logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню
Поиск на карте
Выбрать период

Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė (Perkeltas)

Вс 06.11.2022 17:00 - Чт 10.11.2022 18:30
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
10.35 - 12.00

 

Režisierė — Laura KUTKAITĖ

Dramaturgės — Teklė KAVTARADZE, Laura KUTKAITĖ bendradarbiaujant su aktorėmis

Scenografė ir kostiumų dailininkė — Paulina TURAUSKAITĖ

Kompozitorė — Agnė MATULEVIČIŪTĖ

Choreografė — Laura KUTKAITĖ

Choreografijos konsultantė — Agnietė LISIČKINAITĖ

Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS

Režisieriaus asistentė — Urtė SĖJŪNAITĖ

Dramaturgės asistentės — Simona JURKUVĖNAITĖ ir Eglė POŠKEVIČIŪTĖ

Prodiuserė — Rugilė PUKŠTYTĖ

VAIDINA:  

Sirenos –Gerda ČIURAITĖ, Rimantė VALIUKAITĖ, Toma VAŠKEVIČIŪTĖ, Aistė ZABOTKAITĖ , Jūratė VILŪNAITĖ

 

„Sirenų tyla“ – pusiau dokumentinė tragikomedija, jungianti Homero „Odisėjos“ pasakojimą apie kelionėje sutiktas sirenas su pusiau dokumentiniais, pusiau fikciniais moterų aktorių pasakojimais apie patirtą psichologinį ir seksualinį smurtą kūrybiniuose procesuose. Mitinis Homero herojus Odisėjas, bandydamas sugrįžti namo po Trojos karo, daug metų klaidžiojo po skirtingas salas, kuriose patyrė įvairiausių nuotykių, tačiau spektaklio kūrėjas labiausiai sudomino būtent mažai teišgirstų sirenų – pusiau paukščių, pusiau žmonių – motyvas.

Dabartiniame laikotarpyje – specifiniame post-metoo etape, sirenų giesmės atitinkamai kinta: sirenos – tai aktorės, savo izoliuotoje saloje laukiančios laivo, vis dar norinčios būti išgirstos, pastebėtos, įpratusios kūrybiniuose procesuose būti veikiamos galios pozicijose esančių kitų. Sirenos-aktorės, sužinojusios, kad prie jų salos krantų priplauks garsus didvyris, nusprendžia paruošti jam vienam skirtą pasirodymą.

Spektaklis paremtas tikromis istorijomis, kurias iš Lietuvos menininkių moterų renka spektaklio dramaturgė Teklė Kavtaradzė ir režisierė Laura Kutkaitė bei kuriomis dalinasi visa komanda - aktorės Toma Vaškevičiūtė, Rimantė Valiukaitė, Aistė Zabotkaitė, Gerda Čiuraitė. Kalbėdamos apie naudojimąsi galia, aktorės neišvengiamai visų pirma atsigręžia į savo pačių profesiją: ką reiškia būti aktore? Ar kuriant spektaklį aktorės kūnas tebepriklauso aktorei? Kūrėjos ieško skaudžiausio taško, todėl susitelkia į moterų tarpusavio solidarumo klausimą. Kodėl kai kurios moterys, ypač tos, kurios pačios yra galios pozicijoje, arba lieka stebėtojomis, arba atsigręžia prieš kitas moteris ir palaiko vyro-didvyrio-genijaus mitą bei kultą? Tyrinėjimo centre - ne tik vyras ir moteris, bet moteris ir moteris, moteris ir moterys.

Homero epe Odisėjas keliauja toliau, o sirenų giesmės amžiams užtyla vandenyje joms supuolus paskui nuplaukiantį laivą. Kas šiandien nutinka su sirenomis ir jų balsais? Ar šiandien bent viena neiškeliautų kartu su Odisėjumi? Galbūt prie laivo stiebo šiandien kaip prie tam tikro gėdos stulpo turėtų būti pririšta viena iš sirenų, kad išklausytų kitas sirenas?

„Šiandien mėgstama eskaluoti teiginius, jog yra kur kas svarbesnių temų nei moterys ar jų išgyvenimai, nes jau gyvename tariamai lygiateisiškoje visuomenėje. Galbūt kaip tik nuo tokio teiginio ir reikėtų pradėti spektaklį? Spektaklio aktualumas slypi brutaliame šiandienos jo neaktualume visuomenei. Aš pasigendu moterų vaidmenų, pasigendu gaivališkos moteriškos jėgos teatre, o labiausiai pasigendu jų balsų, dėl to spektaklis visų pirma yra apie moters balsą, jo kuriamąją ir tuo pačiu griaunančią jėgą“, – sako spektaklio „Sirenų tyla“ režisierė  Laura Kutkaitė.

Spektaklis yra LNDT įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos dalis. „Sirenų tyla“ atidarys rekonstrukcijos metu pastatytą naują Mažąją salę, kuri ir bus skirta pristatyti Jaunųjų kūrėjų programos dalyvių darbus.

 
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė (Perkeltas) Вс 06.11.2022 17:00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 10.35 - 12.00
Мероприятие Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė (Perkeltas)
Дата / Время Вс 06.11.2022 17:00
Место проведения Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Цена 10.35 - 12.00
Полезная информация
 Svarbi informacija kasoms
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt
 
Durys atidaromos: 1 val. iki renginio
Renginio trukmė: ~ 1.30  val.
Pertraukos: vienos dalies
Renginio kalba: lietuvių
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į spektaklį neįleidžiami.
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-14

Nuolaidos :
 
Vasaros akcija 2022*  - 40% (Į nuolaidos laukelį vesti kodą "Vasara.Sirenutyla1")
senjorams* -30% (Į nuolaidos laukelį vesti kodą "Senjoras");
jauno žmogaus nuolaida* (nuo 7 iki 25 m. (imtinai) - 25% (Į nuolaidos laukelį vesti kodą "Jaunimas");
neįgaliesiems* (1 bil.) - 80% (Į nuolaidos laukelį vesti kodą "Neįgaliesies");
neįgalų lydinčiam asmeniui * (1 bil.) - 80% (Į nuolaidos laukelį vesti kodą "Lydintis");
perkant 20 ir daugiau bilietų - 15%;
 
 *bilietų su nuolaida vietų kiekis salėje yra ribotas. Atėjus į spektaklį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
  

Организатор мероприятия берет на себя ответственность за мероприятие и его качество. Возврат билетов осуществляется только в случае отмены или переноса мероприятия. Дистрибьютор выступает в роли посредника, не связанного обязательствами. Для получения подробной информации о возврате билетов, пожалуйста, ознакомьтесь с "Потребительской политикой" здесь.
Место проведения
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius Vilnius Литва
Организатор
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius
administracija@teatras.lt
Рег. №: 190753924
Мероприятие Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė (Perkeltas)
Дата / Время Вс 06.11.2022 17:00
Место проведения Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Цена 10.35 - 12.00
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Предварительная продажа закончилась Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Купить билет Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė Varėnos kultūros centras, Varėna 7.30 - 12.00
Купить билет Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura Kutkaitė Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 10.35 - 12.00
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить