu žiūrovui. Tikiuosi, kad spektaklio metu tai supras ir žiūrovas. Kiekvienas žmogus gyvenime patiria nuklydimų, iš kurių pasimoko. Kokie būtume žmonės jeigu nemokėtume klysti, o klydę tai suprasti?“, – tvirtina Jakovo vaidmenį kuriantis aktorius Albinas Kėleris.

Šalia patyrusio aktoriaus A. Kėlerio netikėtai atsiskleidžia Autorių vaidinantys jaunosios kartos aktoriai Jonas Čepulis bei Gintautas Žiogas. Jauna prigimtis, įgimtas šmaikštumas ir spontaniškumas atsveria senojo Jakovo liūdesį dėl prabėgusio gyvenimo ir padarytų klaidų. Aktorių duetas atskleidžia dviejų kartų – jaunosios ir senosios – požiūrį į gyvenimą.

„Nepaisant skirtingo amžiaus ir patyrimo, visiems anksčiau ar vėliau ateis lemtinga valanda, ir išpažinsim, kas mus slėgė per gyvenimą. Vieni kalbėsim kitiems, kiti – gal tik savo vienatvei“, – mano spektaklio režisierius.
„Rotšildo smuikas“ – tai didelis pojūčių etiudas, kuris apvalo nuo kasdienybės apnašų, sulėtina gyvenimo tempą, padeda susikaupti ir išgirsti. Spektaklyje skamba smuikas, nors išvengiama griežimo juo, kai savo vaidmenį atlieka personažai, kurie realiai scenoje nepasirodo. Čia nepasislėpsi už scenografijos, kostiumo ar muzikos, – kiek aktorius pajėgs įtikinti publiką, tokį įspūdį žiūrovas išsineš po spektaklio iš Mažosios teatro salės, kur atstumo tarp scenos ir žiūrovų beveik nėra.

Vaidina:
Jakovas - Albinas Kėleris
Autorius - Jonas Čepulis, Gintautas Žiogas.

Juozo Miltinio dramos teatras
События