logo
Корзина: 0
logo
Выбрать период:
Корзина: 0
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Opera-performansas ''SAULĖ IR JŪRA'' Vilniuje

Описание событияСкрыть описание
Opera-performansas „SAULĖ IR JŪRA“ Vilniuje

Prestižiniu Venecijos meno bienalės „Auksiniu liūtu“ apdovanota ir sėkmingai po pasaulį keliaujanti Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“ kviečia į saulėtą vasaros paplūdimį Vilniuje. Menininkės nukelia operą nuo scenos ir įkurdina prie menamos jūros. Pagrindinis „Saulės ir jūros“ veikėjas – šiuolaikinė ryškiaspalviais maudymosi kostiumėliais prisidengusi vasarotojų visuomenė. Paplūdimio poilsiautojai gulėdami ant kelių dešimčių tonų smėlio atlieka įprastas pliažo procedūras ir dainuoja. Operos librete atostogautojų mintys įgarsinamos gyva ir nerūpestinga kalba. Solo partijose – gyvenimiški rūpesčiai, prisiminimai, filosofiniai pamąstymai, net kremo nuo saulės sudėtis ir ryto planai kepti kiaušinienę. Pagaviai, su švelnia ironija ir nerimu „Saulė ir jūra“ pasakoja apie klimato kaitą, kūniškumą ir visuotinį nuovargį.

Ilgai laukto ir kelis kartus dėl pandemijos atidėto rodymo Vilniuje proga specialiai ruošiama lietuviška kūrinio versija.

„Saulė ir jūra“ gruodžio 16–19 dienomis bus rodomas išskirtinėje, dėl unikalios architektūros kūriniui ypatingai tinkančioje vietoje – buvusiame Vilniaus taksi parke (Pelesos g. 1 / Dariaus ir Girėno g. 2, Vilnius), kuriame žiūrovai operą-performansą galės stebėti iš kelių aukštų serpantino.
 

Koncepcija ir įgyvendinimas: Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė

Režisierė ir scenografė – Rugilė Barzdžiukaitė

Libreto autorė – Vaiva Grainytė

Kompozitorė ir muzikos režisierė – Lina Lapelytė

Kuratorė – Lucia Pietroiusti

 

Atlikėjai: Evaldas Alekna, Aliona Alymova, Teresė Andrijauskaitė, Milda Andrijauskaitė-Bakanauskienė, Svetlana Bagdonaitė, Renata Dubinskaitė, Auksė Dovydėnaitė, Saulė Dovydėnaitė, Deividas Janušas, Magdelena Kozlovskaja, Artūras Miknaitis, Vytautas Pastarnokas, Eglė Paškevičienė, Salomėja Petronytė, Violeta Savickaitė, Ieva Skorubskaitė, Jonas Statkevičius, Lukas Vaičiūnas, Eglė Valčiukaitė, Šarūnas Visockis

Prodiuserės: Rasa Antanavičiūtė, Aušra Simanavičiūtė

Pastatymo dalies vadovė / scenos vadybininkė – Erika Urbelevič

Šviesos – „Arclights“

Garsas – „NGR servisas“

Libreto vertėjas į anglų kalbą Rimas Uzgiris

Vizualinis identitetas – Goda Budvytytė

Komunikacija: Lina Vaitiekūnaitė, Jogintė Bučinskaitė

Organizatoriai – „Neon Realism“

Vilniaus rodymo techninis įgyvendinimas – „Fors Event“

 

Kūrinio naujienas kviečiame sekti:

Instagram

Facebook

sunandsea.lt

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Projekto partneriai „Triniti Jurex“, „Grinda“

Informaciniai partneriai: „JCDecaux“, LRT, „Žmonės“

 

Svarbi informacija apie renginio vietą! „Saulė ir jūra“ bus rodoma 8 aukštų serpantinu apjuostoje aikštelėje. Turintiems aukščio baimę, negalavimų, susijusių su galvos svaigimu ar koordinacijos sutrikimų, rekomenduojame kūrinį stebėti iš žemesnių aukštų. Prašome saugoti save, artimuosius ir esančius šalia, nesisupti ir nepersisverti per turėklus, sekti erdvėje esančius ženklus. Kadangi pasirodymas bus stebimas iš viršaus, asmeninius daiktus prašome laikyti taip, kad jie nenukristų į pasirodymo aikštelę ir nesužeistų atlikėjų.

Taip pat prašome laikytis saugių atstumų ir kitų COVID-19 saugumo reikalavimų: viso renginio metu dėvėti nosį ir burną dengiančią medicininę kaukę, dezinfekuoti rankas. Jei jaučiate viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimą, slogą, kosulį, pasunkėjusį kvėpavimą ir pan.) pasilikite namuose. Renginio organizatoriai serpantino turėklus dezinfekuos po kiekvieno pasirodymo.

Į renginį įleidžiami žiūrovai pateikę galimybių pasą. Daugiau informacijos www.gpasas.lt.
Bilieto turėjimas negarantuoja patekimo į renginį, jei nebus laikomasi aukščiau išvardytų saugumo reikalavimų.

 
События
Мероприятия не были найдены
Загрузка...
Перезагрузить