logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

Saulės kliošas - Norim vėl pamatyti tave:

Pasiilgę Kauno gerbėjų, kuriame progą pasimatymui. Norime vėl jus pamatyti ir kartu romantiškai užkalbėti iš lėto artėjantį pavasarį.

Labdaros koncertas „Next Stop is Victory“, kuriame susibūrė vieni garsiausių Ukrainos atlikėjų, siekiama rinkti lėšas Ukrainos karių protezavimui.

Tuo metu, kai Ukrainoje vyksta nuolatiniai apšaudymai ir elektros tiekimo problemos, ukrainiečių balsai ir toliau skamba ir neša naudą visame pasaulyje.

Latvijos muzikos apdovanojimų lyderiai „Sudden Lights“ pristato naują dainą: „Lopšinė, skirta pasauliui“ gali skambėti ir „Eurovizijos“ scenoje

Vasario 18 dieną kaimyninėje Latvijoje bus išdalinti Latvijos muzikos apdovanojimai „Zelta mikrofons“. Vieni iš šių apdovanojimų lyderių – Latvijoje sparčiai populiarėjanti jaunosios kartos grupė „Sudden Lights“ – šiemet pretenduoja laimėti rekordinėse penkiose šių apdovanojimų nominacijose.

HOME ALONE LIVE IN CONCERT

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras

Dvi interneto sensacijos suvienijo jėgas bendram kūriniui

Žaibiškai internete išgarsėjusi grupė „2Kvėpavimas“ bendram kūriniui suvienijo jėgas su neseniai debiutavusia, bet jau taip pat internete milijonus peržiūrų surinkti spėjusia dainininke Adrina. Jūsų dėmesiui – bendras jų darbas „Švyturys tarp vandenynų“.

FESTIVALYJE „KAUNAS JAZZ“ SKAMBĖS RYŠKIOS BRITŲ DŽIAZO ŽVAIGŽDĖS ZAROS MCFARLANE BALSAS

Šį pavasarį Kaune ir kituose Lietuvos miestuose vyksiantis didžiausias Lietuvos džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną žvaigždę.

Svarbiausi vasario mėnesio renginiai Lietuvoje: nuo Natalijos Bunkės bei Jessicos Shy pasirodymų iki „Humoro klubo“ gastrolių

Pasibaigus didžiųjų metų švenčių šurmuliui, kviečiame atsipalaiduoti bei susipažinti su svarbiausias vasario mėnesio renginiais. Jų bus išties nemažai – paskutinį žiemos mėnesį publiką džiugins ne tik ryškiausi šalies atlikėjai, tokie kaip Natalija Bunkė, Inga Jankauskaitė, Jessica Shy bei Vidas Bareikis, tačiau savo pasirodymus Lietuvoje tęs ir prestižiniu teatro apdovanojimu įvertinta britų trijulė „The Tiger Lillies“.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Pirmąkart mūsų šalyje koncertuos žinomas Italijos kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini. Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Tai bus pirmasis ir vienintelis Fabrizio Paterlini 2023-ųjų metų gastrolių pasirodymas Lietuvoje.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Ruoškitės geriausiam vakarėliui pajūryje: festivalyje Karklė atmosferą kaitins pasaulinio lygio DJ ir muzikos padanges kylanti Olivia Addams

Laiko iki išsiilgtos vasaros lieka vis mažiau, o dar įspūdingesniam festivaliui, nei buvo iki šiol aktyviai besiruošianti Karklės komanda ir toliau dalijasi garsiais vardais, kurie rugpjūčio 11-13 dienomis žada įspūdingus pasirodymus ir vakarėlius iki paryčių ant jūros kranto.

Pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius atvyksta į Lietuvą

2023 m. balandį į Lietuvą atvyks pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius. Jis kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Režisieriaus Timofėjaus Kulabino spektaklį pagal prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesę žiūrovai galės išvysti balandžio 26-27 d. Vilniuje.

GJan pristato naują dainą – ją įkvėpė miegamasis

Dainininkei GJan 2023-ieji prasidėjo itin produktyviai, neseniai paskelbusi apie akustinių koncertų seriją „Miegamasis“, ji pristato ir itin su tema rezonuojantį naują kūrinį „Miegok ramiai“.

Vilniuje koncertą surengs viena įdomiausių Estijos grupių – „Puuluup“

Lietuvoje koncertą surengs viena įdomiausių šiandieninių Estijos grupių „Puuluup“. Estų duetas išsiskiria ekscentriškumu, unikaliu muzikos instrumento pasirinkimu ir išskirtiniu stiliumi. „Puuluup“ koncertas įvyks vasario 24 dieną sostinės muzikos klube „Tamsta“.

Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės grįžta!

Šiemet, Vilniui švenčiant 700 metų iškilmes, yra minimas dar vienas labai svarbus jubiliejus – Izraelio valstybės 75-osios Nepriklausomybės metinės. Tai reikšmingos sukaktys, todėl siekiant įprasminti jų istorinę atmintį, gegužės 25 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”.

Festivalis KARKLĖ skelbia pirmąjį atlikėją: scenoje išvysime pasaulinę žvaigždę Rag'N'Bone Man

Po pernai įvykusio festivalio Karklė šlovės, organizatoriai skelbia, kad ateinančiais metais jis grįš su dar didesniu trenksmu ir skelbia pirmuosius vardus, kurie pasirodys pagrindinėje festivalio scenoje.

Atlikėjas Vidas Bareikis įgyvendino seną svajonę – pristato dainą ispanų kalba

Savo didžiausiam dešimtmečio koncertui besiruošiantis atlikėjas Vidas Bareikis šiandien klausytojams pristato netikėtą staigmeną – kūrinį ispanų kalba. Populiarią savo kūrybos dainą „Mona liza“ atlikėjas išvertė į mėgstamos atostogų šalies kalbą, kurioje būtent šiuo metu ir ilsisi. Kartu su kūriniu atlikėjas sukūrė ir ispanišką sceninį vardą – La Vida B.

„Lietuvos liūtas“ draugų ir bendražygių akimis: koks buvo Vitas Gerulaitis?

„Tegul būna tai pamoka visiems jums – niekas neįveikia Vito Gerulaičio 17-a kartų iš eilės!“, – šią vieną ryškiausią citatų teniso istorijoje lygiai prieš 43 metus, 1980-ųjų sausio 12-ąją, po pergalės „ATP Masters“ turnyro pusfinalyje prieš Jimmy Connorsą ištarė legendinis Vitas Gerulaitis. Tačiau per daugelį metų ne vieną įsimintiną frazę apie patį lietuvių kilmės JAV žaidėją išreiškė ir buvę jo draugai bei bendražygiai. Tad koks jų prisiminimuose išliko „Lietuvos liūtas“?

L. Grigelis – apie teniso sąlygas Lietuvoje, tarptautinių turnyrų bangą ir šalies talentus

Kartą per metus Lietuvoje apsilankantis Laurynas Grigelis, sugrįžęs į gimtinę nepraleido progos pasisvečiuoti „SEB arenoje“ ir iš arti apžiūrėti naująsias erdves. „Tokias sąlygas Europoje būtų sunku rasti“, – laidai „Nematoma pusė“ pripažino nuo 2013 metų Italijoje gyvenantis lietuvis.

Milda Noreikaitė: šiandien populiaru apsimesti geresniu nei kiti

Praėjusieji aktorės Mildos Noreikaitės metai paženklinti komedijos. Ji ne tik tapo humoro laidos „Dviračio žinios“ vedėja, bet ir debiutavo populiariausioje metų komedijoje „Gal nedarom tragedijos“. Jos, Giedriaus Savicko, Manto Stonkaus ir Gelminės Glemžaitės sąjunga naujame spektaklyje buvo itin sėkminga ir aktoriai imti vadinti „fantastiškuoju ketvertu“. Ką tik paskelbtos naujo, 2023 metų, „Gal nedarom tragedijos“ sezono datos. Aktoriai jau dabar sulaukia žinučių, kad gerbėjai rengiasi spektaklį žiūrėti ir antrą kartą.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į naujo pusmečio koncertus

Prasidėjus naujiesiems metams, verta pasižvalgyti į renginių kalendorių ir pasižymėti svarbiausias datas. Savo naują koncertų pusmetį dar prieš šventes paskelbęs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, ragina nedelsti – bilietai į ryškiausius pusmečio koncertus sparčiai tirpsta, o iki vasario 14 d. jų galima įsigyti ir su abonementų akcijos nuolaidomis.

„Biplanai“ kviečia į kalėdinį koncertą „Sveikas sugrįžęs namo“

Šiandien grupė „Biplan“ socialiniuose tinkluose pasidalino žiemišku vaizdo kvietimu, kuriame muzikaliai klausytojų klausia „Kokios Kalėdos be Tavęs?“ ir visus kviečia į savo koncertą Vilniuje. Kalėdinis susitikimas su gerbėjais Vilniuje jau tampa kasmetine grupės Šv. Kalėdų tradicija.

Ar didžiausiam pasaulio cirkui Vilniuje pavyks pasiekti rekordą?

Didžiausias pasaulio cirkas „Cirque du Soleil“ ateinančią vasarą aplankys ne tik Vilnių, bet ir Rygą bei Taliną. Šį rugpjūtį Vilniuje vykę cirko šou „Corteo“ pritraukė virš 18 tūkst. žiūrovų, o iš viso cirko pasirodymus Lietuvoje yra matę per 120 tūkst. žmonių. Ar cirkui sostinėje pavyks pasiekti lankomumo rekordą?

Įspūdingas „Cirque du Soleil“ spektaklis OVO atvyksta į Lietuvą

Didžiausia pasaulio cirko trupė „Cirque du Soleil“ turi puikių naujienų – kitą vasarą sugrįš į Lietuvą. Didžiulio susidomėjimo sulaukiantis cirkas mūsų šalyje lankysis jau septintą kartą, o kitų metų birželio 8-11 dienomis Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje surengs magiškąjį šou OVO. Bilietų prekyba startuoja gruodžio 7 d.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

25 faktai apie Liną Adomaitį, kurių nežinojote

Vienas žymiausių Lietuvos dainininkų Linas Adomaitis šiemet mini 25-erius metus scenoje, todėl kviečiame susipažinti su 25 įdomiais faktais apie atlikėją, kurių galbūt nežinojote – apie šeimą, vaikystę, pomėgius, karjerą ir įkvėpimą kūrybai.

Per ketvirtį amžiaus trunkančią karjerą L. Adomaitis sukūrė šimtus dainų ir išleido dešimtis albumų, o šiuo šventiniu laikotarpiu kviečia klausytojus į savo dvejus metus brandintą muzikinį turą „Šviesa spindės tamsoje“, kuris, kaip ir atlikėjo daina tokiu pačiu pavadinimu, yra dedikuotas Lino sūnui Jokūbui.
L. Adomaičio turo pasirodymai vyks gruodžio 22 dieną Klaipėdoje bei gruodžio 27 dieną Kaune. Estetika ir muzikine prabanga alsuojančių pasirodymų metu atlikėjas scena dalinsis su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO bei dviem Danguolės Beinarytės vadovaujamais muzikiniais kolektyvais: KTU akademiniu choru „Jaunystė“ bei A. Kačanausko muzikos mokyklos vokaline grupe „Dangi“.
Žvelgiant į spalvingą Lino Adomaičio asmenybę ir solidų 25-erių metų jubiliejų scenoje, kviečiame susipažinti su 25 įdomiais faktais iš Lino gyvenimo.

Šeima
1. Linas su žmona Irma susipažino jos darbovietės kalėdiniame vakarėlyje. Darbuotojai buvo suskirstyti į komandas, kurios scenoje paruošė muzikinius pasirodymus. Linas šiame renginyje buvo vienas iš komisijos narių, o laimėjus Irmos komandai – apdovanojimą Linas įteikė tiesiai jai į rankas.
2. Dainininkas nuo vaikystės nešioja tėvų dovanotą kryželį ir medalionus. Jis tiki, kad tai daugiau, nei papuošalas ir šios šventos relikvijos jį saugo.
3. Linas ir Irma prieš 12 metų sodybą Višakio rūdos rajone įsigijo visai netyčia – pora rado skelbimą internete. Ši vieta tapo jų šeimos ramybės oaze, leidžiančia pabėgti nuo miesto triukšmo ir įprastų darbų.
4. Atlikėjas abiem savo vaikams yra dedikavęs po kūrinį: dukrai Saulei skyrė dainą „Vandenynai“, o sūnui Jokūbui – „Šviesa spindės tamsoje“.
5. Linas dainą yra skyręs ir žmonai Irmai. Ji vadinasi „Aš parnešiu Tau saulę“ ir buvo sukurta 10 metų iki dukros Saulės gimimo.

Vaikystė
6. Linas gimė Kaune, 1976 metų balandžio 10 dieną. Atlikėjo ūgis 178 cm, o batų dydis 42.
7. Vaikystėje Linas kolekcionavo pašto ženklus, senovinius pinigus, degtukų dėžučių etiketes ir kramtomos gumos „Turbo“ paveikslėlius.
8. Už tai, kad išmoko griežti smuiku, atlikėjas iš dalies dėkingas riedlentei. Vaikystėje Lino mėgstamiausias dalykas buvo važinėti ja visur, net mokyklos koridoriais. Tačiau kartą nukritus nuo jos ir susilaužius ranką – krito ir grojimo lygis. Tad Linas pradėjo groti smuiku po 9 valandas per dieną ir pasiekė labai gerų rezultatų, kurie padėjo ir toliau eiti profesionalios muzikos keliu.
9. Be muzikos gimnazijos ir smuiko pamokų, Linas vaikystėje dar lankė karatė, baseiną ir privačias anglų kalbos pamokas.
10. Visgi, atlikėjas mokykloje buvo tikras neklaužada: pastabos jo pažymių knygelės gale tiesiog netilpdavo, todėl mokytojai jas ėmė rašyti ten, kur pažymiai, o pirmąjį drausmės dvejetą Linas „užsidirbo“ dar pirmomis pirmos klasės dienomis. Linas juokauja, kad tai ne pats blogiausias drausmės įvertinimas: „Kartais mokytojai svarstydavo – rašyti „kuolą“ ar dvejetą“.

Karjera
11. Atlikėjui yra tekę paragauti ir radijo laidų vedėjo duonos – 2002 metais jis dirbo buvusioje radijo stotyje „Labas FM“, kur vedė savo autorinę laidą „Kaifas“.
12. Per savo karjerą, Linas yra išleidęs virš 25 albumų su įvairiomis grupėmis ar projektais, o pirmąjį solinį albumą „Window of My Soul“, išleistą 2008 metais, atlikėjas laiko reikšmingiausiu karjeroje.
13. Šalia gausybės albumų, atlikėjas yra sukūręs ir įrašęs garso takelį sėkmingiausiam lietuvių dokumentiniam kino filmui „Arvydas Sabonis 11. Visa galva aukščiau“.
14. Daugiausiai koncertų per vieną dieną Linas turėjo 2004 metais gegužės 1-ąją, kuomet dainavo duetu su Simona Jakubėnaite ir ruošėsi Eurovizijos konkursui. Tą dieną duetas aplankė net 5 scenas.
15. Linui yra suteiktas docento vardas. Jis dėsto garso režisūrą Kauno technologijos universitete.

Pomėgiai
16. Atlikėjas domisi indėnų kultūra, kuria susižavėjo prieš 15 metų, kelionės po Centrinę Ameriką metu. Spontaniškai atrastos indėnų salos Karibų jūroje padovanojo Linui ištikimų draugų indėnų kunų gentyje. Vėliau jis drauge su žmona ten lankėsi dar ne kartą.
17. Linas jau yra aplankęs 57-ias pasaulio šalis.
18. Atlikėjas nuo vaikystės yra aistringas krepšinio gerbėjas, todėl 2005 metais jis su didžiausiu malonumu sukūrė oficialų himną Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui. Dabar „Žalgiriui“ Lino sukurtos dainos skamba arenoje Kaune kiekvienų klubo rungtynių metu.
19. Lino mėgstamiausias patiekalas yra mamos bulviniai blynai su grietine. Visgi, mamos cepelinai dažnai konkuruoja su blynais.
20. Atlikėjo žmona Irma teigia, kad Linas yra puikus virtuvės šefas, o draugai kartais juokais sako: „varom į mišeLINO restoraną".

Įkvėpimas
21. Linas per savo muzikinę karjerą yra sukūręs net 626 dainas, o įkvėpimo kūrybai semiasi iš kelionių, jausmų, gamtos, knygų ir Dievo.
22. Dainos žodžius vienam sėkmingiausių savo kūrinių „Vandenynai“ Linas sukūrė per 10 minučių, vidury nakties pabudęs atostogų Čilėje metu.
23. Anot Lino, dainos „Ar tu ją matei?“ motyvai paremti tikrais faktais 1996 metų pavasarį stebint Kauno Laisvės alėjoje pasirodžiusią nepažįstamąją gražuolę. Tuomet į ausį pakuždėjusio draugo žodžiai: „Ar tu ją matei ir nėjai iš proto?“ atsidūrė dainos tekste.
24. Už neturistinį keliavimo būdą Linas labai dėkingas savo draugui, dabar jau šviesaus atminimo muzikantui ir keliautojui Hokshilai Andrade. Drauge jie ne tik surengė daugybę koncertų Centrinės Amerikos, Škotijos, Velso, Anglijos klubuose, bet ir įrašė daugelį kūrinių. Ryškiausias judviejų sukurtas hitas – „Pasaulis gražus“.
25. Dainos „Šviesa spindės tamsoje“ tekstą Linas sukūrė oro uoste, tarpe tarp skrydžių. Tuomet atlikėjas, po koncertų Lietuvoje, skubėjo pas savo šeimą į Fuerteventūros salą.

Lino Adomaičio turo „Šviesa spindės tamsoje“ pasirodymai vyks gruodžio 22 dieną Klaipėdos „Švyturio“ arenoje bei gruodžio 27 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje. Bilietus platina BILIETAI.lt.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti