logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

Latvijos muzikos apdovanojimų lyderiai „Sudden Lights“ pristato naują dainą: „Lopšinė, skirta pasauliui“ gali skambėti ir „Eurovizijos“ scenoje

Vasario 18 dieną kaimyninėje Latvijoje bus išdalinti Latvijos muzikos apdovanojimai „Zelta mikrofons“. Vieni iš šių apdovanojimų lyderių – Latvijoje sparčiai populiarėjanti jaunosios kartos grupė „Sudden Lights“ – šiemet pretenduoja laimėti rekordinėse penkiose šių apdovanojimų nominacijose.

HOME ALONE LIVE IN CONCERT

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras

Dvi interneto sensacijos suvienijo jėgas bendram kūriniui

Žaibiškai internete išgarsėjusi grupė „2Kvėpavimas“ bendram kūriniui suvienijo jėgas su neseniai debiutavusia, bet jau taip pat internete milijonus peržiūrų surinkti spėjusia dainininke Adrina. Jūsų dėmesiui – bendras jų darbas „Švyturys tarp vandenynų“.

FESTIVALYJE „KAUNAS JAZZ“ SKAMBĖS RYŠKIOS BRITŲ DŽIAZO ŽVAIGŽDĖS ZAROS MCFARLANE BALSAS

Šį pavasarį Kaune ir kituose Lietuvos miestuose vyksiantis didžiausias Lietuvos džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną žvaigždę.

Svarbiausi vasario mėnesio renginiai Lietuvoje: nuo Natalijos Bunkės bei Jessicos Shy pasirodymų iki „Humoro klubo“ gastrolių

Pasibaigus didžiųjų metų švenčių šurmuliui, kviečiame atsipalaiduoti bei susipažinti su svarbiausias vasario mėnesio renginiais. Jų bus išties nemažai – paskutinį žiemos mėnesį publiką džiugins ne tik ryškiausi šalies atlikėjai, tokie kaip Natalija Bunkė, Inga Jankauskaitė, Jessica Shy bei Vidas Bareikis, tačiau savo pasirodymus Lietuvoje tęs ir prestižiniu teatro apdovanojimu įvertinta britų trijulė „The Tiger Lillies“.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Pirmąkart mūsų šalyje koncertuos žinomas Italijos kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini. Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Tai bus pirmasis ir vienintelis Fabrizio Paterlini 2023-ųjų metų gastrolių pasirodymas Lietuvoje.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Ruoškitės geriausiam vakarėliui pajūryje: festivalyje Karklė atmosferą kaitins pasaulinio lygio DJ ir muzikos padanges kylanti Olivia Addams

Laiko iki išsiilgtos vasaros lieka vis mažiau, o dar įspūdingesniam festivaliui, nei buvo iki šiol aktyviai besiruošianti Karklės komanda ir toliau dalijasi garsiais vardais, kurie rugpjūčio 11-13 dienomis žada įspūdingus pasirodymus ir vakarėlius iki paryčių ant jūros kranto.

Pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius atvyksta į Lietuvą

2023 m. balandį į Lietuvą atvyks pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius. Jis kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Režisieriaus Timofėjaus Kulabino spektaklį pagal prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesę žiūrovai galės išvysti balandžio 26-27 d. Vilniuje.

GJan pristato naują dainą – ją įkvėpė miegamasis

Dainininkei GJan 2023-ieji prasidėjo itin produktyviai, neseniai paskelbusi apie akustinių koncertų seriją „Miegamasis“, ji pristato ir itin su tema rezonuojantį naują kūrinį „Miegok ramiai“.

Vilniuje koncertą surengs viena įdomiausių Estijos grupių – „Puuluup“

Lietuvoje koncertą surengs viena įdomiausių šiandieninių Estijos grupių „Puuluup“. Estų duetas išsiskiria ekscentriškumu, unikaliu muzikos instrumento pasirinkimu ir išskirtiniu stiliumi. „Puuluup“ koncertas įvyks vasario 24 dieną sostinės muzikos klube „Tamsta“.

Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės grįžta!

Šiemet, Vilniui švenčiant 700 metų iškilmes, yra minimas dar vienas labai svarbus jubiliejus – Izraelio valstybės 75-osios Nepriklausomybės metinės. Tai reikšmingos sukaktys, todėl siekiant įprasminti jų istorinę atmintį, gegužės 25 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”.

Festivalis KARKLĖ skelbia pirmąjį atlikėją: scenoje išvysime pasaulinę žvaigždę Rag'N'Bone Man

Po pernai įvykusio festivalio Karklė šlovės, organizatoriai skelbia, kad ateinančiais metais jis grįš su dar didesniu trenksmu ir skelbia pirmuosius vardus, kurie pasirodys pagrindinėje festivalio scenoje.

Atlikėjas Vidas Bareikis įgyvendino seną svajonę – pristato dainą ispanų kalba

Savo didžiausiam dešimtmečio koncertui besiruošiantis atlikėjas Vidas Bareikis šiandien klausytojams pristato netikėtą staigmeną – kūrinį ispanų kalba. Populiarią savo kūrybos dainą „Mona liza“ atlikėjas išvertė į mėgstamos atostogų šalies kalbą, kurioje būtent šiuo metu ir ilsisi. Kartu su kūriniu atlikėjas sukūrė ir ispanišką sceninį vardą – La Vida B.

„Lietuvos liūtas“ draugų ir bendražygių akimis: koks buvo Vitas Gerulaitis?

„Tegul būna tai pamoka visiems jums – niekas neįveikia Vito Gerulaičio 17-a kartų iš eilės!“, – šią vieną ryškiausią citatų teniso istorijoje lygiai prieš 43 metus, 1980-ųjų sausio 12-ąją, po pergalės „ATP Masters“ turnyro pusfinalyje prieš Jimmy Connorsą ištarė legendinis Vitas Gerulaitis. Tačiau per daugelį metų ne vieną įsimintiną frazę apie patį lietuvių kilmės JAV žaidėją išreiškė ir buvę jo draugai bei bendražygiai. Tad koks jų prisiminimuose išliko „Lietuvos liūtas“?

Treneris R. Mugevičius: Lietuvos tenisininkai turi visus ginklus atkeršyti pakistaniečiams

Vasario pradžioje „SEB arenoje“ Vilniuje Daviso taurės varžybose raketes sukryžiuos geriausi Lietuvos ir Pakistano tenisininkai. Lietuviams tai bus puiki proga pasiekti revanšą už praėjusių metų kovo mėnesį Islamabade patirtą skaudų pralaimėjimą, kuomet kortų šeimininkai įveikė Lietuvos rinktinę 3:2.

L. Grigelis – apie teniso sąlygas Lietuvoje, tarptautinių turnyrų bangą ir šalies talentus

Kartą per metus Lietuvoje apsilankantis Laurynas Grigelis, sugrįžęs į gimtinę nepraleido progos pasisvečiuoti „SEB arenoje“ ir iš arti apžiūrėti naująsias erdves. „Tokias sąlygas Europoje būtų sunku rasti“, – laidai „Nematoma pusė“ pripažino nuo 2013 metų Italijoje gyvenantis lietuvis.

Milda Noreikaitė: šiandien populiaru apsimesti geresniu nei kiti

Praėjusieji aktorės Mildos Noreikaitės metai paženklinti komedijos. Ji ne tik tapo humoro laidos „Dviračio žinios“ vedėja, bet ir debiutavo populiariausioje metų komedijoje „Gal nedarom tragedijos“. Jos, Giedriaus Savicko, Manto Stonkaus ir Gelminės Glemžaitės sąjunga naujame spektaklyje buvo itin sėkminga ir aktoriai imti vadinti „fantastiškuoju ketvertu“. Ką tik paskelbtos naujo, 2023 metų, „Gal nedarom tragedijos“ sezono datos. Aktoriai jau dabar sulaukia žinučių, kad gerbėjai rengiasi spektaklį žiūrėti ir antrą kartą.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į naujo pusmečio koncertus

Prasidėjus naujiesiems metams, verta pasižvalgyti į renginių kalendorių ir pasižymėti svarbiausias datas. Savo naują koncertų pusmetį dar prieš šventes paskelbęs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, ragina nedelsti – bilietai į ryškiausius pusmečio koncertus sparčiai tirpsta, o iki vasario 14 d. jų galima įsigyti ir su abonementų akcijos nuolaidomis.

„Biplanai“ kviečia į kalėdinį koncertą „Sveikas sugrįžęs namo“

Šiandien grupė „Biplan“ socialiniuose tinkluose pasidalino žiemišku vaizdo kvietimu, kuriame muzikaliai klausytojų klausia „Kokios Kalėdos be Tavęs?“ ir visus kviečia į savo koncertą Vilniuje. Kalėdinis susitikimas su gerbėjais Vilniuje jau tampa kasmetine grupės Šv. Kalėdų tradicija.

Ar didžiausiam pasaulio cirkui Vilniuje pavyks pasiekti rekordą?

Didžiausias pasaulio cirkas „Cirque du Soleil“ ateinančią vasarą aplankys ne tik Vilnių, bet ir Rygą bei Taliną. Šį rugpjūtį Vilniuje vykę cirko šou „Corteo“ pritraukė virš 18 tūkst. žiūrovų, o iš viso cirko pasirodymus Lietuvoje yra matę per 120 tūkst. žmonių. Ar cirkui sostinėje pavyks pasiekti lankomumo rekordą?

Įspūdingas „Cirque du Soleil“ spektaklis OVO atvyksta į Lietuvą

Didžiausia pasaulio cirko trupė „Cirque du Soleil“ turi puikių naujienų – kitą vasarą sugrįš į Lietuvą. Didžiulio susidomėjimo sulaukiantis cirkas mūsų šalyje lankysis jau septintą kartą, o kitų metų birželio 8-11 dienomis Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje surengs magiškąjį šou OVO. Bilietų prekyba startuoja gruodžio 7 d.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

Linas Adomaitis švenčia 25-erius metus scenoje: „Tai tik pradžia“

Vienas žymiausių Lietuvos atlikėjų Linas Adomaitis šiemet mini 25-erius metus scenoje. Šia proga atlikėjas pasidalino mintimis apie savo muzikinį kelią, stilių kaitą, gausybę turėtų projektų, didžiausius pasiekimus bei gruodį vyksiantį naujausią koncertinį turą „Šviesa spindės tamsoje“.

Naujausias koncertinis turas, kaip ir naujausia atlikėjo daina tokiu pat pavadinimu, tai muzikanto dovana sūnui Jokūbui ir turo klausytojams, kurie gruodžio 22 dieną Klaipėdoje ir gruodžio 27 dieną Kaune vakarą nuspręs praleisti nuostabios muzikos apsuptyje.

Estetika ir muzikine prabanga alsuojančių turo pasirodymų metu L. Adomaitis scena dalinsis su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO bei dviem Danguolės Beinarytės vadovaujamais muzikiniais kolektyvais: KTU akademiniu choru „Jaunystė“ bei A. Kačanausko muzikos mokyklos vokaline grupe „Dangi“.

Kol „Šviesa spindės tamsoje“ turas dar tik prieš akis, 25-eri metai scenoje – jau užnugaryje. Todėl susėdome su Linu pasišnekučiuoti apie ilgą ir turtingą jo muzikinį kelią, kuriame jis išleido dešimtis albumų, sukūrė šimtus muzikinių kūrinių, surengė virš tūkstančio pasirodymų ir įveikė galybę iššūkių.

„Linas Adomaitis. 25 metai scenoje“. Koks jausmas aplanko tai išgirdus?

– Kad tai tik pradžia! (juokiasi). 25-eri metai man asocijuojasi su veržlumu. Ir žvelgiant į nueitą muzikinį kelią, visgi, suvokiu, kiek daug scenų aplankyta, kiek žmonių apkabinta, kiek kartų pasinerta į orkestrų bei chorų vandenynus, kiek dainų sukurta ir kiek tarptautinių festivalių išmaišyta. O svarbiausia, kad žvelgiant į tą ilgą kelionę, nieko nenorėčiau keisti. Išskyrus tai, kad per anksti į amžinybę iškeliavę bičiuliai būtų čia. Todėl, ko gero, pagrindinis jausmas, kuris aplanko, galvojant apie tuos 25-erius metus – tai dėkingumas.

Buvai grupių „L+“, „UAB Music“, „Backpackers“ nariu ir įkūrėju, dainavai su Simona, muzikavai su orkestrais, chorais ir buvai daugybės kitų projektų dalimi. Kurį iš visų bendrų projektų atskleistum, kaip daugiausiai tavo karjerai davusį ir kodėl?


– Juozo Naujalio muzikos gimnazijos projektas, matyt, dar vaikystėje davė daugiausiai (šypsosi). Ten pažinau smuiką, savo sielos instrumentą, o su juo drauge ir profesionalią muziką, kuri padarė stiprią įtaką mano prisilietimui prie kūrybos, aranžavimo, prodiusavimo ar atlikimo. Net ir mano suburtų grupių ar muzikinių projektų nariai žinojo ir žino, koks esu reiklus. „L+“ buvo pirmoji meilė, naujoko sėkmė ir daug pirmų kartų, su „UAB Music“ kaip reikiant padžiazavom, su Simona įrašėme daugybę muzikos hitų ir, žinoma, dalyvavome garsiojoje Eurovizijoje. Visos šios muzikinės draugystės labai svarbios, visos patirtys neįkainojamos. Visgi, geriausiai atradau save solinėje karjeroje, kur prasidėjo įspūdingi koncertiniai turai su milžiniškais orkestrais ir chorais didžiosiose arenose ar dainų šventėse.

Kaip pats apibūdintum savo kuriamos muzikos stilių?


– Čia labai geras klausimas, bet nėra paprasta į jį atsakyti, nes per visą tą laiką mano kuriama muzika keitėsi. Žanrams įtaką darė muzikinių kolektyvų sudėtys: „L+“ pradėjo nuo pop-R‘n‘B, ir mes buvome Lietuvoje vieni pirmųjų šio žanro atstovų. Duetas Linas ir Simona greta pop žanro puikiai jungė soul muziką. Kiek vėliau pradėjau rengti koncertinius turus su simfoniniais orkestrais ar pučiamųjų bigbendais – muzika nusidažė klasikos bei funk stiliais. Visi šie pasikeitimai natūralūs ir reikalingi, kad muzika kvėpuotų, kad būtų įdomu joje nardyti. Čia kaip restorane – jei visuomet užsisakytume tą patį patiekalą – taptų nuobodu, juk norisi išbandyti įvairių skonių. Jei apibendrintume – tai pop žanro muzika yra mano ryškiausios kūrybos dalis.


Kadaise vedei ir radijo laidas. Kas labiausiai įstrigo iš tų laikų?


– Tai buvo laikmetis iškart po grupės „L+“ atsisveikinimo koncertų. Ieškojau savęs visur, tad teko apie metus padirbėti buvusioje radijo stotyje „Labas FM“, kur vedžiau savo autorinę laidą „Kaifas“. Ilgainiui supratau, kad kūrybinė veikla garso įrašų studijoje man labiau patinka. Tad pradėjau prodiusuoti muziką daugybei Lietuvos atlikėjų ir grupių, o taip pat įrašinėjau savo solinius kūrinius, su kuriais aktyviai keliavau po tarptautinius dainininkų konkursus ir festivalius. Tiek laimėjimai, tiek pralaimėjimai mane stiprino ir vedė pirmyn. Labiausiai įsiminė dainų konkursas Maltoje, kurioje laimėjau pagrindinį prizą, o už laimėtus pinigus nuvažiavau į oro uostą ir prasitęsiau viešnagę šioje nuostabioje saloje. Tada instaliavau į save tą keliautojo geną, kuris ir dabar manęs neapleidžia.


Per savo karjerą išleidai daugybę dainų ir albumų, o kurios dainos ar albumai būtų patys mieliausi? Galbūt yra kūrinių, kurie tau be galo artimi, tačiau netapo hitais?

– Mieliausi kūriniai man yra „Vandenynai“ ir „Šviesa spindės tamsoje“, nes šias dainas sukūriau savo vaikams. Dar labai myliu dainą „Aš parnešiu Tau saulę“, kurią pažinties pradžioje sukūriau ir skyriau savo merginai. Jos pavardė šiandien yra Adomaitienė (šypsosi). Ši daina netapo ryškiu hitu, bet joje telpa išties daug. Jei kalbėtume apie albumus – tai „Window of My Soul“ yra man beprotiškai mielas ir svarbus albumas. Tai pirmasis solinis mano darbas, kurį išleidau dar 2008 metais, o šiemet perleidau jį ir vinilo formatu.Esi vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų. Ar kada nors sirgai žvaigždžių liga?


– Kai žmogus serga žvaigždžių liga – jis to nežino, o kai kas nors jam tai sako – jis netiki. Na, kad sirgčiau šia liga, man niekas dar nėra sakęs, o pats svarstau, kad scenoje būdamas nuo 6-erių metukų muziką ir santykį su klausytojais vertini kitaip. Nesergu žvaigždžių liga dar ir dėl to, kad pats nemėgstu tų, kurie į save pirštais rodo ir sako „aš, aš, aš“. Žaviuosi stiprioms asmenybėms, kurioms nereikia apie save garsiai kalbėti, nes jų darbai garsiai kalba už juos.

Kokį patarimą duotum 20-mečiui sau?


– Sakyčiau: „seniuk, neapleisk smuiko ir dar daugiau tikėjimo“ (šypsosi). Bet man regis, kad iš to 20-mečio vyruko aš ir pats mielai priimčiau vieną kitą patarimą. Tame jauname žmoguje, kuris viską pradėjo nuo nulio, nieko nekeitė, išliko visiškai ištikimas savo keliui ir nepasidavė sunkių etapų metu – yra kažkas, dėl ko ne gėda dabar sakyti, kad ten buvau aš.

Kaip atrodo Lino Adomaičio laisvalaikis?


– Laisvalaikis yra reliatyvus dalykas. Kai dirbu – tai lyg ir ne laisvalaikis, bet kadangi dirbu mylimą darbą – tai sakoma, kad nedirbu. O dar būna toks nepaaiškinamas reikalas, kad įrašų studijoje kūrybinio proceso metu pažiūriu į laikrodį ir suvokiu, kad praėjo 6 valandos, nors atrodo, kaip valandėlė. Tai kaip pavadinti tokį laiką, kuris išnyksta, nors žmogus ir nemiega? Laisvalaikis? O jei tradiciškai atsakyčiau į šį klausimą – tai mėgstu gamtoje leisti laiką su šeima, išvykti į kokią kelionę šiltame krašte, nueiti į gerą kiną, aplankyti mamą ir paskanauti jos cepelinų, išgerti kavos su draugais, žiūrėti į krentančias dangaus žvaigždes, žvejoti, čiuožinėti snieglente Italijos kalnuose ir dar daugybė kitų dalykų, kurie nepaprastai praturtina mintis ir dvasią.

Ar galėtum išskirti didžiausią karjeros pasiekimą?


– O kas yra tas pasiekimas? Tai turbūt turėtų būti įvertinimas, tiesa? Manau, kad atlikėjui didžiausias įvertinimas yra pilnos koncertų salės. Tokio pasiekimo neatstos nei statulėlės, nei padėkos raštai ar diplomai. Todėl visada prisiminsiu 2014 metais savo didžiausią iššūkį, kuomet nutariau surengti koncertinį turą „Laiko mašina“ per Lietuvą drauge su LVSO orkestru. Džiaugiuosi, kad tada sulaukiau didžiulio kolegų palaikymo, o taip pat ir skepticizmo. Ir tikrai buvo žmonių, kurie sakė, kad „nepaeis“. Bet kažkodėl „paėjo“. Įvyko 5 anšlaginiai koncertai ir dar du papildomi koncertai pilnutėlėse salėse. O kai Vilniuje koncerte apsilankė Jo Ekscelencija Valdas Adamkus su žmona Alma, mes visi drauge per koncerto pertrauką šnekėjome apie siekius, ryžtą ir neblėstančią energiją. Iš paties Prezidento lūpų sulaukiau nepaprastai šiltų komplimentų. Man tai ypatingai daug reiškia. Kaip tada buvo gera dar kartą įsitikinti, kad reikia nebijoti, reikia rizikuoti, būtina gerbti svajones, privaloma ignoruoti demotyvuojančius žmones ir, svarbiausia, sunkiai dirbti, kad tie vaisiai būtų saldūs.

– Gruodžio pabaigoje vyks tavo ilgai laukto turo koncertai Kaune ir Klaipėdoje. Papasakok plačiau?
– Turas buvo planuojamas dar prieš pandemiją ir jo pavadinimas turėjo būti „Saulės pėdomis“. Bet tada įvyko tai, ko nesitikėjome – du metus praleidome izoliacijoje su dideliais suvaržymais. Teko perkelti turą net du kartus. O užklupęs karas privertė pasinerti į apmąstymus. Labiausiai, ko dabar reikia – taikos. Kad šviesa nugalėtų tamsą. Tai, kas šiandien vyksta pasaulyje verčia permąstyti gyvenimą, santykius ir darbus, todėl ir nutarėme atnaujinti koncertinio turo tematiką, kuri būtų aktuali, kuri kvėpuotų šių dienų vertybėmis. Norime nešti žmonėms šviesą, tikėjimą, drąsą ir viltį. Todėl nusprendėme, kad koncertinis turas, kaip ir mano naujausia daina, turėtų vadintis „Šviesa spindės tamsoje“. Jis bus apipintas metaforomis, todėl kažkas jame išgirs padėką Dievui, o kažkas linkėjimą sūnui, žmogui ar pasauliui. Kviečiu visus gruodžio gale susitikti Klaipėdoje ir Kaune.


Būsimo turo metu scena dalinsiesi su Gedimino Gelgoto vadovaujamu NIKO orkestru ir net dviem Danguolės Beinarytės vokaliniais ansambliais. Ar per savo 25 metų karjerą yra tekusi tokia patirtisKoks jausmas po dvejų pandemijos metų vėl grįžti į didžiąsias arenas?
– Prisipažinsiu, kad retas atvejis, kai scenoje tenka koncertuoti su orkestru ir dviem chorais. Pastarieji dveji pandemijos metai vertė atidėlioti muzikinius planus, tad galite tik įsivaizduoti koks klausytojų ir muzikantų ilgesys tokiems susitikimams. „Šviesa spindės tamsoje" skamba su didele viltimi, todėl esu laimingas, kad taip jaukiai sutiksime šventes. Gedimino Gelgoto vadovaujamas NIKO orkestras – tai gyvybe pulsuojantis ir sunkiai žodžiais nusakomas reiškinys. Aš esu didžiulis šios komandos gerbėjas. O Danguolė mano gera draugė, su kuria sudeginom jau ne vieną sceną. Belieka tik pakartoti auksine tapusią mano frazę – esu gimęs po laiminga žvaigžde. Nes mano muzikiniame kelyje tik patys geriausi, profesionaliausi ir nuoširdžiausi, įskaitant ir koncertų klausytojus, žinoma (šypsosi).

Lino Adomaičio turo pasirodymai vyks gruodžio 22 dieną Klaipėdos „Švyturio“ arenoje bei gruodžio 27 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje. Bilietus platina BILIETAI.lt.
 
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti