logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

PREMJERA: AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''AMOKAS''

Сб 04.03.2023 19:30 - Вс 05.03.2023 21:30
Описание событияСкрыть описание

Monospektaklis "Amokas"
pagal Stefan Zweig novelę

Premjera 2023 m. Sausio 14,15 dienomis 19:30 val. Artūro Areimos teatre
Trukmė 120 min | N-16

Režisierius, scenografas : Artūras Areima
Inscenizacijos autorius : Artūras Areima
Prodiuserė, režisieriaus asistentė : Inga Sanakojevaitė
Garso operatorius : Andrius Kairys
Vaidina : Rokas Petrauskas

S. Cveigo novelė - prieštaringas, psichologiškai sudėtingas kūrinys, analizuojantis gydytojo profesiją, jos reikšmingumą, gydytojo teisę vertinti pacientą per asmeninių vertybių prizmę, vyro ir moters galios santykius. S. Cveigas – XX a. austrų literatūros fenomenas, pasaulinio garso rašytojas, savo laiku suformavęs austriško psichologizmo atmainą literatūroje. Savo kūryboje rašytojas dažnai akcentuoja asmenybės individualumą, laisvę, ne viename kūrinyje parodo, koks demonas, kokia psichologinė mįslė kartais slypi žmoguje. Jo veikėjų gyvenimas - tai ilgas jausmų tramdymas ir slėpimas, kol kraštutinėje situacijoje jausmai prasiveržia ir žmogus dvasiškai apsinuogina.

Apie sudėtingą gydytojo profesiją novelėje „Amokas” kalbama atsispiriant nuo vienos iš jautriausių, prieštaringiausių temų medicinoje - aborto. Pagrindinė kūrinio veikėja kreipiasi į vienintelį jos aplinkoje pagalbą galintį suteikti gydytoją, tačiau šis ima kvestionuoti ne tik moters sprendimą, bet ir pačią pagalbos prašymo situaciją, sureikšmindamas gydytojo profesiją, menkindamas moters negebėjimą „paprašyti”, pripažinti, jog jaučia gėdą dėl pasirinkimo.

Būsimas spektaklis kalbės apie tai, kaip kartais sudėtinga, tačiau būtina atmesti asmeniškumus ir savo vertybių pasaulį - ypač profesijose, kurios natūraliai reikalauja nešališkumo. Nors abiejų veikėjų paveikslai kūrinyje atsiskleidžia per vieno personažo pasakojimą, moters vidiniai išgyvenimai būsimame spektaklyje, kaip ir novelėje, bus pateikiami subtiliai, jautriai, individualiai, be sudėtingą temą gaubiančių mitų ir religinių klišių. Kūrinyje vaizduojamas stiprus moters paveikslas, kuriame ji oriai priima savo situaciją, nesižemina ir nepasiduoda vyriškajam pasauliui.

 

Dėmesio! Spektaklio metu rūkoma.

Daugiau informacijos : www.areimosteatras.lt

События

Мероприятия не были найдены
Купить билет PREMJERA: AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''AMOKAS'' PREMJERA: AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''AMOKAS'' Artūro Areimos teatras, Vilnius 17.40 - 19.20
Купить билет PREMJERA: AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''AMOKAS'' PREMJERA: AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''AMOKAS'' Artūro Areimos teatras, Vilnius 17.40 - 19.20
Загрузка...
Перезагрузить
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить