logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Pasivaikščiojimas. R. Walser (rež. Rolandas Kazlas) / Vilnius

Вт 30.05.2023 19:00
Keistuolių teatras, Vilnius
PASIVAIKŠČIOJIMAS R. Walser (rež. R. Kazlas) Premjera!
 
Spektaklis sukurtas pagal to paties pavadinimo Roberto Walserio apsakymą.
 
„Pasivaikščiojimas“, bene garsiausias šveicarų rašytojo Roberto Walserio apsakymas, iš tiesų vaizduoja jį patį, jo kaip rašytojo ir drovaus, nedrąsaus šio dažnai nedraugiško pasaulio gyventojo būtį. Robertas Walseris, gimęs 1878 metais Bylyje, visą gyvenimą buvo perdėm jautrus žmogus, persekiojamas savų demonų. Jis mirė 1956-aisiais, ilgus dešimtmečius tyliai praleidęs psichiatrijos gydykloje, užmirštas žmonių ir literatūros pasaulio. Tik aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo iš naujo „atrastas“, nors jo labai išskirtine, poetiška proza buvo žavėjęsi jau Robertas Musilis, Franzas Kafka, Walteris Benjaminas ir Hermannas Hesse.
 
„Pasivaikščiojimą“, pirmą kartą išspausdintą 1917 metais, šveicarų literatūros kritikas Eduardas Korrodis dar anuomet pasveikino kaip „linksmą mažą šedevrą: triūslaus dykinėtojo, paprastų žmonių vadinamo – poetu, apologiją“.
 
Apsakymo „Pasivaikščiojimas“ vertėja Rūta Jonynaitė
 
Spektaklio režisierius Rolandas Kazlas:
 
„Eureka! Radau! Štai autorius tikrai vertas dėmesio ir didžiausios pagarbos!“ – tokia buvo mano pirmoji reakcija susipažinus su Robertu Walseriu, šiuo išskirtinio talento ir nepaprasto likimo šveicarų rašytoju. O perskaitęs jo „Pasivaikščiojimą“, kurį puikiai į lietuvių kalbą išvertė Rūta Jonynaitė, supratau, jog tai tikras lobis ir dovana teatro scenai, aktoriams bei žiūrovams. Ir štai jau aštuonerius metus mintyse vaikštinėju po šį kūrinį ir bandau jį pakviesti į sceną. Labai šviesus ir žaismingas, skaudus ir linksmas, laisvas ir išmintingas „walseriškas“ žvilgsnis ir žodis galbūt yra tai, ko labiausiai reikia šių dienų žmogui, o sykiu ir man pačiam, kaip aktoriui ir režisieriui.
 
„Kurti arba mirti...“, „rašyti ir nepadėti taško...“, „pasaulį geriau sukurti pačiam, nei tenkintis tokiu koks jis yra...“ – tokios turbūt mintys yra įaustos į šį kūrinį. „Pasivaikščiojimas“, tai ir yra tikrasis kūrėjo gyvenimas, jo likimas, laimė ir nelaimė. Tai – vaizduotės kelionė po baltą popieriaus lapą, drobę, tuščią sceną, kuri atgyja tik esant vaikštinėtojui: rašytojui, dailininkui, aktoriui, muzikantui, poetui... O tikras vaikštinėtojas negali nevaikštinėti, kitaip jis būtų nevaikštinėtojas. Tad norėtųsi, kad „Pasivaikščiojimas“ po sceną trims aktoriams ir pieštukui, būtų smagus visiems: ir vaikštinėtojams, ir žiūrovams.
 
Kviečiu visus pasivaikščioti po „Pasivaikščiojimą“ ir tikiuosi, kad šis sakinys patiks visiems, visus patenkins ir sulauks šilto pritarimo.
 
„Pasivaikščiojimo“ inscenizacijos autorius, režisierius ir vaikštinėtojas – Rolandas Kazlas
 
Dar du vaikštinėtojai – Audronis Rūkas ir Dainius Tarutis
 
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Elvita Brazdylytė
 
Šviesų dailininkas – Andrius Stasiulis
 
Garso režisierius – Aivaras Stankevičius
 
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Pasivaikščiojimas. R. Walser (rež. Rolandas Kazlas) / Vilnius Вт 30.05.2023 19:00 Keistuolių teatras, Vilnius
Мероприятие Pasivaikščiojimas. R. Walser (rež. Rolandas Kazlas) / Vilnius
Дата / Время Вт 30.05.2023 19:00
Место проведения Keistuolių teatras, Vilnius
Полезная информация
Durys atidaromos: ~1 val. iki renginio
Renginio trukmė: ~1:45
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Организатор мероприятия берет на себя ответственность за мероприятие и его качество. Билеты не подлежат обмену и возврату (в том числе в случае непосещения). В случае отмены или переноса мероприятия организатор несет ответственность за принятие решения о возврате билетов и возмещении расходов и несет ответственность за возмещение и ущерб. Распространитель билетов действует только как независимый агент и не несет ответственности за возврат или ущерб. Возврат билетов должен быть запрошен у организатора мероприятия. Для получения дополнительной информации о возврате билетов, пожалуйста, ознакомьтесь с "Потребительской политикой" здесь.
 
 
Место проведения
Keistuolių teatras
Laisvės pr. 60 Vilnius Литва
Организатор
Teatro dienos, VšĮ
Stirnų g. 28 Vilnius
info@promostar.lt / +370 (618) 55 689 (d.d. 9:00 - 17:00)
Рег. №: 302470261
Мероприятие Pasivaikščiojimas. R. Walser (rež. Rolandas Kazlas) / Vilnius
Дата / Время Вт 30.05.2023 19:00
Место проведения Keistuolių teatras, Vilnius
Тот же организатор То же место проведения
Купить билет Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Vilnius ПопулярноеПопулярноеSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS (Yasmina REZA)'' / Vilnius COMPENSA koncertų salė, Vilnius
Купить билет Pasivaikščiojimas. R. Walser (rež. Rolandas Kazlas) / Kaunas Pasivaikščiojimas. R. Walser (rež. Rolandas Kazlas) / Kaunas VDU didžioji salė, Kaunas
Купить билет PAMOKA. E.Ionesco (rež. R.Kazlas) / Vilnius PAMOKA. E.Ionesco (rež. R.Kazlas) / Vilnius Keistuolių teatras, Vilnius
Купить билет Spektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Palanga ПопулярноеПопулярноеSpektaklis ''GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA) / Palanga Palangos koncertų salė, Palanga
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить