Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Eklektizmas ir precizija – Domo Juškio diriguojamo Sinfonietta Rīga koncertas Vilniaus rotušėje

Vokietijoje studijavęs, o pastaruoju metu Honkonge gyvenantis smuikininkas ir dirigentas Domas Juškys yra itin retas svečias Lietuvoje, tad galima nedvejojant sakyti, jog jo diriguojamo Sinfonietta Rīga koncertas vasario 3 dieną (18 valandą) Vilniaus rotušėje bus itin prestižinis įvykis. Praeitais metais dirigento karjerą pradėjęs Domas Juškys debiutavo Filipinuose su ABC-CBN filharmonijos orkestru, su kuriuo atliko Bethoveno 3-iąją simfoniją. Paraleliai puoselėjantis savo dvigubą karjerą, atlikėjas jau keletą metų yra taip pat vienas iš Honkongo filharmonijos orkestro antrų smuikų koncertmeisterių. Galimybė dirbti su tokiais dirigentais kaip seras Simon Rattle, Seiji Ozawa, Daniel Barenboim ir Zubin Mehta turėjo didelės įtakos smuikininko brandai ir įkvėpė pradėti kitą muzikinį etapą, vainikuojantį jo kaip muziko kelią.

Tobulas "orkestrinės virtuvės" pažinimas iš orkestranto kėdės ir dirigento podiumo Domui Juškiui suteikia išskirtinę galimybę perteikti savo muzikos viziją taikliai komunikuojant su muzikantais. Galima būti tikriems, jog jo ir jaunatviško Sinfonietta Rīga orkestro koncertas Vilniuje žada būti ypatingas, turint galvoje ir tai, jog šis vakaras pažymės Domo Juškio kaip dirigento debiutą Lietuvoje.

Stilių, laikmečių ir muzikinių tradicijų eklektika – taip būtų galima apibūdinti šį Domo Juškio diriguojamo orkestro Sinfonietta Rīga parengtą koncertą Vilniaus miestui ir jo svečiams. Koncertą atlikėjai pradės Franco Beck'o uvertiūra Orfėjaus mirtis, atskleidžiančia kontrastų kupiną aštuoniolikto amžiaus Manheimo mokyklos stilių. Nereikia pamiršti, jog iki Beethoveno laikų pirmasis orkestro smuikas instrumentu dirigavo orkestrui, tad šį vakarą pagal visas Mocarto atlikimo tradicijas Domas Juškys pasiūlys penktajį ir tikriausiai dažniausiai atliekamą Mocarto koncertą smuikui ir orkestrui A-dur.

Po pertraukos klausytojų lauks stiprus emocinis pasikeitimas. Trapus ir tuo pačiu ekspresyvus Adagietto iš penktosios Gustavo Mahlerio simfonijos atskleis kitą Sinfonietta Rīga veidą. Koncerto pabaigoje Lietuvos scenoje pirmą kartą pasirodys klarneto virtuozas, Andrew Simon, atliekantis Aarono Coplando koncertą klarnetui. Jau trisdešimt metų Honkongo filharmonijos pirmasis solo klarnetistas, Andrew Simon aktyviai koncertuoja kaip solistas, o 2018 metais atliko šį "džiazuojantį" Coplando klarneto koncertą su Honkongo Filharmonijos orkestru, diriguojant Jaap van Zweden, Niujorko Filharmonijos vyriausiuoju dirigentu.

"Norėjau išrinkti tokią koncerto programą, kuri įtrauktų klausytojus į magišką garsų pasaulį. Beck uvertiūra skamba visiškai kitaip, nei, tarkime, Coplando concerto pradžia. Tai lyg kelionė laiku. O Mahlerio Adagietto magijai negali atsispirti niekas", taip apie šią koncerto programą pasakojo Domas Juškys.
 
Tai koncertas, žadantis įdomius susitikimus, muzikinius atradimus ir pristatantis Lietuvai atlikėją, kuris garsina savo šalies vardą visame pasaulyje. Tai vakaras, apie kurį bus kalbėta dar ilgai ir kurio tiesiog neįmanoma praleisti.