logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Baxter Dury - Vilnius

Ср 10.07.2024 19:00
Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius

Į Lietuvą grįžta muzikos dendis Baxteris Dury: paskelbtas pasirodymas didžiajame Lukiškių kalėjimo kieme

Daug visko skambaus vyksta Vilniuje. Vasarą sostinėje vėl planuojami geri koncertai atviram ore. Muzikos agentūros „8 Days A Week“ vasaros kalendoriuje – dar viena maloni koncerto žinia. Paskelbta, kad liepos 10 d. į Lietuvą grįžta muzikos dendis, „Ašarų princas“ ir garsus britų muzikantas Baxteris Dury. Mums tikrai sekasi. Koks personažas!

Lietuvos melomanai jį jau gerai pažįsta. Praėjusią vasarą, grįždamas iš muzikos festivalio „8 Festival“ Vilniuje, Baxteris Dury įvertino naują Lukiškių kalėjimo konversiją taip: „paversti krauju permirkusį kalėjimą, kuriame buvo laikomi baisiausi Lietuvos nusikaltėliai, į vietą, spinduliuojančią viltimi“. Jam ši festivalinė patirtis paliko labai didelį įspūdį ir davė pažadą sugrįžti. Visų mūsų dėka, šis unikalus paveldo objektas sostinėje tapo kultūros reiškiniu ir kiečiausia muzikos scena Baltijos šalyse. Nauja Lukiškių kalėjimo versija kasdien transformuojasi į erdvę, kurioje sklando laisvos ir nepriklausomos kūrybinės idėjos.

Šįkart akistata su saviironišku šių laikų dendžiu bus tête-à-tête, be festivalinio triukšmo. Tik tu ir įtraukiantys Baxterio pasakojimai. Mūsų laukia jo biografinės knygos garso takelis, persmelktas mieguistu, psichodeliniu Vakarų pakrantės hiphopu.

Išankstiniai koncerto reikalai

Išankstiniai bilietai visada pigiau. Bilietų į Baxterio Dury pasirodymą sostinėje prekyba prasidės kovo 1 d., tačiau jo fanai Lietuvoje jau dabar gali įsigyti išankstinius bilietus ir sutaupyti. Tiesa, tam reikia kodo iš „8 Days A Week”. Parašyk jiems žinutę feisbuke arba adresu www.8dw.lt ir tau bus suteiktas specialus kodas. Kodai galios labai ribotą laiką. Nepramiegok. Presale’as baigiasi kovo 1 d. 12 val. Vieša prekyba „Bilietai LT" kasose ir internete www.bilietai.lt startuoja kovo 1 d. nuo 12 val.

Žanro klasika - pigiausių bilietų užteks greičiausiems.
Netaupyk, bet sutaupyk!
Win/win.

Muzikos pasaulis apie Baxterį pirmą kartą išgirdo, tiksliau pamatė, beveik prieš 50 metų. Jo tėvas, žinomas britų muzikantas, Ianas Dury albumo „New Boots and Panties!!“ viršeliui panaudojo savo ir sūnaus nuotrauką. Praėjus 25 metams muzikinis Baxterio debiutas „Oscar Brown“ tapo įtakingo leidinio „NME“ savaitės įrašu.

Iš Londono kilęs šiuolaikinis trubadūras, besitrinantis prastos reputacijos baruose ir pavergiantis savo gašlia lingvistine akrobatika cockney akcentu. Pažintis su Baxteriu Dury dažniausiai prasideda nuo eilutės „I'm Not Your Fucking Friend“, bet norisi jį „skaityti“ tarsi intriguojantį romaną apie kitų vyrų merginas ir švintant kartu gerti šampaną kur nors ant suoliuko parke Vilniuje.

Naujausias albumas „I Thought I Was Better Than You“ prasideda nuo klausimo: „Hey Mummy? Hey Daddy? Who am I? Who am I Mummy? Who am I?” Biudžetinis nepotizmo vaikis pavargo nuo palyginimų su tėvu – jo muzikos, balso, išvaizdos, gyvenimo būdo. Šis įrašas yra savotiškas Baxterio biografinės knygos „Chaise Lounge“ garso takelis.

Kritikai albumą vadina geriausiu atlikėjo biografijoje. Klausytojų reakcijos pačios įvairiausios. „Gorillaz“ susitinka su Gary Numan bei Serge Gainsbourg ir sveikinasi su „Pet Shop Boys“ – taip Baxterio Dury kūrybą apibūdina vienas jų. „Kai LSD kelionė baigiasi ir pasijunti vienišu, liūdnu ir romantišku“, - prideda kitas. Skamba tarsi mano viduramžio krizę patiriantis dėdė pasiimtų midi klaviatūrą... ir man tai patinka, prisipažįsta dar vienas. Nuostabiai sukeliantis priklausomybę! - šaukia kiti. Jo tėvas didžiuotųsi, sutaria visi.

Apie Baxterį Dury

Baxterio Dury santykis su tėvu ir jo šlove – gana komplikuotas. Augti su žmogumi, kurio vienas didžiausių hitų buvo „Sex & Drugs & Rock & Roll“, nebuvo lengva.

Berniuko priežiūra dažnai buvo patikima Sulfatiniam Smaugliui – kartu gyvenusiam dvimetriniam narkotikų prekeiviui. Pasak Baxterio, žole permirkęs tėvas norėjo visada būti dėmesio centre ir jam rūpėjo tik jis pats ir jo karjera. Motina taip pat nebuvo patikima – veždama Baxterį su seserimi, užmigo prie vairo ir užmušė motociklininką. Namuose tvyrojo nesuvaidintas bohemiškas chaosas. Mokykloje visi žinojo, kad Baxteris – įžymybės sūnus. Vietiniai kietuoliai parversdavo jį ant žemės ir mušdavo skambant didžiausiam tėvo hitui „Hit Me With Your Rhythm Stick“.

Jaunuolis nuolat praleidinėjo pamokas, buvo išmestas iš kelių mokslo įstaigų. Chaosas vijosi Baxterį tarsi alkanas šuo. Iš tėvo jis gaudavo tik žolės, gatvės išminties, gerų džiazo įrašų ir jo šlovės naštą.

Savo antrąjį dešimtmetį Baxteris praleido įvairiose vietose: dirbo statybose, Oksfordo gatvės parduotuvėse, bandė atidaryti naktinį klubą, kurį laiką gyveno Barselonoje bei JAV ir neturėjo jokių planų muzikoje. 2002-taisiais, praėjus dvejiems metams po tėvo mirties, jis išleido pirmąjį albumą.

„Be ypatingų pastangų gavau įrašų sutartį. Būdamas žymaus žmogaus sūnumi, atlikau keletą sistemos manipuliacijų ir gavau nemažai pinigų nieko per daug nedarydamas“, - šypsodamasi prisimena Vilniuje vėl laukiamas muzikantas.

Žinomos įrašų kompanijos „Rough Trade“ išleistas „Len Parrot's Memorial Lift" ypatingos komercinės sėkmės nesusilaukė, tačiau buvo šiltai priimtas, kaip ir kiti vėliau įrašyti albumai.

Baxteris turi įgimtą pasakotojo talentą. Siaubingų, bet pažeidžiamų vyrų charakterio studijas jo dainose lydi nuostabūs ritmai ir stebėtinai prancūziškas jausmas. Nepaisant bravūros, jo personažai dažniausiai yra beviltiški romantikai. Įsivaizduok Serge'ą Gainsbourgą sumaišytą su Ray Winstone'u, kuriems muziką kuria elektroninis duetas „Air“. Skirtingai nei daugelis muzikos įžymybių atžalų, Baxteris pagaliau susikūrė savo karjerą, kuria didžiuojasi.

Naujausias atlikėjo albumas „I Thought I Was Better Than You” persunktas laisvo hip-hopo stiliumi. „Jis atspindi muziką, kurios klausiausi tada. Aš ir mano draugai nebuvome dideli nepriklausomo roko gerbėjai. Buvome graffiti vaikiai su spalvotais batų raišteliais ir boombox'ais, klausėmės „Afrika Bambaataa“ ir tikrai rūkėme daug žolės“, - pasakoja Vilniuje laukiamas Baxteris Dury.

„Šis albumas labiau nei bet kada yra arčiausiai to, kas yra Baxteris, o ne taip, kaip žmonės tikisi ar norėtų, kad jis skambėtų. Muzikinis Iano Dury šešėlis, šmėkščiojęs ankstesniuose Baxterio albumuose pastaruosius dvidešimt metų, pagaliau materializavosi. Tabu nebėra – Baxteris stoja į akistatą su savo tėvo palikimu ir tai darydamas jį išnaudoja.

Kurdamas albumą, Baxteris pabandė apversti viską aukštyn kojomis, išsilaisvindamas nuo tradicinės įrašinėjimo rutinos. Vietoj to, jis sukūrė grubias demo versijas savo svetainėje, naudodamas vos veikiančią aparatūrą ir atidavė jas prodiuseriui Paului White'ui. Jo klientų sąraše tokie vardai kaip Danny Brown, Obonjayer, Charli XCX ir kiti veikėjai. Toks paprastas procesas, suteikė Baxteriui erdvės tyrinėti abstrakčias muzikines idėjas ir eksperimentuoti su savo istorijos pasakojimo stiliumi.

Turint omeny tokių amerikiečių atlikėjų kaip Frankas Oceanas, Tyler, The Creator ar Vegyn įtaką, galima išgirsti mieguisto, psichodelinio Vakarų pakrantės hiphopo esmę, sklindančią pro „I Thought I Was Better Than You“ plyšius. Jį įkvėpė ne tiek šios muzikos skambesys, kiek jos subtilumas, moteriškumas ir žanrinis sklandumas. Įkvėpė ir tai, kaip jos neapkrauna ribojančios muzikinės struktūros.

Nuorodos

https://www.baxterdury.tv
https://www.facebook.com/baxter.dury
https://www.instagram.com/baxterdury
https://twitter.com/baxterdury

Šis koncertų sezonas vėl itin spalvingas ir įstabus!
Sek mūsų agentūros koncertų kalendorių.

03 02 – Helado Negro
05 31 – „La Femme“
06 01 – „Warhaus“
06 05 - Yungblud
06 10 – „Jungle“
06 16 – „Fontaines D.C.“
06 26 – „Sleaford Mods“
07 04 – Asafas Avidanas
07 05 – Two Feet
07 10 – Baxteris Dury
07 14 – Oliveris Tree
07 20 – Jacobas Collier
08 01 – Devendra Banhartas
08 15 – Jessie Ware

8 Days A Week
tickets@8dw.lt
www.8dw.lt

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Baxter Dury - Vilnius Ср 10.07.2024 19:00 Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius 41.00
Мероприятие Baxter Dury - Vilnius
Дата / Время Ср 10.07.2024 19:00
Место проведения Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Цена 41.00
Полезная информация
Durys atidaromos: ~18:00
Pradžia: ~19:00
Renginio trukmė: ~3 val.
Pertraukos: yraRenginio kalba: anglųVaikai įleidžiami nemokamai: neAmžiaus cenzas: N-18, jaunesni nei 18 m. asmenys turi būti lydimi suaugusio

Организатор мероприятия берет на себя ответственность за мероприятие и его качество. Билеты не подлежат обмену и возврату (в том числе в случае непосещения). В случае отмены или переноса мероприятия организатор несет ответственность за принятие решения о возврате билетов и возмещении расходов и несет ответственность за возмещение и ущерб. Распространитель билетов действует только как независимый агент и не несет ответственности за возврат или ущерб. Возврат билетов должен быть запрошен у организатора мероприятия. Для получения дополнительной информации о возврате билетов, пожалуйста, ознакомьтесь с "Потребительской политикой" здесь.
 
 
Место проведения
Lukiškių kalėjimas 2.0
Lukiškių skg. 6 Vilnius Литва
Организатор
8 Days A Week Agency, UAB
8 Days A Week Agency, UAB
Islandijos g. 6, Vilnius
www.8dw.lt / tickets@8dw.lt
Рег. №: 305527276
НСО LT100013541518
Мероприятие Baxter Dury - Vilnius
Дата / Время Ср 10.07.2024 19:00
Место проведения Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Цена 41.00
Тот же организатор То же место проведения
Купить билет Sleaford Mods Sleaford Mods Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Купить билет Asaf Avidan - Vilnius Asaf Avidan - Vilnius Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Купить билет Two Feet - Vilnius Two Feet - Vilnius Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
Купить билет Oliver Tree - Vilnius Oliver Tree - Vilnius Lukiškių kalėjimas 2.0, Vilnius
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить