logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

Saulės kliošas - Norim vėl pamatyti tave:

Pasiilgę Kauno gerbėjų, kuriame progą pasimatymui. Norime vėl jus pamatyti ir kartu romantiškai užkalbėti iš lėto artėjantį pavasarį.

Labdaros koncertas „Next Stop is Victory“, kuriame susibūrė vieni garsiausių Ukrainos atlikėjų, siekiama rinkti lėšas Ukrainos karių protezavimui.

Tuo metu, kai Ukrainoje vyksta nuolatiniai apšaudymai ir elektros tiekimo problemos, ukrainiečių balsai ir toliau skamba ir neša naudą visame pasaulyje.

Latvijos muzikos apdovanojimų lyderiai „Sudden Lights“ pristato naują dainą: „Lopšinė, skirta pasauliui“ gali skambėti ir „Eurovizijos“ scenoje

Vasario 18 dieną kaimyninėje Latvijoje bus išdalinti Latvijos muzikos apdovanojimai „Zelta mikrofons“. Vieni iš šių apdovanojimų lyderių – Latvijoje sparčiai populiarėjanti jaunosios kartos grupė „Sudden Lights“ – šiemet pretenduoja laimėti rekordinėse penkiose šių apdovanojimų nominacijose.

HOME ALONE LIVE IN CONCERT

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras

Dvi interneto sensacijos suvienijo jėgas bendram kūriniui

Žaibiškai internete išgarsėjusi grupė „2Kvėpavimas“ bendram kūriniui suvienijo jėgas su neseniai debiutavusia, bet jau taip pat internete milijonus peržiūrų surinkti spėjusia dainininke Adrina. Jūsų dėmesiui – bendras jų darbas „Švyturys tarp vandenynų“.

FESTIVALYJE „KAUNAS JAZZ“ SKAMBĖS RYŠKIOS BRITŲ DŽIAZO ŽVAIGŽDĖS ZAROS MCFARLANE BALSAS

Šį pavasarį Kaune ir kituose Lietuvos miestuose vyksiantis didžiausias Lietuvos džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną žvaigždę.

Svarbiausi vasario mėnesio renginiai Lietuvoje: nuo Natalijos Bunkės bei Jessicos Shy pasirodymų iki „Humoro klubo“ gastrolių

Pasibaigus didžiųjų metų švenčių šurmuliui, kviečiame atsipalaiduoti bei susipažinti su svarbiausias vasario mėnesio renginiais. Jų bus išties nemažai – paskutinį žiemos mėnesį publiką džiugins ne tik ryškiausi šalies atlikėjai, tokie kaip Natalija Bunkė, Inga Jankauskaitė, Jessica Shy bei Vidas Bareikis, tačiau savo pasirodymus Lietuvoje tęs ir prestižiniu teatro apdovanojimu įvertinta britų trijulė „The Tiger Lillies“.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Pirmąkart mūsų šalyje koncertuos žinomas Italijos kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini. Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Tai bus pirmasis ir vienintelis Fabrizio Paterlini 2023-ųjų metų gastrolių pasirodymas Lietuvoje.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Ruoškitės geriausiam vakarėliui pajūryje: festivalyje Karklė atmosferą kaitins pasaulinio lygio DJ ir muzikos padanges kylanti Olivia Addams

Laiko iki išsiilgtos vasaros lieka vis mažiau, o dar įspūdingesniam festivaliui, nei buvo iki šiol aktyviai besiruošianti Karklės komanda ir toliau dalijasi garsiais vardais, kurie rugpjūčio 11-13 dienomis žada įspūdingus pasirodymus ir vakarėlius iki paryčių ant jūros kranto.

Pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius atvyksta į Lietuvą

2023 m. balandį į Lietuvą atvyks pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius. Jis kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Režisieriaus Timofėjaus Kulabino spektaklį pagal prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesę žiūrovai galės išvysti balandžio 26-27 d. Vilniuje.

GJan pristato naują dainą – ją įkvėpė miegamasis

Dainininkei GJan 2023-ieji prasidėjo itin produktyviai, neseniai paskelbusi apie akustinių koncertų seriją „Miegamasis“, ji pristato ir itin su tema rezonuojantį naują kūrinį „Miegok ramiai“.

Vilniuje koncertą surengs viena įdomiausių Estijos grupių – „Puuluup“

Lietuvoje koncertą surengs viena įdomiausių šiandieninių Estijos grupių „Puuluup“. Estų duetas išsiskiria ekscentriškumu, unikaliu muzikos instrumento pasirinkimu ir išskirtiniu stiliumi. „Puuluup“ koncertas įvyks vasario 24 dieną sostinės muzikos klube „Tamsta“.

Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės grįžta!

Šiemet, Vilniui švenčiant 700 metų iškilmes, yra minimas dar vienas labai svarbus jubiliejus – Izraelio valstybės 75-osios Nepriklausomybės metinės. Tai reikšmingos sukaktys, todėl siekiant įprasminti jų istorinę atmintį, gegužės 25 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”.

Festivalis KARKLĖ skelbia pirmąjį atlikėją: scenoje išvysime pasaulinę žvaigždę Rag'N'Bone Man

Po pernai įvykusio festivalio Karklė šlovės, organizatoriai skelbia, kad ateinančiais metais jis grįš su dar didesniu trenksmu ir skelbia pirmuosius vardus, kurie pasirodys pagrindinėje festivalio scenoje.

Atlikėjas Vidas Bareikis įgyvendino seną svajonę – pristato dainą ispanų kalba

Savo didžiausiam dešimtmečio koncertui besiruošiantis atlikėjas Vidas Bareikis šiandien klausytojams pristato netikėtą staigmeną – kūrinį ispanų kalba. Populiarią savo kūrybos dainą „Mona liza“ atlikėjas išvertė į mėgstamos atostogų šalies kalbą, kurioje būtent šiuo metu ir ilsisi. Kartu su kūriniu atlikėjas sukūrė ir ispanišką sceninį vardą – La Vida B.

„Lietuvos liūtas“ draugų ir bendražygių akimis: koks buvo Vitas Gerulaitis?

„Tegul būna tai pamoka visiems jums – niekas neįveikia Vito Gerulaičio 17-a kartų iš eilės!“, – šią vieną ryškiausią citatų teniso istorijoje lygiai prieš 43 metus, 1980-ųjų sausio 12-ąją, po pergalės „ATP Masters“ turnyro pusfinalyje prieš Jimmy Connorsą ištarė legendinis Vitas Gerulaitis. Tačiau per daugelį metų ne vieną įsimintiną frazę apie patį lietuvių kilmės JAV žaidėją išreiškė ir buvę jo draugai bei bendražygiai. Tad koks jų prisiminimuose išliko „Lietuvos liūtas“?

L. Grigelis – apie teniso sąlygas Lietuvoje, tarptautinių turnyrų bangą ir šalies talentus

Kartą per metus Lietuvoje apsilankantis Laurynas Grigelis, sugrįžęs į gimtinę nepraleido progos pasisvečiuoti „SEB arenoje“ ir iš arti apžiūrėti naująsias erdves. „Tokias sąlygas Europoje būtų sunku rasti“, – laidai „Nematoma pusė“ pripažino nuo 2013 metų Italijoje gyvenantis lietuvis.

Milda Noreikaitė: šiandien populiaru apsimesti geresniu nei kiti

Praėjusieji aktorės Mildos Noreikaitės metai paženklinti komedijos. Ji ne tik tapo humoro laidos „Dviračio žinios“ vedėja, bet ir debiutavo populiariausioje metų komedijoje „Gal nedarom tragedijos“. Jos, Giedriaus Savicko, Manto Stonkaus ir Gelminės Glemžaitės sąjunga naujame spektaklyje buvo itin sėkminga ir aktoriai imti vadinti „fantastiškuoju ketvertu“. Ką tik paskelbtos naujo, 2023 metų, „Gal nedarom tragedijos“ sezono datos. Aktoriai jau dabar sulaukia žinučių, kad gerbėjai rengiasi spektaklį žiūrėti ir antrą kartą.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į naujo pusmečio koncertus

Prasidėjus naujiesiems metams, verta pasižvalgyti į renginių kalendorių ir pasižymėti svarbiausias datas. Savo naują koncertų pusmetį dar prieš šventes paskelbęs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, ragina nedelsti – bilietai į ryškiausius pusmečio koncertus sparčiai tirpsta, o iki vasario 14 d. jų galima įsigyti ir su abonementų akcijos nuolaidomis.

„Biplanai“ kviečia į kalėdinį koncertą „Sveikas sugrįžęs namo“

Šiandien grupė „Biplan“ socialiniuose tinkluose pasidalino žiemišku vaizdo kvietimu, kuriame muzikaliai klausytojų klausia „Kokios Kalėdos be Tavęs?“ ir visus kviečia į savo koncertą Vilniuje. Kalėdinis susitikimas su gerbėjais Vilniuje jau tampa kasmetine grupės Šv. Kalėdų tradicija.

Ar didžiausiam pasaulio cirkui Vilniuje pavyks pasiekti rekordą?

Didžiausias pasaulio cirkas „Cirque du Soleil“ ateinančią vasarą aplankys ne tik Vilnių, bet ir Rygą bei Taliną. Šį rugpjūtį Vilniuje vykę cirko šou „Corteo“ pritraukė virš 18 tūkst. žiūrovų, o iš viso cirko pasirodymus Lietuvoje yra matę per 120 tūkst. žmonių. Ar cirkui sostinėje pavyks pasiekti lankomumo rekordą?

Įspūdingas „Cirque du Soleil“ spektaklis OVO atvyksta į Lietuvą

Didžiausia pasaulio cirko trupė „Cirque du Soleil“ turi puikių naujienų – kitą vasarą sugrįš į Lietuvą. Didžiulio susidomėjimo sulaukiantis cirkas mūsų šalyje lankysis jau septintą kartą, o kitų metų birželio 8-11 dienomis Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje surengs magiškąjį šou OVO. Bilietų prekyba startuoja gruodžio 7 d.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

O jo vaga ilga ir visko pilna: roko operos, miuziklai, projektai „Broliai“, „Dūšelės“, „Tilidūda“, dešimtys muzikos albumų, kino filmas. Pažįstantys Roką žino, kad vertybės jam svarbios, o į darbus jis panyra stačia galva. Gerbėjai tai itin vertina ir atsidėkoja ištikimybe. Vilniuje lapkričio 13 dieną teko paskelbti antrą – papildomą jubiliejinį „Skylės“ koncertą. Puiki gimtadienio dovana muzikantui ir kūrėjui.

Rokai, penkiasdešimt metų daug ar mažai? Susimąstai apie tai?
Pastaruoju metu tenka, nors per daug ir nesureikšminu. Tik svarstau gal kiek daugiau apie ateitį. Pirma buvo pandemija, dabar karas Ukrainoje, ekonominiai sukrėtimai. Pradėjau galvoti: gal reikėtų susirasti žemiškesnį užsiėmimą...

Kokį?
Gal į kondicionierių montavimo kursus užsirašyti? (Juokiasi.) Aiškaus ir stabilaus darbo norisi...

Specialybė, kurią mokeisi universitete – istorija. Tačiau šio darbo nedirbai, nes studijuodamas pasinėrei į muziką ir neišneri iki šiol?
Muziką atradau anksčiau – kai į trečią mokyklos klasę atėjo mokytojas J. Bikauskas iš  Balio Dvariono muzikos mokyklos kviesti vaikų groti birbyne. Nelabai įsivaizdavau, kas tai, bet pakėliau ranką su kitais. Baigėsi tuo, kad iš visų atrinko mane. Sekėsi visai neblogai, bet dešimtoje klasėje pirmą kartą į rankas paėmiau gitarą ir visiškai nurovė stogą... Gitara atvėrė kitą pasaulį. Tai buvo milžiniškas atradimas – sukurti dainą! Kai atradau kūrybą, birbynė tapo tiek neįdomi, kad nenuėjau į koncertą su orkestru. Po šito mane išmetė iš muzikos mokyklos...

Bet birbyne moki groti iki šiol?
Taip, ir kartais vis dar groju. Kaip soline ir bosine gitarom, gitarėle, ukulėle. Kai darau „Tilidūdos“ įrašus, viską įgroju vienas: ir būgnus, ir klavišinius..

Tai tu labai muzikalus...
Visiškai ne! Antimuzikalus net. Nesugebėdavau birbynės susiderinti, niekaip natų negirdėjau...

Bet taip negali būti. Neįmanoma kurti muzikos ir groti instrumentais neturint muzikinės klausos.
Sakau nuoširdžiai – negirdėdavau natų. Nieko panašaus, ką gali žmonės su šimtaprocentine klausa. Tik kai pradėjau kurti dainas, ėmiau kažkaip kitaip suvokti muziką. Ne visai per natas, o labiau per jausminį skambesį. Per trisdešimt metų klausa, žinoma, išlavėjo. Dabar jau gal suderinčiau tą birbynę...

Bet juk gali natomis užrašyti savo dainas, roko operas, miuziklus?
Galėčiau, bet itin retai tą darau. Man svarbiau įgyvendinti idėją, bet ne ją natom užrašyti. Žinote tą jausmą, kai atrodo galva sprogs nuo minčių, bet neįsivaizduoji, kaip jas įgyvendinti? Tai va taip man buvo: galva virė, pro ausis varvėjo visokios mintys, bet stengiausi visa tai paversti muzika, dainomis, projektais. Daug teko per tuos metus išsiaiškinti...

Kai įkūrei grupę „Skylė“, jau turėjai planų, kad gyvensi iš muzikos?
Tokių minčių išvis neturėjau. Muzika buvo kažkas sakralaus. Niekaip nesusivedė, kad ją galima paversti pinigais. Todėl ilgai maniau, kad dirbsiu istorinį darbą, o muzika gyvens paraleliai kaip hobis.

Kokia istorijos sritis tave domino?
Aš stojau į archeologiją. Gal penkiolikos metų su tėvais vasarą ilsėjausi prie Kretuono ežero ir ten vyko kasinėjimai. Skamba neįtikėtinai, bet nuėjau ir pasiprašiau, kad mane priimtų. Po to visi normalūs žmonės vasaromis važiuodavo prie jūros, o aš – kasti žemės. Romantiška buvo. Todėl ir stojau į istoriją, bet universitete susikūrė „Skylė“ ir reikalai pakrypo visai kita linkme.

Grupei „Skylė“ šiemet jau trisdešimt. Pirmus dešimt metų buvote studentiška-akademine grupe. Kada jūsų klausytojų ribos išsiplėtė?
Ko gero apie 1997 metus, bendradarbiavimas su „Miraklio“ teatru atvėrė naują lauką. Padarėm kelis spektaklius ir ta patirtis buvo neįkainojama. Kai buvau ketvirtam kurse, įstojau į Suomijos universitetą ir net gavau ten stipendiją. Turėjau išvažiuoti, bet atėjo „Miraklio“ meno vadovė Vega Vaičiūnaitė ir paklausė, ar galėčiau sukurti muziką spektakliui „Žmogus ir aušrinė“. Tada tikrai susidūriau su rimčiausia dilema. Jei būčiau išvažiavęs, šiandien būčiau labiau mokslininku. Bet pasirinkau muziką, tai man pasirodė svarbiau.

Būtum išvykęs į Suomiją ir nebūtų „Skylės“, projekto „Broliai“, „Dūšelių“, roko operų „Jūratė ir Kastytis“ ir „Gervazo dūzgės“,  miuziklo „Eglė žalčių karalienė“, „Tilidūdos“,„Kakės Makės gimtadienio“...O koks veiklos stabilumo garantas yra tavo šeima? Tai, kad jūs su Aiste Smilgevičiūte kartu grojate, kuriate, gyvenate? Nelengva juk visada ir visur kartu?
Nėra lengva, bet per tiek metų susidėliojome ir kitaip jau neįsivaizduojame. Aš stabilus ir konservatyvus. Jei jau prisirišu, einu ta vaga, kaip ištikimas darbinis jautis. Nemėgstu blaškytis.

Ar tavo šeimai sunku gyventi su tavimi, nuolat kūrybiniame procese esančiu?
Jie pripratę. Žino, kad nebūtinai girdžiu ir matau, kas darosi aplink. Kartais panyru į savo pasaulį ir tada manęs čia nėra, net jei sėdžiu prie pietų stalo.

Pafantazuokime, kokie bus tavo ateinantys penkiasdešimt metų?
Su sąlyga, kad pasaulis nesugrius? Norėčiau perduoti kažkam savo žinias ir patirtį. Norėčiau daugiau laiko skirti socialiniam darbui, pagalbai kitiems. Norėčiau tapti seneliu. Ir tikrai norėčiau dar įgyti kažkokį žemišką amatą. Aš apie tuos kondicionierius visai nejuokavau...

Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ jubiliejinis trisdešimtmečio koncertas: lapkričio 13 d., Vilniuje, Keistuolių teatre - 16 val. (papildomas) ir 20 val.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti