logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

NAZARETH - Legendų muzikos festivalis

Вс 16.06.2024 17:00
Kilučių ežero pusiasalis, Biržai

Kilučių pusiasalyje koncertuos legendiniai sunkiojo roko „monstrai“ – grupė „Nazareth“

Nė 300 gyventojų neturintys Kilučių kaimas nestabdo ir kelia kartelę į dar aukštesnį lygį! 2024 metų vasarą Biržų rajono pusiasalyje vyks keli koncertai ir muzika skambės visą savaitgalį!

Birželio 15 dieną prie žvaigždžių Bonnie Tyler, Samanta Fox, Suzi Quatro ir pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiančio Nik Kershaw, birželio 16 dieną, sekmadienį, jungiasi legendinė sunkiojo roko grupė – „Nazareth“!

Škotai ne iš Pensilvanijos miestelio

Legendinės grupės iš Škotijos muzikos atlikėjams plačiai pristatyti nereikia. Išgirdę šį vardą jie žino, kad „Nazareth“ – sunkiojo roko muzikos kokybės ženklas, kurio vardas kilo iš kanadiečių grupės „The Band“ dainos „The Weight“ žodžių – „I pulled into Nazareth, feeling ‘bout half past dead“.

Pensilvanijos miestelio Nazareth vardu 1968 metais pasivadinusi grupė – iš Škotijos miesto Damfermlino prieš tai save buvo įvardiję „The Shadettes“. Pradžioje vis dar „Nazareth“ sudėtyje bosine gitara grojančio Peter Agnew įkurta grupė daugiausiai grojo koverius, koncertavo baruose ir klubuose. Tai buvo ne spuoguoti paaugliai, o susituokę, vaikus turintys ir šeimas norėję aprūpinti vyrai.

"The Shadettes" kiekvieną savaitę turėjo išmokti po keletą naujų hitų, kad būtų pakankamai populiarūs gimtajame Damfermline. Grupės vokalistas Dan McCafferty neslėpė, kad tai ugdė juos kaip muzikantus, padėjo suprasti, kokios muzikos žmonėms reikia.

Ilgainiui vyrukams nusibodo groti koverius, norėjosi sulaukti populiarumo su savo kūriniais, nors savo miestelyje jie išgarsėjo ir labai ryškia apranga, kurią vilkėdavo koncertuose. Juos pastebėjo, vėliau, 1976 metais lėktuvo katastrofoje žuvęs milijonierius Bill Fehilly, kuris tapo rėmėju, grupė pakeitė pavadinimą ir po poros metų persikraustė gyventi į Londoną.

 

„Deep Purple“ apšildanti grupė ir geri draugai

1971 metais škotai išleidžia savo pirmąjį albumą, tuo pačiu pavadinimų „Nazareth“, kurį puikiai įvertino kritikai, bet ne pirkėjai. Vienok, kitais metais išleisti du singlai sulaukė sėkmės: „Dear John“ pateko į geriausių Prancūzijos dainų trejetuką, o „Morning Dew“ (koveris) buvo itin populiarus Vokietijoje. To užteko, kad 1972 metai muzikinis grafikas buvo užpildytas koncertais. Netrukus jie tampa šlovės viršūnėse esančios "Deep Purple" apšildančia grupe ir dalyvauja jų koncertinėse gastrolėse JAV.

"Deep Purple" nariai tapo gerais grupės draugais, o jų bosistas Roger Glover prodiusavo keletą "Nazareth" albumų, John Lord sugrojo keletą klavišinių partijų jų dainose. Šios grupės iki šiol dažnai koncertuoja kartu, o "Deep Purple" įtaka taip pat juntama ir "Nazareth" kūryboje.

Kita sunkiojo roko legenda - "Uriah Heep" taip pat buvo artimi grupės bičiuliai, kartu dalyvavę daugelyje "Nazareth" koncertų.

Nuo 1968 metų gyvuojanti grupė iš Škotijos išleido 25 studijinius albumus. Vienas žymiausių jos išleistų įrašų – 1975-aisiais dienos šviesą išvydusi plokštelė „Hair Of The Dog“, kurioje skambėjo viena pirmųjų taip vadinamųjų „power“ baladžių roko istorijoje, žymiausias jų hitas „Love Hurts“, tapęs kone pagrindine roko radijo stotyse leidžiama daina, o albumas tapo platininiu ir D.Britanijoje, ir JAV. Beje, „Love Hurts“ buvo vienintelė daina, kuri pateko į JAV populiariausių hitų dešimtuką.

2018 metais, minėdami garbingą 50 metų jubiliejų, kartu su grupe „Formosa“  jie surengė „The 50th Anniversary Tour“ gastroles, o 2022-aisiais išleido naujausią savo albumą „Surviving the Law“. Jame skamba hitai „Strange Days“, „Falling In Love“, „Ciggies&Booze“, kurie, kaip ir roko muzikos gerbėjams puikiai žinomi "Ruby Tuesday", "Dream On", "Shanghai'd In Shanghai", "Holy Roller", "Love Leads To Madness", "Place in Your Heart" birželio 16 dieną nuaidės ir virš Kilučių pusiasalio.

 

Jei muziką kuri iš širdies, to neįmanoma nepastebėti

Per visą savo egzistavimo laikotarpį „Nazareth“ ne vieną kartą keitė tiek savo sudėtį, tiek muzikinį stilių – jų atliekami muzikos žanrai skyrėsi nuo vadinamojo „boogie“ iki sunkiojo metalo, nuo progresyvių roko eksperimentų iki populiariosios kultūros. Savo koncertiniais turais jie taip pat išnaršė bene visą pasaulį, o jų hitai, pergroti tokių populiarių atlikėjų kaip „Aerosmith“, „Ace of Bace“ bei kitų, daugybę kartų pateko į Europos ir pasaulio topus.

„Nazareth“ taip pat tapo vienomis pirmųjų ryškių Vakarų roko žvaigždžių, apsilankiusių Lietuvoje – dar 1990-aisiais škotai koncertavo Kauno sporto halėje, o vėliau mūsų šalyje surengė ir daugiau pasirodymų, sulaukusių milžiniško susidomėjimo.

Pasaulinį pripažinimą „Nazareth“ pelnė dėl savo išskirtinio skambesio, vieni pirmųjų pradėjo naudoti šiurkštų, „fūzuotą“ gitarų skambesį, taip pat pirmieji savo plokšteles pradėję iliustruoti monstrų piešiniais, o muzikos kritikai pastebėjo, kad ši grupė į sunkiojo roko skambesį  įnešė škotiškos muzikos elementų. 

"Nazareth" gerbėjai mėgsta grupę ne tik už gerą muziką, bet ir už nuoširdumą bei paprastumą. Jie niekada nesistengė rengti įspūdingų šou, nedarė iš savęs klounų, nebuvo išdidūs ar arogantiški. Jie tiesiog kuria gerą muziką ir dalinasi ja su kitais.

„Muzika yra muzika. Ir jei ją kuri iš širdies, jausmingai, to neįmanoma nepastebėti. Kad ir kiek tau bebūtų metų“, – teigė nuo plaučių ligos miręs pirmasis grupės vokalistas William Daniel McCafferty.

Bet „Nazareth“ vis dar gyva, vis dar populiari, vis dar kelia nostalgiškus prisiminimus ir 2024 metų birželio 16 dieną visos jų garsiausios dainos pirmą kartą skambės Biržų rajono Kilučių kaime.

 
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
NAZARETH - Legendų muzikos festivalis Вс 16.06.2024 17:00 Kilučių ežero pusiasalis, Biržai 51.20 - 251.20
Мероприятие NAZARETH - Legendų muzikos festivalis
Дата / Время Вс 16.06.2024 17:00
Место проведения Kilučių ežero pusiasalis, Biržai
Цена 51.20 - 251.20
Полезная информация
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 15:30
Renginio trukmė: 4:00
Pertraukos: -
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai nemokamai įleidžiami iki 3 m. imtinai
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: netaikomos
VIP bilietas: sėdima vieta po stogu prie 4viečio staliuko, VIP automobilių aikštelė, VIP tualetai, atskiras VIP baras.
 
BILIETAI BRANGS!

Организатор мероприятия берет на себя ответственность за мероприятие и его качество. Билеты не подлежат обмену и возврату (в том числе в случае непосещения). В случае отмены или переноса мероприятия организатор несет ответственность за принятие решения о возврате билетов и возмещении расходов и несет ответственность за возмещение и ущерб. Распространитель билетов действует только как независимый агент и не несет ответственности за возврат или ущерб. Возврат билетов должен быть запрошен у организатора мероприятия. Для получения дополнительной информации о возврате билетов, пожалуйста, ознакомьтесь с "Потребительской политикой" здесь.
 
 
Место проведения
Kilučių ežero pusiasalis
Apaščios g., Kilučių km., Biržų raj. Biržai Литва
Организатор
BIRŽIEČIŲ ŽODIS, UAB
Vytauto gatvė 18-2, Biržai
862079852/ prenumerata@birzietis.lt
Рег. №: 254807960
НСО LT548079610
Мероприятие NAZARETH - Legendų muzikos festivalis
Дата / Время Вс 16.06.2024 17:00
Место проведения Kilučių ežero pusiasalis, Biržai
Цена 51.20 - 251.20
Тот же организатор То же место проведения
Купить билет Legendų muzikos festivalis - ABONEMENTAS Legendų muzikos festivalis - ABONEMENTAS - Kilučių ežero pusiasalis, Biržai
Купить билет SUZI QUATRO, BONNIE TYLER, SAMANTHA FOX IR NIK KERSHAW koncertas SUZI QUATRO, BONNIE TYLER, SAMANTHA FOX IR NIK KERSHAW koncertas - Kilučių ežero pusiasalis, Biržai
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить