logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

DORIANO GRĖJAUS PORTRETAS || Spektaklis suaugusiems

K 2024-05-02 18:30
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Spektaklis be žodžių jaunimui ir suaugusiems pagal Oscar Wilde'o romaną.
 
„Žiūrėdamas į paveikslą žmogus įžengia į kitą laiką. Laikas prasiplečia. Portrete žmogus atpažįsta save patį. Žiūrėjimas į portretą – tarsi žiūrėjimas į veidrodį.  Veidrodis žmogui suteikia unikalią galimybę matyti save, savo veidą, savo akis, ir sudaro sąlygas dialogui su pačiu savimi. Žiūrėdamas į išorę žmogus mato savo vidų. Žiūrėdamas į veidrodį žmogus gali pakliūti į kitą pasaulį. Ir šie du pasauliai gali susiliesti. Žiūrėdami į veidrodį mes galime pamatyti tai, kas tiesiogiai mūsų žvilgsniui neprieinama. Veidrodžio gylis mums sako, kad mes galime pamatyti kur kas daugiau arba visai kitaip, nei matome savo realybėje. Veidrodis yra mūsų asmeninis dabarties portretas.
 
Šiandien žmogų supa labai daug veidrodžių, t.y. atspindinčių paviršių – nuo tikrų veidrodžių ir langų iki ežerų ir balų, snaigių, akmens anglies gabalėlių ir t. t. Visi jie sukuria matomo pasaulio, daiktinio audinio įtrūkius, tai – tarsi langai į kitą pasaulį. Tačiau perdėtas susikoncentravimas į save ir savo fizinę išvaizdą – kelias į tuštybę, savimeilę, pasipūtimą, išpuikimą, egocentrizmą. Be meilės, artimų žmonių, ėjimo kartu, grožis, sėkmė nieko nereiškia. Nemielas gyvenimas nuolat žiūrint į save.
 
Iki šiol kai kuriose pirmykštėse gentyse tikima, kad veidrodis gali pavogti sielą.“ – mintimis dalinasi spektaklio režisierė Gintarė Radvilavičiūtė.
 
Režisierė, dailininkė - Gintarė Radvilavičiūtė
Scenografė - Renata Valčik
Choreografė - Sigita Mikalauskaitė
Kompozitorė - Rita Mačiliūnaitė
Dramaturgijos konsultantė - Gabrielė Labanauskaitė
 
Vaidina:
Sigita MIKALAUSKAITĖ
Šarūnas GEDVILAS
Lijana MUŠTAŠVILI / Erika GAIDAUSKAITĖ
Deivis SARAPINAS

Renginiai

Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti