Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Justinas Jarutis meta iššūkį: muzikos dvikovoje baimė kaustys Moniqué

Jau spalio 30 d. didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune įvyks muzikos šou „Red Bull SoundClash“.

Legendinė grupė „VAIRAS“ sugrįžta, ir laukia Jūsų!

Kolektyvas kone nuo pirmųjų egzistavimo dienų laikosi principo, kad dainos neturėtų būti pernelyg sudėtingos, tačiau būtinai – nebanalios ir atliekamos nuoširdžiai.

Covid-19 koreguoja ''Pikaso'' planus: koncertai Druskininkuose vyks spalį

Dėl privalomos saviizoliacijos reikalavimų „Pikaso“ atsiprašo gerbėjų ir perkelia savo koncertus Druskininkuose iš rugsėjo 24-osios į spalio 1 d. Pasirodymai Biržuose rugsėjo 30-ąją įvyks, kaip ir buvo planuota.

Trečią spalio savaitę sostinę (ir ne tik!) drebins festivalis ''Tai — aš''

Šiandien prasideda išankstinė bilietų prekyba į didžiuosius Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio renginius Šv. Kotrynos bažnyčioje. Aštuonioliktus metus vyksiančio festivalio rengėjai sako, kad savo žiūrovams turi paruošę ir planą B, jei kartais, kaip šių metų pavasarį, atsitiktų gyvenimas. Tad spalio 12 - 17 d. festivalis įvyks bet kokiomis aplinkybėmis.

Pučiamųjų instrumentų orkestro ''Trimitas'' ambicijos auga

2020 m. rudens-žiemos sezonui Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ parengė egzotiškų premjerų ir netikėtų muzikinių eksperimentų. Sezoną kolektyvas pradeda tęsdamas šį pavasarį užsimezgusį bendradarbiavimą su orkestro meno konsultantu ir vizituojančiu dirigentu iš Švedijos Leifu Karlssonu ir jo projektu „Nuo maršų iki šachmatų“.

Vokalinė grupė HYOID (Belgija): superbalsų teatras

Originali belgų vokalinė grupė į Vilnių atveža spektaklį, išgarsėjusį dėl naujo požiūrio į žmogaus balsą

Svarbi informacija apie perkeltų renginių kompensavimą

Svarbi informacija apie perkeltų renginių kompensavimą

Alternatyvaus roko legendos „Pixies“ surengs pasirodymą Lietuvoje

Alternatyvaus roko legendos „Pixies“ kitą vasarą surengs pasirodymą Lietuvoje

Davėm pažadą kitą koncertų sezoną Vilniaus miestui duoti dar daugiau muzikos. Pirmasis koziris ir vasaros headlineriai jau aiškūs. Nėra ko daugžodžiauti – kultinė alternatyvaus roko grupė „Pixies“ kitą vasarą atlekia Vilniun. Naujienos yra didelės, ir, nors dar net neprasidėjo ši vasara, jau yra dėl ko laukti kitos.

Gyvas „Pixies“ pasirodymas suplanuotas liepos
26 dieną. Šis roko įvykis tikrai įeis į koncertų Lietuvoje istoriją. Graži „8 Days A Week” koncertų Botanikos sode tąsa. Dabar, kai matote datą kalendoriuje ir vietą, belieka dėt viltis, kad virusas mūsų aplinkoje ir galvose neužsibus.

Išankstiniai koncerto reikalai

Išankstiniai bilietai į „Pixies“ pasirodymą Vilniuje jau prekyboje. Šįkart skelbiam iš anksto, kad turėtumėt daugiau laiko pasiplanuoti.
Bilietais prekiauja „Bilietai LT“. Pirmieji bilietai visada pigiau. Žinoma, pigiausių užteks greičiausiems. Tiesa, tam reikia specialaus kodo iš „8 Days A Week”. Parašykite mums žinutę feisbuke adresu www.8dw.lt, gausite nuolaidos kodą ir sutaupysite.

Grupė „Pixies“ seniai norėti ir sapnuoti. Jie savo srities pionieriai, tikros legendos ir žanro klasika. Skamba jie anaiptol ne pasenusiai. Turi jie dar parako, nėra nusibodę ar pavargę. Į tokius koncertus einama ne dėl mados, pavadinimo ar vienos dainos, o muzikos. Muzikos, su kuria užaugo net kelios kartos. Kadaise jie pakeitė mūsų gyvenimus, išrado LOUDquiteLOUD dinamiką, aplenkė laiką ir įkvėpė galybę kitų grupių. Pagaliau jų muzikos gyvastį galėsim čiupinėti ranka. Gal pirmą ir paskutinį kart. Faktas, kad tai kol kas svarbiausias „
8 Days A Week” koncertas istorijoje po Jacko White‘o. Kas žino, kas bus tie kiti?

Žinoma, mums bus sumaitinti „Where‘s My Mind?“, „Here Comes Your Man“, „Monkey Gone To Heaven“, „Wave of Mutilation“, „Debaser“, „Hey“ ir kiti seni geri hitai.

Labai gražiai apie „Pixies“ atsiliepė prisiekęs grupės fanas Davidas Bowie. Net neversim: „Pixies were so important to the eighties. I never could get over the fact that Pixies formed, worked and separated without America taking them to its heart or even recognizing their existence for the most part.“

Apie Pixies”

Long story short, jie yra labai svarbi roko istorijos dalis. Daugiau nei 30 metų karjeros, 7 studijiniai albumai, galybė singlų, vaizdo klipų, gyvų įrašų, dokumentiniai ir keli tūkstančiai koncertų. Jokia grupė negyvuotų ilgai, jei nebūtų ja tikinčių ir ją palaikančių. Pats Bono iš „U2” juos pavadino viena reikšmingiausių Amerikos grupių istorijoje. Kurtas Cobainas niekada neslėpė, kad „Smells Like Teen Spirit“ įrašė kopijuodamas „Pixies“. Jis netgi buvo apsėstas minties, kad turėtų būti šios grupės narys. Thomui Yorke „Pixies“ albumas „Doolitle“ pakeitė gyvenimą. Be jų gal nebūtų susikūrę ir patys „Radiohead“. Arba jie būtų kitokie.
Jie įkvėpė „The Strokes“, „Smashing Pumpkins, „Weezer“, „Arcade Fire“, „Kings of Leon“, „Wolf Alice“, „Savages“, „Idles“ ir daugelį kitų mūsų favoritų.

Devintajame dešimtmetyje du universiteto nebaigę jaunuoliai pradėjo Bostono legendą. Black Francis ir Joey Santiago klausėsi Iggy Popo, „Husker Du“ ir „Rush“. Tada nusprendė kurti muziką patys. Sklando gandas, kad Joey bedė pirštu į žodyną ir pavadino grupę keistų būtybių vardu. Taip prasidėjo „Pixies“ istorija.

„Pixies“ ieškojo bosisto. Jų skelbimą laikraštyje pamatė jauna bosistė Kim Deal. Į repeticiją ji atvyko neturėdama bosinės gitaros. Dar vėliau ji pati į grupę pakvietė jos vestuvėse grojusį būgnininką Davidą Loveringą. Prasidėjo repeticijos jo tėvų garaže ir pirmieji koncertai Bostone. Grupę pastebėjo prodiuseris Gary Smithas. Šis prisiekė padaryti viską, kad „Pixies“ taptų žinomi visame pasaulyje. Taip ankstyvoji „Pixies“ kūryba buvo sudėta į „Violetinę kasetę“ (The Purple Tape). Tai buvo indie roko Šventasis Gralis, kartais lyginamas su „The Beatles“ „White Album“.

Pirmas studijinis „Pixies“ albumas „Surfer Rosa“ buvo puikus pareiškimas ir pirmas, išleistas leidyklos „
4AD”. Ironiška, kad albume septintu numeriu įrašyta „Where Is My Mind?“ tapo tikra indie muzikos klasika tik po gerų dešimties metų. Už tai turėtume padėkoti paskutinei kultinio filmo „Fight Club“ scenai ir režisieriui Davidui Fincheriui. Šis filmas smarkiai prisidėjo prie jų sėkmės. Populiarioji kultūra atrado „Pixies“. Visi mokėjo atmintinai dainų žodžius ir kitaip save tapatino su jų muzika. Buvo laikai, kada net Vilniaus pankai grojo „Pixies“ koverius.

Kaip skamba „Pixies“? Taip, kaip niekas kitas tada ir daugelis šių laikų grupių. Jų muzikoje persipina Biblijos motyvai, nežemiškos jėgos, smurtas, tamsybės, seksas, jausmai, net ekologinės problemos. Juokaujama, kad grupės skambesys – tai santuoka tarp „surf“ ir pankroko. „Pixies“ meistriškai moka derinti švelnią ir šiurkščią roko puses.

Alternatyvaus roko veteranai išmaišė visą pasaulį. Jiems plojo pilnutėlės salės ir svarbiausi muzikos festivaliai. Tiesa, Lietuvos taip ir neaplankė. Neapsieita ir be pykčių – Deal ir Francis akivaizdžiai riejosi. 1992-taisiais grupė gavo pasiūlymą apšildyti „U2“ turą, tačiau tarpusavio trintis pasiekė apogėjų. Grupė iširo – Black Francis apie išsiskyrimą kolegoms pranešė faksu.
Po kurio laiko „Pixies“ suprato, kad atskirai būti negali. Įvyko dar vienas prisikėlimas. Po dešimties metų jie vėl leidosi į kelią, tik su kita bosiste. Viskas pavyko, o fanai jų buvo tikrai pasiilgę. Buvo išparduoti visi koncertų bilietai ir grupės atributika geriausiai tai paaiškina. Vien tais metais pasaulyje jie surengė net
121 pasirodymą.

„Pixies“ dar tikrai ne laikas į pensiją. Šiuo metu grupėje groja Black Francis, Joye Santiago, Davidas Loveringas ir Paz Lenchmantin iš Argentinos. Praėjusiais metais jie išleido albumą „Beneath The Eyre“. Black Francis albume pagaliau kviečia susipažinti artimiau. Paskutinis jų darbas įrašytas vienoje bažnyčioje netoli Niujorko. Kritikai sutinka, kad tai vienas tamsiausių ir svaigiausių „Pixies“ leidinių. Fanams buvo pasiūlytas išskirtinis turinys – 12 serijų video podkastas „It’s a Pixies Podcast“. Tikra ir nesuvaidinta grupės dokumentika. Jiems jį padėjo pagaminti „The New York Times“ autorius Tonis Fletcheris.

Apsibraukite liepos
26 d. raudonai savo kalendoriuose. Kitą vasarą pamatysim dar vienus savo herojus. Šis koncertų turas – visiškas katarsis grupės fanams ir puiki „Pixies“ istorijos pamoka. Bus muzikos iš visų grupės karjeros etapų ir albumų. Tai 30+ dainų programa ir net dvi valandos maudynių rokenrolo lavoje ir brandintame viskyje. Jokio setlisto, jokio dirbtinumo – „Pixies“ atiduos visa save ir primins, kodėl mylim roko muziką. Daugiau tokių koncertų, kol nevėlu.

Fone – skambiausias „Pixies“ darbas „Where‘s My Mind?“

https://youtu.be/49FB9hhoO6c

nuorodos

www.pixiesmusic.com
http://bit.ly/PixiesVilnius

www.facebook.com/pixiesofficial
www.instagram.com/pixiesofficial
https://twitter.com/PIXIES
 
Pirkti bilietą Pixies - Vilnius Pixies - Vilnius Vilniaus universiteto Botanikos sodas, Vilnius 51.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!