Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

M.A.M.A. 2020: daugiau nei 100 žmonių komisijai duotas startas išrinkti geriausius

Asociacija „Metų muzikos apdovanojimai“, organizuojanti svarbiausius šalies muzikos apdovanojimus „M.A.M.A.“ penktadienio popietę uždegė žalią šviesą kompetentingai komisijai, kuri išrinks geriausius iš geriausių keturiolikoje kategorijų. Jau kovo 27 dieną planuojama įspūdinga apdovanojimų ceremoniją, kurios metus paaiškės komisijos išrinkti geriausi.

Inga Jankauskaitė pristato dainą ir vaizdo klipą ''Ir tai praeis'': dabar įgavo daug daugiau prasmių ir aktualumo

Viena ryškiausių pastarojo meto atlikėjų, net trijose muzikos apdovanojimų „M.A.M.A.“ kategorijose nominuota Inga Jankauskaitė ir toliau išlieka itin produktyvi. Šiandien žinoma moteris pristato singlą „Ir tai praeis“, iš visai neseniai pristatyto antrojo solinio albumo. Šiuo periodu aktualiai pavadintas kūrinys parašytas seniau, tačiau dabar įgavo dar daugiau prasmių.

Atlikėjas Jurijus perdainavo legendinę ''Foje'' dainą ''Geltoni krantai'', kuri A. Mamontovo nepaliko abejingu: šis kūrinys perdarytas itin skoningai

Visai neseniai savo antrąjį solinį albumą „Randai“ pristatęs dainininkas Jurijus Veklenko, šiandien klausytojams turi dar vieną staigmeną – perdarytą legendinės grupės „Foje“ kūrinį „Geltoni krantai“. Šis Jurijaus pasirinkimas ir dainos perdarymas pradžiugino ir kūrinio autorių, dainininką Andrių Mamontovą.

M.A.M.A. pristato Lietuvos muzikos kūrėjų grojaraštį

Svarbiausias šalies muzikos reiškinys – apdovanojimai „M.A.M.A.“ nuolatos stengiasi populiarinti Lietuvos kūrėjų darbus bei kuo plačiau visuomenei pristatyti atlikėjus. Šį kartą asociacija, organizuojanti muzikinius apdovanojimus, žengia dar vieną žingsnį – pristato muzikos grojaraštį, kuris kiekvieną savaitę bus atnaujinamas.

Pradėjus plaukti pirmosioms paraiškoms ''Aurum 1006 km lenktynių'' organizatoriai siūlo pasirūpinti ir bilietais

Tik prieš pusantros savaitės paskelbę dalyvių registraciją „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatoriai susilaukė ir pirmųjų paraiškų. Norą pasivaržyti 2021 metų liepos 14-17 dienomis Palangoje vyksiančiose jau 22-osiose maratoninėse lenktynėse, kurias nuo pat pradžių kasmet rengia VšĮ „Promo Events“ ir kurios tituluojamos didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse, jau pareiškė norą devynios komandos.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

A. Vampilovo pjesė ''VYRESNYSIS SŪNUS'' Vilniuje!

„Vyresnysis sūnus“
pagal Aleksandro Vampilovo pjesę

Vaidina:
Rusijos liaudies artistas Viktor Suchorukov
Jevgenij Cyganov
Jevgenij Styčkin
Olga Lomonosova
Rusijos nusipelniusi artistė Agripina Steklova
Roman Polianskij
Vasilij Simonov

Režisierius Pavel Safonov (J. Vachtangovo teatras)
Kompozitorius Faustas Latėnas

Atrodė, kad visi 60-70-ųjų metų autoriai, rašytojai ir dramaturgai, laikui bėgant, bus pamiršti, ir kad jų kūrinių niekas neskaitys ir nestatys. Daugumą autorių toks likimas ir ištiko, tik ne Vampilovą. Viena iš geriausių jo pjesių "Vyresnysis sūnus" sėkmingai tęsia savo sceninį gyvenimą. Didelė dalis buities reiškinių išnyko, pasikeitė profesijos, net ir Vampilovo pjesėse vaizduojama šalis nebeegzistuoja, o kokios aktualios, įvairiapusiškos problemos, charakteriai ir situacijos.
Aleksandro Vampilovo komedija – tėvyninės dramaturgijos klasika – seniai laikoma XX a. rusų teatro „aukso fondu“. Po Vitalijaus Melnikovo kultinio filmo, kuriame pagrindinius vaidmenis puikiai suvaidino Jevgenij Leonov, Nikolaj Karačencov, Svetlana Kriučkova, Michail Bojarskij, garsios Vampilovo pjesės sceniniam variantui, atrodo, nieko nebepridėsi.
Laikmetis dabar turbūt toks... Neramus, pilnas skubėjimo,  pragmatiškas, sumaterialėjęs. Norisi rasti savo kampelį, kuriame visada šilta ir jauku, kuriame bus tik giminės ir artimieji, kur tave priims tokį, koks esi. Spektaklio „Vyresnysis sūnus“ kūrėjai pabandė įkūnyti tokį pasaulį, kurio nepasiekia didmiesčio šurmulys, kur visi žmonės vienas kitam artimi, ir kur negalima patekti, nusipirkus bilietą į paprastą traukinį.
Žymioje Vampilovo pjesėje jauni žmonės, atsitiktinai patekę į svetimus namus, atsiduria pačiame įvykių sūkuryje. Kaip bebūtų keista, istorija, prasidėjusi nuo melo, baigiasi... Meile. Tai spektaklis apie savitarpio supratimą, apie šviesių žmonių pažeidžiamumą ir apie jų vienintelį teisumą šiame gyvenime.
Prieš mus - didelė šeima: tėvas, muzikantas, atsargos karininkas, auklėjantis vaikus vienas pats. Sarafanovas vyresnysis jautriai ir baimingai pergyvena dėl vyresniosios dukters – su būsimu vyru ji nori išvažiuoti į kitą miestą; dėl sūnaus – šis pirmąkart įsimylėjo, už save vyresnę moterį - ir kenčia, ir blaškosi. Ir šioje prieštaravimų kamuojamoje bei meilės pilnoje šeimoje pasirodo dar du jauni žmonės, kurių vienas vadina save vyresniuoju Sarafanovo sūnumi.
Kiekviena karta personažų asmenyse pamatys save: suaugusieji su nostalgija prisimins prarastas visuomenės vertybes. Jaunimas pažins save meilės istorijoje, susidomės savo prototipais, ne iškart patikinčiais jausmų nuoširdumu. Vaikams, kokio „subrendimo laipsnio“ jie bebūtų, atsivers dar viena galimybė geriau suprasti tėvus.
Pjesės, dramaturgo pavadintos komedija, tikslas yra suteikti mums viltį pro ašaras, džiaugsmo ašaras. Meistriškai režisieriaus Pavelo Safonovo pastatytame spektaklyje nėra kokios nors konkrečios epochos požymių, pjesė perkelta į mūsų laikmetį.
Premjera įvyko 2012 metų spalio 26 dieną J. Vachtangovo teatro scenoje, ir ryškų dėmesį jai skyrė tiek kritikai, tiek spauda, tiek visuomenė.