logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

A. Vampilovo pjesė ''VYRESNYSIS SŪNUS'' Vilniuje!

„Vyresnysis sūnus“
pagal Aleksandro Vampilovo pjesę

Vaidina:
Rusijos liaudies artistas Viktor Suchorukov
Jevgenij Cyganov
Jevgenij Styčkin
Olga Lomonosova
Rusijos nusipelniusi artistė Agripina Steklova
Roman Polianskij
Vasilij Simonov

Režisierius Pavel Safonov (J. Vachtangovo teatras)
Kompozitorius Faustas Latėnas

Atrodė, kad visi 60-70-ųjų metų autoriai, rašytojai ir dramaturgai, laikui bėgant, bus pamiršti, ir kad jų kūrinių niekas neskaitys ir nestatys. Daugumą autorių toks likimas ir ištiko, tik ne Vampilovą. Viena iš geriausių jo pjesių "Vyresnysis sūnus" sėkmingai tęsia savo sceninį gyvenimą. Didelė dalis buities reiškinių išnyko, pasikeitė profesijos, net ir Vampilovo pjesėse vaizduojama šalis nebeegzistuoja, o kokios aktualios, įvairiapusiškos problemos, charakteriai ir situacijos.
Aleksandro Vampilovo komedija – tėvyninės dramaturgijos klasika – seniai laikoma XX a. rusų teatro „aukso fondu“. Po Vitalijaus Melnikovo kultinio filmo, kuriame pagrindinius vaidmenis puikiai suvaidino Jevgenij Leonov, Nikolaj Karačencov, Svetlana Kriučkova, Michail Bojarskij, garsios Vampilovo pjesės sceniniam variantui, atrodo, nieko nebepridėsi.
Laikmetis dabar turbūt toks... Neramus, pilnas skubėjimo,  pragmatiškas, sumaterialėjęs. Norisi rasti savo kampelį, kuriame visada šilta ir jauku, kuriame bus tik giminės ir artimieji, kur tave priims tokį, koks esi. Spektaklio „Vyresnysis sūnus“ kūrėjai pabandė įkūnyti tokį pasaulį, kurio nepasiekia didmiesčio šurmulys, kur visi žmonės vienas kitam artimi, ir kur negalima patekti, nusipirkus bilietą į paprastą traukinį.
Žymioje Vampilovo pjesėje jauni žmonės, atsitiktinai patekę į svetimus namus, atsiduria pačiame įvykių sūkuryje. Kaip bebūtų keista, istorija, prasidėjusi nuo melo, baigiasi... Meile. Tai spektaklis apie savitarpio supratimą, apie šviesių žmonių pažeidžiamumą ir apie jų vienintelį teisumą šiame gyvenime.
Prieš mus - didelė šeima: tėvas, muzikantas, atsargos karininkas, auklėjantis vaikus vienas pats. Sarafanovas vyresnysis jautriai ir baimingai pergyvena dėl vyresniosios dukters – su būsimu vyru ji nori išvažiuoti į kitą miestą; dėl sūnaus – šis pirmąkart įsimylėjo, už save vyresnę moterį - ir kenčia, ir blaškosi. Ir šioje prieštaravimų kamuojamoje bei meilės pilnoje šeimoje pasirodo dar du jauni žmonės, kurių vienas vadina save vyresniuoju Sarafanovo sūnumi.
Kiekviena karta personažų asmenyse pamatys save: suaugusieji su nostalgija prisimins prarastas visuomenės vertybes. Jaunimas pažins save meilės istorijoje, susidomės savo prototipais, ne iškart patikinčiais jausmų nuoširdumu. Vaikams, kokio „subrendimo laipsnio“ jie bebūtų, atsivers dar viena galimybė geriau suprasti tėvus.
Pjesės, dramaturgo pavadintos komedija, tikslas yra suteikti mums viltį pro ašaras, džiaugsmo ašaras. Meistriškai režisieriaus Pavelo Safonovo pastatytame spektaklyje nėra kokios nors konkrečios epochos požymių, pjesė perkelta į mūsų laikmetį.
Premjera įvyko 2012 metų spalio 26 dieną J. Vachtangovo teatro scenoje, ir ryškų dėmesį jai skyrė tiek kritikai, tiek spauda, tiek visuomenė.