logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

TEATRALIZUOTA EKSKURSIJA VAIKAMS

Ср 22.05.2024 13:30
Описание событияСкрыть описание

TEATRALIZUOTA EKSKURSIJA VAIKAMS

Trukmė 1 val.

Ar žinote, kaip gimsta spektaklis? Kaip aktoriai įsikūnija į skirtingiausius personažus ir kokias linksmas istorijas iš savo kasdienio darbo teatre gali papasakoti? Kažin, ar aktoriai turi prietarų, kuriais vadovaujasi prieš lipdami ant scenos? Ar galite pasakyti, kuo skiriasi grimas nuo makiažo ir kiek jis trunka? O iš ko gaminami perukai? Prie ko derinama personažo barzda? Kas yra „pasikartojantis aidas“? Iš kur sklinda garsas? Ką reiškia „gerai apšviestas aktorius“ scenoje? Kaip, pasitelkus garsą ir šviesą, galima sukurti skirtingas nuotaikas, aplinką, metų laikus? Ką teatre daro rekvizitininkas ar aprengėjas? Pro kur į žiūrovus žvelgia Kinkongo ar poliarinės meškos kostiumu vilkintis aktorius? Kiek sveria šarvai? Kas gi slypi už scenos uždangos – ko nemato žiūrovai?

 Visa tai ir žymiai daugiau sužinosite nuotykių ir atradimų kupinoje kelionėje po paslaptingą teatro pasaulį. Juk visada taip maga pažvelgti ten, kur paprastai negalima, neleidžiama. Atėję į Vilniaus mažąjį teatrą, pirmiausia atsiduriate rūbinėje, vėliau kylate į teatro fojė esančią kavinę, kur mėgaujatės skanėstais, ir tik tuomet iškilmingai, su artėjančios šventės nuojauta įžengiate į scenos magija spinduliuojančią žiūrovų salę. Bet kas gi slypi už scenos uždangos? Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorė, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Ilona Kvietkutė sukūrė unikalią teatralizuotos ekskursijos programą, leisiančią šią uždangą praskleisti.

Pirmiausia – išgirsite šimtmetį menančią pastato Gedimino prospekte 22, kuriame įsikūręs Vilniaus mažasis teatras, istoriją. XX amžiaus pradžioje čia veikė itin reikšminga Lietuvos kultūrai draugija „Rūta“, rengusi koncertus, paskaitas bei teatro vaidinimus. Draugijos veikloje dalyvavo iškiliausi to meto kultūrininkai, Nepriklausomybės akto signatarai. Pastatą nuo pat pradžių gaubė išskirtinumo dvasia, legendos aura, susijusi su Czeslawo Miloszo, Jaschos Heifetzo ir kitais garsiais vardais. Ar žinojote, kad didingo formato drobę dabartiniame Valstybinio Vilniaus mažojo teatro pastate anuomet įsikūrusiai lietuvių kultūros draugijai „Rūta“ nutapė garsiausias lietuvių dailininkas simbolistas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis? Kažin, kur šis įspūdingas kūrinys yra dabar?..

Išskirtinė ir pastato architektūra: įdomu, kad Vilniaus mažojo teatro žiūrovų salė turi unikalias stiklo blokelių lubas – tokios visoje Europoje išlikusios tik dvejos – čia, Vilniuje, ir Prahoje. Teatro patalpų interjeras pasižymi skoninga atkurto autentiško XIX ir XX a. sandūros stiliaus ir modernizmo jungtimi. Maža to, pastatas, kuriame nuo 2005 metų veikia Vilniaus mažasis teatras, anuomet, daugiau nei prieš šimtmetį, buvo aukščiausias sostinėjeǃ Kažin, kiek aukštų jis tuomet turėjo?.. 

Vėliau būsite pakviesti ten, kur paprastai žiūrovams pakliūti netenka, – į užkulisius, repeticijų salę, grimo kambarį, kostiumų sandėlį, meno technikų cechą. Jums bus suteikta išskirtinė galimybė dirstelėti į šiuo metu repetuojamo spektaklio „virtuvę“, pasimatuoti vieną kitą sceninį kostiumą ir išbandyti rekvizitą. Ar apskritai žinote, kas yra spektaklio rekvizitas? O iš ko jis gaminamas? Ekskursijos metu galėsite ne tik pačiupinėti spektakliuose naudojamus daiktus, bet ir pamėginti atspėti, kaip jie padaryti. Jus tikrai nustebins dailininkų fantazija bei išmonėǃ

Pagrindinė ekskursijos dalis vyksta Vilniaus mažojo teatro scenoje – čia jus pakerės aktorės Ilonos Kvietkutės gebėjimas akimirksniu sukurti daugybę personažų: ar galite suskaičiuoti, kiek jų pasikeitė scenoje ir kokie jie buvo? Sužinosite, kaip, pasitelkus šviesą ir garso efektus, sukuriamos skirtingiausios nuotaikos, kaip gimsta scenoje siaučiančios stichijos – audra, rūkas, žaibas – ir kaip vienu akimirksniu scenoje galima persikelti iš miesto į gamtą.

 Interaktyvioje, smagioje ir be galo turiningoje bei informatyvioje ekskursijoje po Vilniaus mažąjį teatrą moksleiviai bus ne pasyvūs klausytojai, o aktyvūs jos dalyviai. Jūsų laukia daugybė netikėtumų ir linksmų užduočių, įdomių atradimų ir naujų įspūdžių.

Tad kviečiame Jus vienai valandai tapti didžiaisiais Teatro meno burtininkais!

События

Мероприятия не были найдены
Загрузка...
Перезагрузить
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить