Pirmą kartą Lietuvoje koncertuos operos žvaigždė Joyce DiDonato
Rugpjūčio 7 dieną LVSO koncertų salėje Vilniuje pirmą kartą Lietuvos publikai pasirodys viena ryškiausių šiuolaikinio operos pasaulio asmenybių – triskart „Grammy“ apdovanojimų laureatė Joyce DiDonato. Kartu su ansambliu „Time for Three“ ji pristatys naujausią projektą „Emily: No Prisoner Be“, jau sulaukusį tarptautinio kritikų pripažinimo.
Daugiau nei du dešimtmečius Joyce DiDonato laikoma viena įtakingiausių pasaulio operos solisčių. Jos pasirodymai puošia garsiausių pasaulio scenų programas – nuo Niujorko „Metropolitan Opera“ ir Londono Karališkosios operos iki Vienos valstybinės operos bei prestižinių tarptautinių festivalių. Be trijų „Grammy“, atlikėja yra pelniusi „Gramophone Award“, „Echo Klassik Award“, „International Opera Awards“ ir Laurence'o Olivier apdovanojimus.
Lietuvoje skambėsiantis projektas „Emily: No Prisoner Be“ sukurtas bendradarbiaujant su Pulitzerio premijos laureatu Kevinu Putsu ir „Grammy“ apdovanotu ansambliu „Time for Three“. Pasaulinė kūrinio premjera 2025 metais Brėgenco festivalyje sulaukė išskirtinio tarptautinės muzikos kritikų dėmesio ir buvo įvardyta vienu svarbiausių pastarųjų metų naujų vokalinių kūrinių.
Kūrinio pagrindą sudaro amerikiečių poetės Emily Dickinson eilėraščiai. Iš daugiau nei 1800 jos tekstų sukurta 24 muzikinių scenų ciklo kompozicija pasakoja apie žmogaus vidinės laisvės paieškas, meilę, savęs pažinimą ir dvasinį išsilaisvinimą. Tai ne tradicinis vokalinis ciklas, o originalus teatro, kamerinės operos, poezijos ir koncerto junginys.
Svarbią projekto dalį kuria ansamblis „Time for Three“, garsėjantis gebėjimu sujungti klasikinę muziką, džiazą, amerikietišką folklorą ir šiuolaikinės muzikos elementus. Šis unikalus skambesys suteikia Kevino Putso muzikai dar daugiau emocinio gylio ir netikėtų spalvų.
Pirmasis Joyce DiDonato koncertas Lietuvoje taps ne tik išskirtine proga gyvai išgirsti vieną garsiausių pasaulio operos solisčių, bet ir susipažinti su nauju XXI amžiaus muzikiniu kūriniu, jau spėjusiu pelnyti tarptautinį pripažinimą.
Bilietus į rugpjūčio 7 dieną LVSO koncertų salėje Vilniuje vyksiantį Joyce DiDonato ir „Time for Three“ koncertą „Emily: No Prisoner Be“ platina Bilietai.lt.