logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

„8 Kambarys“ koncerte - tarptautinis svečių desantas ir išskirtinis dėmesys Ukrainai

Jau šį penktadienį įspūdingą koncertą Vilniuje surengs populiariausia šalyje hiphopo grupė „8 Kambarys“. Gruodžio 9-ąją dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ vyksiančiame šou scenoje pasirodys ne tik „8 Kambarys“, bet ir Vidas Bareikis, Niko Barisas, tadtheartist, choras „Ave Vita“. Be to, šįkart išskirtinis dėmesys bus skirtas Ukrainai - koncerte išskirtinės viešnios teisėmis dalyvaus Lietuvoje gyvenanti ukrainietė Elizaveta Izmalkova, atliksianti naujai suskambėsiančią roko grupės „Okean Elzy“ dainą.

Ar didžiausiam pasaulio cirkui Vilniuje pavyks pasiekti rekordą?

Didžiausias pasaulio cirkas „Cirque du Soleil“ ateinančią vasarą aplankys ne tik Vilnių, bet ir Rygą bei Taliną. Šį rugpjūtį Vilniuje vykę cirko šou „Corteo“ pritraukė virš 18 tūkst. žiūrovų, o iš viso cirko pasirodymus Lietuvoje yra matę per 120 tūkst. žmonių. Ar cirkui sostinėje pavyks pasiekti lankomumo rekordą?

Muzikos apdovanojimai M.A.M.A. skelbia pirmuosius atlikėjus, pasirodysiančius ceremonijoje

Pasiruošimas svarbiausiam šalies muzikos vakarui – muzikos apdovanojimų M.A.M.A. ceremonijai įgauna pagreitį. Jau sausio 27 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje bus išdalinti svarbiausi apdovanojimai, o scenoje įspūdingus pasirodymus surengs aibė garsiausių šalies atlikėjų. Šiandien organizatoriai atskleidžia pirmuosius vardus, kurių pasirodymus išvys apdovanojimų publika.

Smuikininkė Justina Auškelytė Rossi: „Išėjimas į sceną dalintis tuo, ką išgyvenu, yra vienas iš gražiausių dalykų“

Į Lietuvą atvyksta viena garsiausių lietuvių smuikininkių Justina Auškelytė Rossi. Prestižinę Julliardo muzikos mokyklą Niujorke baigusi, LR Prezidento Valdo Adamkaus ir LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai pelniusi smuikininkė gruodžio 9 d. Valdovų rūmuose grieš kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Vilniuje ji atliks vieną žymiausių šio žanro šedevrų – Ludwigo van Beethoveno koncertą smuikui. Prieš koncertą kviečiame skaityti išskirtinį interviu su J. Auškelyte Rossi.

Manto Jankavičiaus koncertinio turo premjera - pašėlęs vakaras lydimas netylančių ovacijų

Šį savaitgalį įvykusi Manto Jankavičiaus koncertinio turo premjera MANTAS: MISIJA KALĖDOS nepaliko abejingų. Charizmatiškasis atlikėjas scenoje atidavė visą save, o tai pajutę žiūrovai Manto pasirodymą lydėjo ovacijomis bei aukštai iškeltomis rankomis.

Alina Orlova pristato dabarties realijas atspindintį kūrinį ir vaizdo klipą „Dega“

Žinoma atlikėja Alina Orlova kviečia bent akimirkai sustoti prasidedančiame šventiniame šurmulyje ir nepamiršti tai, kas dedasi mus supančiame pasaulyje. Šiandien pristatydama kūrinį ir vaizdo klipą „Dega“ kūrėja akcentuoja, kad ši premjera – tai emocinė refleksija dabarčiai.

Įspūdingas „Cirque du Soleil“ spektaklis OVO atvyksta į Lietuvą

Didžiausia pasaulio cirko trupė „Cirque du Soleil“ turi puikių naujienų – kitą vasarą sugrįš į Lietuvą. Didžiulio susidomėjimo sulaukiantis cirkas mūsų šalyje lankysis jau septintą kartą, o kitų metų birželio 8-11 dienomis Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje surengs magiškąjį šou OVO. Bilietų prekyba startuoja gruodžio 7 d.

Atlikėjas Martynas Kavaliauskas dalijasi išskirtiniais fotosesijos kadrais

Atlikėjas Martynas Kavaliauskas dalijasi išskirtiniais fotosesijos kadrais. Ši stilizuota fotosesija skirta pristatyti jo šventinį koncertų turą ir naujausią Martyno muzikinę programą – „Latino Christmas“, kuri jau Gruodžio 10-osios vakarą pirmą kartą nuskambės Palangos koncertų salėje, o vėliau persikels ir į daugelį kitų Lietuvos koncertinių erdvių.

Naujame vaizdo klipe – nesuvaidinta Dainoto Varno reakcija į Vilniaus eglę

Dainotas Varnas pristato dainą „Kalėdos kartu“ ir švenčių šiluma alsuojantį vaizdo klipą, kuriame užfiksavo ir savo reakciją pirmą kartą gyvai pamačius Vilniaus eglę. Bekurdamas klipą, jis atrado ir gražiausią sostinėje kalėdinį maršrutą pėsčiomis.

Grupė ''Atika'' išleidžia savo pirmąją vinilo plokštelę

Grupės „Atika“ albumas „Himnai ir vėliavos“ šiandien pasirodė vinilo plokštelės formatu. Originaliai šis albumas buvo išleistas 2009 metais ir tapo vienu mėgstamiausių tarp grupės gerbėjų.

Linas Adomaitis švenčia 25-erius metus scenoje: „Tai tik pradžia“

Vienas žymiausių Lietuvos atlikėjų Linas Adomaitis šiemet mini 25-erius metus scenoje. Šia proga atlikėjas pasidalino mintimis apie savo muzikinį kelią, stilių kaitą, gausybę turėtų projektų, didžiausius pasiekimus bei gruodį vyksiantį naujausią koncertinį turą „Šviesa spindės tamsoje“.

Prognozės pasitvirtino: į „Rammstein“ koncertą Vingio parke išparduoti visi bilietai

Kitų metų gegužės 22 d. Europos koncertines gastroles Lietuvoje pradėsiančios grupės „Rammstein“ gerbėjai lankysis istoriniame koncerte. Prognozės pasitvirtino: į pavasarį Vilniaus Vingio parke vyksiantį grandiozinį koncertą ir pirotechnikos šou bilietų neliko. Tai pirmas kartas šalies istorijoje, kai į didžiausioje koncertinėje erdvėje po atviru dangumi vyksiantį pasirodymą išparduoti visi bilietai. Tikimasi, kad panaši sėkmė lydės ir kitąmet rugpjūčio 16 d. Vingio parke vyksiantį JAV roko grupės „Imagine Dragons“ koncertą, į kurį per pirmas dvi išankstinės prekybos dienas gerbėjai išgraibstė daugiau nei 50 proc. bilietų.

Saulius Prūsaitis pristato kalėdinę dainą ir išduoda, kur geriausiai atsipalaiduoja

Saulius Prūsaitis pristato dainą „Kalėdos ateis“ ir kviečia vaizdo klipe dar kartą prisiminti jos debiutą scenoje – Kaune, per miesto eglės įžiebimo šventę. Dainininkas sako, kad Kalėdų laukimas jam, ko gero, gražiausias metas. Jis įsitikinęs, kad šiam laikui reikia jaukumo ir šilumos. Būtent tuo spinduliuoja kūrinys.

Pop roko grupė „b4 u ask“ pristato pirmąjį albumą „(ne) pamiršau“

Pop roko grupė „b4 u ask“ dar praėjusią savaitę pristačiusi naujausią kūrinį ir vaizdo klipą „gaila“, šiandien klausytojams turi naują staigmeną – pirmąjį albumą „(ne) pamiršau“. Praėjusią vasarą susikūrusi grupė jau spėjo užsitarnauti klausytojų dėmesį ir pristatyti ne vieną kūrinį. Pasak pačių kūrėjų, šiandien pristatomas albumas yra svajonės įprasminimas.

Paaiškėjo, kada po remonto duris atvers „Avia Solutions Group“ arena

Rugsėjo mėnesį remonto darbams užsidariusi Vilniaus „Avia Solutions Group“ arena skelbia apie sugrįžimą. Didžiausia sostinės renginių erdvė atskleidė, jog duris atvers 2023 metų pavasario pabaigoje ir jau kviečia organizatorius rezervuoti datas antrajai metų pusei.

Vaidas Baumila pristato visų lauktą albumą „Apžavai“ – albume gausybė negirdėtų kūrinių ir hitai

Vienas ryškiausių šalies muzikos atlikėjų, charizmatiškasis Vaidas Baumila paskutiniąją rudens dieną klausytojams netikėtai pristatė naujausią savo albumą. „Apžavai“ – nuo šiol taip skambės ne tik viena iš Vaido vizitinių kortelių tapusi daina, bet ir visas dainų rinkinys. Pristatytame skaitmeniniame albume atlikėjas sudėjo hitais spėjusius tapti kūrinius bei net penkias naujienas, kurių klausytojais dar negirdėjo.

Sugrįžtantis muzikinis spektaklis „13“ primins apie vienybės poreikį

„Nepaisant rizikos, žmonės jautėsi vieningi ir pasiruošę bet kam“, – šiandien Laisvės gynėjų kovas prisimena Vladas Bagdonas. Apie tai, kaip sunkiu laikotarpiu svarbu vienytis ir apjungti jėgas, žinomas aktorius primins su ansamblio „Lietuva“ teatralizuota oratorija „13“. Tikrais įvykiais paremtas spektaklis sugrįžta į Vilnių, kur dėl pandemijos protrūkio žiūrovai jo išvysti negalėjo. Premjera planuojama sausio 15 d. Vilniaus senajame teatre, kur ansamblis „Lietuva“ perteiks mažos šalies ryžtą ir tai, kad turime kuo didžiuotis, o vienytis kviečia kartu su kampanija „Auginkime vienybės raumenį“.

GJan pristato naują dainą: tai nedalomos poros meilės istorija

GJan pristato naują dainą, kurią pavadino „Trukti“. Originaliai ir kūrybingai lietuvių kalba žongliruojanti dainininkė sako, kad pavadinime nėra jokios klaidos. Daina vadinasi būtent „Trukti“, o ne „Trūkti“ ir reiškia praleistą laiką, o ne kažko trūkumą.

Pirmasis Linos Rastokaitės solinis koncertas - jausmingas vakaras kupinas lietuviško skambesio.

Šį šeštadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje įvyko pirmasis Linos Rastokaitės solinis koncertas, kurio repertuarui atlikėja pasirinko visiems puikiai žinomas, Lietuvos muzikos istoriją pakeitusias dainas. Išskirtinis šviesų dizainas bei scenoje akomponuojantis pianistas Feliksas Zakrevskis suteikė renginiui subtilios elegancijos pojūtį.

Išgirskite: „Daddy Was A Milkman“ pristato naują dainą

Atlikėjas Ignas Pociūnas, žinomas kaip „Daddy Was A Milkman“, ruošiasi įspūdingiausiam karjeros koncertui su orkestru. Gruodžio 14-ąją dieną jis sukvies gerbėjus į „Žalgirio“ areną Kaune, kur surengs koncertą kartu su Modesto Pitrėno vadovaujamu orkestru. Didžiausioje šalies arenoje naujai suskambės visi populiariausi „Daddy Was A Milkman“ hitai ir naujos dainos. Šiandien atlikėjas dalinasi naujausia savo daina - „Like The Last Time“.

Garsioji JAV grupė „Imagine Dragons“ surengs koncertą Lietuvoje 

Amerikos roko grupė „Imagine Dragons“ oficialiai patvirtino, kad netrukus svečiuosis Lietuvoje.

Išpardavimų penktadienio proga Vidas Bareikis kviečia kauniečius dešimtmečio bilietą įsigyti tiesiai iš jo rankų

Originalumu garsėjantis atlikėjas Vidas Bareikis sumanė dar kartą pradžiuginti savo gerbėjus. Šį kartą garsus dainininkas, pasinaudodamas pasaulyje populiariu išpardavimų penktadieniu (Black Friday) vienai dienai taps „Žalgirio“ atributikos parduotuvės Kaune darbuotoju.

Garsioji JAV grupė „Imagine Dragons“ surengs koncertą Lietuvoje

Amerikos roko grupė „Imagine Dragons“ oficialiai patvirtino, kad netrukus svečiuosis Lietuvoje. Rokeriai pasaulinių gastrolių „Mercury World Tour“ koncertą mūsų šalyje surengs kitų metų rugpjūčio 16-ąją dieną didžiausioje šalyje koncertų erdvėje po atviru dangumi - sostinės Vingio parke.

Ieva Narkutė pristato naują dainą: šviesą – išjunkit, muziką – pagarsinkit

Besiruošdama „Baltam koncertui“, Ieva Narkutė sako – šokam tamsoj. Būtent taip ir vadinasi naujausia jos daina. Ieva prisipažįsta, kad gražiai ir ritmiškai judėti jai – iššūkis. „Aš pati šokti nemoku, todėl man daug jaukiau tai daryti tamsoj arba bent jau prieblandoj. Tikiu, kad aš tokia ne viena“, – pavadinimo gimimą paaiškina I. Narkutė.

Metų renginių kulminacija – tarp grandiozinių šou, lazerių šviesų ir ryškiausių atlikėjų

Artėjantis gruodis žada daug šventinio šurmulio ir dėmesio vertų renginių visoje Lietuvoje. Įspūdingi muzikos atlikėjų pasirodymai didžiausiose šalies arenose, spektakliai, koncertiniai turai ir laukiamiausi svečiai iš užsienio – paskutinį metų mėnesį tikrai bus ką pamatyti. Pristatome populiariausius gruodžio mėnesio renginius Lietuvoje.

Prieš šventinius koncertus „Man-go“ dovanoja naują hito „5 minutės“ versiją

Likus mėnesiui iki gražiausių metų švenčių, grupė „Man-go“ pristato naują, prieš beveik 20 metų įrašytos dainos versiją ir ruošiasi dviem naujametiniams koncertams.

Muzikos apdovanojimai M.A.M.A. atskleidžia pirmąsias detales apie būsimą ceremoniją: tai prikaustys visos šalies dėmesį

Svarbiausias šalies muzikos įvykis – muzikos apdovanojimai „M.A.M.A. “ – sugrįžta. Jau 2023 metų sausio 27 dieną į Kauno „Žalgirio“ arena sukvies Lietuvos muzikos ir pramogų pasaulio atstovus ir apdovanos pastarųjų metų geriausius. Šiandien organizatoriai praveria paslapties šydą ir atskleidžia pirmąsias būsimojo renginio detales.

Pop roko grupė „b4 u ask“ pristato pristato jausmingą vaizdo klipą ir naują dainą „gaila“

Pop roko grupė „b4 u ask“ klausytojams pristato dar vieną kūrinį ir vaizdo klipo. Šią vasarą pirmąjį singlą pristačiusi grupė iš Kauno jau spėjo užsitarnauti klausytojų ratą ir įrodyti, kad pop roko muzikai šalyje vietos tikrai yra. Šiandien grupė pristato naujausią savo darbą – jausmingą singlą „gaila“ ir vaizdo klipą.

Rokas Yan pristato tarp tūkstančių antikvarinių daiktų įamžintą vaizdo klipą „Iš tų akių“

Šalies muzikos padangėje vis garsiau skambantis atlikėjas Rokas Yan klausytojams jau spėjo padovanoti ne vieną populiarų kūrinį ir vaizdo klipą, vos prieš keletą mėnesių pristatė ir pirmąjį albumą, o sostinėje surengė solinį koncertą. Šiandien jaunosios kartos kūrėjas pristato naujausią singlą – „Iš tų akių“ bei įspūdingą vaizdo klipą, įamžintą tūkstančių senovinių daiktų apsuptame antikvariate.

Vilniaus ledo čiuožykla šį sezoną keliasi į naują Lukiškių kalėjimo versiją

Kalėdos sostinėje neįsivaizduojamos be ledo čiuožyklos atviram ore. Lukiškių kalėjimas 2.0 žiemą taps traukos centru, kur buriasi čiuožinėjimo, kerlingo ir kitų žiemos pramogų entuziastai. Vilniaus čiuožykla 2.0, esanti adresu Lukiškių skg. 6, grasinasi parodyti viską, ką Vilniaus miestas žiemą turi geriausio. Geras laiko praleidimas atviram ore garantuotas tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams.

Marijonas Mikutavičius naują dainą „Kanonada“ dovanoja Lietuvos kariuomenei

Marijonas Mikutavičius pristato dainą „Kanonada“, kurią dedikuoja ir dovanoja Lietuvos kariuomenei. Simboliška, kad ji išleidžiama lapkričio 23-ąją – Lietuvos kariuomenės dieną. Kūrinį lydi vaizdo klipas su kadrais iš Lietuvos kariuomenės archyvo.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Nauja daina „Sugrįžimas“ – apie nenutrūkstančius jausmus net išsiskyrus

„Mylėčiau tave net jei būtum nebuvęs“ – citata iš ansamblio „Lietuva“ naujai pristatomo meilės dueto „Sugrįžimas“. Jį atlieka elektroninio roko grupės „Royce“ lyderis Ilja Gun ir ansamblio „Lietuva“ solistė Aistė Benkauskaitė. Kūrinys iš muzikinės dramos „Sakmė apie dovanotą širdį“ – dviejų įsimylėjusių žmonių istorija, primenanti, kad tikra meilė įveikia net didžiausias kliūtis. Dainos, kaip ir visos muzikinės sakmės kompozitorius – Linas Rimša, o kūrinį aranžavo gerai žinomi Lietuvos muzikos prodiuseriai – Vytautas Bikus ir Paulius Vaicekauskas, dirbantys su garsiausiomis šalies žvaigždėmis ir išleidę ne vieną garsų hitą.

Į Lietuvą vasarą atvyksta prancūzų elektronikos žvaigždės „M83“

Geresnės dovanos aštuntojo „8 Days A Week” gimtadienio proga nelabai gali būti. Tolyn žvelgianti muzikos agentūra vasaros headliner‘iais skelbia „M83”. Kitą vasarą sostinę aplankys seniai sapnuoti ir laukti elektronikos šaukliai iš Prancūzijos „M83“. Pasirodymas, kurio Vilniaus miestui labai reikėjo.

Pirmą kartą scenoje – visų pamiltos aktorės ir dainininkės Linos Rastokaitės solinis koncertas

Aktorė neslėpia jaudulio ruošdamasi savo pirmajam soliniam koncertui koncertui „Muzika pakeitusi Lietuvą“, kurio bilietai Vilniuje buvo išparduoti vos per kelias dienas.

Marijonas Mikutavičius ir Aistė Smilgevičiūtė: legendinis „Meilės duetas“ atgimsta vaizdo klipe

Marijono Mikutavičiaus ir Aistės Smilgevičiūtės atliekamas „Meilės duetas“ – viena tų dainų, kurias pelnytai gali vadinti legendinėmis. Sukurtas prieš du dešimtmečius roko operai „Jūratė ir Kastytis“, šiandien kūrinys atgimsta naujai perrašytas ir pirmą kartą istorijoje – su vaizdo klipu.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis kviečia į muzikinį kalėdinį šou, kuris patiks net tiems, kurie nemėgsta Kalėdų!

Kalėdų laikotarpis turi daugybę spalvų: nuo dvasinio pakylėjimo iki parduotuvių lentynų, nuo laukimo iki skubėjimo, nuo džiaugsmo iki nuovargio. Šis magiškas laikas savyje talpina galingą emocijų užtaisą. Pasinerti į emocijas, pasijuokti iš kurioziškų situacijų ir prisiminti gražiausias tradicijas kviečia įspūdingas gyvo garso koncertas KALĖDŲ ŽVAIGŽDĖS su aktoriais ir dainininkais Lina Rastokaite ir Jokūbu Bareikiu.

Merūnas – apie naują dainą ir susitaikymą su senu hitu

„Nauji keliai“ – taip vadinasi ką tik įrašyta ir išleista Merūno daina. Paklaustas, kur tie nauji keliai veda, Merūnas šypsosi: dainos pavadinimas jam išties simbolinis. Beveik po ketverių metų paskelbęs apie savo koncertų turą „Atvira širdim“, jis prisipažino, kad po ištikusios gilios kūrybinės krizės pagaliau mato savo naują kelią.

Nick Vujicic vilties žinia pasieks dar platesnę auditoriją

Pastaraisiais metais vis augant žmonių nerimui ir neužtikrintumui ateitimi, konferencija Moters Vizija, jau tradiciškai vyksianti Kovo 8-ąją, kviečia pažvelgti į gyvenimą giliau ir ieškoti taip reikalingos vilties bei mokytis kiekvienoje krizėje ieškoti galimybės. Moters vizija - didžiausia motyvacinė konferencija moterims, kurioje kviečiami dalyvauti ir vyrai.

Dainotas Varnas debiutuoja „Frank Sinatra Show“: man tai – geriausia Kalėdų dovana

Dainotas Varnas debiutuoja populiariausiame Lietuvoje tribute projekte – „Frank Sinatra Show“. Drauge su Kauno bigbendu jis atliks net pusantros valandos populiariausių legendinio F. Sinatros dainų programą Vilniuje, Kaune ir Marijampolėje.

Marijonas Mikutavičius grįžta į legendinę roko operą „Jūratė ir Kastytis“

Marijonas Mikutavičius lygiai po dvidešimties metų grįžta į roko operą „Jūratė ir Kastytis“. Drauge su Aiste Smilgevičiūte pagrindiniuose vaidmenyse jis pasirodys trijuose išskirtiniuose arenų parodymuose gruodžio mėnesį – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteris Kristupas Keller: „Ne užimama pozicija orkestre turėtų puošti smuikininką, o atvirkščiai“

Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, vadovaujamame meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, – permainos. Po beveik 30 metų, praleistų koncertmeisterio pozicijoje, iš jos pasitraukė orkestro veidu jau tapęs smuikininkas Zbignievas Levickis. Po šią vasarą įvykusio konkurso, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteriais tapo net du talentingi ir didžiulę muzikinę patirtį sukaupę smuikininkai – Kristupas Kelleris ir Dainius Puodžiukas. Kviečiame į pažintį su šiais išskirtiniais menininkais. Pirmajame interviu kalbamės su smuikininku K. Kelleriu, kuris Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre groja jau nuo 2018 m.

Tiesa, sąsajų su šiuo orkestru smuikininkas turėjo kur kas anksčiau. „Įdomus faktas, kad man dar būnant vaiku, tėvai nupirko pirmojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisterio Aleksandro Batovo smičių. Tuo metu tai buvo turbūt geriausias smičius Lietuvoje, kokį tik buvo įmanoma gauti. Šis smičius su manimi apkeliavo pusę pasaulio ir grįžo į Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą. Dabar juo groja mano pavaduotoja Ieva Sipaitytė“, – pasakojimą apie savo kelią į Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą pradėjo K. Keller. 

Kristupai, prie Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro prisijungėte po 18 metų, praleistų užsienyje. Kaip Jūsų keliai atvedė iki šio kolektyvo?
Nors tuo metu gyvenau ir dirbau Liublianoje, nebuvau nutraukęs ryšių su Lietuva – Vilniuje turėjau butą ir laisvu laiku dažnai čia atvykdavau. Lietuvoje buvo mano draugai, dalis šeimos, tad nebuvau socialiai nutolęs, vis atsirasdavo minčių apie grįžimą į Lietuvą. Mane traukė Vilnius, sakydavau, kad galbūt ateityje gyvenimas susidėlios taip, kad sugrįšiu.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kaip ir visi kiti muzikos kolektyvai Lietuvoje, man buvo pažįstamas nuo vaikystės, nes kartu su tėvais nuolat lankydavausi koncertuose. Maestro G. Rinkevičių taip pat gerai žinojau kaip batutos meistrą, nes ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje ateidavau paklausyti jo diriguojamų orkestrų. Lietuvoje mane žinojo muzikantų bendruomenė, čia grodavau solinius koncertus, palaikydavau kontaktą su kolegomis. Pamenu, vieną vasarą, man atostogaujant Lietuvoje, paskambino maestro G. Rinkevičius ir sako: „Gal norėtumėte mums pagroti?“ Atsakiau, kad mielai, tik paprašiau šiek tiek laiko pasiruošti. Praėjo keletas savaičių, maestro surengė perklausą, surinko vertinimo komisiją, paklausė manęs ir pakvietė prisijungti prie kolektyvo.

Gavus maestro G. Rinkevičiaus kvietimą, neliko abejonių?
Man pasirodė, kad šiame kolektyve gali būti labai įdomu – žinojau maestro kūrybines ambicijas, jo darbštumą, atsidavimą muzikai. G. Mahlerio, A. Brucknerio, D. Šostakovičiaus simfonijų ciklų atlikimas yra išskirtinis to pavyzdys – daugiau tokių pavyzdžių Lietuvoje nežinau, užsienio kultūrinėje erdvėje tai taip pat labai reta. Parengti simfonijų ciklus labai sudėtinga ne tik dirigentui, bet ir orkestrui, nes tai – visai kito masto, kito kalibro programos. Tai yra dideliu atsidavimu ir darbu paremtos pastangos leisti klausytojams išgirsti tai, kas iš tikrųjų turi amžinąją vertę. Kartu parodo, kiek žmogus yra atsidavęs savo profesijai, kiek jis nusiteikęs įdėti darbo, savo gyvenimo, ne pataikauti publikai, o ją edukuoti – visa tai vertinu kaip ypatingą vadovo bruožą. Jeigu žiūrėčiau retrospektyviai, man nepasitaikė nei dienos, kad gailėčiausi, priėmęs sprendimą groti Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre. Manau, kad atsidūriau tinkamose vėžėse.

Daug metų grojote užsienio simfoniniuose orkestruose. Kokius darbo specifikos skirtumus matote Lietuvoje ir svetur?
Darbo specifika šiek tiek skiriasi kiekviename kolektyve. Mano nuomone, išskirtinis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro bruožas yra tai, kad maestro G. Rinkevičius praktiškai visada yra su orkestru. Kiek esu grojęs užsienio kolektyvuose, meno vadovo pareigas dažniausiai užima dirigentas, kuris po repeticijos skrenda diriguoti kitam orkestrui, o vakare jau užimtas trečio orkestro reikalais… Dabar dirigentai-meno vadovai su orkestru praleidžia labai mažai laiko ir ne daug kuo skiriasi nuo kviestinių dirigentų. Tačiau vadovavimas orkestrui – ne vien dirigavimas. Tai ir labai daug organizacinių dalykų, naujų kolektyvo narių paieška, gebėjimas pritraukti talentus, repertuaro, programų sudarymas, mecenavimo klausimai. Puiku, kad maestro G. Rinkevičius gali asmeniškai tuo rūpintis, nes šie dalykai yra labai svarbūs kolektyvo formavimui, jo darbo kokybės palaikymui. Anksčiau Vakaruose būdavo tradicija, kad orkestro meno vadovas rūpindavosi kone visais orkestro gyvavimo klausimais – tokie buvo legendiniai Herbertas von Karajanas, Jevgenijus Mravinskis, Arturo Toscanini. Bet dabar dažnu atveju tai jau – praeitis. Dirigentų vadovavimas orkestrams tapo labiau fragmentiškas, dėl to orkestrai nukenčia.

Kita vertus, Vakaruose orkestrai turi didesnį finansavimą – taip yra dėl kitokio valstybės požiūrio į prioritetus ir kultūrą nei vis dar yra mūsų šalyje. Situacija gerėja, bet labai lėtai. Vakaruose visi puikiai supranta, kokią pridedamąją vertę tai generuoja visuomenei ir kaip greitai atsiperka. Didesnio finansavimo tikrai reikia. Didesnis finansavimas reiškia geresnius instrumentus, didesnes algas, todėl ir galimybę pritraukti daugiau talentingų asmenybių. Lietuvoje mes, kaip orkestras, be jokios abejonės esame kultūros ambasadoriai tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Tai yra labai aukšto lygio kolektyvas, kuriame dirba aukščiausios klasės muzikantai, tik tie muzikantai vis dar uždirba ne procentais, o kartais mažiau nei jų kolegos Vakaruose. Taip neturėtų būti, nes „gerovės valstybė“ nereiškia tik agrokultūros ir verslo „vienaragių“ sėkmės. Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu vyksta Vilniaus kongresų rūmų rekonstrukcija, o mes keliaujame per skirtingas repeticijų ir koncertų sales su skirtinga akustika, kad nuolat trūksta finansavimo, tai, ką daro Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir koks yra jo darbo rezultatas, yra labai daug.

O koks yra skirtumas tarp Vakarų ir Rytų orkestrų simfoninės muzikos atlikimo tradicijų?
Šiuo klausimu galvoju, kad mūsų orkestras yra perėmęs kai kurias gerąsias Rytų ir Vakarų orkestrų patirtis. Pavyzdžiui, pastebėjau, kad Vakarų orkestrai, tame tarpe ir tie, kuriuose grojau, D. Šostakovičiaus muziką priima per paviršutiniškos ironijos prizmę ir iki galo nesuvokia jos gilumo. Jie gali puikiai techniškai atlikti šią muziką, bet nėra tiesiogiai susidūrę su sovietiniu režimu, jo siaubu ir represijomis, todėl negali perduoti tos žinutės, kurią D. Šostakovičius norėjo deklaruoti. Jiems tai – svetima, o mes esame šios istorijos dalis. Iš kitos pusės, Rytų orkestrai stengiasi viską atlikti kuo garsiau ir ryškiau – tuomet nebelieka delikatumo. Todėl Rytų orkestrams sunku groti J. Haydną ar W. A. Mozartą – tokią muziką, kuri reikalauja subtilumo, gero skonio ir gerų instrumentų. Tam neužtenka tik gerai valdyti instrumentą – reikalinga ir vakarietiška muzikos atlikimo tradicija. Džiaugiuosi, kad tokia patirtimi galiu dalintis su kolegomis.

Pakalbėkime apie Jūsų kūrybinį kelią. Dar mokydamasis paskutinėse M. K. Čiurlionio menų gimnazijos klasėse, kartą per savaitę važiuodavote studijuoti į Sankt Peterburgą. Pabaigęs mokslus išvykote studijuoti į menų akademiją JAV. Ją pabaigęs nusprendėte dar kartą keisti savo gyvenimą – įstojote į Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją pas legendinę pedagogę, smuikininkę prof. Zoriją Šikhmurzajevą. Kodėl nusprendėte palikti JAV ir padaryti tokį posūkį?
1999-aisiais išvykti studijuoti į JAV buvo didelis laimėjimas – tuo metu ten laukė visiškai kitos galimybės koncertuoti ir plėsti akiratį. Pabaigęs menų akademiją planavau toliau studijuoti – buvau absoliutus savo profesijos fanatikas, man labai patiko tai, ką dariau, buvo viskas įdomu. Todėl rinkausi ne patogumą – man rūpėjo visiškai kiti dalykai. Iš pradžių svarsčiau tęsti studijas Niujorke – ten įstoti buvo didelis prestižas, bet man pasirodė, kad tuo viskas ir pasibaigia. Man nereikėjo prestižinio diplomo. Mūsų profesijoje tu atsistoji ant scenos, pasiimi smuiką ir esi vertas tiek, kiek esi vertas šiandien. Todėl norėjau ne prestižo, o realių žinių ir patirties. Visada jaučiau trauką ir norą mokytis ten, iš kur kilusi geriausia pasaulinė smuiko mokykla – carinės rusų žydų mokyklos tradicijų. Tais laikais Maskvoje dar buvo gyva senųjų pedagogų karta, kuriuos vadinu paskutiniais mohikanais – Zorija Šikhmurzajeva, Maja Glezarova, Irina Bočkova, Eduardas Gračas, Viktorasa Pikaizenas… Tuo metu tai buvo turbūt geriausia pasaulyje smuiko mokykla, kurią buvo galima gauti profesine prasme. Tai buvo laikotarpis, kai Rusija dar turėjo šansą tapti normalia civilizuota šalimi, bet, deja, viskas pasisuko kita linkme. Žinoma, ir tuomet daugeliui buvo keista, kad iš Amerikos išvažiavau į Rusiją. Bet man rūpėjo kiti dalykai – rūpėjo smuiko mokykla, pedagogai, repertuaras. Aiškiai žinojau, kad po studijų Rusijoje neliksiu, bet tas etapas mano gyvenime buvo labai reikalingas.

Kas Jūsų laukė, pabaigus studijas Maskvoje?
Po studijų Maskvoje ruošiausi tarptautiniams smuikininkų konkursams. Vieną dieną man paskambino mano draugas, kolega, pasaulinio lygio smuikininkas Pavelas Bermanas ir sako: gal nori atvažiuoti į Italiją, galėsime kartu pasiruošti konkursams. Aišku, kur čia nenorėsi – važiuoti gyventi į Florenciją ir ruoštis kartu su P. Bermanu. Taip keliai nuvedė į nuostabiąją Italiją. Vėliau atsidūriau Parmos filharmonijos orkestre, kur grojau pas Loriną Maazelį. Bet galiausiai orkestras iširo (šiuo metu vėl atkurtas – aut. past.), nes tuo metu Toscanini šeima ir valdžia atsisakė jį mecenuoti. Galiausiai po metų, praleistų Italijoje, pasirašiau kontraktą su Liublianos simfoniniu orkestru ir čia dirbau 12 sezonų.

Įspūdingas Jūsų muzikinis kelias. O kas Jūsų gyvenime yra šalia smuiko?
Labai teisingai pasakėte: „šalia smuiko“, nes smuikas visada su manimi, net jeigu kalbame apie atostogas. Galiu negroti kelias dienas, bet negaliu negroti savaitę – tuomet žinau, kad reikės daug daugiau laiko, kad vėl galėčiau grįžti į formą. Todėl net su mano profesija nesusijusi veikla galiausiai vis tiek yra susijusi. Mėgstu sportuoti, bet ateinu į sporto salę ir pamatęs treniruoklį galvoju: jis man labiau padės ar pakenks? Aktyvus laisvalaikis lauke taip pat priverčia galvoti – tinklinio žaisti negaliu, paspirtuku važiuoti irgi sau nerekomenduoju. Tokia profesijos specifika. Be aktyvaus poilsio, kaip ir visi, mėgstu susitikti su draugais, kolegomis, pažiūrėti gerą filmą, paskaityti knygą ar nueiti į koncertą. Dažnai klausau įrašus. Ir nebūtinai tik klasikinės muzikos. Bliuzas prie taurės vyno, gaminant vakarienę bičiuliams irgi yra puiku. Beje, mano žmona dirba teatre, yra šokėja, tad į teatrą vaikštau dažniau nei bet kas kitas.

Bilietų į Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro naujojo sezono koncertus galite įsigyti Vilniaus kongresų rūmų ir Bilietai.lt kasose bei internetu www.bilietai.lt. Iki rugsėjo 25 d. vyksta abonementų akcija, jos metu bilietų galite įsigyti iki 30 proc. pigiau (akcijos bilietai platinami tik Vilniaus kongresų rūmų kasose).Ieva Bačiulytė
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti