logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

GAJA-MARA, rež. Ieva Jackevičiūtė | spektaklis besilaukiančioms ir vaikams iki 3 metų

S 2024-04-21 15:00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

GAJA-MARA
spektaklis besilaukiančioms ir vaikams iki 3 metų

Idėjos autorė ir režisierė – Ieva Jackevičiūtė
Dailininkė – Indrė Pačėsaitė
Ankstyvojo muzikinio ugdymo konsultantė – dr. Lolita Jolanta Piličiauskaitė
Liaudies dainas parinko dr. Brigita Bublytė
Kanklėms muziką kūrė Agota Zdanavičiutė
Vaidina aktorės Viola Klimčiauskaitė ir Kristina Savickytė

PREMJERA – 2023 m. rugsėjo 2, 3 d.

,,Gaja-Mara" – tai interaktyvus muzikinis judesio spektaklis, pasakojantis apie šviesos (Gaja) ir tamsos (Mara) metą, pasitelkiant senovės baltų tradicijose naudotas folklorines švenčių dainas, žaidimus, ritualus ir tautosaką.

Gaja – gyvybės, klestėjimo, šviesiųjų jėgų metas. Mara – gyvybės apmirimo, kai viskas nurimsta, miršta, poilsio periodas. Spektaklyje Gaja ir Mara (aktorės Viola Klimčiauskaitė ir Kristina Savickytė) tampa mamų pokalbiu su kitomis mamomis apie tai, kad gimstant vaikeliui tarsi mirštama, atsisakant savęs, savo poreikių, tačiau vaikeliui augant gimstama tarsi iš naujo, atrandant savo naujas kokybes ir būties prasmę. Todėl ir spektaklio pagrindinės kūrėjos ir vienintelės atlikėjos – dvi brandžios moterys, mamos, jau užauginusios savo vaikus. 

Pagrindinė meninė spektaklio „Gaja-Mara" idėja remiasi senovės baltų pasaulėžiūra, gamtos ciklo samprata, ryšiu su šviesa ir tamsa, laiko rituališkumu ir pirmapradžiais pojūčiais, kuriais dar negimusieji, kūdikiai ir tik pradedantys vaikščioti pažįsta pasaulį. Spektaklyje skamba folklorinė muzika, vyksta žaidinimai ir žaidimai, kuriems pasitelkiami taktilinių žaislų principu sukurti scenografijos elementai – jų tekstūros, formos, spalvos.

Spektaklio koprodiuseris – spektaklio režisierės Ievos Jackevičiūtės ir jos vyro aktoriaus Raimondo Klezio įkurtas teatras „No Shoes", siekiantis svarbių tikslų. Vienas jų – auginti vaikus lietuvių folkloro dermių ir estetikos terpėje, kuri šiandien jau nebėra natūraliai perduodama. Todėl šiuo spektakliu, be kita ko, ugdomas ir poreikis palaikyti ryšį su savo kultūrinėmis šaknimis.

Kitas spektaklio tikslas – garso, spalvos, judesio, lytėjimo ir įtaigios emocijos jungties būdu skatinti mažųjų renginio dalyvių smegenų veiklą. Juk tokio integratyvaus patyrimo būdu jau gimusių kūdikių smegenų neuroninės jungtys yra raginamos vystytis (tai daro poveikį visai mažylio psichofizinei raidai), o besilaukiančios mamos, išgyvendamos teigiamas menines emocijas bei dalyvaudamos spektaklio veikloje, taip pat ugdo dar po širdimi esantį vaikelį.

Koprodiuseris – teatras "No Shoes"
Spektaklio pastatymą finansavo LIETUVOS KULTŪROS TARYBA ir KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti