logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

VIENO GARSO ISTORIJA II. Rež. Arturas Bumšteinas. Audiovizualinis performansas

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Audiovizualinis performansas
 
Režisierius: Arturas Bumšteinas
Violončelininkas: Anton Lukoszevieze
Kontrabosistas: Gediminas Stepanavičius
Scenografė: Ieva Rižė
Vaizdo projekcijos: Alanas Gurinas
Režisieriaus asistentas: Tauras Čižas
Atlikėjai: Kristina Andrejauskaitė, Matas Dirginčius, Aleksas Kazanavičius, Ieva Kaniušaitė, Janina Matekonytė, Saulius Sipaitis, Jonė Šadeikė, Ieva Rižė
 

Kompozitorius, tarpdisciplininio meno kūrėjas Arturas Bumšteinas naujuoju savo darbu „Vieno garso istorija II“ tęsia teatro, garso ir video meno sinergijos paieškas, kurias pradėjo 2020 m., kai Jaunimo teatro didžiojoje scenoje pristatė eksperimentinį garso spektaklį „Urbančičiaus metodas“ pagal austrų rašytojo Thomaso Bernhardo romaną „Kalkinė“.

Naujasis menininko sceninis kūrinys grindžiamas ne literatūros teksto autorine interpretacija, o Jaunimo teatro trupės aktorių biografijomis, į spektaklio autoriaus atmintį įsirėžusiomis asmeninėmis patirtimis, teatrinės erdvės inspiruotais atradimais ir tarp šių spektaklio dramaturgijos dėmenų užsimezgančiu polilogu.

Scenoje stebime septynių aktorių veidus, tvyrančius ore, helio balionų pavidalu, besikalbančius tarpusavyje apie garsą, girdėjimą, jo kūniškumą ir efemeriškumą. Biografinės aktorių istorijos iš monologų virsta polilogais ir yra perveriamos vieno iš rūsio sklindančio garso, nulėmusio spektaklio autoriaus tėvų likimą, – pasakoja performanso „Vieno garso istorija II“ režisierius A. Bumšteinas.

Arturas Bumšteinas yra ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pripažinimą pelnęs garso menininkas. Jis domisi klausymosi / girdėjimo problemomis bei savadarbiais kūrybos metodais. Menininkas dirba muzikos, parodinio meno, performanso meno, teatro ir radijo meno disciplinų sankryžose, jo darbus pristatė „Holland Festival“, „Unsound“, „Ultraschall“, „Cricoteka“, „Operomanija“, „Deutschlandfunk Kultur“, Šiuolaikinio meno centras, galerija „Vartai“, „Berghain Kantine“. 2014 m. A. Bumšteinas buvo apdovanotas „Palma Ars Acustica“ prizu, 2017 m. buvo Berlyno menininkų programos DAAD rezidentas, o 2019 m. už garso eksperimentų integraciją į lietuviško teatro kontekstus pelnė Boriso Dauguviečio auskarą.

Renginio nuoroda: https://jaunimoteatras.lt/spektakliai/vieno-garso-istorija/

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti