logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Naujasis Baltijos šokis 2024

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Balandžio 27 – gegužės 12 dienomis Vilniuje ir Ukmergėje vyks tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis. Šių metų festivalis kvies patirti pasaulį per judančio kūno kalbą: keliaudama po šiuolaikinio šokio renginius, festivalius ir premjeras festivalio komanda ieškojo kūrėjų, kurie atlieptų dabartį, reflektuotų pasaulyje vykstančius procesus, tokius kaip klimato kaita, socialiniai, kultūriniai ir politiniai reiškiniai, meno ir juoko galia.

Kitas svarbus aspektas kuriant programą, buvo kūrėjų choreografinė kalba, vertybės bei politinės ir socialinės pozicijos. Tai choreografai, kurių darbai jau dabar daro įtaką šiuolaikinio šokio raidai, didina šokio prienamumą skirtingoms socialinėms grupėms, kuria saugią erdvę dialogui ir griauna nusistovėjusius stereotipus. Įdomu tai, kad festivalio žiūrovai choreografus galės ne tik jausti salėje, bet kai kuriuos išvysti ir ant scenos.

Šių metų festivalyje keliausime nuo graikų choreografo Christos Papadopoulos subtiliai nagrinėjamų ledynų pokyčių temų iki satyros, kurią mums pristatys šiuo metu itin populiari argentinietė choreografė Ayelen Parolin. Pasivaikščiosime po lietuviškųjų legendų Jūratės ir Kąstyčio bei biblininės Cherish Menzo įkūnytos palaidosios Jezabelės personažų išgyvenimus. Pas Lietuvos publiką grįžtantys, itin šiltai 2023-iaisiais sutikti, portugalas Marco da Silva Ferreira ir lietuvis Dovydas Strimaitis iki sprogimo rituališkai šoks kiekvienas savo temose. Frederick Gravel – Kanados šokio ir roko žvaigždė, kūrybiškai apjungs brutualiai nuoširdžius ir necenzūruotus tekstus, gyvą muziką ir judesį. Pasaulines tendencijas reziumuos choreografas Benjamin Kahn, kuris perpildytą žmonijos iššūkių skalę perteiks pasitelkęs nuostabios, pernykščio festivalio publikos simpatijas užsitarnavusios, šokėjos Sati Veyrunes judesius ir radikalią raiškos priemonę – šauksmą. 

Būdamas didžiausiu tokio pobūdžio renginiu Baltijos šalyse, „Naujasis Baltijos šokis atlieka trigubą misiją: informuoti, edukuoti ir telkti šokio menu besidominčius žmones.

 

Festivalio renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti