logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą
Skaityti daugiau

Pasivaikščiojimas po „ArtVilnius’22“ meno lauką: ką pamatyti, ko nepraleisti?

Šį savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ virs didžiausia Lietuvoje meno galerija. Trijose pagrindinėse centro salėse ir lauke – 12 tūkstančių kvadratinių metrų plote – įsikurs 70 meno galerijų ir institucijų, 320 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’22“ programos rengėjai ir kuratoriai mugės lankytojams parengė programą, kurios svarbiausi akcentai – instaliacijos bei skulptūros žanrai ir ekologija, mugės viešnia – Ukraina.

„ArtVilnius’22“ pristatomoje „Lewben Art Foundation“ ekspozicijoje aštuonkojai sapnuos žmones

Spalio 7 d. duris atversiančios tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’22“ projektų zonoje „Lewben Art Foundation“ pristatys ekologines problemas analizuojančią ekspoziciją „Do Octopuses Dream about People? Works from the Lewben Art Foundation Collection“ („Ar aštuonkojai sapnuoja žmones? Kūriniai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos“). Ją kuravo vienas žymiausių lietuvių kuratorių Valentinas Klimašauskas. Parodoje bus eksponuojami kūriniai iš privačios „Lewben Art Foundation“ kolekcijos.

Svarbiausi spalio mėnesio renginiai

Ruduo įsibėgėja, kaip įsibėgėjo ir mokslo metai, tapo įprastais darbo ritmas ir automobilių spūstys didmiesčiuose. Nors jau imame ilgėtis vasaros dienų, antrasis rudens mėnuo spalis nudžiugins daugybe pačių įvairiausių renginių bei pramogų. Pirmasis ryškus įvykis - didžiausia Rytų ir Šiaurės Europoje tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“. Jau 13-ąjį kartą lankytojus kviečianti mugė „ArtVilnius“ vyks spalio 7, 8 ir 9 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Dainotas Varnas apie naują dainą: ji labai intymi

Dainotas Varnas pristato naują dainą „Kaip tu jautiesi“ ir jos vaizdo klipą, kurį pats vadina nuotaikos iliustracija. Dainininkas sako, kad naktinis miestas ir jo šviesos visuomet jį magiškai ramino ir traukė. Jo kūryboje galima rasti nemažai naktinio didmiesčio motyvų. Ne išimtis ir nauja daina.

„Pikaso“ ruošiasi koncertų turui ir dar vienam hitui suteikė antrą gyvenimą

2001 m. išleistame „platininiame“ ir populiariausiame „Pikaso“ albume „Cukrus“ šis kūrinys puikavosi devintoje sąrašo vietoje. Praėjus keliems dešimtmečiams nuo didžiulį ažiotažą tuometinėje Lietuvos popmuzikos kultūroje sukėlusio įvykio, grupė perrašė istoriją.

Koncertas su choreografine uodega kviečia klausytojus paklajoti migloje

Spalio 20 ir 21 dienomis, 18 ir 20 val. Dūmų fabrike įvyks koncerto su choreografine uodega „The Urban Tale of a Hippo“ premjera. Šis išskirtinio žanro muzikos kūrinys pakvies dalyvauti šiuolaikybės kraštovaizdžio bei žmogaus ir gyvūno tapatumo tyrime. Tarptautinė autorių komanda darbą pristatys 8-ajame šiuolaikinės operos festivalyje NOA (Naujosios operos akcija). Kūrinį atliks šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“.

Mantas Bendžius pristato naują dainą ir atskleidžia būseną, kuri ją įkvėpė

Mantas Bendžius pristato naują svajingą dainą „Sulėtintam kine“, kurioje ištikimiausi dainininko gerbėjai aptiks kiek kitokį skambesį ir dainavimo manierą. M. Bendžius prasitaria, kad tai ilgai brandinta daina. Nuo jos pirmųjų štrichų iki galutinės versijos praėjo ištisi metai.

Liepa Mondeikaitė, Justinas Lapatinskas ir Simonas Storpirštis susibūrė į įspūdingą muzikini projektą „Mulen Ružo legenda“.

Netikėtas tercetas – talentingieji dainininkai Liepa Mondeikaitė, Justinas Lapatinskas ir charizmatiškasis dainuojantis aktorius Simonas Storpirštis – atskleis skirtingus charakterius ir kartu su gyvo garso grupe bei styginiais instrumentais perkels jus į užburiantį pasaulį unikaliame ir autentiškame muzikiniame projekte „Mulen Ružo legenda“. Specialiai šiam projektui ruošiamos netikėtos aranžuotės bei kuriamas išskirtinis šviesų dizainas.

Ž. Kudirka ir A. Bumšteinas pristato premjerą – korporatyvinę distopiją balsams „Puikus naujas kūnas“

Spalio 19 dieną „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje įvyks korporatyvinės distopijos / probiotinės ekotopijos balsams „Puikus naujas kūnas“ premjera. Šis kūrinys – tai netikėtas dviejų ekscentrikų, kompozitoriaus Arturo Bumšteino ir menininko Žygimanto Kudirkos, bendradarbiavimo rezultatas. Autorių tandemą dar netikėčiau papildo ir kūrinį atliksiantis valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras. 8-ojo šiuolaikinės operos festivalio NOA (Naujosios operos akcija) programoje pristatoma premjera nestokos originalumo ir humoro.

„ArtVilnius’22“ parodos „Takas“ kuratorius Vytenis Burokas: „Šiuolaikinis menas išryškina aktualijas ir skaudulius“ (Interviu)

Meno mugėse menininką, Vilniaus dailės akademijos docentą Vytenį Buroką domina ne tik tai, kas atsiduria parodos stenduose ar pakabinama ant galerijos sienų, bet ir visa mugės aplinka. „Įdomu parodyti, ką menininkai sukūrė per metus, bet dar įdomiau apžvelgti kūrybos ir temų tendencijas“, – sako tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’22“ skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodos „Takas“ kuratorius.

Grupė „Skylė“ išskirtiniu koncertu minės solidžią sukaktį - grupės trisdešimtmetį

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ švenčia retą ir garbingą scenos jubiliejų. „Skylei“ sukanka 30 metų. Įprastas skaičius žmogui, tačiau didžiulis pasiekimas muzikos grupei.

Robbie Williamsas jubiliejinį solinės karjeros šou surengs Lietuvoje

Britų dainininkas Robbie Williamsas jubiliejinį solinės karjeros šou surengs Lietuvoje. Oficialiai patvirtinta, kad po šešerių metų pertraukos į mūsų šalį sugrįšiantis Robbie Williamsas kovo 10-ąją dieną koncertuos didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune. Gastrolėse „The XXV Tour“ populiarusis dainininkas pristatys neseniai išleistą jubiliejinį albumą „XXV“ ir atliks visus populiariausius savo hitus.

Mantas Stonkus: Gelminei sunku bučiuotis su manim prie kitų žmonių

Komedija „Gal nedarom tragedijos“ su Giedriumi Savicku, Mantu Stonkumi, Gelmine Glemžaite ir Milda Noreikaite leidosi į gastroles po Lietuvą. Paskelbus spalio ir lapkričio datas, publikos susidomėjimas muša rekordus – kai kur jau prireikė papildomų parodymų. „Sprendžiant iš žiūrovų reakcijos, mums gerai pavyko“, – sako G. Savickas.

Svarbiausios naujojo teatrų sezono naujienos

Įsibėgėja naujasis šių metų teatrų sezonas ir didžiausio bilietų platintojo „Bilietai.lt“ valdoma svetainė „Teatrai.lt“ pristato svarbiausias 2022-2023 metų premjeras. „Teatras prasideda čia!“ devizu besivadovaujanti ir didžiausią spektaklių pasirinkimą siūlanti platforma „Teatrai.lt“ pristato scenos naujienas, kurių teatro mėgėjams nevalia praleisti.

„ArtVilnius’22“ architektės pataria, ką reikėtų žinoti apie meno eksponavimą namuose

Pandemija paveikė mūsų gyvenimo būdą. Ir nors nebesame uždaryti namuose, darbas iš namų tampa įprastu reiškiniu. Kokioje aplinkoje dirbame ir ilsimės? Norėtųsi, kad – įkvepiančioje. Apie meno poveikį darbingumui, nuotaikai, emocijoms kalba daugiau nei 3 tūkstančiai tyrimų, kuriuos dar prieš pandemiją Europoje atliko Pasaulio sveikatos organizacija. Kaip namams parinkti tinkamą meno kūrinį? Tokį, kuris ne tik keltų teigiamas emocijas, bet ir būtų vertingas ir derėtų interjere?

„Electric Ladies“ klipas: nemiegota naktis, gamtos grožis ir prarastos garbanos

„Electric Ladies“ pristato kvapą gniaužiantį vaizdo klipą filmuotą viename gražiausių Lietuvos kampelių – Neringoje, labai ankstų rytą. Savitu stiliumi garsėjančios muzikantės atliko Britney Spears dainos „Toxic“ versiją keturiems smuikams kylant saulei.

Linas Adomaitis naujausią savo turą dedikuoja sūnui Jokūbui

Vienas žymiausių Lietuvos atlikėjų Linas Adomaitis pristato naują pavadinimą savo koncertiniam turui didžiosiose šalies arenose. Estetika ir muzikine prabanga alsuojantys turo pasirodymai drauge su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO vyks gruodžio 22 dieną Klaipėdoje ir gruodžio 27 dieną Kaune.

„8 Kambarys

„8 Kambarys" grįžta į Vilnių ir skelbia apie naują koncertą sostinėje. Populiarioji hiphopo grupė gruodžio 9-ąją dieną surengs koncertą Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO".

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rafailas Karpis ir Jokūbas Bareikis kviečia skambiai paminėti John Lennon gimtadienį su The Beatles muzika

Pavasarį Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ir Kauno filharmonijoje įvykusi premjera „John Lennon Istorija“ jau šį rudenį sugrįžta į koncertų sales. Būdami neoficialūs „The Beatles“ grupės istorijos vėliavnešiai – Jokūbas Bareikis, Rafailas Karpis ir muzikinių projektų agentūra „Pepper Live“, norime skambiai paminėti 82-ąjį Džono Lenono gimtadienį, turėjusį būti šių metų spalio 9 dieną, todėl kviečiame į koncertus, kuriuose atskleisime svarbiausius ir negirdėtus faktus apie „The Beatles“ lyderį ir jo spalvingą gyvenimą bei kartu su gyvo garso grupe atliksime gražiausias muzikanto ir The Beatles dainas.

Saulius Prūsaitis ir Iglė pristato dainą ir turą: išaugome mokytojo ir mokinės santykius

Saulius Prūsaitis ir Iglė pristato naują bendrą kūrinį „Tas jausmas“. Dainą lydi vasaros karščiu dvelkiantis vaizdo klipas, kurį duetas nufilmavo egzotiškoje vietoje. Drauge su dainos premjera jie skelbia ir didelį bendrą koncertinį turą. Gruodį Saulius Prūsaitis ir Iglė surengs dešimt pasirodymų: neaplenks nei mažesnių miestų salių, nei didžiųjų šalies arenų.

„ArtVilnius’22“ projektų zonos kuratorius Valentinas Klimašauskas: „Šiuolaikinis menas yra ypač globalus“

Šių metų tarptautinės meno mugės „ArtVilnius’22“ projektų zona bus transformuota į atvirą, žiūrovus įtraukiančią „miesto mieste“ ekosistemą „Karščiuojantys kūnai“. Jos kūrėjas – šiuolaikinio meno kuratorius, menotyrininkas ir rašytojas Valentinas Klimašauskas. „Man įdomu į ekologijos temą mene pažvelgti plačiau, kalbėti apie minčių, apie informacinių sistemų ekologiją ir apie tai, kaip ekologija susijusi su politika, ekonomika, urbanistika ir kitomis svarbiomis mūsų gyvenimo sritimis“, – sako „ArtVilnius’22“ projektų zonos kuratorius.

Jessica Shy kviečia į svarbiausią gyvenimo koncertą

Dainininkė Jessica Shy kviečia gerbėjus į svarbiausią gyvenimo koncertą. Bene labiausiai klausoma ir geidžiama jaunosios kartos atlikėja gruodžio 16-ąją dieną surengs grandiozinį koncertą „Žalgirio“ arenoje Kaune. Didžiausioje šalyje arenoje skambės ne tik garsiausios Jessica Shy dainos „Rožė“, „Viskas, ką turiu“, „Šokam lėtai“ ir šios vasaros hitas „Tyliai pakuždėk“, bet ir nauji kūriniai iš būsimo albumo.

„Daddy Was A Milkman“ skelbia įspūdingiausią karjeros koncertą su orkestru

Atlikėjas Ignas Pociūnas, žinomas kaip „Daddy Was A Milkman“, ruošiasi įspūdingiausiam karjeros koncertui su orkestru. Gruodžio 14-ąją dieną sukvies gerbėjus į „Žalgirio“ areną Kaune, kur surengs koncertą kartu su Modesto Pitrėno vadovaujamu orkestru. Didžiausioje šalies arenoje naujai suskambės visi populiariausi „Daddy Was A Milkman“ hitai ir naujos dainos.

Prasidėjo krepšinio klubo BC „Wolves“ abonementų ir bilietų į rungtynes prekyba

Pirmadienį (rugsėjo 12 d.) startavo krepšinio klubo BC „Wolves“ abonementų ir bilietų į rungtynes prekyba. Nauji žaidėjai krepšinio pasaulyje BC „Wolves“ pradeda savo kelią Lietuvos krepšinyje. Pirmąjį savo sezoną klubas žais Alytuje, mieste turinčiame krepšinio tradicijas. Klubo BC „Wolves“ abonementus ir bilietus į rungtynes platina didžiausias šalyje bilietų platintojas „Bilietai.lt“.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro abonementas

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pasiruošęs apdovanoti ištikimiausius savo gerbėjus Iki spalio 31 d. interneto svetainėje www.klaipedosmuzikinis.lt perkant ne mažiau kaip po 2 bilietus į nemažiau kaip 3 spektaklius – taikoma 50 procentų nuolaida!

Grupė „Rammstein“: 2023 m. gastroles Europoje pradėsime Lietuvoje

Mūsų šalyje ypač laukiama grupė „Rammstein“ sudrebins Vilnių. Populiarieji Vokietijos industrinio metalo muzikos atstovai 2023-ųjų metų koncertines gastroles Europoje pradės būtent Lietuvoje. „Rammstein“ grandiozinis koncertas ir pirotechnikos šou įvyks gegužės 22-ąją dieną Vingio parke. Manoma, kad grupės „Rammstein“ pasiklausyti į didžiausią koncertinę erdvę po atviru dangumi susirinks rekordinis skaičius gerbėjų. Tai bus vienintelis grupės pasirodymas Baltijos šalyse.

8-toji „Naujosios operos akcija“: pasaulinės premjeros, užsienio svečiai ir jaunųjų analitikų laboratorija

Spalio 14–22 dienomis prodiuserinė kompanija „Operomanija“ kviečia į 8-tąjį NOA (Naujosios operos akcija) festivalį. Po ketverių metų į Vilniaus erdves sugrįžtantis renginys siūlo pratęsti pažintį, o gal kaip tik pirmą kartą atrasti šiuolaikinio muzikos teatro, naujosios operos žanrų įvairovę.

Sėkmingiausias pianistas pasaulyje Richardas Claydermanas koncertuos Vilniuje

„Guinness“ pasaulio rekordų knygoje sėkmingiausiu pianistu pasaulyje tituluojamas Richardas Claydermanas pavasarį koncertuos Lietuvoje. Milijonus gerbėjų turintis garsusis atlikėjas vienintelį pasirodymą mūsų šalyje surengs kovo 11-ąją dieną „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje. Richardas Claydermanas pristatys naujausią dvigubą albumą „Forever Love“. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną sostinėje koncertuosiantis Richardas Claydermanas ne tik atliks garsiausius savo kūrinius „Ballade Pour Adeline“, „Mariage D‘Amour“ ar „Love Story“ - koncerte girdėsime ir naujai suskambusius grupės „Coldplay“ „Viva La Vida“, Edo Sheerano „Perfect Symphony“ hitus bei daugelį kitų naujų kūrinių.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Baleto artistė Oleksandra Borodina apie į dvi dalis padalintą gyvenimą

„Ateities planai? Švęsti Ukrainos pergalę, apkabinti artimuosius ir draugus, su palengvėjimu atsidusti, mylėti, keliauti, šokti, tobulėti ir pamiršti, kas yra karas!“ – viliasi perspektyvi jauna ukrainietė Oleksandra Borodina, kurios gyvenimą į dvi dalis padalijo karas Ukrainoje. Ištrūkusi iš karo apimtos Tėvynės, ji toliau šoka Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupėje bei laukia grįžtant savo kurso draugų, ypač scenos partnerio Romano Semenenko. Kartu jie buvo nominuoti „Auksiniams scenos kryžiams“ kaip geriausi 2020 metų šokėjai. KVMT dirbantys ukrainiečių baleto artistai pripažinimo sulaukė už pagrindinius vaidmenis lenkų choreografo Roberto Bondaros sukurtame šokio spektaklyje „Faustas“ pagal J. W. von Goethe‘s dramą.

Kas pasikeitė Jūsų gyvenime nuo tos lemtingos akimirkos, kai visas pasaulis išgirdo, jog Ukrainoje prasidėjo karas?
Mano, kaip ir visų ukrainiečių, gyvenimas pasidalijo į dvi dalis – iki ir po 2022 m. vasario 24-osios. Aš niekada nebūčiau patikėjusi, kad XXI amžiuje civilizuotame pasaulyje gali kilti karas. Apie karą mes žinojome iš filmų, istorijos, bet negalėjome įsivaizduoti, ką tai reiškia iš tikrųjų, kaip tai baisu ir skausminga. Prasidėjus karui, žodis „vertybė“ man įgijo visai kitą prasmę, nei jam teikiau iki šiol. Tyli naktis – vertybė, žinutė iš artimųjų – vertybė, turėti artimuosius šalia – neįkainuojama vertybė.

Karas Jus pasivijo Kyjive?
Prasidėjus karui, aš ir Romanas Semenenko, mano kolega su kuriuo šokame KVMT baleto trupėje, buvome Kyjive. Į Kyjivą laikyti baigiamųjų bakalauro studijų egzaminų atvykome vasario 10-ąją. Vasario 24-ąją turėjome laikyti paskutinį egzaminą, tačiau, kaip ir visi ukrainiečiai, penktą ryto prabudome nuo keisto jausmo, kad kažkas ne taip... Paskaitėme pranešimus internete ir paniškai puolėme krautis daiktus, jei tai galima vadinti daiktų pasiėmimu... Tiesiog mėtėme visus po ranka pakliuvusius daiktus į lagaminą, paskui vėl traukėme juos lauk, nes geriau pagalvoję supratome, kad neprireiks... Buvome apimti šoko būsenos. Atsisveikini su namais ir nežinai, ar dar kada juos pamatysi. Nusprendėme išvažiuoti iš Kyjivo, nes interneto portaluose pasirodė žinios, kad artimiausią naktį miestas bus apmėtomas bombomis.

Važiavome automobiliu visą naktį. Keliuose buvo siaubingi kamščiai, nes visi žmonės bėgo vienu metu. Gaudė sirenos. Keliais judėjo tankai ir kita sunkioji technika. Atrodė, kad ta naktis niekada nesibaigs... Mums važiuojant pasirodė informacija, kad šaukiamojo amžiaus vyrams nuo 18 iki 60 metų iš Ukrainos nebus leidžiama išvykti. Aš pažvelgiau į savo draugą Romaną ir negalėjau patikėti tuo, kas vyksta. Sakiau, kad jei jis negali išvykti iš šalies, tai ir aš pasiliksiu. Tačiau Romanas prašė taip nedaryti ir ragino vykti į Klaipėdą. Ar buvo lengva apsispręsti? Mane ištiko šokas!

Laimei, visą tą sunkų laiką palaikėme telefoninį ryšį su KVMT vyriausiuoju choreografu Aurelijumi Liškausku ir baleto meno vadove Jelena Lebedeva. A. Liškauskas pažadėjo, kad atvyks mūsų paimti prie Lenkijos sienos. Aš su mama kirtau Lenkijos sieną, o Romano, žinoma, nebeišleido. Man atrodė, kad tai mano gyvenimo pabaiga...

KVMT baleto trupėje šoko ir daugiau egzaminus Kyjive turėjusių laikyti mano kursiokų: Iryna Suslo, Illia Temchenko, Tymuras Orobchenko ir Anna Chekmarova. Prasidėjus karui I. Suslo ir I. Temchenko bėgo su mumis, tik kitu automobiliu. T. Orobchenko ir A. Chekmarova iš pradžių bandė likti sostinėje, nes neturėjo mašinos, bet paskui traukiniu atvyko iki Lvivo. Drauge su A. Liškausku laukėme I. Suslo mašinoje prie Lenkijos sienos kone tris paras. Kai pamačiau Iryną tarsi įkvėpiau tyro vilties gurkšnio... Mes ilgai verkėme ir negalėjome patikėti, kad viskas, kas vyksta aplinkui, yra realybė. Galiausiai išvykome į Klaipėdą. Amžinai būsime dėkingi A. Liškauskui už didžiulę pagalbą.

Mano mama nusprendė likti Lenkijoje, o šiuo metu jau grįžo atgal į Kyjivą, nes ten mano tėtis, kuris niekur ir nevažiavo... Mano kursiokai šiuo metu gyvena Kyjive, treniruojasi šokdami klasikinius šokius bei stengiasi išgyventi, nors ir labai sunku. Jie neturi jokių pajamų, nes nedirba, tad mes jiems padedame. Kiekvieną dieną su jais bendraujame nuotoliniu būdu, palaikome jų dvasią ir labai laukiame atvykstant. Tikimės, kad taip netrukus ir nutiks.

Šiuo metu ukrainiečiai, kaip ir visi europiečiai, labai vieningi, palaiko vienas kitą, padeda. Niekada dar nesijutau tokia artima ir pasitikinti svetimais žmonėmis kaip dabar. Lietuva labai daug padeda Ukrainai ir jos žmonėms. Klaipėdiečiai tokie užjaučiantys, geri ir nori padėti. Patikėkite, Ukrainos tauta to niekada nepamirš! Mes tikime pergale ir ji ateis greitai! Kuo mes visi galime padėti Ukrainai? Siųsti paramą Ukrainos kariuomenei.

Ar dirbdama galite užsimiršti?
Dabar Muzikinio teatro baleto trupė ruošiasi naujam intensyviam sezonui su įspūdingomis premjeromis.

Ar seniai šokate KVMT?
Prieš dvejus metus atvykau dirbti į KVMT, sulaukusi teatro vadovybės kvietimo. Prasidėjo visiškai naujas mano gyvenimo etapas. Šokti teatre – tai taip įdomu: kaskart naujas vaidmuo, vis kitokios emocijos ir nauji partneriai.

Kokie vaidmenys Jums artimiausi?
Iš atliktų šokio partijų labiausiai įsiminusios, tiesiog į širdį įstrigusios buvo Margarita iš „Fausto“, Džuljeta iš „Romeo ir Džuljetos“, dalyvavimas vienaveiksmiuose spektakliuose pagal Giovanni Battista Pergolesi „Stabat Mater“ ir Igorio Stravinskio „Šventajame pavasaryje“.

Ar seniai šokate?
Šokti pradėjau ketverių. Man sekėsi, tad mama mane nuvedė į aukštesnio lygio šokio studiją, kur ir šokau iki devintos klasės. 2013 m. pirmąkart dalyvavau profesionalaus baleto konkurse, kurio užkulisiuose supratau, kad negalėsiu ir nenoriu be to gyventi!
2016 m. įstojau į Kijevo Serge’o Lifario choreografijos koledžą, baleto specialybę, kurią 2020 m. baigiau. 2018 m. tobulinau žinias tarptautinėje baleto vasaros mokykloje „M&G“ Drezdene, du kartus dalyvavau šokio festivalyje ir konkurse „Tanzolymp“ Berlyne. Studijuodama nuolat dalyvaudavau konkursuose, meistriškumo kursuose – norėjau kuo daugiau sužinoti ir išmokti.

Kas Jums yra šokis?
Šokis man yra būdas išreikšti save, tai mano vidinio pasaulio išraiška, mano gyvenimo būdas, vadinasi, ir mano gyvenimas. Aišku, kaip ir kiekviename darbe, baleto pasaulyje tenka susidurti su sunkumais. Kartais atrodo, kad keliamos užduotys tokios sudėtingos, kad nepavyks jų įveikti. Kartais dėl profesijos turi pamiršti savo asmeninį gyvenimą, poreikius, net problemas, kad galėtum žiūrovui padovanoti istoriją, kupiną neapsimestinių emocijų. Tačiau visa tai neužtemdo pasitenkinimo jausmo, užplūstančio scenoje, ir laisvės, kuri apima šokant.

Ar baleto artistui būtina gera atmintis?
Nešokantys žmonės manęs dažnai klausia, kaip atsimenu tiek daug šokio žingsnelių ir prireikus juos surenku į atliekamo personažo visumą. Manau, kad tai profesinis įprotis ar įgūdis. Kaip kad operos solistai treniruoja atmintį ir prireikus atsimena kūrinių tekstą, taip baleto artistai atsimena žingsnelius. Mūsų kūnas viską prisimena!

Didžiausias Jūsų noras, kad artimiausioje ateityje...
Norėčiau švęsti Ukrainos pergalę, apkabinti artimuosius ir draugus, su palengvėjimu atsidusti, mylėti, keliauti, šokti, tobulėti ir pamiršti, kas yra karas!


Oleksandra Borodina
2020 m. baigė baleto studijų programą Kyjivo Serge'o Lifario municipalinėje šokio akademijoje (Ukraina). 2018 m. savo žinias tobulino tarptautinėje baleto vasaros mokykloje „M&G“ Drezdene, 2019 m. dalyvavo „Covent Garden“ teatro Karališkojo baleto mokyklos organizuojamuose kursuose „Sumer Intensive 2019“. 2015 m. dalyvavo televizijos projekte, sukurtame pagal JAV laidos „So you think you can dance“ franšizę. 2016 m. užėmė pirmąsias vietas festivalyje „Totem Dance Solo“(Ukraina), tarptautiniame klasikinės ir šiuolaikinės choreografijos konkurse „Mysl-Potok“ (Ukraina) bei tarptautiniame konkurse „Tanzolymp“ Vokietijoje. 2018 m. šiame konkurse pelnė trečiąją vietą.

Nuo 2020 m. spalio – KVMT baleto trupės artistė. Svarbiausi vaidmenys šokio spektakliuose: Sokolina („Altorių šešėly“, KVMT), Dukra Drebulė (E. Balsio „Eglė žalčių karalienė“, KVMT), Margarita („Faustas“), Klara (P.  Čaikovskio „Spragtukas”, KVMT), Satanela (N. H. Rebero ir F. Benoist „Satanella”), Svanilda (L. Delibes‘o „Kopelija“), taip pat vaidmenys spektakliuose „Mažoji mirtis“, „Prancūzijos siuita“, „Tarantela“, „Graikas Zorba“, „Fauno popietė“, „Don Kichotas“.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti