По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

VMT spektaklis | EUROPIEČIAI

Чт 08.03. 2018 18:30
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
6.89 - 12.00
Nespėjusieji apsilankyti Vilniaus mažojo teatro „Europiečiuose“, paskutinę progą išvysti spektaklį turi kovo 8 d. Tai drąsus, aktualus ir šiek tiek pankiškas kūrinys apie šiandieninę tikrovę ir mus – norinčius būti europiečiais, bet paniškai bijančiais kitokių nei mes patys. Spektaklį kūrė jaunų menininkų kūrybinė grupė: režisierius Paulius Ignatavičius, dramaturgas Andrius Jevsejevas, scenografė Goda Palekaitė.
„Europiečiuose“ antikos dramaturgo Aischilo tragedija „Maldautojos“ apie nuo negeidžiamos santuokos su pusbroliais pabėgusias ir prieglobsčio svetimoje šalyje paprašiusias moteris jungiama su žiniasklaidos ir socialinių tinklų, taip pat XX a. literatūros klasikos tekstais. Spektakliui energijos, įžūlumo ir įtūžio suteikia moterų maldautojų choras, kurį sudaro penkios Mažojo teatro aktorės.  Choras sumanytas kaip gyvai muzikuojanti ir dainas atliekanti merginų roko grupė. Užsidėjusios kaukes, primenančias ir burkas, ir antikinio teatro kaukes, „maldautojos“ erzina, provokuoja savo tiesmuku kitoniškumo demonstravimu ir tarsi tikrina kiekvieno iš mūsų tolerancijos ribas. Bet čia pat jos gali virsti baimingame laukime sustingusiu kone antikiniu choru arba perpildytoje valtyje saugų krantą bandančia pasiekti žmonių grupe. Scenoje, vaizduojančioje apleistą baseiną su užuominomis į pabėgėlių stovyklą, taip pat pasirodo pabrėžtinai teatrališkas ir karikatūriškas pagrindinių graikų dievų trio, leidžiantis suprasti, kad dievai, lemiantys žmonių likimus, gyvena absurdo sąstingyje ir pataikauja savo silpnybėms.
„Europiečių“ kūrėjai svarbius ir aktualius klausimus kelia žaismingai, neleisdami žiūrovams pamiršti, kad visa tai – teatras, ir ne bet koks – o Rimo Tumino puoselėtas ir globotas teatras. Spektaklis turi keletą sluoksnių, yra prismaigstytas intelektualių užuominų ir ironiškų detalių, tad publika turi progą ir pamąstyti, ir pasijuokti.
Spektaklis 2017 m. buvo įtrauktas į tarptautinio festivalio „Sirenos“ programą, o spektaklio scenografė Goda Palekaitė buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui.

I dalies spektaklis pagal Aischilo „Maldautojas“ ir kitus tekstus. Aischilo dramą „Maldautojos“ iš senosios graikų kalbos vertė Audronė Kudulytė-Kairienė.

Režisūra – Pauliaus Ignatavičiaus
Vaizdas – Godos Palekaitės
Judesys – Aarono Kahno (JAV)
Garsas – Arturo Bumšteino
Šviesa – Juliaus Kuršio
Dramaturgija – Andriaus Jevsejevo


Vaidina: Daumantas Ciunis, Tadas Gryn, Agnė Kiškytė, Ilona Kvietkutė, Elžbieta Latėnaitė, Gintarė Latvėnaitė, Edmundas Mikulskis, Indrė Patkauskaitė, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Almantas Šinkūnas, Mantas Vaitiekūnas

PREMJERA 2016 m. gruodžio 13 d. Trukmė 1 val. 40 min.

Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su VšĮ „Meno laboratorija“
Показать большеПоказать меньше
Полезная информация

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Salės plane a ir b raidėmis pažymėtos vietos, kuriose kėdės yra be atlošo.
Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į spektaklį neįleidžiami.

Vaikai nemokamai neįleidžiami.
(prieš renkantis vietas, suveskite kodą):
- 15% 1 bil. moksleiviams, studentams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 30% 1 bil. senjorams (į nuolaidos laukelį įvesti SENJORAS)
- 30%
2 bil. neįgaliesiems (į nuolaidos laukelį įvesti NUOLAIDA30)
- 15%
su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- 15% su Daily Card kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį)
- 25% šeimos bilietas (3+1) (į nuolaidos laukelį įvesti ŠEIMA)
- 15% perkant 10 ir daugiau

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Место проведения
Gedimino pr. 22 Vilnius Литва
Организатор
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Gedimino pr. 22 Vilnius
Рег. № 188200375