logo
Выбрать период
Поиск на карте
Меню

Petro Geniušo, Gedimino Gelgoto ir ansamblio NIKO koncertas - ''EKSPRESIJOS ERA''

Сб 21.09.2024 19:00
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius

PETRAS GENIUŠAS, GEDIMINAS GELGOTAS IR ANSAMBLIS NIKO: "EKSPRESIJOS ERA"

Pirmą kartą bendram koncertui scenoje susitiks klasikinės muzikos atstovai, garsinantys Lietuvos vardą visame pasaulyje – pianistas Petras Geniušas ir kompozitoriaus Gedimino Gelgoto vadovaujamas Vilniaus miesto ansamblis NIKO. 

Koncerto „Ekspresijos Era“ metu į vientisą naratyvą susijungs nuolatinės P. Geniušo ir G. Gelgoto muzikinės išraiškos formų paieškos, išsiskiriančios eksperimentavimo dvasia bei virtuoziška technika. Galima   teigti,   kad   „Ekspresijos   Era“   –   tarsi apibendrinimas, žymintis šiuolaikinės klasikinės muzikos atlikimo kryptį Lietuvoje, kuriai toną ir užduoda scenoje pasirodysiantys muzikantai.

Kartu su maestro Petru Geniušu vakaro programą atliks Vilniaus miesto ansamblis NIKO – šios styginių instrumentų grupės pasirodymai jau tapo reiškiniu, suburiančiu muzikos mylėtojus, inovacijų entuziastus bei įsimintinus kultūrinius įvykius vertinančią publiką.

Renginio metu klausytojus džiugins minimalistinės bei post-minimalistinės krypties Philipo Glasso, Henryko Mikalojaus Gureckio, Gedimino Gelgoto ir kitų žinomų kompozitorių kūriniai, pakviesiantys į kelionę po kinematografiškus šiuolaikinės klasikinės muzikos peizažus. „Ekspresijos Era“ simbolizuoja tiltą tarp gilaus šių kūrėjų palikimo ir novatoriškos mūsų atlikėjų dvasios.

Koncertinės programos „Ekspresijos Era“ premjera žada išskirtinę, abejingų nepaliekančią muzikinę patirtį, kuri taps vienu svarbiausių 2024 m. klasikinės muzikos kalendoriaus įvykių.

Data: 2024 m. rugsėjo 21 d.
Vieta - Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Laikas: 19 val.
Renginio trukmė: 1 val. 20 min.


PETRAS GENIUŠAS

Maestro Petras Geniušas – visame pasaulyje žinomas fortepijono virtuozas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, tarptautinių konkursų laureatas, LMTA profesorius.

Jis įsitvirtino kaip vienas talentingiausių ir brandžiausių savo kartos pianistų. Šalia nuolatinės koncertinės veiklos Lietuvoje, Petras Geniušas pelnė tarptautinį pripažinimą savo pasirodymais virš keturiasdešimt šalių ir garsiausiose pasaulio koncertų salėse

P. Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai eksperimentinėmis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantizmo epochos ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais.

Už plačią koncertinę ir kūrybinę veiklą, Petras Geniušas buvo įvertintas Lietuvos nacionaline meno ir kultūros premija (1992 m.) ir Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) premija (2004 m.). 2011 m. Petras Geniušas apdovanotas Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. 2015 m. apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.


GEDIMINAS GELGOTAS

Gediminas Gelgotas – jaunosios kartos lietuvių kompozitorius, kurio muzika dažnai apibūdinama kaip į klasikinės muzikos koncertų sales pritraukianti naujus klausytojus bei jaunesnės kartos auditorijas. Kritikai pažymi išskirtinę ir ryškią kompozitoriaus muzikinę kalbą, paremtą minimalizmo estetika, šiuolaikinėmis daugiastilistinėmis įtakomis bei savyje apjungiančią asketiškos melodijos grožį su užkrečiančiu ritminiu pradu. Gedimino Gelgoto muzika jau dešimtmetį skamba garsiausiose Europos koncertų salėse ir festivaliuose.

2015 metais kompozitoriui įteiktas Vilniaus Savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimas ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo Kūrėjo premija, 2020 metais – aukščiausias LR Kultūros ministerijos apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk".


VILNIAUS MIESTO ANSAMBLIS NIKO

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – styginių instrumentų grupė, 2006 m. įkurta kompozitoriaus bei meno vadovo Gedimino Gelgoto, siekiant praplėsti klasikinės muzikos ribas ir pakelti ją į naujas aukštumas. Ansamblis mintinai atlieka progresyviąją klasikinę muziką, integruoja į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus.

G. Gelgotas ir jo įkurtas NIKO išsiskiria tuo, jog tiek kompozitoriaus kūryba, tiek jo ir kolektyvo sceninė raiška balansuoja ant klasikos ir populiariosios kultūros ribos. NIKO koncertai jau tapo reiškiniu, suburiančiu šiuolaikinės muzikos mylėtojus, inovacijų entuziastus bei tuos, kurie mėgsta įsimintinas muzikines patirtis.

NIKO ansamblyje groja ryškūs, talentingi muzikantai, kaip solistai pelnę apdovanojimus daugelyje tarptautinių ir respublikinių konkursų: Augusta Zuokė (smuikas), Julija Andersson (smuikas), Dalia Simaška (smuikas, altas), Agata Ursul (smuikas), Liudvikas Silickas (violončelė), Povilas Paukštė (violončelė), Augustinas Sokalski (violončelė), Gediminas Gelgotas (įkūrėjas, kompozitorius ir meno vadovas).

Pastaraisiais metais NIKO debiutavo prestižinėse pasaulinio lygio salėse, Europos ir JAV festivaliuose. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką. Ansamblis aktyviai reprezentuoja Lietuvą svarbių diplomatinių ir kultūrinių renginių metu Lietuvoje ir užsienyje, užsienio monarchų ir valstybinių delegacijų priėmimų metu Lietuvoje, nacionalinių ir valstybinių apdovanojimų progomis. NIKO taip pat pasirodė Jo Šventenybės Dalai Lamos bei Popiežiaus Pranciškaus vizitų Lietuvoje metu, koncertavo Jos Ekscelencijai Norvegijos Karalienei Sonjai.

Praėjusių metų gruodžio mėnesį ansamblis sėkmingai debiutavo vienoje garsiausių pasaulio koncertinių salių – prestižinėje Niujorko „Carnegie Hall“, kur buvo pasitiktas skambiomis ovacijomis.

Сайт мероприятия: http://www.bymodern.eu

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Petro Geniušo, Gedimino Gelgoto ir ansamblio NIKO koncertas - ''EKSPRESIJOS ERA'' Сб 21.09.2024 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius 35.00 - 69.00
Мероприятие Petro Geniušo, Gedimino Gelgoto ir ansamblio NIKO koncertas - ''EKSPRESIJOS ERA''
Дата / Время Сб 21.09.2024 19:00
Место проведения Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Цена 35.00 - 69.00
Полезная информация

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~1:20
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-10
Nuolaidos:
- 10% perkant daugiau nei 10 bilietų.


Организатор мероприятия берет на себя ответственность за мероприятие и его качество. Билеты не подлежат обмену и возврату (в том числе в случае непосещения). В случае отмены или переноса мероприятия организатор несет ответственность за принятие решения о возврате билетов и возмещении расходов и несет ответственность за возмещение и ущерб. Распространитель билетов действует только как независимый агент и не несет ответственности за возврат или ущерб. Возврат билетов должен быть запрошен у организатора мероприятия. Для получения дополнительной информации о возврате билетов, пожалуйста, ознакомьтесь с "Потребительской политикой" здесь.
 
 
Место проведения
Šv. Kotrynos bažnyčia
Vilniaus g. 30 Vilnius Литва
Организатор
Modernus, MB
Laisvės pr. 60-1107, Vilnius
info@bymodern.eu / +37066550669
Рег. №: 306460147
НСО ND
Мероприятие Petro Geniušo, Gedimino Gelgoto ir ansamblio NIKO koncertas - ''EKSPRESIJOS ERA''
Дата / Время Сб 21.09.2024 19:00
Место проведения Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Цена 35.00 - 69.00
По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить