logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

MINELLI „RAMPAMPAMPAM“ šokių vakarėlis Vilniuje!

MINELLI organizuoja uždegantį šokių vakarėlį "Rampampampam" Vilniuje spalio 20 d. Vilniuje, Compensa kocertų salėje.

Po pertraukos dainą pristato Jurijus Veklenko: niekada nenorėjau rašyti dainų tik tam, kad rašyti

Atlikėjas Jurijus Veklenko klausytojams paruošė džiugių naujienų. Šiandien žinomas dainininkas pristato naują kūrinį – „Saulė pakyla“. Pasak kūrėjo, niekada nesinorėjo rašyti dainų tik tam, kad rašyti, todėl ši diena kelia daug teigiamų emocijų.

Vasara Šiauliuose prasidės anksčiau: Šiaulių estradoje griaudės festivalis SUN FEST'23

Šiauliuose vasara prasidės gegužės 26-ąją, ją atidarys festivalis SUN FEST'23, kartu su Kastyčiu Kerbedžiu, repo grupe „8 kambarys“ ir pasaulinio lygio žvaigžde – MINELLI.

Pristatyti vasarą duris atversiančios „Avia Solutions Group“ arenos atnaujinimai

Praėjusių metų rudenį rekonstrukcijai užsidariusi Vilniaus „Avia Solutions Group“ arena skelbia apie sugrįžimą ir pristato darbų progresą bei būsimus atnaujinimus nuo ženkliai pagerintos akustikos iki patobulintos lankytojo patirties.

Rokas Yan ruošiasi kol kas didžiausiam karjeros koncertui: šios vasaros laukiau visą savo gyvenimą

Sparčiai populiarėjantis atlikėjas Rokas Yan jau dabar gyvena intensyviais pasiruošimo artėjančiai vasarai darbais. Daugybės gerai žinomų kūrinių autorius sostinės širdyje, koncertų erdvėje „Vasaros terasa“ birželio 6 dieną surengs kol kas didžiausią savo karjeroje koncertą. Pasak vaikino, artėjanti vasara – ilgai laukta ir pareikalavusi nemažai kantrybės.

Lietuvą atvyksta Eurovizijos pažiba iš Islandijos Daði Freyr

Paskelbta, kad į Lietuvą rugsėjį atvyksta seniai norėta pamatyti „Eurovizijos“ pažiba iš Islandijos Daði Freyr.

Vido Bareikio dešimtmečio turo pradžia: pirmieji išparduoti koncertai ir pagyros socialinėje erdvėje

Šiais metais savo muzikinį dešimtmetį švenčiantis, ir ta proga turą per Lietuvą rengiantis Vidas Bareikis, dvylikos koncertų ciklą pradėjo dvejais nepakartojamais vakarais Vilniaus „Mokytojų namuose“ bei Molėtų Etnokosmologijos muziejuje. Koncertai mažose salėse ir ribotam skaičiui klausytojų paliko daugybę įspūdžių ne tik pačiam kūrėjui, bet ir klausytojams.

Didžiausias lietuviškos muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara“ skelbia dar daugiau žvaigdžių: scenoje – Vaidas Baumila, Rokas Yan, Evgenya Redko ir Rūta Mur

Vaidas Baumila, Rokas Yan, Evgenya Redko ir Rūta Mur Liepos 29 dieną Raudondvaryje įvyks didžiausias Lietuvos atlikėjų muzikos festivalis – „M.A.M.A. vasara 2023“. Daugybė valandų muzikos ir ryškiausi Lietuvos atlikėjai susiburs į vieną sceną, surengdami savo koncertus. Šiandien organizatoriai pristato dar daugiau muzikinių vardų, kurie festivalio scenoje surengs įsimintinus pasirodymus.

Vaidas Baumila pirmą kartą sudrebino „Žalgirio“ areną: ugningas šou ir netikėtas Faros pasirodymas scenoje

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje pirmą kartą savo solinį koncertą surengė atlikėjas Vaidas Baumila. Daugybės gerbėjų sulaukęs šou, pavadinimu „Apžavai“ nepaliko abejingų – ryškiausi kūriniai, liepsnojanti scena ir kaip visada atviras Vaidas. Įspūdingame koncerte vakaro staigmena tapo ir netikėtai atliktas kūrinys „Margarita“ bei scenoje pasirodęs legendinis atlikėjas Aleksandras Ivanauskas – Fara.

Grupė „Homechestra“ pristato dainą apie įpročius: jais aplipę – atsikratome sunkiai

Savitos muzikos kūrėjai „Homechestra“ klausytojams paruošė dovaną. Visuomet stebinanti kūrybiškais sprendimais ir aktualiomis idėjomis grupė, šį kartą pristato kūrinį „Habits“ (liet. Įpročiai). Pasak atlikėjų, naujoji daina yra apie įpročius, kurių būna sunku atsikratyti.

Vido Bareikio dešimtmečio turas – nuo kamerinės pirmojo koncerto salės iki didžiausio karjeros koncerto arenoje

Neseniai sausakimšoje Kauno „Žalgirio“ arenoje savo muzikinį dešimtmetį atšventęs Vidas Bareikis išvyksta į turą, kuris nustebino ne vieną. Sausakimšoje arenoje neseniai surengtą koncertą gerbėjai prisimins dar ilgai, tačiau atlikėjas nesnaudžia – dešimtmečio proga aplankys ir pačias mažiausias erdves. Ten, kur ir prasidėjo muzikinė Vido kelionė.

Aktorės apie pavojus scenoje: jei įvyktų klaida, Giedrius Savickas išvažiuotų su greitąja

„Nieko panašaus nė viename spektaklyje daryti neteko“, – prisipažino aktorė Gelminė Glemžaitė, pasakodama apie komediją „Gal nedarom tragedijos“. Itin populiarus spektaklis apie dviejų šeimų santykius, kuriame dar vaidina Giedrius Savickas, Mantas Stonkus ir Milda Noreikaitė, išvyko į pavasario gastroles. Suplanuota dvylika pasirodymų devyniuose šalies miestuose.

Didžiausias paplūdimio festivalis regione skelbia naujus atlikėjus – tarp jų ir 5 Lietuvos grupės

Latvijoje vystantis muzikos festivalis „Summer Sound“ jau paskelbė per 40 grupių ir atlikėjų, kurie rugpjūčio 4-5 dieną pasirodys Liepojos paplūdimio scenoje. Didžiausiame paplūdimio muzikos festivalyje Baltijos šalyse koncertuos ir penki kolektyvai iš Lietuvos – elektroninės muzikos atlikėjas Leon Somov, grupės „Planeta Polar“ ir „shishi“, aštuoniolikmetis repo talentas Lucid Kidd ir nebe pirmą kartą festivalyje pasirodysiantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Mantas Jankavičius kviečia į didžiausią savo vasaros koncertą pajūryje „Kalėdos vasarą“

Nors pavasaris pasirodyti dar neskuba, Mantas Jankavičius kviečia mintimis nusikelti ten, kur šilta. Talentingas ir žavingas, atlikėjas, aktorius ir dainų autorius, ką tik įvykus įspūdingiems koncertams nunešusiems žiūrovams „stogą“, dalinasi koncerto akimirkomis ir skelbia didžiausią savo vasaros pasirodymą pajūryje „Kalėdos vasarą“ – rugpjūčio 16-osios vakarą Palangos koncertų salė užsipildys muzika, nuoširdžiomis emocijomis ir naujausia atlikėjo kūryba.

Prancūzijoje kuriantis šokėjas D. Strimaitis: „Lietuvos publika mano kūrybą vertina per daug įvairesnes prizmes, nei kitų šalių žiūrovai“

Šią savaitę prasidėjo prekyba bilietais į lietuvišką festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ (NBŠ) (04.26 – 05.14) programą. Norėdami atkreipti dėmesį į vietinę šokėjų bendruomenės vertę, festivalio NBŠ rengėjai kviečia publiką pažinti savo šalies šiuolaikinio šokio kūrėjus, jų temas ir raišką. Penki vakarai festivalyje bus skirti jauniems kūrėjams ir šokėjams Dovydui Strimaičiui, Grėtei Šmitaitei, Lizai Baliasnajai, Lukui Karveliui, Gretai Grinevičiūtei ir Agnietei Lisičkinaitei bei Erikai Vizbaraitei, kuriems tautiečių publika yra vertingas kontekstas ir stimulas kūrybai.

Didžiausias lietuviškos muzikos renginys „M.A.M.A. Londonas“ sugrįžta į Didžiąją Britaniją

Svarbiausius Lietuvos muzikos apdovanojimus „M.A.M.A.“ rengianti organizacija renginių skelbia apie šiais metais Londone įvyksiantį renginį. Praėjusiais metais pirmą kartą įvykęs specialus renginys „M.A.M.A. Londonas“ sugrįžta ir jau spalio 21 dieną sudrebins „Indigo at The O2“ koncertų salę. Pasak organizatorių, šių metų renginyje laukia dar daugiau staigmenų ir stiprių muzikinių pasirodymų.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga – netikėta „Maisto banko“ ir ansamblio „Lietuva“ dovana

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga ansamblis „Lietuva“ bei labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ savanoriai dovanoja muzikinį vaizdo sveikinimą. Paramos organizacijos sandėlyje nufilmuotu, specialiai Kovo 11-ajai skirtu kūrybišku pasirodymu siekiama priminti, kad laisvę dovanojusi žmonių vienybė ir šiandien kuria reikšmingus pokyčius.

GJan pristato vaizdo klipą: tortas su makiažu ir šokiai su beždžione

Kelias dienas savo gerbėjus socialiniuose tinkluose intrigavusi GJan, pagaliau atskleidžia kortas ir pristato dainą „Balius gyvent“. Kūrinį lydi originalus vaizdo klipas, kurį išvydus greitai pamiršti tikrai nepavyks. GJan sako, kad jame yra atiduota duoklė ir popkultūrai, ir Sauliui Prūsaičiui, ir garsiam fotografui Danilui Golovkinui bei jo „Addicted to Glamour“ serijai.

Festivalį „Kaunas Jazz“ pradės Lenkijos žvaigždės: džiazo garsai skambės ir kituose Lietuvos miestuose

Jau kitą mėnesį prasidėsiantis didžiausias Lietuvoje džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ atskleidžia dar daugiau šių metų programos dalyvių.

Latviai „Carnival Youth“ surengs kamerinį koncertą ištikimiausiems gerbėjams Vilniuje

Nepraėjus nė pusmečiui po paskutinių koncertų Lietuvos sostinėje, vilniečių jau pasiilgę latviai „Carnival Youth“ šio mėnesio pabaigoje surengs dar vieną pasirodymą sostinėje. Šį kartą žinoma Latvijos indie roko grupė surengs ypatingą koncertą savo ištikimiausiems gerbėjams muzikos klubo „Kablys + Kultūra“ mažojoje salėje.

Gamka pristato kupiną meilės dainą ir vaizdo klipą „Išmok mylėt“: norėjau ją parašytą visą savo gyvenimą

Germanas Daškevičius – Gamka klausytojams pristato naujausią savo kūrinį „Išmok mylėt“. Kartu su meilės kupina daina žinomas atlikėjas sukūrė ir vaizdo klipą, kuriame nusifilmavo kartu su profesionaliomis šokėjomis. Pasak atlikėjo, šią dainą norėjosi parašyti visą savo gyvenimą.

Nauja Manto Bendžiaus daina: įkvėpta sužadėtuvių ir ne tik

Po pertraukėlės naują dainą „Nebegaliu šokti be tavęs“ ir jos klipą pristatantis Mantas Bendžius juokiasi, kad nuo paskutiniojo kūrinio, kurio klipe jis ir jo draugė nusifilmavo nuogi, įvyko daug dalykų. „Daug kas mus šiepė, kad dabar jau išsiskirsime... Bet įvyko kaip tik priešingai – susižadėjome“, – šypteli jis.

Dainotas Varnas pristato naują dainą: ją turi išgirsti visi planuojantys vestuves

Dainotas Varnas pristato dainą „Pažiūrėk į dangų“ ir jos vaizdo klipą, kurį turėtų pamatyti visi būsimi jaunavedžiai. „Neslėpsiu ir nesimaivysiu, ši daina yra skirta jiems. Norėjau kūrinio, kuris galėtų skambėti porai prie altoriaus arba per pirmą šokį“, – dainos užuomazgą pasakojo Dainotas.

Atskleidė, kiek „Cirque du Soleil“ šou OVO kainuoja Vilniuje ir Dubajuje

Šią vasarą Vilnių jau septintą kartą aplankysiantis didžiausias pasaulio cirkas „Cirque du Soleil“ per metus surengia šimtus pasirodymų visame pasaulyje. Vieną jų – Dubajuje vykusį OVO šou – aplankė ir cirko pasirodymus Baltijos šalyse organizuojančios įmonės vadovas, kuris pasidalino įspūdžiais ir palygino kainas.

Donatas Montvydas 360

Vienas ryškiausių atlikėjų Donatas Montvydas savo gerbėjams neleidžia atsikvėpti po galingo „2057“ koncerto ir jau dabar kviečia į savo svarbiausią metų koncertą. Gruodžio 27 dieną Kauną sudrebins „360“ laipsnių koncertas, kuris kvies kartu išgyventi unikalias muzikines patirtis transformuotoje „Žalgirio“ arenos erdvėje.

Alternatyvios muzikos žvaigždė grandson pristato naują dainą ir skelbia pasaulinį turą: tarp koncertinių miestų – ir Vilnius

Šiaurės Amerikos muzikos žvaigždė, alternatyvios muzikos atlikėjas grandson šią savaitę pristatė pirmąjį būsimo albumo singlą „Eulogy“ ir paskelbė pasaulinį koncertų turą, kuriame – daugiau nei 80 pasirodymų. Baigiamasis turo, kuriame atlikėjas pristatys naują albumą „I Love You, I’m Trying“, koncertas įvyks Vilniuje, klube „Kablys + Kultūra“, spalio 18 dieną.

Gyvai skambės Vytauto Kernagio dainos – Jokūbas Bareikis kviečia į koncertus scenos legendai pagerbti

Maestro Vytautas Kernagis – Lietuvos muzikos pasaulio legenda, kurią visuomet šilta ir gera prisiminti. Paklausyti gražiausių jo dainų ir istorijų apie kūrėjo gyvenimą kviečia aktorius ir muzikantas Jokūbas Bareikis koncerte „Legenda. Vytautas Kernagis. Istorijos ir dainos“ balandžio 18 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje ir birželio 17 dieną Palangos koncertų salėje.

Iglė pristato pavasarišką vaizdo klipą ir klausia: myli ar nemyli?

„Myli Nemyli“ – taip vadinasi naujausia Iglės daina, kurią lydi spalvingas, gražiausiais pavasario žiedais padabintas vaizdo klipas. „Ši žiema beveik be saulės įkyrėjo jau nebejuokingai, todėl klipo norėjome kupino spalvotų gėlių, šviesos ir meilės. Juk pavasarį iš tiesų širdys užsidega meile greičiau ir liepsnoja stipriau“, – sako Iglė.

Grupės „Måneskin” koncertas Latvijoje perkeliamas į didžiąją Mežaparko estradą – iš Lietuvos vyks fanų autobusai

Fenomenalios italų grupės „Måneskin” koncertas, vyksiantis Rygoje gegužės 18 d., yra perkeliamas iš „Arēna Rīga” į didžiąją Mežaparko estradą. Didžiausia koncertų vieta Latvijoje net tik sutalpins ženkliai didesnį grupės gerbėjų skaičių, bet ir leis surengti dar ambicingesnį šou, nei buvo planuota iš pradžių. Kaip žinia, globaliu muzikos stebuklu tituluojama roko ketveriukė „Måneskin“ šiemet leisis į pasaulinį koncertinį turą „Loud Kids Tour Gets Louder“ ir Rygai pasisekė tapti viena jo stotelių.

Po įspūdingo koncerto sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje Vidas Bareikis skelbia unikalų dešimtmečio turą

Praėjus įspūdingam Vido Bareikio dešimtmečio koncertui Kauno „Žalgirio“ arenoje, atlikėjas gerbėjams skelbia dar vieną džiugią žinią. Orginalusis ir šiuo metu naują populiarumo bangą išgyvenantis Vidas, savo klausytojus kviečia į netikėtą dešimtmečio turą – „Reivas akustiškai“. Tai unikalus turas, kurio metu atlikėjas į kiekvieną koncertą pakvies tik po 100 klausytojų.

Svarbiausi kovo mėnesio renginiai Lietuvoje: nuo jubiliejinio Robbie Williamso koncerto iki didžiausio Vaido Baumilos karjeros šou

Pirmasis kalendorinio pavasario mėnuo drauge su atbundančia gamta žada ne vieną žinomiausių Lietuvos bei viso pasaulio žvaigždžių pasirodymą. Būtent kovo 10-ąją vyksiantis britų dainininko Robbie Williamso jubiliejinis solinės karjeros koncertas „The XXV Tour“ pretenduoja tapti vienu ryškiausių 2023-ųjų pasirodymų Lietuvoje. Šį mėnesį publiką taip pat džiugins „M.A.M.A. 2022“ apdovanojimuose tris kartus triumfavusio atlikėjo Vaido Baumilos koncertas „Apžavai“ bei paramos Ukrainai koncertas „Next Stop is Victory“, kurio metu ant scenos pasirodys ryškiausi šios šalies atlikėjai.

Spalio mėnesį Vilniuje koncertuos grupės „The Corrs“ narė Sharon Corr

Spalio 1 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“, pirmą kartą Lietuvoje pasirodys talentinga muzikantė, kompozitorė ir televizijos laidų vedėja Sharon Corr, daugeliui žinoma kaip garsios airių poproko grupės „The Corrs“ narė.

Natalija Bunkė kviečia į grandiozines gastroles „Kosmosas": koncertuos didžiosiose šalies arenose

Viena ryškiausių Lietuvos popmuzikos žvaigždžių Natalija Bunkė paskelbė savo grandiozinių koncertinių gastrolių „Kosmosas“ datas. Neseniai sausakimšoje „Žalgirio" arenoje Kaune koncertavusi dainininkė kreipėsi patarimo į savo gerbėjus, kurių prašė nurodyti, kuriuose miestuose turėtų vykti jos koncertai. Šiandien oficialiai patvirtinta, kad Natalijos Bunkės koncertų turo „Kosmosas“ šou bus surengti svarbiausiose keturių didžiųjų šalies miestų arenose: gruodžio 8 d. „Avia Solutions Group“ arenoje Vilniuje, gruodžio 25 d. „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje, gruodžio 26 d. „Šiaulių“ arenoje Šiauliuose ir gruodžio 30 d. „Kalnapilio“ arenoje Panevėžyje.

„Anties“ nariai pristatė kultinį albumą „Ša!“: įrašus finansuoti padėjo televizorius ir... žarnos

„Šitas diskas – legendinis, vienas brandžiausių „Anties“ albumų“, – sako „Anties“ lyderis Algirdas Kaušpėdas. „Albumo metai, 1988-ieji, sutampa su stipriausiu „Anties“ vardu. Buvome aukščiausioje savo skrydžio altitudėje ir nuostabu, kad „Anties“ skrydis sutapo su Sąjūdžio skrydžiu!“

Alanas Chošnau kviečia vasarą atidaryti kartu

Šią vasarą atlikėjas Alanas Chošnau kviečia vasarą atidaryti kartu. Jau birželio 2 d. Palangos koncertų salėje, Palangos vasaros sezono atidarymo vakarą įvyks įspūdingas ir ilgai lauktas atlikėjo koncertas su nauja programa "Geriausios dainos".

Rokas Yan pristato naują dainą ir vaizdo klipą: su būriu profesionalų šoka ir pats atlikėjas

Sparčiai populiarėjantis jaunosios kartos atlikėjas Rokas Yan turi kuo didžiuotis – ne vienas kūrinys jau spėjo tapti hitu bei užkariauti radijo stočių topų viršūnes. Dar daugiau pasitikėjimo kūrėjui suteikė metų proveržio nominacija muzikos apdovanojimuose „M.A.M.A.“. Šiandien Rokas Yan klausytojams dovanoja naujausią savo kūrinį bei jam sukurtą vaizdo klipą „Praeiviai“. Muzikiniame klipe atlikėjas kartu su profesionalais ir pats nepabūgo atlikti choreografijos, kuri akustiniam kūriniui suteikia netikėtumo faktorių.

Po daugelio metų į Lietuvą grįžta legendinė grupė „Nazareth“

Po daugelio metų į Lietuvą grįžta viena populiariausių sunkiojo roko muzikos grupių „Nazareth“. Jos gerbėjų balandžio 10 ir 11 dienomis lauks du įspūdingi koncertai – Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje ir Kauno „Žalgirio“ arenoje. Čia susibūrusią publiką savo dainomis džiugins daugiau nei 50 metų scenos patirtį turintys sunkiojo roko veteranai – vokalistas Carl Sentance, bosistas Pete Agnew, būgnininkas Lee Agnew bei gitaristas Jimmy Murrison.

Siguldoje įvyks pirmasis Baltijos šalyse solinis grupės „Hurts“ koncertas po atviru dangumi

Šią vasarą, liepos 26 d., Siguldos viduramžių pilies scenoje (Latvijoje) koncertuos visų mūsų mylimas duetas „Hurts“ iš Mančesterio. Kadangi tai bus pirmas solinis grupės koncertas po atviru dangumi mūsų šalyse, vargu ar įmanoma rasti jam romantiškesnę ir tinkamesnę vietą nei vaizdingos Siguldos pilies apylinkės.

Vilniuje – paramos koncertas Ukrainai: pasirodys ryškiausios šios šalies žvaigždės

Rusijai tęsiant karinius veiksmus prieš Ukrainą, šiai valstybei vis dar labai reikalingas mūsų palaikymas. Kasdien tūkstančiai ukrainiečių atkakliai kovoja už savo tautos laisvę ir taiką, dažnai sumokėdami aukščiausią kainą – savo gyvybę. Siekiant prisidėti prie pergalės bei paremti Ukrainos didvyrius, kovo 25 dieną „Compensa“ koncertų salėje organizuojamas paramos koncertas „Next Stop is Victory”, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos sužeistų Ukrainos karių protezams.

Lietuvoje koncertuosiančių „Scorpions“ hitas „Wind of Change“ pasiekė milijardą „YouTube“ perklausų

Birželį Kaune koncertą surengsiantys rokeriai „Scorpions“ turi naują karjeros pasiekimą. Šią savaitę didžiausias grupės hitas „Wind of Change“ tapo pirmuoju muzikantų kūriniu, peržengusiu milijardo peržiūrų ribą. Taip pat daugiau nei pusę milijardo perklausų legendinė baladė yra surinkusi „Spotify“ muzikos platformoje.

Gera naujiena krepšinio fanams – dar viena galimybė įsigyti bilietus į Eurolygos finalo ketverto varžybas

Džiugi naujiena tiems, kurie nespėjo įsigyti bilietų į Eurolygos finalo ketverto turnyro rungtynes – atidaroma oficiali „Fan-to-Fan“ bilietų perpardavimo platforma. Ji suteiks galimybę visiems, kurie nusipirko bilietus į šį renginį, tačiau galiausiai negalės jame sudalyvauti, saugiai ir legaliai juos perparduoti, o norintiesiems, juos įsigyti.

„Biplanai“ kviečia į kalėdinį koncertą „Sveikas sugrįžęs namo“

Šiandien grupė „Biplan“ socialiniuose tinkluose pasidalino žiemišku vaizdo kvietimu, kuriame muzikaliai klausytojų klausia „Kokios Kalėdos be Tavęs?“ ir visus kviečia į savo koncertą Vilniuje. Kalėdinis susitikimas su gerbėjais Vilniuje jau tampa kasmetine grupės Šv. Kalėdų tradicija.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Linas Adomaitis švenčia 25-erius metus scenoje: „Tai tik pradžia“

Vienas žymiausių Lietuvos atlikėjų Linas Adomaitis šiemet mini 25-erius metus scenoje. Šia proga atlikėjas pasidalino mintimis apie savo muzikinį kelią, stilių kaitą, gausybę turėtų projektų, didžiausius pasiekimus bei gruodį vyksiantį naujausią koncertinį turą „Šviesa spindės tamsoje“.

Naujausias koncertinis turas, kaip ir naujausia atlikėjo daina tokiu pat pavadinimu, tai muzikanto dovana sūnui Jokūbui ir turo klausytojams, kurie gruodžio 22 dieną Klaipėdoje ir gruodžio 27 dieną Kaune vakarą nuspręs praleisti nuostabios muzikos apsuptyje.

Estetika ir muzikine prabanga alsuojančių turo pasirodymų metu L. Adomaitis scena dalinsis su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO bei dviem Danguolės Beinarytės vadovaujamais muzikiniais kolektyvais: KTU akademiniu choru „Jaunystė“ bei A. Kačanausko muzikos mokyklos vokaline grupe „Dangi“.

Kol „Šviesa spindės tamsoje“ turas dar tik prieš akis, 25-eri metai scenoje – jau užnugaryje. Todėl susėdome su Linu pasišnekučiuoti apie ilgą ir turtingą jo muzikinį kelią, kuriame jis išleido dešimtis albumų, sukūrė šimtus muzikinių kūrinių, surengė virš tūkstančio pasirodymų ir įveikė galybę iššūkių.

„Linas Adomaitis. 25 metai scenoje“. Koks jausmas aplanko tai išgirdus?

– Kad tai tik pradžia! (juokiasi). 25-eri metai man asocijuojasi su veržlumu. Ir žvelgiant į nueitą muzikinį kelią, visgi, suvokiu, kiek daug scenų aplankyta, kiek žmonių apkabinta, kiek kartų pasinerta į orkestrų bei chorų vandenynus, kiek dainų sukurta ir kiek tarptautinių festivalių išmaišyta. O svarbiausia, kad žvelgiant į tą ilgą kelionę, nieko nenorėčiau keisti. Išskyrus tai, kad per anksti į amžinybę iškeliavę bičiuliai būtų čia. Todėl, ko gero, pagrindinis jausmas, kuris aplanko, galvojant apie tuos 25-erius metus – tai dėkingumas.

Buvai grupių „L+“, „UAB Music“, „Backpackers“ nariu ir įkūrėju, dainavai su Simona, muzikavai su orkestrais, chorais ir buvai daugybės kitų projektų dalimi. Kurį iš visų bendrų projektų atskleistum, kaip daugiausiai tavo karjerai davusį ir kodėl?


– Juozo Naujalio muzikos gimnazijos projektas, matyt, dar vaikystėje davė daugiausiai (šypsosi). Ten pažinau smuiką, savo sielos instrumentą, o su juo drauge ir profesionalią muziką, kuri padarė stiprią įtaką mano prisilietimui prie kūrybos, aranžavimo, prodiusavimo ar atlikimo. Net ir mano suburtų grupių ar muzikinių projektų nariai žinojo ir žino, koks esu reiklus. „L+“ buvo pirmoji meilė, naujoko sėkmė ir daug pirmų kartų, su „UAB Music“ kaip reikiant padžiazavom, su Simona įrašėme daugybę muzikos hitų ir, žinoma, dalyvavome garsiojoje Eurovizijoje. Visos šios muzikinės draugystės labai svarbios, visos patirtys neįkainojamos. Visgi, geriausiai atradau save solinėje karjeroje, kur prasidėjo įspūdingi koncertiniai turai su milžiniškais orkestrais ir chorais didžiosiose arenose ar dainų šventėse.

Kaip pats apibūdintum savo kuriamos muzikos stilių?


– Čia labai geras klausimas, bet nėra paprasta į jį atsakyti, nes per visą tą laiką mano kuriama muzika keitėsi. Žanrams įtaką darė muzikinių kolektyvų sudėtys: „L+“ pradėjo nuo pop-R‘n‘B, ir mes buvome Lietuvoje vieni pirmųjų šio žanro atstovų. Duetas Linas ir Simona greta pop žanro puikiai jungė soul muziką. Kiek vėliau pradėjau rengti koncertinius turus su simfoniniais orkestrais ar pučiamųjų bigbendais – muzika nusidažė klasikos bei funk stiliais. Visi šie pasikeitimai natūralūs ir reikalingi, kad muzika kvėpuotų, kad būtų įdomu joje nardyti. Čia kaip restorane – jei visuomet užsisakytume tą patį patiekalą – taptų nuobodu, juk norisi išbandyti įvairių skonių. Jei apibendrintume – tai pop žanro muzika yra mano ryškiausios kūrybos dalis.


Kadaise vedei ir radijo laidas. Kas labiausiai įstrigo iš tų laikų?


– Tai buvo laikmetis iškart po grupės „L+“ atsisveikinimo koncertų. Ieškojau savęs visur, tad teko apie metus padirbėti buvusioje radijo stotyje „Labas FM“, kur vedžiau savo autorinę laidą „Kaifas“. Ilgainiui supratau, kad kūrybinė veikla garso įrašų studijoje man labiau patinka. Tad pradėjau prodiusuoti muziką daugybei Lietuvos atlikėjų ir grupių, o taip pat įrašinėjau savo solinius kūrinius, su kuriais aktyviai keliavau po tarptautinius dainininkų konkursus ir festivalius. Tiek laimėjimai, tiek pralaimėjimai mane stiprino ir vedė pirmyn. Labiausiai įsiminė dainų konkursas Maltoje, kurioje laimėjau pagrindinį prizą, o už laimėtus pinigus nuvažiavau į oro uostą ir prasitęsiau viešnagę šioje nuostabioje saloje. Tada instaliavau į save tą keliautojo geną, kuris ir dabar manęs neapleidžia.


Per savo karjerą išleidai daugybę dainų ir albumų, o kurios dainos ar albumai būtų patys mieliausi? Galbūt yra kūrinių, kurie tau be galo artimi, tačiau netapo hitais?

– Mieliausi kūriniai man yra „Vandenynai“ ir „Šviesa spindės tamsoje“, nes šias dainas sukūriau savo vaikams. Dar labai myliu dainą „Aš parnešiu Tau saulę“, kurią pažinties pradžioje sukūriau ir skyriau savo merginai. Jos pavardė šiandien yra Adomaitienė (šypsosi). Ši daina netapo ryškiu hitu, bet joje telpa išties daug. Jei kalbėtume apie albumus – tai „Window of My Soul“ yra man beprotiškai mielas ir svarbus albumas. Tai pirmasis solinis mano darbas, kurį išleidau dar 2008 metais, o šiemet perleidau jį ir vinilo formatu.Esi vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų. Ar kada nors sirgai žvaigždžių liga?


– Kai žmogus serga žvaigždžių liga – jis to nežino, o kai kas nors jam tai sako – jis netiki. Na, kad sirgčiau šia liga, man niekas dar nėra sakęs, o pats svarstau, kad scenoje būdamas nuo 6-erių metukų muziką ir santykį su klausytojais vertini kitaip. Nesergu žvaigždžių liga dar ir dėl to, kad pats nemėgstu tų, kurie į save pirštais rodo ir sako „aš, aš, aš“. Žaviuosi stiprioms asmenybėms, kurioms nereikia apie save garsiai kalbėti, nes jų darbai garsiai kalba už juos.

Kokį patarimą duotum 20-mečiui sau?


– Sakyčiau: „seniuk, neapleisk smuiko ir dar daugiau tikėjimo“ (šypsosi). Bet man regis, kad iš to 20-mečio vyruko aš ir pats mielai priimčiau vieną kitą patarimą. Tame jauname žmoguje, kuris viską pradėjo nuo nulio, nieko nekeitė, išliko visiškai ištikimas savo keliui ir nepasidavė sunkių etapų metu – yra kažkas, dėl ko ne gėda dabar sakyti, kad ten buvau aš.

Kaip atrodo Lino Adomaičio laisvalaikis?


– Laisvalaikis yra reliatyvus dalykas. Kai dirbu – tai lyg ir ne laisvalaikis, bet kadangi dirbu mylimą darbą – tai sakoma, kad nedirbu. O dar būna toks nepaaiškinamas reikalas, kad įrašų studijoje kūrybinio proceso metu pažiūriu į laikrodį ir suvokiu, kad praėjo 6 valandos, nors atrodo, kaip valandėlė. Tai kaip pavadinti tokį laiką, kuris išnyksta, nors žmogus ir nemiega? Laisvalaikis? O jei tradiciškai atsakyčiau į šį klausimą – tai mėgstu gamtoje leisti laiką su šeima, išvykti į kokią kelionę šiltame krašte, nueiti į gerą kiną, aplankyti mamą ir paskanauti jos cepelinų, išgerti kavos su draugais, žiūrėti į krentančias dangaus žvaigždes, žvejoti, čiuožinėti snieglente Italijos kalnuose ir dar daugybė kitų dalykų, kurie nepaprastai praturtina mintis ir dvasią.

Ar galėtum išskirti didžiausią karjeros pasiekimą?


– O kas yra tas pasiekimas? Tai turbūt turėtų būti įvertinimas, tiesa? Manau, kad atlikėjui didžiausias įvertinimas yra pilnos koncertų salės. Tokio pasiekimo neatstos nei statulėlės, nei padėkos raštai ar diplomai. Todėl visada prisiminsiu 2014 metais savo didžiausią iššūkį, kuomet nutariau surengti koncertinį turą „Laiko mašina“ per Lietuvą drauge su LVSO orkestru. Džiaugiuosi, kad tada sulaukiau didžiulio kolegų palaikymo, o taip pat ir skepticizmo. Ir tikrai buvo žmonių, kurie sakė, kad „nepaeis“. Bet kažkodėl „paėjo“. Įvyko 5 anšlaginiai koncertai ir dar du papildomi koncertai pilnutėlėse salėse. O kai Vilniuje koncerte apsilankė Jo Ekscelencija Valdas Adamkus su žmona Alma, mes visi drauge per koncerto pertrauką šnekėjome apie siekius, ryžtą ir neblėstančią energiją. Iš paties Prezidento lūpų sulaukiau nepaprastai šiltų komplimentų. Man tai ypatingai daug reiškia. Kaip tada buvo gera dar kartą įsitikinti, kad reikia nebijoti, reikia rizikuoti, būtina gerbti svajones, privaloma ignoruoti demotyvuojančius žmones ir, svarbiausia, sunkiai dirbti, kad tie vaisiai būtų saldūs.

– Gruodžio pabaigoje vyks tavo ilgai laukto turo koncertai Kaune ir Klaipėdoje. Papasakok plačiau?
– Turas buvo planuojamas dar prieš pandemiją ir jo pavadinimas turėjo būti „Saulės pėdomis“. Bet tada įvyko tai, ko nesitikėjome – du metus praleidome izoliacijoje su dideliais suvaržymais. Teko perkelti turą net du kartus. O užklupęs karas privertė pasinerti į apmąstymus. Labiausiai, ko dabar reikia – taikos. Kad šviesa nugalėtų tamsą. Tai, kas šiandien vyksta pasaulyje verčia permąstyti gyvenimą, santykius ir darbus, todėl ir nutarėme atnaujinti koncertinio turo tematiką, kuri būtų aktuali, kuri kvėpuotų šių dienų vertybėmis. Norime nešti žmonėms šviesą, tikėjimą, drąsą ir viltį. Todėl nusprendėme, kad koncertinis turas, kaip ir mano naujausia daina, turėtų vadintis „Šviesa spindės tamsoje“. Jis bus apipintas metaforomis, todėl kažkas jame išgirs padėką Dievui, o kažkas linkėjimą sūnui, žmogui ar pasauliui. Kviečiu visus gruodžio gale susitikti Klaipėdoje ir Kaune.


Būsimo turo metu scena dalinsiesi su Gedimino Gelgoto vadovaujamu NIKO orkestru ir net dviem Danguolės Beinarytės vokaliniais ansambliais. Ar per savo 25 metų karjerą yra tekusi tokia patirtisKoks jausmas po dvejų pandemijos metų vėl grįžti į didžiąsias arenas?
– Prisipažinsiu, kad retas atvejis, kai scenoje tenka koncertuoti su orkestru ir dviem chorais. Pastarieji dveji pandemijos metai vertė atidėlioti muzikinius planus, tad galite tik įsivaizduoti koks klausytojų ir muzikantų ilgesys tokiems susitikimams. „Šviesa spindės tamsoje" skamba su didele viltimi, todėl esu laimingas, kad taip jaukiai sutiksime šventes. Gedimino Gelgoto vadovaujamas NIKO orkestras – tai gyvybe pulsuojantis ir sunkiai žodžiais nusakomas reiškinys. Aš esu didžiulis šios komandos gerbėjas. O Danguolė mano gera draugė, su kuria sudeginom jau ne vieną sceną. Belieka tik pakartoti auksine tapusią mano frazę – esu gimęs po laiminga žvaigžde. Nes mano muzikiniame kelyje tik patys geriausi, profesionaliausi ir nuoširdžiausi, įskaitant ir koncertų klausytojus, žinoma (šypsosi).

Lino Adomaičio turo pasirodymai vyks gruodžio 22 dieną Klaipėdos „Švyturio“ arenoje bei gruodžio 27 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje. Bilietus platina BILIETAI.lt.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti