logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

R. Kmita | REMYGA | Rež. O. Koršunovas

Š 2024-04-27 18:00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

REMYGA

Psichodelinė roko baladė apie Šiaulių mentą

Pjesės autorius – Rimantas Kmita

Režisierius – Oskaras Koršunovas

 

Režisieriaus asistentas – Jokūbas Brazys

Scenografė – Irina Komissarova

Kostiumų dailininkės – Justina Ignatavičienė, Greta Milevičiūtė

Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas

Video menininkas – Ignas Juzokas

Muzika – Paulius Ignatavičius, Gintas Gascevičius, Severinas Norgaila, Eligijus Žilinskas, Paulius Trijonis, Lukas Malinauskas, Pijus Ganusauskas

 

Vaidina:

Remyga – Anicetas Gendvilas
Sonata – Monika Geštautaitė
Laima – Gintarė Ramoškaitė / Aistė Šeštokaitė
Uošvis – Sigitas Jakubauskas / Vytautas Kaniušonis
Andrius – Aidas Matutis
Donatas – Josifas Baliukevič
Saulius – Severinas Norgaila
Daiva – Nomeda Bėčiūtė
Princai – Rolandas Dovydaitis, Juozas Bindokas
Majoras - Juozas Žibūda
Fridrikas – Mindaugas Jurevičius
Taksistas – Romanas Dudnikas
Fredis – Vilija Paleckaitė
Vaikiukas – Vladas Baranauskas / Dalius Jančiauskas
Meška – Eduardas Pauliukonis
Jautis – Silvija Povilaitytė
Barmenė – Irena Liutikaitė
Baro šeimininkė – Nijolė Mirončikaitė
Baro šokėjos – Lina Bocytė, Jūratė Budriūnaitė, Inga Jarkova-Bučienė / Akvilė Vitkūnaitė, Danguolė Petraitytė

 

Trukmė – 3 val. dviejų dalių spektaklis

Kam skirta – N-16

Premjera – 2020 m. spalio 22 d.

 

Spektaklis „Remyga“ nuo pirminio sumanymo iki galutinio realizavimo yra susijęs su Šiauliais. Specialiai šiam spektakliui pjesę rašęs bestselerio „Pietinia kronikas“ autorius Rimantas Kmita pateikia fantasmagorišką istorijos versiją, nuaustą iš tikrų faktų ir fikcijos. Pjesėje kalbama apie miestą ir jo žmones, apie tikrus įvykius ir mitus, apie tuos, kuriems miestas tapo jų likimu. „Remyga“ grąžina žiūrovus į pirmuosius Nepriklausomybės metus. Su kokiais (ne)matomais priešais tuomet kovojome? Kuo mes buvome ir kuo tapome?

Pjesės veiksmas vyksta prieštaringais 1988-1992 metais Šiauliuose. Daugelis dar gerai prisimename šį sudėtingą pokyčių laiką, kai su nepriklausomybės idealizmu grūmėsi tamsiosios senųjų struktūrų jėgos. Tarp šių dviejų jėgų blaškosi ir pagrindinis pjesės herojus – Remyga. Atitarnavęs sovietinėje armijoje Afganistane, Remyga grįžta į gimtuosius Šiaulius. Jis norėtų gyventi kaip „visi normalūs žmonės“ – būti mylimu vyru, geru tėvu, pareigingu darbuotoju. Tačiau praeities šešėliai ir aplink tvyrantis chaosas vis tirštėja, o tamsiosios jėgos įgauna vis didesnių galių. Kaip tokioje chaotiškoje visuomenėje nubrėžti ribą tarp gėrio ir blogio? Kaip išlikti sąžiningu prieš save ir kitus? Kaip suvaldyti savo vidinius demonus? Kokia yra nepriklausomybės – politinės ir asmeninės – kaina?

Spektaklio kūrėjai suplakė sunkiai nusakomo žanro kokteilį iš dokumentinės medžiagos, kasdienybės autentikos, psichodelinės mistikos ir gyvo roko muzikos. Režisierius Oskaras Koršunovas „Remygoje“ įžvelgia anuometinį visos Lietuvos veidą: „tai, kas tuomet vyko Šiauliuose, vyko ir visoje Lietuvoje“.

Apdovanojimai:

- 43 – iojo festivalio „Lietuvos teatrų pavasaris" laureatui Valstybinio Šiaulių dramos teatro pjesės „Remyga“ autoriui rašytojui Rimantui Kmitai prizas paskirtas už nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą.

- XXXVII profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ pagrindinis prizas UŽ GERIAUSIĄ SPEKTAKLĮ (Rokiškis, 2021 m. spalio mėn.)

- Profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalio „Pakeleivingi“ pagrindinis prizas. „Remyga“ paskelbtas ryškiausiu festivalio spektakliu (Anykščiai, 2020 m. spalio mėn.)

 

 

Spektaklio recenzija: https://www.7md.lt/teatras/2020-11-20/Paraleliniai-Remygos-pasauliai

Renginiai

Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti