logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

Garsiausias Lietuvos ledo ritulininkas: neišblėstantis antspaudas stipriausioje planetos lygoje ir duoklė gimtinei

Lietuvos vardą pasaulyje per savo karjerą garsino ne vienas ledo ritulininkas. Visgi, nė vienas iš jų neturėjo tokios didelės įtakos šalies žinomumui kaip Dainius Zubrus. Praleidęs du dešimtmečius stipriausioje planetos ledo ritulio lygoje, jis gimtosios šalies nepamiršo ir pabaigęs savo įspūdingą ledo ritulio karjerą.

Lietuvos ledo ritulio rinktinės snaiperis - Lenkijos pirmenybių herojus

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė savo gretose turės žaidėją, kuris puikiai žino kaip savo veiksmais nulemti pergales. Dar prieš porą dienų Markas Kaleinikovas tapo „Unia“ klubo didvyriu Lenkijoje, kai savo pergalingu įvarčiu atnešė komandai šalies čempionų titulą.

Marijonas Mikutavičius apie festivalį „Farm on Fire“: „Išsitaškysime iki paskutinio prakaito lašo“

Joninių festivalio „Farm on Fire’24“ pagrindinis dėmesys šiemet skiriamas muzikai. Festivalyje koncertuos: Marijonas Mikutavičius, Andrius Mamontovas, pasirodymą surengs ir „Roko legendos“ su Povilu Meškėla, Vladu Kovaliovu, Česlovu Gabaliu. Taip pat daug dėmesio bus skiriama jauniesiems talentams – vyks Povilo Meškėlos vardo konkurso finalas ir iškilminga apdovanojimų ceremonija.

Rūta MUR pristato netikėtai skambančią vasara alsuojančią naują dainą ir būsimus koncertus

Unikalaus balso atlikėja ir dainų autorė Rūta MUR netrukus išleis vasarai dedikuotą albumą „MERIDIEM“, o jau šiandien ji pristato lengvumo ir šilumos prisotintą antrąjį albumo singlą „Time“. Kartu su juo skelbiami trys vasaros koncertai Vilniuje, Kaune ir Palangoje.

Prieš dešimtmetį vykęs pasaulio čempionatas Vilniuje: postūmį ateities pergalėms padėjęs turnyras

„2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ turnyras Vilniuje bus surengtas po dešimties metų pertraukos. Paskutinį kartą šalies sostinėje Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinę matėme dar 2014 metais.

JAU TREČIĄ SYKĮ PAKRUOJO DVARE SUŽYDĖS NEREGĖTO MASTO PAVASARIO GĖLIŲ JŪROS!

Didžiausiame Lietuvos dvare dar rudenį pasodinta daugiau nei 5 milijonai pavasario gėlių svogūnėlių. Jos kvapnių žiedų ornamentais išraizgys dvaro erdves, o daugiau nei 1000 spalvingų laisvės paukščių INKILŲ ekspozicija neš prasmingą žinią ir paramą Ukrainai – tegul ir į ją sugrįžta pavasaris!

Dešimtmetį puoselėtos svajonės išpildymas: nuo nepamirštomą įspūdį palikusio čiuožimo pirmenybių atidaryme iki žaidimo rinktinėje gimtajame mieste

Lietuvoje šalies vyrų ledo ritulio rinktinei proga kilti į kovą prie savo žiūrovų pasitaiko neretai. Žaisti svarbiausias metų kovas savo gimtajame mieste – dar retesnė galimybė. Visgi, šiemet 11 Lietuvos rinktinės kandidatų į stovyklą vyko būtent su tokiomis viltimis.

„Gladiatorius“, „Kopa“, „Karibų piratai“: 10 geriausių filmų, kuriems muziką kūrė Hansas Zimmeris

Vokiečių kompozitorius Hansas Zimmeris yra bene žymiausias kino garso takelių kūrėjas pasaulyje, per savo karjerą parašęs muziką daugiau nei 150 filmų, o naujausias iš jų – rekordus fiksavęs filmas „Kopa. Antra dalis“.

Kitoks šeimų festivalis: kviečia nuotaikingai pažinti paveldą ir protėvių tradicijas

Gegužės 18-ąją Pagulbio kaime (Molėtų raj.) vyks „Pagulbio šeimų festivalis” – vienos dienos šventė, skirta lietuviško paveldo puoselėjimui. Organizatorių komanda džiaugiasi, kad jau ne pirmus metus vystoma idėja sulaukia didelio pasisekimo, o protėvių meną ir tradicijas atranda ir maži, ir dideli.

Festivalio „Coachella“ pagrindinėje scenoje - įspūdingas lotynų muzikos superžvaigždės J Balvin šou

Šį savaitgalį viename didžiausių pasaulyje muzikos festivalių „Coachella“ įspūdingą šou surengė netrukus Lietuvoje pirmąkart koncertuosiantis garsusis lotynų muzikos atlikėjas J Balvin.

Financial Freedom Forum - tai jau trečią kartą Lietuvoje organizuojamas ypatingas ir prasmingas renginys

Tai didžiausias tokio pobūdžio forumas Lietuvoje, kur pranešimus skaito gerai žinomi savo sričių profesionalai bei patirtimi dalinasi investuotojai praktikai.

Auksiniu scenos kryžiumi įvertintame spektaklyje „Out of the Box“ – ypatingi muzikos instrumentai ir gyvai įgarsintas judesys

Garso ir judesio spektaklio „Out of the Box“ kūrybinė komanda keliauja po Lietuvą.  Balandžio-gegužės mėnesiais jos laukia keturi susitikimai su Lietuvos žiūrovais Plungėje, Priekulėje, Klaipėdoje ir Anykščiuose. 

MMLAB premjera „Pilėnai*”: kaip lietuvių sąmonėje formavosi vyriškumo idėjos

Ar vyrui yra stingdančiai baisu išreikšti savo jausmus dėl egzistuojančių vyriškumo modelių, ar jį stabdo tai, kad visuomenė yra pratusi negirdėti ir nepriimti vyrų, kalbančių apie savo silpnybes?  Menininkai Matas Dirginčius ir Naubertas Jasinskas siūlo permąstyti vyriškumo sąvoką performanse „Pilėnai*”, kurio premjera gegužės 2 d. įvyks Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, gegužės 4 d. – Kauno miesto kameriniame teatre, gegužės 22 d. – Menų spaustuvėje, Vilniuje.

Unikalioje vietoje – legendinės grupės „Dinamika“, „Žemaitukų“ bei Ingos Jankauskaitės koncertas: tai išskirtinis vasaros vakaras

Liepos 19 dieną Kauno rajone esantį Raudondvario dvaro kiemą sudrebins išskirtinis renginys – „Raudondvario vakaras“. Pirmą kartą vyksiančiame renginyje savo konertus surengs legendinė grupė „Dinamika“, daugybės klausytojų pamėgti „Žemaitukai“ bei kaskart savo kūryba stebinanti dainininkė Inga Jankauskaitė.

Klaipėdoje - populiariųjų „Žemaitukų“ koncertas su gyvo garso grupe

Viena populiariausių šių dienų tradicinės lietuviškos pop muzikos grupių „Žemaitukai“ kviečia į savo geriausių ir naujausių dainų koncertą Klaipėdoje. Naujos industrinės renginių erdvės „Renginių kombinatas“ scenoje duetas pasirodys su gyvo garso grupe.

Kitą savaitę Baltijos šalyse koncertuosiantis „HIM“ lyderis Ville Valo pradėjo turą po Europą

Garsiausios suomių grupės „HIM“ lyderis savaitgalį pradėjo koncertų turą po Europą, kuriame pristato albumą „Neon Noir“ ir atlieka kultines savo buvusios grupės dainas. Vos prieš metus išleidęs savo pirmąjį solinį albumą, Ville Valo kovo mėnesį jį pristatė koncertuose Australijoje ir Naujoje Zelandijoje, o koncertais Graikijoje savaitgalį pradėjo europinę 2024 metų turo „Neon Noir“ dalį.

Kilučiose laukia „Visiškas širdies užtemimas“ – Bonnie Tyler

Biržų rajono pusiasalyje į sceną žengs dar keturios žvaigždės: Bonnie Tyler, Samanta Fox, Suzi Quatro ir pirmą kartą Lietuvoje – Nik Kershaw! Šiandien pristatome bene skaniausią bei garsiausią keturių skonių muzikinio deserto „uogą ant torto“ – Jungtinėje karalystėje gimusią Bonnie Tyler.

Didžiausia sostinės renginių erdvė – „Avia Solutions Group“ arena – keičia pavadinimą. Pasirašius ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį, nuo šiol ji vadinsis Vilniaus „Twinsbet“ arena.

„Avia Solutions Group“ arena pasirašė trejų metų trukmės bendradarbiavimo sutartį su UAB „Nesė“, kuri valdo internetinių pramogų prekės ženklą „Twinsbet“. Būtent taip skambės atnaujintas arenos pavadinimas – „Twinsbet“ arena.

Skelbiamos visos šių metų „SEL“ koncertų datos: turą Lietuvoje ir užsienyje įspūdingai užbaigs naujo albumo pristatymo šou

Praėjusiais metais į istoriją patekusį rekordinį pasirodymą Kauno Dariaus ir Girėno stadione pirmoji surengusi grupė „SEL“ sustoti bei nuleisti kokybės kartelės nesiruošia – gerbėjai jau šluoja bilietus į gruodžio 14 dieną vyksiantį šou Kauno „Žalgirio“ arenoje. Koncertas vyks 360 laipsnių principu – suprojektuota netradicinė scena bus sumontuota salės viduryje, čia įvyks tai, ko publika jau seniai laukia – bus pristatytas naujasis „SEL“ albumas. Tačiau Egidijus Dragūnas yra suplanavęs ir kitus grupės pasirodymus tiek mažesniuose Lietuvos miestuose, tiek užsienyje.

Linas Adomaitis pristato didžiausius karjeros koncertus „Stebuklas“

Balandžio 10 dieną savo gimtadienį švenčiantis dainininkas ir muzikos prodiuseris Linas Adomaitis šią gražią progą praėjusį savaitgalį jau spėjo paminėti scenoje kelių tūkstančių žiūrovų apsuptyje, o šiandien pranešė ir apie didžiausius karjeroje koncertus bei būsimą albumą, kurio gerbėjai laukė net šešerius metus.

„Begaliniai horizontai“ premjeros Varėnoje ir Vilniuje

Lietuvos sezonas Prancūzijoje jau buvo pristatytas spaudos konferencijoje kovo 11 dieną Paryžiuje. Pirmieji renginiai Prancūzijoje numatyti rugsėjo mėnesį, tačiau Vilniaus ir Varėnos muzikos mylėtojai turės unikalią galimybę vieną iš naujai sezonui kuriamų projektų išgirsti koncertuose jau balandžio mėnesį. Šiuose Čiurlioniui labai svarbiuose miestuose bus pristatytas naujausias pianisto Roko Zubovo ir prancūzų elektroninės muzikos kūrėjo Philo Vono, dviejų labai skirtingų muzikų, suvienytų meilės ir pagarbos didžiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio kūrybai ir asmenybei, darbas „Begaliniai horizontai“ (pranc. „Horizons Infinis“).

„Energija“ - daugiausiai ledo ritulio rinktinei kandidatų paruošianti komanda

Lietuvos ledo ritulio pasaulyje išskirtinė – Elektrėnų „Energijos“ komanda. Elektrėniškiai ne tik yra daugiausiai titulų šalies istorijoje iškovojusi komanda, tačiau ir yra daugiausiai žaidėjų į nacionalinę rinktinę deleguojantys atstovai.

Lietuvoje koncertuosiantys rokeriai „Five Finger Death Punch“ su nauja daina pagerbė hiphopo ikoną

Milijonus įrašų pardavusi grupė „Five Finger Death Punch“, šią vasarą pirmąkart koncertuosianti Lietuvoje, išleido naują singlą. Amerikiečių sunkiojo roko atstovai, kurių vienintelis koncertas birželio 13-ąją dieną įvyks „Žalgirio“ arenoje Kaune, pagerbė hiphopo muzikos legendą DMX. Naujausia „Five Finger Death Punch“ daina „This Is The Way“, kurioje skamba 2021 m. mirusio reperio DMX balsas, tapo išskirtine padėka repo muzikos ikonai ir jo kūrybai.

Didžiausiame paplūdimio festivalyje Baltijos šalyse – garsūs elektroninės muzikos vardai ir „Eurovizijos“ žvaigždė iš Suomijos

Didžiausias paplūdimio muzikos festivalis Baltijos šalyse, „Summer Sound“, įvyks rugpjūčio 2-3 dienomis Liepojoje. Prie Baltijos jūros rengiamas festivalis išsiskiria stipria elektroninės šokių muzikos scena bei kasmet pritraukia vis daugiau klausytojų iš visų trijų Baltijos valstybių.

Rokas Yan klausytojus pakvietė į „Pasaulio pabaiga“: šimtai rožių, Evgenyos Redko pasirodymas ir filosofiniai klausimai

Vienas ryškiausių ir sparčiausiai populiarėjančių jaunosios kartos atlikėjų Rokas Yan penktadienio vakarą sostinės publiką pakvietė į unikalų koncertą, pavadintą „Pasaulio pabaiga“. Pasak kūrėjo, šiuo koncertu simboliškai norėjosi uždaryti etapą ir sukurti unikalią, tik vienam pasirodymui sukurtą patirtį. Į šį koncertą bilietai buvo parduoti daugiau nei prieš du mėnesius.

Lietuvos rinktinės didžiausios pergalės: varžovams aikštę tekdavo palikti ir praleidus dvi dešimtis įvarčių

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė per savo istoriją yra iškovojusi ne vieną įspūdingą pergalę. Visgi, įspūdingiausi lietuvių triumfai užfiksuoti prieš daugiau nei du dešimtmečius – 2002 metais.

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė jau pluša pasiruošimo stovykloje

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė šią savaitę pradėjo pasiruošimą „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ turnyrui.

Fenomenali sėkmė: į A. Cholinos „Jaunystę“ plūsta tūkstančiai žiūrovų ir didmiesčiuose, ir regionuose

22 tūkstančiai – tiek žiūrovų per kelis mėnesius nuo premjeros praėjusių metų liepą jau pamatė režisierės ir choreografės Anželikos Cholinos naujausią spektaklį „Jaunystė, arba scenarijai pagal kuriuos gyvena tėvai ir vaikai“. Iki sezono pabaigos šį šokio spektaklį, kuriame kartu su profesionaliais, gerai žinomais šalies šokėjais vaidmenis kuria ir jaunieji artistai, pamatys dar keturi tūkstančiai.

Vasaros sezono startą Klaipėdoje skelbs elektroninės muzikos architektas Raxon

Birželio 1-ąją Klaipėdoje duris atvėrusi unikali loft stiliaus pramogų erdvė “Renginių kombinatas d29b” virs Lietuvos klubinėtojų susitikimo meka. Čia vasaros startą uostamiestyje skelbs milžinišką populiarumą elektroninės muzikos pasaulyje pelnęs prodiuseris ir DJ Raxon iš Ispanijos, bei būrys Lietuvos įžymybių.

M.Armalio karjeros vingiai: Ne iki galo pravertos NHL durys, pagarba Švedijoje ir nepakeičiamas Lietuvos rinktinėje

Nuo vaikystės visi ledo ritulį pabandę vaikai gali tik pasvajoti, jog vieną dieną atsidurs stipriausioje pasaulio lygoje – NHL. Apie tai, ką reiškia būti pastebėtam šios lygos ir apie šios lygos virtuvę jiems galėtų papasakoti Lietuvos rinktinės vartininkas Mantas Armalis.

Garsi anglų grupė „Fink“ koncerte Vilniuje pristatys naują albumą

Garsi anglų grupė „Fink“ gerbėjams paruošė trigubą dovaną: skelbia koncertą Vilniuje, rengia gastroles Europoje ir išleidžia naują albumą pristatantį singlą. Lietuvoje tris anšlaginius koncertus surengusi atlikėjas „Fink“ šiemet vėl koncertuos mūsų šalyje - spalio 10-ąją dieną menų fabrike „Loftas“ Vilniuje. Pasirodymas mūsų šalyje yra įtrauktas į oficialias grupės gastroles, kuriose „Fink“ pristatys šią vasarą pasirodysiantį naują albumą „Beauty In Your Wake“ ir populiariausius hitus.

„69 danguje“ koncertas arenoje – su Dynoro, G. Vageliu ir „Naujaisiais lietuviais“

20-metį scenoje švenčianti grupė „69 danguje“ jau balandžio 27 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje rengia įspūdingą koncertą. Jame sudalyvaus ir kviestinės žvaigždės: skelbiama, kad nepamirštamą vakarėlį užkurs pasaulinę šlovę pelnęs Dynoro, taip pat pasirodys dainininkas Gabrielius Vagelis, specialų numerį ruošia „Naujieji lietuviai“.

Prieš konceptualų šou „Pasaulio pabaiga“ atlikėjo Roko Yan kreipimasis į atvyksiančius žiūrovus

Jau šį penktadienį sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje vienas sparčiausiai kylančių šalies muzikos žvaigždžių Rokas Yan surengs konceptualų šou. Tiesa, į šį dainininko pasirodymą bilietai išluoti jau daugiau nei prieš du mėnesius. Penktadienį įvyksiančiame koncerte atlikėjas siekia sukurti unikalią patirtį ir turi prašymą atvykstantiems žiūrovams.

Auksinio scenos kryžiaus laureatas Kirilas Glušajevas: „Išmokęs griežtoje disciplinoje jaustis gerai, aš jaučiuosi laisvas“

Teatro ir kino aktorius, režisierius, improvizacijos teatro KITAS KAMPAS meno vadovas ir improvizatorius Kirilas Glušajevas kovo 27 d. pelnė pirmąjį Auksinį scenos kryžių. Aktorius apdovanotas Nepagrindinio vaidmens nominacijoje už sukurtą Žano vaidmenį Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Raganosiai“. Tą pačią dieną didžiausias Lietuvoje bilietų platintojas „Bilietai.lt“ paskelbė, kad per pastaruosius metus populiariausias spektaklis Lietuvoje buvo Kirilo Glušajevo režisuoti „Nuostabūs dalykai“.

Dešimtmetį Lietuvos ledo ritulio rinktinėms atidavęs vokietis - ryškiausią įspaudą palikęs treneris

Lietuvos ledo ritulio istorijoje prie šalies vyrų rinktinės vairo yra stojęs ne vienas treneris. Visgi, nė vienas iš jų nepaliko tokio gilaus antspaudo šalies ledo ritulio istorijoje kaip vokietis Berndas Haakė.

Savų žiūrovų palaikymas - raktas į ledo ritulio rinktinės pergales

Lietuvos ledo ritulio rinktinei proga svarbiausias metų kovas žaisti namuose pasitaiko neretai. Per pastarąjį dešimtmetį, planetos pirmenybės gimtinėje vyko tik du kartus: 2014 metais Vilniuje ir 2018 metais Kaune. Šie turnyrai buvo itin sėkmingi tiek ir šalies ledo ritulio rinktinės rezultatų prasme, tiek ir dėl gausiai susirinkusių žiūrovų, dėl to rinktinės žaidėjai dabar su nekantrumu laukia galimybės vėl pasirodyti ant sostinės ledo.

Įdomiausi balandžio renginiai Lietuvoje: Pasaulio ledo ritulio čempiontas, „69 Danguje“ sugrįžimas ir atsinaujinusi LVSO koncertų salė

Atšventę Velykas Lietuvoje džiaugsimės tiek gerėjančiais orais, tiek didžiule renginių įvairove. Balandį renginių mylėtojus kvies į sceną vienam vakarui sugrįžtančios „69 danguje“ merginos ir tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz“, o Vilniuje išvysime pasaulio ledo čempionato kovas.

Šiuolaikinio cirko festivalyje „Cirkuliacija“ – trys pasaulinės premjeros

Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.

Atlikėjas Dovi Mi pristato dainą ir vaizdo klipą „Chuliganė“: toks jausmas, kad rašiau labai karštą knygą

Jaunosios kartos dainininkas ir muzikos kūrėjas Dovi Mi pristato naujausią savo darbą – kūrinį „Chuliganė“. Šiandien pristatomai dainai atlikėjas sukūrė ir vaizdo klipą, kuriame atskleidžiama intriguojantys santykiai. Vaizdo klipui gimti padėjo muzikiniame projekte užgimusi draugystė su aktore bei prodiusere Skaiste Vievese.

„Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2023 metų scenos menininkai

Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Klaipėdos dramos teatre įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ ir Padėkos premija.

Ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionatuose: sunkus startas ir du atsidūrimai per žingsnį nuo elito

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė po mėnesio pradės savo 31-ąjį pasirodymą planetos pirmenybėse. Per šiuos bandymus buvo tiek ir puikių pergalių, tiek ir skaudžių pralaimėjimų, po kurių rinktinė galiausiai varžysis „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ lygmenyje, kurio turnyras bus surengtas Vilniuje.

Koncerte „Legenda. Vytautas Kernagis. Istorijos ir dainos“ – būrys garsiu atlikėjų ir niekam negirdėtos istorijos

„Aktorius, artistas, kabaretininkas, dainuojamosios poezijos pradininkas, tautos šauklys, maestro – visi šie apibūdinimai tinka tik vienai ir nepakartojamai mūsų šalies scenos legendai – Vytautui Kernagiui“, – tokiais žodžiais šeštadienio vakarą vykusį koncertą „Legenda. Vytautas Kernagis. Istorijos ir dainos“ pradėjo aktorius ir dainininkas Jokūbas Bareikis.

Atskleisti teatro lankytojų įpročiai ir populiariausi 2023 m. spektakliai

2023 metais Lietuvos teatro rinka išlaikė stabilią paklausą. Tarptautinės teatro dienos proga, didžiausias Lietuvos bilietų platinimo tinklas „Bilietai.lt“ ir jų teatro bilietų platinimo platforma „Teatrai.lt“ atskleidė, kad praėjusiais metais šiuos portalus aplankė virš 1 mln. lankytojų, o populiariausiu metų spektakliu tapo „Nuostabūs dalykai“.

Be įvarčio nė vieno čempionato: Norvegijoje - rekordai, Lietuvos rinktinėje - stabilumas

Geram puolėjui ledo ritulyje norint pelnyti įvarčius reikia turėti ne vieną ištobulintą savybę. Čiuožimo greitis, ritulio valdymo technika ir metimų tikslumas bei stiprumas – visa tai susideda į svarbiausio žaidimo elemento išpildymą. Lietuvos rinktinėje netrūksta ritulį į vartus siųsti galinčių žaidėjų, o bene geriausiai tai atlikti gali Norvegijoje rungtyniaujantis Paulius Gintautas.

Lietuvos ledo ritulio titanai: rinktinei atiduota ir po du dešimtmečius

Lietuvos ledo ritulio istorijoje netrūksta žaidėjų, kurie savo atsidavimu rinktinei nusipelno didžiausių komplimentų. Ne vienas iš jų savo šalies garbę gynė apie du dešimtmečius, taip atnešdami lietuviams ne vieną džiaugsmo akimirką ir istorinę pergalę.

Vienos dienos festivalis Raudondvaryje „M.A.M.A. vasara“ skelbia pirmuosius vardus – scenoje nuo Monikos Liu, Roko Yan iki Vaido Baumilos ir Leon Somov

Didžiausias vienos dienos lietuviškos muzikos festivalis „OPTIBET M.A.M.A. vasara 2024“ jau liepos 20 dieną sudrebins Raudondvarį. Daugybę garsiausių Lietuvos atlikėjų į vieną sceną kasmet suburiantis renginys šiandien skelbia pirmuosius vardus, kurie dalysis festivalio scena. Pasak organizatorių, kiekvienais metais augantis festivalis, šiais metais rengia dar daugiau naujovių ir aktyvacijų, kurios vienai dienai suburs tūkstančius melomanų.

„Daddy Was A Milkman“ koncerte Pažaislio vienuolyne pristatys naujo albumo dainas

„Daddy Was A Milkman“ surengs koncertą nuostabaus grožio Pažaislio vienuolyne. Atlikėjas Ignas Pociūnas, žinomas kaip „Daddy Was A Milkman“, ruošiasi magiškam koncertui, kuriame atliks dainas iš naujojo albumo. Daugkartinis „M.A.M.A.“ apdovanojimų laimėtojas birželio 6-ąją dieną sukvies gerbėjus į „Monte Pacis“ kompleksą Pažaislyje.

Startuoja bilietų prekyba į BORIS BREJCHA Exclusive Show

Lietuvos elektroninės muzikos gerbėjų ilgai lauktas Boris Brejcha Lapkričio 8 dieną atvyksta į Vilnių.

Didžiausias kompiuterinių žaidimų festivalis Kaune – „Playtime 2024“ jau šį rudenį!

Rugsėjo 7-8 dienomis, didžiausioje šalies – „Žalgirio“ arenoje – duris atvers unikalus dviejų dienų festivalis, skirtas kompiuteriniamas žaidimams.

Pirmąkart drauge ant scenos pasirodys P. Geniušas, G. Gelgotas ir ansamblis NIKO – žymūs atlikėjai kviečia į koncertą „Ekspresijos Era“

Klasikinės muzikos mylėtojų laukia ypatinga premjera. Rugsėjo 21 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks įsimintinas koncertas, kuriame susitiks visame pasaulyje Lietuvos vardą garsinantys atlikėjai. Pianistas Petras Geniušas, kompozitorius Gediminas Gelgotas bei jo vadovaujamas Vilniaus miesto ansamblis NIKO scenoje žada tikrą ekspresijos pliūpsnį – skambančią muziką klausytojai galės išgyventi tarsi kino filmą.

BORIS BREJCHA Exclusive Show

Lietuvos elektroninės muzikos gerbėjų ilgai lauktas Boris Brejcha Lapkričio 8 dieną atvyksta į Vilnių. Savo unikaliu skambesiu bei išskirtiniu įvaizdžiu pasaulyje išgarsėjęs muzikos prodiuseris su didžiausio Lenkijos elektroninės muzikos festivalio “Sunrise Festival” organizatorių pagalba Lapkričio 8 dieną, Litexpo parodų centre surengs kiekvieno šokių aikštelės gerbėjo dėmesio vertą pasirodymą.

Dainininkas Matas Ligeika pristato kūrinį ir vaizdo klipą „Aš ateinu“

Muzikos kūrėjas ir muzikantas Matas Ligeika šiandien pristato jau antrąją savo kūrybos dainą „Aš ateinu“. Talentingas vaikinas neseniai, pristatęs debiutinį kūrinį „Atspindžiai“ jau spėjo suburti gerbėjų ratą. Šį rytą pristatomo kūrinio premjerai Matas rengėsi ilgai, dėl to džiaugiasi, kad pagaliau kūriniu gali pasidalyti ir su klausytojais.

Vienos klausomiausių Lietuvos grupių vardą jau užsitarnavę „Žemaitukai“ vasarą surengs didžiausią savo koncertą Lietuvos kurortų sostinėje Palangoje!

Susirinkusius žiūrovus visuose koncertuose ant kojų pakeliantis duetas kviečia susitikti „Palanga‘24” rugpjūčio 17 dieną Palangos koncertų salėje. Koncerte žada daug staigmenų, kuriuos būtinai atskleis vėliau.

Danų muzikos reiškinys grupė „Efterklang“ žiemą surengs pasirodymą sostinėje

Muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną koncertą sostinėje. Pirmasis kalendorinės žiemos koncertas. Patvirtinta, kad gruodžio 5 d. į Lietuvą atvyksta danų muzikos reiškinys grupė „Efterklang“.

Paskelbti Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinės kandidatai „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ kovoms Vilniuje

Paaiškėjo Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinės kandidatų sąrašas „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ kovoms.

Spektaklis „Mano anūkas Veniaminas“ atvyksta į Lietuvą

Puikios naujienos teatro gerbėjams – gegužės mėnesį Vilniuje ir Klaipėdoje pirmą kartą bus rodomas populiarusis spektaklis „Mano anūkas Veniaminas“ su talentingąja aktore Lija Achedžakova priešakyje.

Metų kultūros pasaulio įvykis: Vilniuje iškilmingai atidaryta LVSO koncertų salė

Šeštadienio vakarą Vilniuje duris atvėrė naujai rekonstruota, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkanti ir vienintelė Lietuvos specialiai simfoninei muzikai pritaikyta LVSO koncertų salė (buvę Vilniaus kongresų rūmai). Iškilmingas atidarymo koncertas sulaukė būrio garbingų svečių ir muzikos gurmanų.

Festivalis „Vilnius Ore“ sugrįžta: pristatomi visi atlikėjai

Vilniečius ir miesto svečius daugiau laiko gamtoje kviečiantis leisti muzikos festivalis „Vilnius Ore“, po metų pertraukos, sugrįžta į VU Botanikos sodą Vingio parke, kur vyks liepos 16-19 dienomis bei pristato šių metų dalyvius – atlikėją Angelou bei grupes „Kamanių Šilelis“, „Golden Parazyth“ ir „Los Secretos de Pablo“.

Paskutinis rinktinės pasirodymas Lietuvoje: savo vardą pateisinusi „mūsų svajonių komanda“

Į Lietuvą šalies reprezentacinė ledo ritulio rinktinė svarbiausioms kovoms sugrįžta po šešių metų pertraukos. 2018 metais rinktinė susibūrė Kaune, kur ne tik surinko „svajonių komandą“, bet ir turnyrą užbaigė nepriekaištingu pasirodymu.

Dainininkas Jurijus Veklenko pristato trečiąjį studijinį albumą „Pabaigos Pradžia“: atverstas naujas lapas

Talentingasis dainininkas Jurijus Veklenko neseniai sostinėje surengęs ypatingą koncertą – būsimo albumo perklausą šiandien klausytojams pristato studijinę pastarųjų metų kūrybos versiją. Albumą, pavadintą „Pabaigos Pradžia“ Jurijus ruošė ilgą laiką. Pasak kūrėjo, niekada nesinorėjo kūrybos leisti ne organiškai, dėl to dainos naujausiame albume – išjaustos ir išgyventos.

Rokas Yan pristato intriguojantį vaizdo klipą: jį komentuoti man truputį nejauku

Vienas sparčiausiai kylančių šalies muzikos kūrėjų ir atlikėjų Rokas Yan pas klausytojus sugrįžta su muzikine premjera. Šiandien žinomas jaunosios kartos atlikėjas pristato singlo „Ar Būsi Su Manim?“ vaizdo klipą. Pasak paties kūrėjo, tai kol kas didžiausias vizualinis darbas jo muzikinėje karjeroje. Nepatogų, intriguojantį ir daugybę klausimų keliantį vaizdo klipas Rokas Yan įamžino kartu su didele komanda.

RAUDONĖS PILIES FESTIVALIS sugrįžta – skelbiami pirmieji atlikėjai

Dar pernai Karklės festivalio organizatoriai pažėrė naujieną – pirmą kartą, unikalioje vietoje, Raudonės pilies prieigose rengiamą išskirtinio formato festivalį, kuriame susipina ir pačių mažiausiųjų, ir amatininkų, ir melomanų pramogos. Po pernykštės šlovės, organizatoriai skelbia – festivalis sugrįžta!

Startavo prekyba bilietais į „Palaye Royale“ koncertą Vilniuje

Karščiausia ir geriausia metų grupe paskelbti rokeriai „Palaye Royale“ surengs koncertą Lietuvoje. Antrąkart mūsų šalyje koncertuosianti Kanados ir JAV roko grupė iš Las Vegaso griausmingą pasirodymą surengs šių metų vasarą. „Palaye Royale“ koncertas liepos 11-ąją dieną sudrebins didįjį Lukiškių kalėjimo kiemą Vilniuje. Tai bus vienintelis „Palaye Royale“ pasirodymas mūsų šalyje.

Po grandiozinio koncerto – dar viena džiugi žinia K.Kerbedžio gerbėjams

Praėjusį savaitgalį pilnutėlėje Žalgirio arenoje praūžė išties karališka šventė – Kastyčio Kerbedžio koncertas “Visoms karalienėms”.

20 populiariausių 2023 metų renginių Lietuvoje: didžiausias koncertas per 30 metų ir nesustabdoma Jessica Shy

Didžiausias šalies bilietų pardavimo tinklas „Bilietai.lt“ skelbia populiariausių 2023 metų renginių dvidešimtuką. Praėjusiais metais Vilnių aplankiusi grupė „Imagine Dragons“ surengė didžiausią mokamą koncertą nepriklausomos Lietuvos istorijoje, o atlikėja Jessica Shy užėmė daugiausiai sąrašo pozicijų.

Karščiausia ir geriausia metų grupe paskelbti rokeriai „Palaye Royale“ surengs koncertą Lietuvoje

Karščiausia ir geriausia metų grupe paskelbti rokeriai „Palaye Royale“ surengs koncertą Lietuvoje. Antrąkart mūsų šalyje koncertuosianti Kanados ir JAV roko grupė iš Las Vegaso griausmingą pasirodymą surengs šių metų vasarą. „Palaye Royale“ koncertas liepos 11-ąją dieną sudrebins didįjį Lukiškių kalėjimo kiemą Vilniuje. Tai bus vienintelis „Palaye Royale“ pasirodymas mūsų šalyje.

Rekordinis dėmesys Jessicos Shy koncertui: išpirkta beveik pusė visų bilietų

Prieš savaitę oficialiai patvirtinus, kad vienintelis šiemet Jessica Shy koncertas bus surengtas Dariaus ir Girėno stadione Kaune, dainininkės šou sulaukė rekordinio dėmesio.

Prancūzijoje gyvenimą kurianti L. Štalytė pristato dainą „Tobula“: tikiuosi, kad ji suteiks ryžto

Šių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje sužibėjusi Prancūzijoje jau dešimtmetį gyvenimą kurianti dainininkė Lina Štalytė pristato lietuvišką kūrinį „Tobula“. Simbolinę datą kūrėja pasirinko taip pat neatsitiktinai, pasak jos, tai įkvėpimas visoms moterims būti ryžtingomis bei įsiklausyti į savo vidinį laisvės balsą.

Laukia įspūdingas „69 danguje“ koncertas arenoje: atidaromi papildomi sektoriai

Balandžio 27-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje grupė „69 danguje“ savo karjeros 20-metį švęs su tūkstančiais gerbėjų. Patvirtinus koncerto galutinius techninius brėžinius, šiandien į prekybą paleidžiami jau paskutiniai stovimo parterio bilietai ir atidaromi papildomi trečiojo aukšto sektoriai.

Festivalis „Vilnius Ore“ sugrįžta: pristatomi visi atlikėjai

Vilniečius ir miesto svečius daugiau laiko gamtoje kviečiantis leisti muzikos festivalis „Vilnius Ore“, po metų pertraukos, sugrįžta į VU Botanikos sodą Vingio parke, kur vyks liepos 16-19 dienomis bei pristato šių metų dalyvius – atlikėją Angelou bei grupes „Kamanių Šilelis“, „Golden Parazyth“ ir „Los Secretos de Pablo“.

Į Lietuvą atvyksta leidyklos „4AD” pasididžiavimas britų grupė „Dry Cleaning“

Muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną vasaros koncertą su gitaromis. Patvirtinta, kad birželio 15 d. į Lietuvą atvyksta kietos leidyklos „4AD“ pasididžiavimas britų grupė „Dry Cleaning“. Viso pasaulio melomanų mėgstama grupė iš Pietų Londono Vilniuje pristatys savo naują kūrybą. Tai bus pirmasis toks „Dry Cleaning“ gyvas pasirodymas Baltijos šalyse.

Po 10 metų pertraukos Vilniuje - svarbiausios vyrų rinktinės metų kovos

Svarbiausias metų ledo ritulio renginys sugrįžta į Lietuvą – Vilniuje balandžio 27 – gegužės 3 dienomis bus surengtas „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ turnyras.

Mantas Jankavičius skelbia paskutinį „12 violončelių“ koncertą – kviečia susitikti Palangoje

Koks rimtas gimtadienis neturi pratęsimo? Aktorius ir dainininkas Mantas Jankavičius, praėjusią žiemą trijose didžiausiose šalies arenose surengęs 25-erių metų scenoje gimtadienio koncertus, klausytojų prašymu skelbia pratęsimą – kviečia į ketvirtą ir paskutinį tokio formato muzikos ir teatro šou „12 violončelių”. Koncertas įvyks birželio 22 dieną Palangos koncertų salėje.

Festivalis „Kaunas Jazz“ skambės keliuose Lietuvos miestuose: scenoje – Carloso Santanos grupės dainininkas ir svečias iš Kubos

Artėjantis didžiausias Lietuvoje džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną programos dalį.

Oficialu: Jessica Shy vienintelį šiemet koncertą surengs Dariaus ir Girėno stadione Kaune

Oficialiai patvirtinta: Jessica Shy vienintelį savo šių metų koncertą surengs Dariaus ir Girėno stadione Kaune. Populiarioji dainininkė, kurios koncertus 2023-aisiais žiūrovai rinkosi dažniausiai, šiemet su gerbėjais susitiks tik vieną kartą. Įspūdingas ir abejingų nepaliksiantis Jessica Shy šou Dariaus ir Girėno stadione Kaune bus surengtas priešpaskutinę vasaros dieną - rugpjūčio 30-ąją.

QUEEN "Bohemian Rhapsody – 50 Years On!" – pirmą kartą Lietuvoje!

Gegužės 5 d. Compensa koncertų salėje – unikalus ir vienintelis grupės pasirodymas Vilniuje!

Populiarusis lotynų muzikos atlikėjas J Balvin pristatė naują hitą „Triple S“

Netrukus Lietuvoje pirmąkart koncertuosiantis J Balvin paskelbė, kad išleido naujausią savo singlą „Triple S“. Daugybės Lotynų Amerikos „Grammy“ apdovanojimų laureatas, gegužę apsilankysiantis mūsų šalyje, naują hitą įrašė kartu su atlikėjais De La Ghetto, Jowell ir Randy. Gegužės 18-ąją dieną įspūdingą šou didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune surengsiantis J Balvin teigia, kad tikrasis dainos pavadinimas yra „Suelta, Soltera, Sin Nadie Que La Joda“ (liet. k. „Vieniša, stipri - tokia, su kuria neverta juokauti“) ir ji šlovina moterų ryžtą ir narsą.

Į Lietuvą grįžta muzikos dendis Baxteris Dury: paskelbtas pasirodymas didžiajame Lukiškių kalėjimo kieme

Daug visko skambaus vyksta Vilniuje. Vasarą sostinėje vėl planuojami geri koncertai atviram ore. Muzikos agentūros „8 Days A Week“ vasaros kalendoriuje – dar viena maloni koncerto žinia. Paskelbta, kad liepos 10 d. į Lietuvą grįžta muzikos dendis, „Ašarų princas“ ir garsus britų muzikantas Baxteris Dury. Mums tikrai sekasi. Koks personažas!

„EMBank“ tapo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro generaliniu rėmėju

„European Merchant Bank“ („EMBank“) pasirašė partnerystės sutartį su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (LVSO) ir tapo generaliniu jo rėmėju.

Į Lietuvą atvyksta jaunosios kartos numylėtinis ir muziką kuriantis memų karalius Oliveris Tree

Trinam delnais iš laimės. Memų karalius Oliveris Tree pagaliau atvaro į Lietuvą! Dar vienas muzikos įvykis, kurio laukėm visą amžinybę. Nesantuokinis fikcinio britų šnipo Austino Powerso sūnus Oliveris Tree neabejotinai yra vienas labiausiai intriguojančių ir mįslingiausių personažų muzikos ir pramogų industrijoje. Liepos 14 d. Oliveris visus savo treehugger'ius kviečia į Lukiškių kalėjimo kiemą Vilniuje.

Natalija Bunkė skelbia naują šou: pristatys grandioziniame koncerte po atviru dangumi Klaipėdoje

Viena ryškiausių Lietuvos popmuzikos žvaigždžių Natalija Bunkė skelbia, kad savo naująjį šou pristatys grandioziniame koncerte po atviru dangumi. Šiandien oficialiai patvirtinta, kad dainininkė ypatingą šou surengs Klaipėdoje. Šių metų vasaros pabaigoje uostamiesčio gyventojai bus pirmieji, kurie pamatys ir išgirs visiškai naują atlikėjos šou: grandiozinis Natalijos Bunkės koncertas po atviru dangumi įvyks rugpjūčio 16-ąją dieną „Vasaros estradoje“ Klaipėdoje.

Naujoje ansamblio „Lietuva“ programoje – šimtmečio dainos ir įamžinti liudijimai

Nuo euforijos iki ašarų, nuo jautrių liudijimų iki šventiško pakylėjimo – tokią neretušuotą Dainų šventės istoriją atskleis nauja ansamblio „Lietuva“ programa „Per amžius“. Artėjant jubiliejinio šimtmečio įvykiui, kviečiama ne tik švęsti ilgametę bendruomeniškumo tradiciją, bet ir prisiminti dainas, skambėjusias per visą amžių – nuo pirmosios Dainų šventės 1924-aisiais iki Nepriklausomybės laikų. Šiandien pradedamas turas įvairiuose Lietuvos miestuose, kur žiūrovai išvys istorinį šventės repertuarą, papildytą dokumentiniais archyvais.

Airių roko žvaigždės „Fontaines D.C.“ vasarą surengs koncertą didžiajame Lukiškių kalėjimo kieme

Muzikos agentūros „8 Days A Week” kalendoriuje dar vienas puikus ir būtinas pamatyti koncertas su gitaromis. Birželio 16 d. į Lietuvą atvyksta garsi airių alternatyvaus roko grupė „Fontaines D.C.“, kuriuos dievina net pats Johnny Deppas. Tenka pasitrint akis, kad įsitikintum, jog toks aktualus modernaus roko muzikos įvykis vyks Vilniuje, ir dar šią vasarą.

"Žvaigždžių lietus" Vilniuje - AQUA, 2 Unlimited ir Jenny iš Ace of Base

Vilniuje - unikalus renginys ugningų melodijų, pagal kurias šoka visas pasaulis - Eurodance Party. Gegužės 14 dieną "Avia Solutions Group" arenoje laukia karštas vakarėlis - scenoje koncertuos grupė AQUA, kurios hitas "Barbie Girl" muša populiarumo rekordus. Muzikiniame maratone taip pat pasirodys 90-ųjų megažvaigždės - grupė "2Unlimited" ir "Ace of Base" vokalistė Jenny Berggren.

Populiarusi „Edith Piaf show“ rudenį sugrįš į Lietuvą

Sausį Vilniuje ir Palangoje vykę teatralizuoti koncertai „Piaf! The Show“ susilaukė didžiulių pagyrų, o renginio organizatorius užplūdo prašymai šou pakartoti, todėl populiariausias dešimtmečio prancūzų renginys į Lietuvą sugrįš dar šiemet, lapkričio 29-30 dienomis.

Populiarusis Angelou akustinis vakaras pirmą kartą skambės pajūryje

Viena ryškiausių ritmenbliuzo ir soulo atlikėjų Lietuvoje Andželika Petrauskaitė-Angelou skelbia, jog gegužės 25 dieną pirmą kartą pajūryje pristatys populiarųjį savo akustinį koncertą „Piano Special“, kuriame visiems puikiai pažįstami atlikėjos hitai skambės akomponuojant fortepijonui.

33 faktai, kurių jūs galbūt nežinojote apie 33-iąjį gimtadienį švenčiantį Edą Sheeraną

Vasario 17 d. Edui Sheeranui, vienam populiariausių dainininkų pasaulyje, kuris šį rugpjūtį surengs net 2 koncertus Kaune, sukanka 33-eji. Šia proga dalinamės 33 faktais, kurių jūs galbūt iki šiol nežinojote apie jausmingomis baladėmis išgarsėjusią muzikos žvaigždę.

Multiinstrumentalistė ir dainininkė Justė Osh pristato dainą „Surask mane“

Atlikėja Justė Bubelytė, kūryboje prisistatanti slapyvardžiu Justė Osh, šiandien klausytojams pristato naujausią savo kūrybos dainą „Surask Mane“. Pasak jaunos kūrėjos, tai daina apie meilę ir visus įsimylėjusius žmones.

„Saulės Kliošas“ pristato naujausią dainą „Melotronas“: atskleidė, ką reiškia pavadinimas

Grupė „Saulės Kliošas“ naujus metus pradeda ypatingai – meilės dienos proga, kartu su vaizdo klipu, pristato naujausią savo kūrinį – „Melotronas“, kviečia į savo koncertus Vilniuje, Kaune ir Kretingoje bei žada daug naujienų savo gerbėjams.

Stingo koncertą Lietuvoje pradės žinoma italų-prancūzų kilmės dainininkė Giordana Angi

Oficialiai patvirtinta, kad daugybę apdovanojimų pelniusios britų muzikos žvaigždės Stingo koncertą Lietuvoje pradės žinoma italų-prancūzų kilmės atlikėja Giordana Angi. Birželio 9-ąją dieną „Žalgirio“ arenoje Kaune geriausių dainų programą „My Songs“ pristatysiančio Stingo šou pradės prancūzų kilmės italų dainininkė, dainų autorė ir muzikos prodiuserė Giordana Angi.

Trentemøller paskelbė apie koncertą Lietuvoje

Didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“ šiandien oficialiai patvirtino, kad Trentemøller surengs koncertą Lietuvoje. Garsus Danijos muzikantas ir kompozitorius šiandien paskelbė apie naujas „Memoria Tour“ koncertinių gastrolių Europoje datas. Vienintelis Trentemøller koncertas mūsų šalyje įvyks spalio 20-ąją dieną menų fabrike „Loftas“ Vilniuje.

Į Lietuvą atvyksta šešių „Grammy“ statulėlių laimėtojas Jacobas Collier

Muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną išskirtinį vasaros koncertą. Patvirtinta, kad vasarą į Lietuvą atvyksta net šešių „Grammy“ statulėlių laimėtojas Jacobas Collier.

J Balvin: 20 faktų apie ryškiausią lotynų muzikos superžvaigždę

Pavasarį Lietuvoje karščiausią metų šou surengs pasaulinė muzikos superžvaigždė J Balvin. Didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“ oficialiai patvirtino, kad vienas populiariausių lotynų muzikos atlikėjų į mūsų šalį atvyks gegužės 18-ąją dieną. Pirmąkart Lietuvoje koncertuosiantis J Balvin įspūdingą šou surengs didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Intriguojantis vaizdo klipas ir naujoji “Man-go” daina

“Apie ką ši daina? Apie moteriškumą!”, - vieningai atsako “Man-go” merginos, paklaustos, koks pagrindinis naujojo kūrinio „Kur gi tu?“ leitmotyvas.

Vasarą į Palangą atplauks magiškas Lino Adomaičio koncertas „Vandenynai“

Vienas talentingiausių šalies dainininkų ir muzikos prodiuserių Linas Adomaitis turi vėl puikių naujienų pajūrio publikai: liepos 11 dieną Palangos koncertų salėje surengs vienintelį magišką koncertą „Vandenynai“ drauge su Vilniaus miesto ansambliu NIKO ir choru GospelJonai.

Jurijaus Veklenko naujausio albumo perklausa Šv. Kotrynos bažnyčioje ir netikėtai suskambusi „Ave Maria“

Pirmadienio vakarą sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje dainininkas Jurijus Veklenko surengė naujojo albumo perklausą, kurio išgirsti susirinko gausus būrys gerbėjų. Kurį laiką rečiau muziką leidęs atlikėjas į sceną sugrįžta išties užtikrintai. Kartu su grupe koncertą surengęs kūrėjas atviravo, kad prireikė šiek tiek laiko, kad naujoji kūryba įgautų formą. Koncerto metu publiką nustebino ir netikėtai vienos iš gerbėjų įgyvendintas prašymas – atlikti „Ave Maria“.

COLDPLAY by Coldplace 2024 Tour

Vienas didžiausių koncertų organizatorių Lietuvoje Panda Concert po įvykusio itin sėkmingo koncerto Vilniuje, skelbia, kad į COLDPLAY SHOW by Coldplace tarptautinį turą įtraukiami Vilnius ir Kaunas. Du įspūdingi koncertai didžiausiuose šalies miestuose! Pasaulinio lygio režisierių komanda, specialiai ruoštas galingas šviesų ir lazerių šou, aukščiausio meistriškumo atlikėjai, visiems puikiai pažįstami hitai, visa tai atvyksta į Lietuvą 2024 turo metu!

Į didelio dėmesio Lietuvoje sulaukusį „The World of Hans Zimmer“ turą Europoje jau nupirkta per 300 tūkst. bilietų

Kino filmų muzikos genijaus Hanso Zimmerio kuruojamas koncertų turas „The World of Hans Zimmer“ (liet. „Hanso Zimmerio pasaulis“), kurio pasirodymas Vilniuje įvyks jau šių metų spalio 26 dieną, dar prieš oficialią turo pradžią sulaukė didžiulio žiūrovų dėmesio ir pasiekė naują rekordą.

Z kartos ikona, jaunimo balsas ir tikra roko žvaigždė YUNGBLUD atvyksta į Lietuvą

Muzikos agentūra „8 Days A Week” į Vilnių prisiviliojo dar vieną šių dienų personažą. Birželio 5 d. didžiajame Lukiškių kalėjimo kieme savo pirmąjį pasirodymą Lietuvoje surengs Z kartos ikona, jaunimo balsas ir tikra britų roko žvaigždė YUNGBLUD. Neabejotinai vienas įdomiausių ir drąsiausių vardų vasaros koncertų kalendoriuje.

ONE NIGHT ONLY

Birželio 7 d. sostinės Vingio parke įvyks laukiamiausias metų elektroninės muzikos šou – ONE NIGHT ONLY. Įspūdingoje estrados scenoje vienai nakčiai atgims legendinis Lietuvos duetas – „Leon Somov & Jazzu“. Skambant visų išsiilgtiems hitams, į euforinę būseną pakylės inovatyvus tarptautinės komandos „Light A Sky“ pilotuojamas dronų šou. Galinga garso ir vaizdo sinergija, užburianti 3D choreografija danguje – tik kartą, ir tik Vingio parke. Neabejokite – tai bus naktis, kurią įsiminsite visam gyvenimui. #MakeMusicGreatAgain

Dainų šventės 100-mečiui skirta programa

Artėjant skambiausiam šimtmečio įvykiui, ansamblis „Lietuva“ kviečia pradėti švęsti su koncertine programa „Per amžius“. Nes per amžius keičiasi pasaulis, bet ne vertybės. Per amžius žaliuoja giria, o lapais skleidžiasi gyvybė – iš žmogaus į žmogų, iš atminties – į ateitį. Tradicija, kuri toliau mus vienija bei augina per amžius, o nenutrūkstama daina stiprina mus kaip bendruomenę. Dar iki būsimo renginio kviečiama prisiminti istoriją, prasidėjusią 1924-aisiais su pirma Dainų švente ir skaičiuojančią 100 metų.

Festivalyje „Kaunas Jazz“ koncertuos kylanti Brazilijos žvaigždė Dora Morelenbaum

Pavasarį vyksiantis 34-asis festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną šių metų programos vardą.

Vilniaus Kalnų parką vasarą sudrebins Bryano Adamso koncertas

Viena daugiausiai įrašų pasaulyje pardavusi roko žvaigždė oficialiai patvirtino, kad vasarą surengs koncertą Vilniuje. Vienintelis Bryano Adamso koncertas įvyks liepos 9-ąją dieną Vilniaus Kalnų parke. Mūsų šalyje garsusis Kanados muzikantas svečiuosis su pasaulinių gastrolių „So Happy It Hurts Tour“ šou programa.

Gruodžio mėnesį atsidurkite Mocarto epochoje!

Vienos Mocarto orkestras nuo 1986 m. kasmet džiugina klausytojus surengdamas daugiau nei 150 koncertų prestižinių Vienna Musikverein koncertų rūmų Auksinėje salėje ir įspūdingajame Vienos operos teatre. Šių metų gruodžio mėnesį lietuviai tai galės patirti patys Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Vienos Mocarto orkestro koncertai, kuriuose profesionalūs muzikantai pasirodo pasipuošę orginaliais istoriniais kostiumais, leidžia panirti į nuostabią XVIII a. atmosferą.

Kanadiečių atlikėjas Jonathan Roy vasarą surengs vienintelį savo pasirodymą Lietuvoje

Gegužės 22 dieną į sostinę atvyksta kanadiečių atlikėjas Jonathan Roy, savo pasirodymą surengsiantis klube „Kablys + Club“. Koncerto metu skambės ne tik naujausio jo albumo „Life Distortions“ kūriniai, bet ir melomanams puikiai žinomi hitai, tarp kurių – ir viena pirmųjų atlikėjo dainų „Keeping Me Alive“.

„The Urban Tale of a Hippo“ tapo tarptautinio konkurso „Music Theatre NOW“ laureatu

6-asis šiuolaikiniam muzikos teatrui, naujajai operai skirtas tarptautinis konkursas „Music Theatre NOW“ paskelbė laureatus, tarp kurių – ir Panayočio Kokoro, Andriaus Katino, Nanni Vapaavuori, Mortos Nakaitės ir ansamblio „Synaesthesis“ koncertas su choreografine uodega „The Urban Tale of a Hippo“ (prodiuseris – „Operomanija“).

Metų grupės apdovanojimą pelniusi „69 danguje“: „Atšvęsime arenoje!“

Balandžio 27 d. Kauno „Žalgirio” arenoje „69 danguje“ rengia 20-mečio koncertą. Ši žinia sulaukė tokio susidomėjimo, kad organizatoriai jau pradeda 3-iojo arenos aukšto bilietų pardavimą. „69 danguje“ dėkoja savo klausytojams, kurių dėka vyksta tai ir dar daugiau: vakar „Lietaus muzikos apdovanojimuose 2023“ jos pelnė garbingą metų grupės apdovanojimą.

„Radiohead“ narių projektas – grupė „The Smile“ – rugpjūtį koncertuos Latvijoje

Rugpjūčio 13 d. Latvijoje, Siguldos pilyje, koncertą surengs „Radiohead“ narių Thomo Yorke ir Jonny Greenwoodo grupė „The Smile“. Tai – pirmasis ir vienintelis šią vasarą kartas, kai „The Smile“ pasirodys Baltijos šalyse. Grupės, kurioje kartu su dviem muzikos pasaulio „sunkiasvoriais“ groja ir būgnininkas Tomas Skinneris, koncerte Siguldoje skambės kūriniai tiek iš jų debiutinio, tiek iš visai netrukus pasirodysiančio antrojo „The Smile“ albumo „Wall of Eye“.

Viena ryškiausių britų muzikos žvaigždžių Jessie Ware vasarą grįžta į Lietuvą

Atlikėjų iš užsienio koncertų pasirinkimas Lietuvoje dabar yra didesnis nei bet kada istorijoje. Muzikos agentūros „8 Days A Week” kalendoriuje dar vienas būtinas pamatyti gyvai koncertas sostinėje. Rugpjūčio 15-ąją į Lietuvą grįžta kaip niekad populiari britų muzikos žvaigždė ir žurnalo „NME“ apdovanoto podkasto su savo mama kūrėja Jessie Ware.

„M.A.M.A.“ apdovanojimų rekordininkės Jessica Shy koncerte dalyvaus ypatingas svečias

Antradienį (gruodžio 12 d.) Jessica Shy triumfavo ceremonijoje, kurioje buvo paskelbti pretendentai „M.A.M.A.“ apdovanojimams laimėti. Skelbiant nominacijas net 9 kartus buvo minimas būtent šios atlikėjos vardas. Jessica Shy gali laimėti 7 apdovanojimus, o dviejose nominacijose - „Metų dainos“ ir „Metų vaizdo klipo“ - ji nominuota po du kartus. Populiarioji atlikėja savo gerbėjus nudžiugino su dar viena naujiena - šį šeštadienį „Žalgirio“ arenoje Kaune vyksiančiame jos gastrolių „Pasaka“ koncerte ypatingo svečio teisėmis pasirodys dainininkas Rokas Yan.

Kitąmet Lietuvoje bus surengtas didžiausias pasaulyje „Pink Floyd“ muzikos šou

Įspūdingi vaizdo ir apšvietimo efektai, keliolikos muzikantų grupė ir daugybė kelis dešimtmečius žinomų legendinės britų grupės „Pink Floyd“ dainų. Visa tai 2024-ųjų metų rugsėjo 20-ąją dieną žiūrovų lauks didžiausioje šalyje „Žalgirio“ arenoje Kaune. Čia naujo pasaulinio turo koncertą surengs geriausiu pasaulyje pripažįstamas „Pink Floyd“ muzikos šou „Brit Floyd“, pristatysiantis naujausią programą „Pulse“.

Ką tik išleidę naują albumą „Viskas bus gerai“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ruošiasi svarbiausiam grupės istorijoje koncertui. Jau šį šeštadienį, gruodžio 2 dieną, Kauno „Žalgirio“ arenoje muzikantai surengs savo didžiausią solinį koncertą, pavadintą „Miesto šventė“, kuriame ne tik pristatys naujas dainas, įspūdingas dekoracijas, bet ir kartu su žiūrovais žengs per visą grupės istoriją.

Bilietų platinimo paslauga su „Bilietai.lt“

Planuojate koncertą, spektaklį, sporto varžybas ar kitą renginį ir ieškote patikimo partnerio bilietų platinimui? Rinkitės „Bilietai.lt“ renginių bilietų platinimo paslaugas!

Ticket distribution service with Bilietai.lt

Are you planning a concert, a performance, a sporting event or any other event and looking for a reliable partner for ticket distribution? Choose Bilietai.lt event ticketing services!

Услуги по распространению билетов с Bilietai.lt

Вы планируете концерт, спектакль, спортивное мероприятие или любое другое событие и ищете надежного партнера для распространения билетов? Выбирайте услуги по распространению билетов на мероприятия от Bilietai.lt!

Vilniuje pasirodysianti šokio trupė iš Vokietijos kurs bendrą spektaklį su „Low Air“

Rugpjūčio 17-18 dienomis Vilniuje svečiuosis ir spektaklį pirmą kartą Lietuvoje pristatys šokio trupė iš Vokietijos. Skirtingų kartų ir galimybių šokėjus apjungiantį pasirodymą „With Us“ bus galima išvysti du kartus Menų spaustuvėje esančios Studijos II erdvėje. Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ kvietimu ši trupė atvyksta ne tik parodyti spektaklį, bet ir kurti naują bendrą darbą.

Vilniaus 700-ajam gimtadieniui vinilą išleidusi vokiečių grupė „De-Phazz“: „Pirmuosius kartus pamiršti sunku“

Vilniaus jubiliejui skirta populiarios Vokietijos grupės „De-Phazz“ vinilo plokštelė pasirodė prieš kelias savaites. Savo albumą „Live in Vilnius“ grupė vadina gimtadienio dovana klausytojams Lietuvoje, tad albumas pasirodė simboliniu 700 vienetų tiražu, o albumui atrinkti 7 kūriniai iš 2019 metais Vilniuje vykusio „De-Phazz“ pasirodymo

Justinas Jarutis: faktai, kurių nežinojote

Svarbiausiam karjeros koncertui Vingio parke besiruošiantis Justinas Jarutis gerbėjus sukvies į didžiausią savo karjeroje solinį koncertą. Metų koncertinio atlikėjo titulą „M.A.M.A." apdovanojimuose pelnęs Justinas Jarutis jau rugsėjo 2-ąją dieną surengs grandiozinį pasirodymą didžiausiose šalyje koncertinėje erdvėje po atviru dangumi - sostinės Vingio parke. Kol gerbėjai laukia įspūdingo populiarių dainų „Rugpjūtis“, „Rami“, „Tavęs“, „Savęs“ ir daugelio kitų hitų autoriaus ir dainininko šou, supažindiname su įdomiausiais faktais iš Justino Jaručio biografijos.

Tarptautinis menų festivalis „Plartforma“ – tegu prasideda žaidimas!

Judesys ir garsas – du poliai, kurie persipindami ir įvairiai sąveikaudami formuoja programinę šių metų festivalio ašį. Ieškodami pusiausvyros arba priešingai, aistringai diskutuodami, jie kviečia žiūrovus kvestionuoti mūsų santykį su savimi ir su mus supančia aplinka. Kas esame, kur einame, ko ieškome? Cirkas, šokis, teatras, muzika – skirtingų žanrų kūrėjai drąsiai narplioja žmogiškosios prigimties esatį ir iššūkius. Visos judesio ir garso istorijos žiūrovų lauks rugsėjo 13 d. – spalio 28 d. Klaipėdoje, Priekulėje ir Kretingoje.

Istorijų opera „Klaipėda“: muzikos kalba papasakota legenda apie Mažosios ir Didžiosios Lietuvos suvienijimą

III-iasis Tarptautinis Klaipėdos festivalis Pauliaus Lindenau elinge pristatęs istorijų operą „Klaipėda“, dedikuotą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui, tarsi dar kartą meno kalba Mažąją Lietuvą prijungė prie Didžiosios. Daugiau nei du metus šią išskirtinę premjerą ruošęs Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sulaukė daugybės ovacijų!

Nauja vasaros daina ir klipas vainikavo „2Kvėpavimas“ ir Adrinos trilogiją

„Vasara kabrioletinė“ – taip originaliai pavadinta naujausia grupės „2Kvėpavimas“ ir Adrinos daina, kuri vainikuoja šių dviejų jaunų ir sparčiai išpopuliarėjusių atlikėjų trilogiją. Pirmi du kūriniai „Švyturys tarp vandenynų“ ir „Mėnulis“ sulaukė fenomenalios sėkmės internete – per abu surinko 6 milijonus peržiūrų ir perklausų.

Klaipėdos festivalio premjera: videografiniame spektaklyje „Carmina Burana“ apie nūdienos pasaulį bylos ir įspūdingi kostiumai

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro videografinio spektaklio „Carmina Burana“ pagal to paties pavadinimo Carlo Orffo sceninę kantatą kostiumai ne tik stebins publiką, bet ir taps perspėjimu apie malonumų vergais tapusios visuomenės laukiančią baigtį. Trečiojo Klaipėdos festivalio kulminacija – jau rugpjūčio 11 d. 22.30 val. senajame elinge.

Svarbiausiam vasaros koncertui besiruošianti M. Linkytė: čia kanklės suskambės kitaip

Rugpjūčio 8 dieną sostinės širdyje, unikalioje erdvėje Lukiškių kalėjime, svarbiausiam vasaros koncertui besiruošianti atlikėja Monika Linkytė atskleidžia dar daugiau detalių. Jau kuris laikas intensyviai koncertui besiruošianti kūrėja žada išties kitokį koncertą – čia, pasak atlikėjos, kitaip suskambės kanklės, laukia ir ne vienas scenos svečias.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjeroje atgims ne tik istorinės asmenybės, bet ir Taravos Anikė

Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro istorijų operos „Klaipėda“ pasaulinėje premjeroje atgis ne tik šimtmečio senumo įvykiai, Klaipėdos krašte gyvenę lietuvininkai ir iš Didžiosios Lietuvos jiems talkinti atvykusieji, bet ir Taravos Anikė. Premjera istoriniame Pauliaus Lindenau elinge – jau rugpjūčio 4-ąją, 21.30 valandą.

Pasirodymui Latvijoje besiruošiantis Jurgis Kairys: „Pats reikšmingiausias apdovanojimas iš visų – kad vis dar esu gyvas“

„Pats reikšmingiausias apdovanojimas iš visų – kad vis dar esu gyvas“, – kalbėdamas apie beveik 50 metų trunkančią lakūno karjerą teigia daugkartinis Europos bei pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys. Kone kiekvienas lietuvis iki šiol prisimena 2000-uosius, kai šis atliko iki tol pasaulyje neregėtą akrobatinį triuką ir apvertęs lėktuvą aukštyn ratais praskrido po Kaune esančiu pėsčiųjų taku.

Klaipėdos festivalis: „Carmina Burana“ begriūnančio pasaulio vaizdus jungs su populiaria nuobodulio estetika

„Nevaldomos gamtos stichijos – dangus, lietus, praplaukiantys laivai bei praskrendantys paukščiai – visuomet suteikia netikėtumo įspūdį: gali pakeisti net spektaklio nuotaiką. Esu labai laiminga, kad jau netrukus mintys taps kūnu. To labai laukiu“, – apie neeilinę elingo erdvę, kuri ne tik įkvepia kūrėjus, bet ir diktuoja savo sąlygas čia gimstančiam videografiniam spektakliui „Carmina Burana“ pasakoja scenografė Sigita Šimkūnaitė.

Džordanos Butkutės koncertai Palangoje ir Šiauliuose - su gyvo garso grupe

Su geriausiomis dainomis ir naujais kūriniais į Palangos koncertų salės sceną grįžta lietuviškos muzikos legenda Džordana Butkutė.

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui skirtos operos pasaulinė premjera – jau rugpjūčio 4-ąją

Rugpjūčio 4 d. 21.30 val. elinge laukiama istorijų operos „Klaipėda“ pasaulinės premjeros. Pirmą kartą publikai bus pristatyta Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro užsakymu parašyta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti skirta opera!

Po įspūdingos „Magiškas Liūtas karalius ir jo pasaulis“ premjeros skelbiamas turas po Lietuvą

Paskutinį liepos ketvirtadienį Palangos koncertų salėje susirinkę svečiai nusikėlė į Afrikos savanas ir visiems gerai pažįstamą liūtuko Simbos pasaulį – čia suskambo neįtikėtino grožio gyvo garso koncertas „Magiškas Liūtas karalius ir jo pasaulis“.

Klaipėdos festivalio pražios koncertas „Karo ir taikos dainos“ - padėka ir padrąsinimas Ukrainos žmonėms

III-iojo Tarptautinio Klaipėdos festivalio programa elinge prasidėjo ypatingu koncertu „Karo ir taikos dainos“, suvienijusiu Kyjivo nacionalinio akademinio operetės ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatrų menininkus. Nuo pat karo Ukrainoje pradžios Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvas organizavo įvairias iniciatyvas teikiant dvasinę, socialinę, humanitarinę paramą alinančio karo apimtos šalies žmonėms ir į mūsų šalį atvykstantiems pabėgėliams, tad ir festivalio atidarymo koncertui į uostamiestį Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pakvietė kolegas iš Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro. Festivalio žinomumas tarptautinėje erdvėje atkreips ir dar kartą primins visuomenei svarbiausius nūdienos taikos ir pergalės prieš agresiją siekius. Į Klaipėdą atvyko menininkai, kurie net karo metu nenustoja dirbę, repetavę, rodę spektaklius ar rengę labdaringus koncertus karo lauko ligoninėse. Deja, beveik kasdien jų darbą sunkina priverstinės pertraukos per oro antskrydžius, kurias tiek menininkai, tiek žiūrovai praleidžia greta esančiose slėptuvėse ir metro stotyse. „Taika ir tyla – mums didžiausia dovana. Kelios Dievo mums dovanotos dienos be karo“, vienu balsu tvirtina iš Kyjivo atvykusios operetės teatro solistės Olena Arbuzova, Valerija Tulis, Olena Galuška, Alevtyna Naglia, Kateryna Jasenčuk, choro moterų grupė, dirigentas Sergijus Didokas, teatro generalinis direktorius ir meno vadovas Bogdanas Strutynskis. Pačioje uostamiesčio širdyje – senajame Klaipėdos elinge – muzikai iš Kyjivo susijungė bendrai giesmei už Ukrainos pergalę ir laisvę su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru ir mišriu choru, solistais Beata Ignatavičiūte ir Mindaugu Rojumi, dirigentu, koncerto programos sudarytoju, teatro vyriausiuoju dirigentu Tomui Ambrozaičiu. Nuoširdžiai dėkojame teatro rėmėjams, ypač, UAB „Kautra“, padėjusiems įgyvendinti šią ilgą menininkų kelionę iš Kyjivo į Klaipėdą autobusu. Svečiai iš Kyjivo pristatė Ukrainos kompozitorių muziką. Beveik visi koncerte jų atliekami kūriniai, išskyrus visiems gerai pažįstamą, savotiška širdžių vienybės su kovojančia Ukraina emblema jau tapusią Myroslavo Skoryko „Melodiją“, Lietuvoje skambėjo pirmą kartą. Koncertą pradėjo soprano O. Arbuzovos atliekama Jolan arija iš žymaus XX a. ukrainiečių kompozitoriaus Heorhijaus Maiborodos pirmosios operos „Milana“, parašytos 1957 m. Ahatos Turčynskos libretu. Tai viena ryškiausių operos arijų koloratūriniam sopranui, dainininkių dažnai atliekamas koncertuose ir vokalistų konkursuose. Mychailo Verykivskis – kompozitorius, pedagogas, dirigentas, folkloristas ir visuomenės veikėjas, pirmosios ukrainiečių oratorijos („Dūma apie įkalintą mergelę Marusią Bohuslavką“, 1923) ir baleto („Panas Kaniovskis“, 1930) autorius. Kompozitoriaus libretu pagal to paties pavadinimo N. Gogolio siaubo apysaką 1936 m. sukurtos muzikinės komedijos „Baubas“ (Вий) veikėja Panočka – neseniai mirusi sotniko duktė, ragana, į kurią įsikūnija piktoji dvasia. Jos arijoje „Ak, kaip seniai tai buvo“ (Ой, чи давно це було) atsiskleidžia anaiptol ne kraupi, o lyrinė veikėjos charakteristika, nuspalvinta sodriu tautinio romantizmo stiliaus muzikos koloritu. Panočkos ariją atliko Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro solistė V. Tulis. Abi Kyjivo operetės teatro solistės susijungė maldoje Švč. Mergelei Marijai, kartu su KVMT simfoniniu orkestru ir Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro choro moterų grupe atlikdamos šiuolaikinio ukrainiečių kompozitoriaus, bajanininko ir dirigento Viačeslavo Samofalovo „Ave Maria“, kuri 2014 m. gavo popiežiaus Pranciškaus palaiminimą. Pažintį su Ukrainos muzika tęsė Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro choro moterų grupės atliekamos įvairių kompozitorių sukurtos chorinės dainos. Vienas jų – Ihoris Šamo. Didžiąją jo kūrybinio palikimo dalį sudaro dainos įvairių Ukrainos poetų eilėmis ir muzika daugiau kaip keturiasdešimčiai kino filmų ir radijo teatro pjesių. Gimęs žydų šeimoje Kyjive, jis visą savo gyvenimą pragyveno šiame mieste, kuriam skyrė nepaprasto populiarumo sulaukusią dainą „Mano Kijeve“ (Києве мій) poeto Dmytro Lucenko eilėmis. 2014 m. ši I. Šamo daina buvo oficialiai paskelbta Ukrainos sostinės himnu. Koncerte Klaipėdoje skambėjo ukrainiečių folkloro motyvais grįsta barkarolė „O, vainike, plauk...“ (Ой пливи вінок) chorui to paties D. Lucenko žodžiais (fortepijono partija orkestruota dirigento S. Didoko) ir trys dalys iš Vasylio Juchimovyčiaus libretu sukurtos chorinės operos „Jatranės žaidimai“ (Ятранські ігри) chorui a cappella. Kitas žymus populiarių ukrainietiškų dainų, sceninių kūrinių ir muzikos kinui kompozitorius – Igoris Pokladas. Jo dainos iki šiol skamba Ukrainos populiariosios muzikos scenose, atliekamos tokių nūdienos pop žvaigždžių kaip Ruslana, Ani Lorak ir Tina Karol. Koncerte skambėjo Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro choro moterų grupės atliekama jo „Daina apie motiną“ (Пісня про матір) poeto Boriso Olijniko eilėmis. Ypatingu lyrizmu pasižyminčioms kompozitoriaus dainos Klaipėdoje suskambo dideliu kontrastu prieš metus Ukrainos naujienų agentūras apskriejusiai kraupiai žiniai - 2022 m. balandį Vorzelyje netoli Bučos gyvenančio 80-mečio kompozitoriaus namus apiplėšė ir užminavo rusų armijos marodieriai, jam su šeima teko slapstytis, o vėliau evakuotis į Kyjivą. Dar vienas Klaipėdos elinge suskambėjęs opusas iš ukrainiečių estradinės muzikos aukso fondo – populiarių dainų, sceninės ir akademinės muzikos kūrėjos, muzikologės Irynos Kyrylinos daina „Uždegsiu žvakę“ (Запалю свічу) liaudies dainų atlikėjos Ruslanos Locman eilėmis. Itin simboliškai skambėjo dainos žodžiai: uždegsiu žvakę už tuos, kurių nebėra su mumis, už ramų rytojų, už stiprią ir amžinai laisvą Ukrainą. Taip pat simboliška, kad prie šios maldos prisijungė ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjai, taip išreikšdami palaikymą Ukrainos žmonėms. Koncerto programoje skambėjo ir didžiųjų Lietuvos kompozitorių kūriniai. Pirmasis visa simfoninio orkestro jėga koncerte suskambo prologas iš Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“, diriguojamas teatro vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio. Koncerto programą pratęsė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro mišrus choras, atlikęs lietuvių patriotines dainas ir liaudies dainų išdailas. Skambėjo choro atliekama Atgimimo laikų dvasios persmelkta teatro vyriausiojo chormeisterio ir kompozitoriaus Vladimiro Konstantinovo daina „Tau Tėvynės dangus“, Alio Balbieriaus eilėmis ir Klaipėdos kraštą reprezentuojančios lietuvininkų dainos „Jau aušt aušružė“ išdaila, choro dirigentės ir kompozitorės Danguolės Beinarytės dzūkų liaudies dainos „Dzūkit, dzūkit girnelės“ išdaila. Tūkstantinė elingo publika atsistojusi išklausė lietuvių tautinės muzikos pradininko Stasio Šimkaus (1887–1943) dainos „Lietuviais esame mes gimę“ Jurgio Zauerveino žodžiais. Koncero programoje taip pat skambėjo ištraukos iš lietuvių kompozitorių operų, kurių siužetai tiesiogiai siejasi su karo ir išsivadavimo tema. Tai Giedriaus Kuprevičiaus opera „Prūsai“, kurios premjera 1997 m. įvyko Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, ir Vytauto Klovos nepalaužiamą, nemarią tautos dvasią aukštinantys „Pilėnai“. Karo, taikos ir laisvės temos buvo aktualios visų laikų ir tautų žmonėms. Tai paliudijo du koncerto programą užbaigę pasaulinės klasikos lobynui priklausantys kūriniai. Pirmasis - Ludwigo van Beethoveno uvertiūra iš muzikos Johanno Wolfgango von Goethe’s dramai „Egmontas“, kurioje pasakojama apie olandų didiko Egmonto kovą su ispanų užkariautojais ir jo didvyrišką kankinystę dėl savo šalies nepriklausomybės ir vergų choras iš Giuseppe Verdi operos „Nabukas“, kurioje pasakojama biblinė istorija apie tai, kaip Babilonijos karalius Nabuchodonosaras II užgrobė Jeruzalę, sugriovė Šventyklą ir daugelį žydų išvarė į nelaisvę. Į Klaipėdą kartu su vadovaujamo teatro menininkais atvykęs Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro generalinis direktorius ir meno vadovas Bogdan Strutynskyi dėkojo Lietuvos žmonėms už visokeriopą paramą Ukrainai šiuo sunkiu metu: „Šiandien visi svajojame tik apie vieną dalyką – pergalę. Esame nepaprastai dėkingi už galimybę mūsų menininkams atvykti į šį koncertą Lietuvoje, nes tai suteikė mums dar vieną progą sutelkti paramą mūsų valstybei ir pristatyti šiuolaikinę Ukrainos kultūrą užsienyje. Teatro artistai ir darbuotojai kovoja už taikų Ukrainos dangų visose įmanomose srityse: Ukrainos ginkluotųjų pajėgų padaliniuose, savanorių karių batalionuose, gelbsti kovotojams aktyviai veikdami kaip savanoriai ir scenos menininkai. Deja, karo meto praradimai neaplenkė ir Kyjivo nacionalinio akademinio operetės teatro kolektyvų. Kovodami fronte žuvo du teatro darbuotojai – vairuotojas Dmytro Perinskis ir baleto šokėjas Vadymas Chlupjanecas. Niekada nepamiršime jų nuopelnų! Mūsų kova tęsiasi, o mūsų menas yra galingas ginklas kovoje su priešu!“ Klaipėdoje šiuo metu gyvena daug ukrainiečių. Čia jie rado prieglobstį ir užuovėją savo vaikams nuo karo keliamų baisumų. Koncertą „Karo ir taikos dainos“ nemokamai galėjo klausyti visi savo šalį dėl karo palikę, tad elinge susirinko įvairių Ukrainos vietovių gyventojai dabar esantys Klaipėdoje – nuo Kyjivo iki Mariupolio. Tesklendžia koncerto atlikėjų dainuota eilutė „Skrisk, svajone, sparnuotoji mano, kur kalneliai ir lygumos žalios“ kaip padėka ir padrąsinimas už visų mūsų laisvę kovojančios Ukrainos žmonėms! KVMT inf.

Lietuvių filmas laimėjo pagrindinį apdovanojimą tarptautiniame Japonijos kino festivalyje

„Yubari Fantastic Film Festival“ (YIFF) Japonijoje vyksta nuo 1990 m. Tai svarbus viso regiono kino industrijos renginys, pritraukiantis Rytų Azijos šalių (Pietų Korėjos, Taivano ir kt.) filmų platintojus, mecenatus bei prodiuserius. Festivalis išsiskiria ir jaunųjų kino talentų atradimais. Šių metų festivalio atradimu tapo lietuvių kino kūrėjai – savaitgalį festivalio „Grand Prix“ pelnė trumpametražis jaunosios kartos režisieriaus Pijaus Mačiulskio (22) filmas „Naiku“.

Tarp Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų šį pavasarį – Marijampolė, Utena ir Alytus

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, tęsia tradiciją savo koncertų programas pristatyti ir regionų klausytojams.

„Biplanai“ kviečia į kalėdinį koncertą „Sveikas sugrįžęs namo“

Šiandien grupė „Biplan“ socialiniuose tinkluose pasidalino žiemišku vaizdo kvietimu, kuriame muzikaliai klausytojų klausia „Kokios Kalėdos be Tavęs?“ ir visus kviečia į savo koncertą Vilniuje. Kalėdinis susitikimas su gerbėjais Vilniuje jau tampa kasmetine grupės Šv. Kalėdų tradicija.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

,,Hiperbolės“ Legendos atskleidžia, kokie atlikėjai kartu pasirodys jubiliejiniuose koncertuose ir skelbia papildomą pasirodymą

Neseniai Lietuvą apskriejo džiugi žinia – 50-mečio proga į sceną grįžta grupės ,,Hiperbolė“ legendos. Planavę surengti tris koncertus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, muzikantai dėl didelio susidomėjimo skelbia papildomą pasirodymą – balandžio 19 dieną jie savo šou surengs ir Šiaulių arenoje.

,,Iš pradžių planavome pasirodyti trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau pamatę, kaip greitai tirpsta bilietai bei gavę ne vieną klausimą dėl pasirodymo Šiauliuose, priėmėme sprendimą 50-mečio koncertą surengti ir šiame mieste. Tad dabar bilietų visiems išsiilgusiems nostalgiško skambesio ir gyvo garso pasirodymų tikrai užteks“, – sako grupės nariai.

Tačiau tai nėra vienintelė gera naujiena – dar gruodžio mėnesį pranešusi apie ypatingų kviestinių svečių pasirodymą, ,,Hiperbolė“ legendos pagaliau atskleidžia, kas laukia susirinkusiųjų į jubiliejinius koncertus. Gerbėjus džiugins ir visiems puikiai žinomus ,,Hiperbolės“ kūrinius kartu su grupe atliks ryškiausi Lietuvos scenos vardai – Česlovas Gabalis, Mantas Jankavičius, Vilija Matačiūnaitė ir Martynas Kavaliauskas, o viso koncerto metu atlikėjams akomponuos talentingieji muzikantai ,,Huge Soul“.
,,Tikimės, kad gyvo garso formatu atgimsiantys roko klasika tapę ,,Hiperbolės“ kūriniai iš naujo užkariaus klausytojų širdis, o vienų talentingiausių šalies atlikėjų balsai jiems suteiks naują skambesį“, – dalijasi atlikėjai/grupės nariai.

1974-aisiais susibūrusi grupė per savo gyvavimo metus išleido ne vieną albumą, o koncertinio turo po Lietuvą metu skambės patys ryškiausi jų karjeros hitai – ,,Vandens ženklai“, ,,Sugrįžk“, ,,Kai nieko neturi“, ,,Tu grok“, ,,Išgalvotas gyvenimas“, ,,Pamiršk mane“, ,,Aš dar dainuosiu“ ir daug kitų puikių kūrinių, kuriuos daugelis žino kone atmintinai.

Pirmasis jubiliejinis ,,Hiperbolės“ legendų koncertas įvyks jau visai netrukus, kovo 10-ąją, Vilniaus ,,Avia Solutions Group“ arenoje. Vėliau grupė savo pasirodymu džiugins gerbėjus Klaipėdoje (kovo 16 d. ,,Švyturio“ arenoje), Kaune (kovo 22 d. ,,Žalgirio“ arenoje), o savo turą užbaigs balandžio 19-ąją grandiozinį šou surengdami Šiaulių arenoje.

 Bilietus į renginius įsigyti galima visose ,,Bilietai.lt“ kasose ir internete www.bilietai.lt

 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti