logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

SIRENOS'23: Puikus naujas kūnas | Korporatyvinė distopija

Пт 22.09.2023 18:00
Описание событияСкрыть описание

„Puikus naujas kūnas“

Korporatyvinė distopija / probiotinė ekotopija balsams
 

„Puikus naujas kūnas“ – tai netikėtas dviejų ekscentrikų – kompozitoriaus Arturo Bumšteino ir menininko Žygimanto Kudirkos – bendradarbiavimas.

Tai socialinę kritiką, mokslinę fantastiką ir absurdo žanrą sujungianti korporatyvinė distopija balsams apie amžinai problemišką žmogaus santykį su savo paties kūnu. Įvairiausių industrijų kuriamos iliuzijos kelia nepagrįstus lūkesčius, kaip turėtume atrodyti, o socialiniuose tinkluose savo kūną lyginame su daugybe kitų kūnų. Paradoksalu, bet dažnai trokštame prilygti apskritai neegzistuojantiems, skaitmeniniu būdu retušuotiems atvaizdams.

Nesijaudinkite. Korporatyvinė distopija atskleis naująją technologiją, įgalinančią persikelti į kitą (kito?) kūną. Hipnotiškos daugiabalsės sutartinės – tai tarsi anestetikas besigulant po „grožio peiliu“, nukelsiantis į gilios narkozės iššaukiamą sapną. Regėsite galbūt ir pranašišką viziją, kurioje ateities žmonija galiausiai randa būdų išsliuogti iš vis netenkinančių savų biologinių kūnų ir įsitaisyti „puikius naujus“.

Atrodo, kad tai yra pažadėtas rojus, kur sielos sklendžia laisvai ir įgyja visas norimas formas. Tapote sportiniu motociklu ir jaučiatės kur kas sportiškesnis? Persikūnijote į oro drėkintuvą ir jūsų esybė prisipildė harmoningos ramybės? Virtusios netikėčiausiais daiktais ar prietaisais, sielos švenčia išsilaisvinimą iš senojo kūno ir sutartinėmis apdainuoja naują būtį. Iš pirmo žvilgsnio tai – nesibaigianti puikių naujų kūnų garbinimo šventė. O vis dėlto, kas paskatino išsižadėti to unikalaus, kone stebuklingo biologinio kūno, kuris geba pats užgydyti žaizdas ir suauginti kaulus?
 

Kūrėjai apie korporatyvinę distopiją balsams:
 

Tai autentiškų sutartinių principais sukurta vokalinė partitūra, skirta konsteliacijoms atlikėjų, pasakojančių istorijas iš netolimos ateities. Sutartinė - archajiškasis socialinės dinamikos modelis; įdomu, kaip jis funkcionuos korporatyvinės e(ste)tikos kontekste.

Kompozitorius Arturas Bumšteinas
 

Kūrinys sujungia naivias žmogiškas emocijas ir griežtą techninį žargoną, susižavėjimą naujo kūno funkcijomis ir blėstančių atsiminimų apie biologinį kūną ilgesį. Sutartinės pavilios jus tarsi laumių dainos skaitmeninės, į išmanųjį mišką ves kaip GPS, bet neparodys išėjimo.

Scenarijaus autorius Žygimantas Kudirka

 

Kūrybinė grupė

Scenarijus, veiksmas: Žygimantas Kudirka

Muzika, veiksmas: Arturas Bumšteinas

Veiksmo asistentė: Giedrė Kriaučionytė

Chormeisteris: Algimantas Kriūnas

Kostiumai: Juozas Valenta

Grafinis dizainas: Mindaugas Gavrilovas

VJ: Vytautas Narbutas

Šviesos: Julius Kuršis

Garsas: Ignas Juzokas

Prodiuseris: Operomanija
 

Atlikėjai: Valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras – Ilona Pliavgo, Viktorija Šedbaraitė, Rima Žukauskienė, Laura Stančikaitė, Irena Kerulienė, Gintarė Kulikauskytė, Daiva Čepulionienė, Estera Paukštytė-Penkaitienė, Saulius Vasiliauskis, Zenius Sakalauskas, Osvaldas Petraška, Ramūnas Juknevičius, Donatas Kaikaris, Rokas Jasikas
 

Trukmė: 60 minučių

Premjera: 2022 m. spalio 19 d. „Menų spaustuvė“ (Juodoji salė)

Kūrinys lietuvių kalba su anglų kalbos subtitrais

Сайт мероприятия: https://operomanija.lt/

События

Мероприятия не были найдены
Купить билет SIRENOS'23: Puikus naujas kūnas | Korporatyvinė distopija SIRENOS'23: Puikus naujas kūnas | Korporatyvinė distopija MENŲ SPAUSTUVĖ, Juodoji salė, Vilnius
Купить билет SIRENOS'23: Puikus naujas kūnas | Korporatyvinė distopija SIRENOS'23: Puikus naujas kūnas | Korporatyvinė distopija MENŲ SPAUSTUVĖ, Juodoji salė, Vilnius
Загрузка...
Перезагрузить
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить