logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

AAT|Artūro Areimos teatro spektaklis ''UŽ GERESNĮ PASAULĮ''

A 2024-09-24 19:00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Spektaklis “Už geresnį pasaulį”
Roland Schimmelpfennig
Premjera 2020 Rugsėjo 25, 26 d. Artūro Areimos teatras, Vilnius
Trukmė 120 min | N-16

Rolando Schimmelpfennigo pjesės „Už geresnį pasaulį“ ir būsimo spektaklio veiksmo centre - džiunglėse vykstantis nesibaigiantis karas. Karo priežastys - nesuvokiamos, o karo dalyviai nežino, už ką kovoja: tai distopinis sąstingis, kur vis labiau trūksta oro ir švaraus vandens, o veikėjai patiria psichologinę, tapatybės krizę. Pagrindinė spektaklio tema - žmogaus identiteto krizė karinių konfliktų ir aplinkosaugos problemų kontekste. Pasak Australijos Tarptautinio ekonomikos ir taikos instituto, šiuo metu tik 11 valstybių pasaulyje nėra įsitraukusios į jokį politinį konfliktą, nepaisant to, kad šis šimtmetis yra įvardijamas kaip vienas taikiausių žmonijos istorijoje.

Nepaisant globalios žalos, kurią sukelia karo veiksmai, karo būtinybė visuomenei pateikiama rafinuotai, užmaskuotai, jai pateisinti randama įvairių priežasčių: karai pateikiami kaip neišvengiamas savigynos aktas, siekis išsaugoti teritoriją. Režisierius A. Areima spektaklyje plėtos mintį, jog žmogus turėtų ieškoti gilaus santykio su gamta, į ją žvelgti ne iš naikinimo, o iš išsaugojimo perspektyvos, suvokti save, kaip jos dalį, o ne apibrėžtos teritorijos savininką. Viena iš lydinčių spektaklio temų - psichologinė žala, kurią sukelia karo veiksmai jame dalyvaujantiems kariams: būsimo spektaklio veikėjai atsiduria kraštutinėse, trauminėse, sapnui būdingose psichologinėse būsenose, kurios ir verčia juos kvestionuoti savo tapatybę, veiksmų pagrįstumą, abejoti susikurtu pasauliu. „Už geresnį pasaulį“ - tai fantastinis pasakojimas, kviečiantis žiūrovą pažvelgti į sutirštintą dabartinę socialinę ir psichologinę žmonijos realybę ir susidurti su galimais žmogaus neatsakomybės sukeltais padariniais.

 

Pjesę iš vokiečių kalbos vertė Jūratė Pieslytė

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Cineskope, Cinevera

 

APDOVANOJIMAI:            2020 Aukščiausio Lietuvoje teatro apdovanojimo: Auksinio scenos kryžiaus nominacija už vaizdo sprendimus Gediminas Vansevičius, Dinas Marcinkevičius, Paulius Oficerovas spektaklyje "Už geresnį pasaulį" (Artūro Areimos teatras)

 

 

Atlikėjai:
Režisierius/scenografas: Artūras Areima

Scenografo asistentas: Matas Makauskas
Kostiumų dailininkas: Artūras Areima
Kompozitorius: Rokas Petrauskas
Videomenininkas: Gediminas Vansevičius
Vaizdo operatoriai: Gediminas Vansevičius, Dinas Marcinkevičius, Paulius Oficerovas
Garso operatoriai: Martynas Ungurys, Justė Buslavičiūtė, Andrius Kairys
Vaidina: Rokas Petrauskas, Monika Poderytė, Modesta Jakeliūnaitė, Dovydas Stončius, Karolis Legenis

 

 

Renginio nuoroda: https://www.areimosteatras.lt/uz-geresni-pasauli

Renginiai

Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti