logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Doriano Grėjaus portretas | Visaginas

Вс 03.08.2025 13:00
Visagino kultūros centras, Draugystė, Visaginas

Spektaklis be žodžių pagal Oscar Wilde | Спектакль без слов по Оскару Уаильду
Airių rašytojas Oscaras Wilde‘as garsėjo savo žavesiu ir ekstravagancija – tiek savo kūrybos, tiek ir gyvenimo estetizmu. Būdamas 34 metų jis išleido knygą „Laimingasis princas ir kitos pasakos“ – nuo to laiko ir tapo gerai žinomu autoriumi. Jo vienintelis romanas „Doriano Grėjaus portretas“, pirmą kartą išspausdintas 1890 m., galima sakyti, taip pat parašytas pasakos forma. Tačiau šį kartą turinys gerokai niūresnis... Ir nieko keisto, kad po jo paskelbimo kilo skandalas: reikalauta jį uždrausti ir nuteisti autorių už amoralaus gyvenimo būdo propagavimą.


Spektaklio „Doriano Grėjaus portretas“ kūrybinę grupę sudaro žinomos lėlių teatro menininkės, su kurių bendro darbo rezultatais „Lėlės“ žiūrovai jau pažįstami: 2014 m. G. Radvilavičiūtės kartu su scenografe Renata Valčik, choreografe Sigita Mikalauskaite ir kompozitore Rita Mačiliūnaite sukurtas spektaklis „Smėlio žmogus“ pelnė Auksinį scenos kryžių, sėkmingai rodomas teatro repertuare ir nuolat kviečiamas atstovauti Lietuvos kultūrą tarptautiniuose teatro festivaliuose. Naujasis spektaklis tarytum pratęsia jau „Smėlio žmoguje“ pradėtą gvildenti žmogaus asmenybės dvilypumo ir jo savidestrukcijos temą.


„Žiūrėdamas į paveikslą žmogus įžengia į kitą laiką. Laikas prasiplečia. Portrete žmogus atpažįsta save patį. Žiūrėjimas į portretą – tarsi žiūrėjimas į veidrodį. Veidrodis žmogui suteikia unikalią galimybę matyti save, savo veidą, savo akis, ir sudaro sąlygas dialogui su pačiu savimi. Žiūrėdamas į išorę žmogus mato savo vidų. Žiūrėdamas į veidrodį žmogus gali pakliūti į kitą pasaulį. Ir šie du pasauliai gali susiliesti. Žiūrėdami į veidrodį mes galime pamatyti tai, kas tiesiogiai mūsų žvilgsniui neprieinama. Veidrodžio gylis mums sako, kad mes galime pamatyti kur kas daugiau arba visai kitaip, nei matome savo realybėje. Veidrodis yra mūsų asmeninis dabarties portretas.


Šiandien žmogų supa labai daug veidrodžių, t.y. atspindinčių paviršių – nuo tikrų veidrodžių ir langų iki ežerų ir balų, snaigių, akmens anglies gabalėlių ir t. t. Visi jie sukuria matomo pasaulio, daiktinio audinio įtrūkius, tai – tarsi langai į kitą pasaulį. Tačiau perdėtas susikoncentravimas į save ir savo fizinę išvaizdą – kelias į tuštybę, savimeilę, pasipūtimą, išpuikimą, egocentrizmą. Be meilės, artimų žmonių, ėjimo kartu, grožis, sėkmė nieko nereiškia. Nemielas gyvenimas nuolat žiūrint į save.


Iki šiol kai kuriose pirmykštėse gentyse tikima, kad veidrodis gali pavogti sielą.“ – mintimis dalinasi spektaklio režisierė Gintarė Radvilavičiūtė.


Režisierė, dailininkė
Gintarė RADVILAVIČIŪTĖ
Scenografė
Renata VALČIK
Choreografė
Sigita MIKALAUSKAITĖ
Kompozitorė
Rita MAČILIŪNAITĖ
Dramaturgijos konsultantė
Gabrielė LABANAUSKAITĖ
Vaidina:
Erika GAIDAUSKAITĖ
Šarūnas GEDVILAS
Sigita MIKALAUSKAITĖ
Deivis SARAPINAS


Trukmė: 1 val.
Premjera – 2018 m. spalio 28 d.
----------
 FESTIVALIO PROGRAMA / Программа фестиваля: https://www.facebook.com/events/973895811608837

Сайт мероприятия: https://www.facebook.com/events/973895811608837

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Doriano Grėjaus portretas | Visaginas Вс 03.08.2025 13:00 Visagino kultūros centras, Draugystė, Visaginas 6.60 - 9.00
Мероприятие Doriano Grėjaus portretas | Visaginas
Дата / Время Вс 03.08.2025 13:00
Место проведения Visagino kultūros centras, Draugystė, Visaginas
Цена 6.60 - 9.00
Полезная информация

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 12:30
Renginio trukmė: 1:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N14
Nuolaidos:
moksleiviams, dieninių studijų studentams, pateikusiems Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ar tarptautinį ISIC pažymėjimą, asmenims, kuriems yra sukakęs nustatytas senatvės amžius pateikusiems pensijos gavėjo pažymėjimą, ir žmonėms su negalia, pateikusiems neįgaliojo pažymėjimą, taikoma 30 proc. nuolaida

Организатор мероприятия берет на себя ответственность за мероприятие и его качество. Билеты не подлежат обмену и возврату (в том числе в случае непосещения). В случае отмены или переноса мероприятия организатор несет ответственность за принятие решения о возврате билетов и возмещении расходов и несет ответственность за возмещение и ущерб. Распространитель билетов действует только как независимый агент и не несет ответственности за возврат или ущерб. Возврат билетов должен быть запрошен у организатора мероприятия. Для получения дополнительной информации о возврате билетов, пожалуйста, ознакомьтесь с "Потребительской политикой" здесь.
 
 
Место проведения
Visagino kultūros centras, ''Draugystė''
Parko g. 7 Visaginas Литва
Организатор
Visagino kultūros centras BĮ
Visagino kultūros centras BĮ
Vilties g. 5 Visaginas
+37038631865/sekretore@visaginokultura.lt
Рег. №: 300509331
Мероприятие Doriano Grėjaus portretas | Visaginas
Дата / Время Вс 03.08.2025 13:00
Место проведения Visagino kultūros centras, Draugystė, Visaginas
Цена 6.60 - 9.00
Другие даты Тот же организатор То же место проведения
Купить билет Šventoji | Visaginas НовоеНовоеŠventoji | Visaginas Visagino kultūros centras, Draugystė, Visaginas
Купить билет Doriano Grėjaus portretas | Visaginas НовоеНовоеDoriano Grėjaus portretas | Visaginas Visagino kultūros centras, Draugystė, Visaginas
Купить билет Golden Temple | Visaginas НовоеНовоеGolden Temple | Visaginas Visagino kultūros centras, Draugystė, Visaginas
Купить билет Naktis Ispanijoje: Flamenco Ma Non Troppo | Visaginas НовоеНовоеNaktis Ispanijoje: Flamenco Ma Non Troppo | Visaginas Visagino kultūros centras, Draugystė, Visaginas
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить