logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

Leon Somov pristato Latvijos atstovų „Eurovizijoje“ dainos remiksą

Šį penktadienį pasirodė grupės „Sudden Lights“ – Latvijos atstovų šių metų „Eurovizijoje“ – konkursinio kūrinio remiksas, kurį sukūrė vienas žinomiausių Lietuvos muzikos prodiuserių Leon Somov. Anot muzikos kūrėjo, kaimynų „Sudden Lights“ dainai „Aijā“ jis suteikė visiškai kitokį elektroninį skambesį.

Festivalis M.A.M.A. vasara atskleidžia dar daugiau žvaigždžių vardų

Jau liepos 29 dieną Raudondvarį sudrebins didžiausias lietuviškos muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara“. Kiekvienais metais didėjantis ir ryškiausius šalies atlikėjus į vieną sceną suburiantis festivalis šiais metais žada būti kaip niekad įvairus ir spalvingas. Šiandien organizatoriai atskleidžia dar daugiau atlikėjų, kurie žengs į festivalio sceną.

Meilės įkvėptos dainos visoje Lietuvoje suvienijo dešimtis bendruomenių

Meilės dainos gali ne tik prišaukti pavasarį, bet ir sutelkti bendram tikslui. Pirmą kartą pajėgas sujungė ansamblio „Lietuva“ orkestras ir VU folkloro ansamblis „Ratilio“, šį pavasarį pristatęs jungtinę programą „Eisva mudu abudu“. Po sėkmingai įpusėjusio turo Lietuvoje, teatralizuotas koncertas ir toliau žiūrovus kviečia dainuoti kartu, o skirtingų žanrų bendrystei suvienijo dešimtis vietinių šalies kolektyvų. Atlikėjų bendruomenėms skirtoje programoje atgimė jau daugumai girdėtos lietuvių liaudies dainos, kurios nustebins ne tik šiuolaikiškomis aranžuotėmis, bet ir pakeis iki tol nusistovėjusius muzikinius stereotipus.

Balandžio mėnesį Lietuvoje: nuo ryškiausių šalies žvaigždžių akustinių koncertų iki John Malkovich spektaklių

Pirmasis kalendorinio pavasario mėnuo pasiūlė ne vieną žinomiausių Lietuvos ir užsienio žvaigždžių pasirodymą – vienu ryškiausių 2023-ųjų koncertų tapo kovą Kauno „Žalgirio“ areną drebinęs britų atlikėjo Robbie Williamso jubiliejinis šou, publiką taip pat džiugino didžiausias Vaido Baumilos karjeros koncertas „Apžavai“ bei lietuvių pamėgto ir trečiąkart mūsų šalyje koncertavusio australų atlikėjo RY X pasirodymas.

GJan pravėrė „miegamojo“ duris: jame – paslaptingo grožio pasaulis

Dainininkė Greta Jančytė-GJan pradėjo išskirtinių akustinių koncertų seriją. Pasirodymai buvo intriguojančiai pavadinti „Miegamasis“ ir žadėjo būti intymiausiais iš visų buvusių. Intriga ir pažadas suveikė – Kauno nacionalinio dramos teatro salė buvo pilnutėlė, o į artėjančius „Miegamojo“ koncertus sostinėje bilietai tirpsta tokiu greičiu, kad prireikė net trijų papildomų pasirodymų. Klaipėdoje į vienintelį koncertą taip pat jau parduodami paskutiniai bilietai.

„Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2022 metų scenos menininkai

Kovo 26 d. įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ bei Padėkos premija. Tarptautinės teatro dienos išvakarėse geriausi 2022 metų scenos menininkai apdovanoti Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

MINELLI „RAMPAMPAMPAM“ šokių vakarėlis Vilniuje!

MINELLI organizuoja uždegantį šokių vakarėlį "Rampampampam" Vilniuje spalio 20 d. Vilniuje, Compensa kocertų salėje.

Po pertraukos dainą pristato Jurijus Veklenko: niekada nenorėjau rašyti dainų tik tam, kad rašyti

Atlikėjas Jurijus Veklenko klausytojams paruošė džiugių naujienų. Šiandien žinomas dainininkas pristato naują kūrinį – „Saulė pakyla“. Pasak kūrėjo, niekada nesinorėjo rašyti dainų tik tam, kad rašyti, todėl ši diena kelia daug teigiamų emocijų.

Pristatyti vasarą duris atversiančios „Avia Solutions Group“ arenos atnaujinimai

Praėjusių metų rudenį rekonstrukcijai užsidariusi Vilniaus „Avia Solutions Group“ arena skelbia apie sugrįžimą ir pristato darbų progresą bei būsimus atnaujinimus nuo ženkliai pagerintos akustikos iki patobulintos lankytojo patirties.

Rokas Yan ruošiasi kol kas didžiausiam karjeros koncertui: šios vasaros laukiau visą savo gyvenimą

Sparčiai populiarėjantis atlikėjas Rokas Yan jau dabar gyvena intensyviais pasiruošimo artėjančiai vasarai darbais. Daugybės gerai žinomų kūrinių autorius sostinės širdyje, koncertų erdvėje „Vasaros terasa“ birželio 6 dieną surengs kol kas didžiausią savo karjeroje koncertą. Pasak vaikino, artėjanti vasara – ilgai laukta ir pareikalavusi nemažai kantrybės.

Didžiausias lietuviškos muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara“ skelbia dar daugiau žvaigdžių: scenoje – Vaidas Baumila, Rokas Yan, Evgenya Redko ir Rūta Mur

Vaidas Baumila, Rokas Yan, Evgenya Redko ir Rūta Mur Liepos 29 dieną Raudondvaryje įvyks didžiausias Lietuvos atlikėjų muzikos festivalis – „M.A.M.A. vasara 2023“. Daugybė valandų muzikos ir ryškiausi Lietuvos atlikėjai susiburs į vieną sceną, surengdami savo koncertus. Šiandien organizatoriai pristato dar daugiau muzikinių vardų, kurie festivalio scenoje surengs įsimintinus pasirodymus.

Vaidas Baumila pirmą kartą sudrebino „Žalgirio“ areną: ugningas šou ir netikėtas Faros pasirodymas scenoje

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje pirmą kartą savo solinį koncertą surengė atlikėjas Vaidas Baumila. Daugybės gerbėjų sulaukęs šou, pavadinimu „Apžavai“ nepaliko abejingų – ryškiausi kūriniai, liepsnojanti scena ir kaip visada atviras Vaidas. Įspūdingame koncerte vakaro staigmena tapo ir netikėtai atliktas kūrinys „Margarita“ bei scenoje pasirodęs legendinis atlikėjas Aleksandras Ivanauskas – Fara.

Grupė „Homechestra“ pristato dainą apie įpročius: jais aplipę – atsikratome sunkiai

Savitos muzikos kūrėjai „Homechestra“ klausytojams paruošė dovaną. Visuomet stebinanti kūrybiškais sprendimais ir aktualiomis idėjomis grupė, šį kartą pristato kūrinį „Habits“ (liet. Įpročiai). Pasak atlikėjų, naujoji daina yra apie įpročius, kurių būna sunku atsikratyti.

Didžiausias paplūdimio festivalis regione skelbia naujus atlikėjus – tarp jų ir 5 Lietuvos grupės

Latvijoje vystantis muzikos festivalis „Summer Sound“ jau paskelbė per 40 grupių ir atlikėjų, kurie rugpjūčio 4-5 dieną pasirodys Liepojos paplūdimio scenoje. Didžiausiame paplūdimio muzikos festivalyje Baltijos šalyse koncertuos ir penki kolektyvai iš Lietuvos – elektroninės muzikos atlikėjas Leon Somov, grupės „Planeta Polar“ ir „shishi“, aštuoniolikmetis repo talentas Lucid Kidd ir nebe pirmą kartą festivalyje pasirodysiantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Mantas Jankavičius kviečia į didžiausią savo vasaros koncertą pajūryje „Kalėdos vasarą“

Nors pavasaris pasirodyti dar neskuba, Mantas Jankavičius kviečia mintimis nusikelti ten, kur šilta. Talentingas ir žavingas, atlikėjas, aktorius ir dainų autorius, ką tik įvykus įspūdingiems koncertams nunešusiems žiūrovams „stogą“, dalinasi koncerto akimirkomis ir skelbia didžiausią savo vasaros pasirodymą pajūryje „Kalėdos vasarą“ – rugpjūčio 16-osios vakarą Palangos koncertų salė užsipildys muzika, nuoširdžiomis emocijomis ir naujausia atlikėjo kūryba.

Po daugelio metų į Lietuvą grįžta legendinė grupė „Nazareth“

Po daugelio metų į Lietuvą grįžta viena populiariausių sunkiojo roko muzikos grupių „Nazareth“. Jos gerbėjų balandžio 10 ir 11 dienomis lauks du įspūdingi koncertai – Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje ir Kauno „Žalgirio“ arenoje. Čia susibūrusią publiką savo dainomis džiugins daugiau nei 50 metų scenos patirtį turintys sunkiojo roko veteranai – vokalistas Carl Sentance, bosistas Pete Agnew, būgnininkas Lee Agnew bei gitaristas Jimmy Murrison.

Gera naujiena krepšinio fanams – dar viena galimybė įsigyti bilietus į Eurolygos finalo ketverto varžybas

Džiugi naujiena tiems, kurie nespėjo įsigyti bilietų į Eurolygos finalo ketverto turnyro rungtynes – atidaroma oficiali „Fan-to-Fan“ bilietų perpardavimo platforma. Ji suteiks galimybę visiems, kurie nusipirko bilietus į šį renginį, tačiau galiausiai negalės jame sudalyvauti, saugiai ir legaliai juos perparduoti, o norintiesiems, juos įsigyti.

„Biplanai“ kviečia į kalėdinį koncertą „Sveikas sugrįžęs namo“

Šiandien grupė „Biplan“ socialiniuose tinkluose pasidalino žiemišku vaizdo kvietimu, kuriame muzikaliai klausytojų klausia „Kokios Kalėdos be Tavęs?“ ir visus kviečia į savo koncertą Vilniuje. Kalėdinis susitikimas su gerbėjais Vilniuje jau tampa kasmetine grupės Šv. Kalėdų tradicija.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

„Lietuvos liūtas“ draugų ir bendražygių akimis: koks buvo Vitas Gerulaitis?

„Tegul būna tai pamoka visiems jums – niekas neįveikia Vito Gerulaičio 17-a kartų iš eilės!“, – šią vieną ryškiausią citatų teniso istorijoje lygiai prieš 43 metus, 1980-ųjų sausio 12-ąją, po pergalės „ATP Masters“ turnyro pusfinalyje prieš Jimmy Connorsą ištarė legendinis Vitas Gerulaitis. Tačiau per daugelį metų ne vieną įsimintiną frazę apie patį lietuvių kilmės JAV žaidėją išreiškė ir buvę jo draugai bei bendražygiai. Tad koks jų prisiminimuose išliko „Lietuvos liūtas“?

Bjorn Borg, legendinis tenisininkas. „Po to, kai 1977 m. žaidėme penkių setų Vimbldono pusfinalį, kitą dieną Vitas ir vienas jo draugas aplankė mane teniso klube, kuriame treniravausi tarp turnyrų. Jis galėjo skristi namo, bet, kas neįtikėtina, jis man pasakė: „Kai tik norėsi treniruotis, aš būsiu pasiruošęs“. Buvau priblokštas, kad žaidėjas taip pasielgtų. Nuo tos akimirkos visada treniravomės kartu.“

„Vitas buvo vienas geriausių mano teniso draugų. Mes padėjome vienas kitam, padarėme vienas kitą geresniais žaidėjais ir užmezgėme puikią draugystę. Jis buvo linksmas vaikinas – retai kada matydavau jį blogos nuotaikos. Jis turėjo tiek daug teigiamos energijos.“

„Vitas buvo puikus žmogus su didele širdimi, mano treniruočių partneris – kartu praleidome labai daug laiko. Jis padarė labai daug gerų darbų tenisui, bet ne tik pats žaisdamas – jis turėjo nemažai paramos fondų ir padėdavo vaikams pradėti žaisti tenisą. Aš jo ilgiuosi, manau, kad ir visas teniso pasaulis jo ilgisi.“

John Lloyd, britų tenisininkas, kurį įveikė 1977 m. „Australian Open“ finale. „Jis ėjo iš proto kelias savaites, o paskui bausdavo save, mėnesį besitreniruodamas po aštuonias valandas per dieną.“

„1977-ųjų „Australian Open“ turnyro metu kartu ir treniravomės, ir leidome laisvalaikį – šiais laikais to tikrai nebūtų. Prisimenu, kaip finalo rytą buvau sunerimęs dėl bendrų treniruočių, todėl paklausiau Vito: „Ar mes turėtume kartu treniruotis? Jis atsakė: „Ką aš dar galiu sužinoti apie tavo žaidimą, o tu apie mano? Žinoma, kad treniruosimės kartu!“

Billie Jean King, legendinė tenisininkė. Kai pagalvoju apie Vitą, visuomet prisimenu, kad jis buvo pirmasis žmogus, vaikams nemokamai dalinęs raketes. Kelerius metus tęsėme šią tradiciją – visos raketės, kurias dovanodavome vaikams, buvo su Vito vardu. Tai buvo mūsų kuklus būdas pagerbti didį žaidėją, teniso mylėtoją ir labai gerą draugą.“

Mary Carillo, karjerą baigusi tenisininkė. „Dar būdami jauniai dalyvaudavome labdaringuose mačuose, taip pat padėjau Vitui su jo vardo fondu. Vitas norėjo su tenisu supažindinti nepasiturinčius Niujorko vaikus ir į tai įtraukė visą draugų ratą – kiekvieną vasarą vykdavome į penkis skirtingus rajonus, dalindavome raketes ir valandų valandas dalijomės savo žiniomis. Vito iniciatyva savo laiką dedikuodavo didžiosios teniso žvaigždės – nuo Arthur Ashe iki Bjorn Borg, Chris Evert, McEnroe, Ilie Nastase ar Jimmy Connors – visi norėjo padėti Vitui ir neatsilikti nuo jo geranoriškumo.“

„Tuomet, kai rūbinė buvo dažnai susiskaldžiusi – visuomet konkuruojantys Johnas ir Jimmy, tylus ir drovus Bjornas, niūrias poemas rašantis Vilas – kažkaip Vitas buvo visų jų draugas. Tu tiesiog norėjai būti jo orbitoje, nes niekas kitas nebuvo toks gyvybingas. Jis įnešė energijos ir žaismingo visur prie ko prisiliesdavo.“

„Jis buvo labai greitas aikštelėje ir turėjo puikią uoslę prie tinklo. Jis buvo judrus ir charizmatiškas aikštelėje, tokių pat gabumų turėjo ir už jos ribų.“

Tony Palafox, vienas iš trenerių „Port Washington“ teniso akademijoje. „Jis korte galėdavo praleisti kad ir 10 valandų per dieną. Nesvarbu, kiek užtrukdavo, jis treniruodavosi tol, kol atlikdavo teisingai.“

Tracy Austin, karjerą baigusi tenisininkė. „Jis traukė žmones, nes buvo draugiškas, nesavanaudiškas ir labai dosnus.“

Jeff Austin, tenisininkės Tracy Austin brolis. „Jis buvo paskutinis, kuris išeidavo iš vakarėlio, tačiau ryte būdavo pirmas korte.“

Patrick McEnroe, legendinio tenisininko John McEnroe brolis. „Žinoma, kad Vitas mėgo pasilinksminti, bet jis nepamiršdavo sunkiai dirbti ir prižiūrėti savo sportinės formos. Jo naktinis gyvenimas su prabangiais automobiliais ir apsilankymais klubuose buvo visiška priešingybė atsidavimui teniso kortuose. Jis buvo kovotojas, o ne tik pasipuikuoti mėgstantis žaidėjas.“

„Jis dirbo iš visų jėgų, kad taptų aukščiausios klasės žaidėju. Jis neturėjo tokio talento, kokį turėjo mano brolis. Vitas buvo tikras darbinis arklys ir būtent dėl to jis tapo TOP-5 žaidėju pasaulyje.“

„Valgydami išleisdavome apie 20 dolerių, bet jis visada palikdavo 100 dolerių arbatpinigių padavėjui. Vitas buvo vienas iš dosniausių mano pažįstamų. Jis visada man buvo labai geras. Pamenu, kad žaidžiau prieš jį viename iš „US Open“ susitikimų. Tuo metu dar buvau paauglys, bet jis mane tiesiog sutriuškino. Visgi po mūsų mačo jis dar kokį pusvalandį man aiškino, ką turėčiau tobulinti savo žaidime, kad tapčiau geresniu. Visuomet laukiau jį vienu iš savo autoritetų.“

Jose Higueras, karjerą baigęs tenisininkas, treneris. „Jis buvo niujorkietis, o žmonės jį mylėjo. Jis „maitino“ publiką puikiomis emocijomis, o publika „maitino“ jį.“

Steve Flink, ilgametis teniso žurnalistas. „Kortuose Vitas kovojo iš visų jėgų, tačiau už teniso korto ribų su savo aršiausiais varžovais buvo puikūs draugai. Jis mokėjo atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo, todėl niekada nelaikė pykčio ar asmeniškumų. Vitas palaikė puikius ryšius su McEnroe, kai tuo tarpu McEnroe ir Connorsas visada turėjo nesutarimų tarpusavyje. Visgi McEnroe ir Connorsą vienijo bendra pagarba V. Gerulaičiui.“

Pete Sampras, legendinis tenisininkas. „Pažinojau jį, kai gyvenau Tampoje, Floridoje, nes kartu žaidėme golfą. Į „US Open“ turnyrą išvykau šiek tiek praradęs formą. Po mačo buvau gana prislėgtas. Išėjęs iš stadiono nuėjau į privatų kambarį, užsuko Vitas. Jis atrišo man batus, apvilko sausus marškinėlius, supakavo raketes ir pasakė, kad supranta, kaip blogai jaučiuosi. Jis visada galvojo apie kitus. Jis visada buvo optimistiškai nusiteikęs.“

Vitas Gerulaitis buvo lietuvių kilmės JAV tenisininkas, išgarsėjęs dėl savo įspūdingo žaidimo ir charizmos. „Lietuvos liūto“ pravardę gavęs žaidėjas 1977 m. laimėjo „Australian Open“ turnyrą, po kartą žaidė „French Open“ (1980 m.) ir „US Open“ (1979 m.) finaluose ir dusyk – turnyro Vimbldone pusfinaliuose (1977, 1978 m.). Jo kolekcijoje – net 26 ATP vienetų turnyrų trofėjai ir 9 dvejetų varžybų titulai bei 3-ioji pasaulinio ATP reitingo pozicija.

Jo garbei pavadintas „SEB arenoje“ vyksiantis ATP „Challenger“ serijos turnyras. Vasario 6-12 d. dėl „Vitas Gerulaitis Cup“ trofėjaus, 100 ATP reitingo taškų ir didžiausio Lietuvos teniso istorijoje prizinio fondo (118 tūkst. eurų.) kovos ir mažiausiai trys Lietuvos tenisininkai – Ričardas Berankis, Edas Butvilas ir Vilius Gaubas.

Šis turnyras taps tarptautinių teniso turnyrų maratono Vilniuje kulminacija. Prieš jį „SEB arenoje“ įvyks dar du dideli turnyrai: sausio 15-21 d. – ITF „World Tennis Tour M15“ serijos turnyras „Vilnius Cup 2023“, o vasario 3-4 d. – Daviso taurės susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių.

Bilietus į visus tris tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.

Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti