logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Future Live 2 sezonas

Vienintelė Lietuvoje interaktyvi nuotykių ir pramogų paroda Future Live pradeda 2-ą sezoną.

Didžiausias muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara 2021“ grįžta

Paskutinįjį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 dieną į jau namais tapusį Raudondvarį sugrįžtantis festivalis „M.A.M.A. vasara 2021“ žada tapti didžiausiu vasaros įvykiu ir vienoje scenoje suburti populiariausius muzikos vardus.

Shishi kviečia į pasimatymą Lukiškių kalėjime

Trys kietos merginos, grojančios, ką nori, kaip nori ir kur nori. Mylimos Lietuvoje, bet dar labiau užsienyje. Blizgučiai, spalvos, energija, gitaros, būgnai ir žavesys, kuris užpildys atgaivinto kalėjimo sienas.

Muzikos ikona Iggy Pop koncertuos Lietuvoje

Legendinis Iggy Pop surengs pirmąjį koncertą Lietuvoje. Vienas įtakingiausių Amerikos muzikantų, dainininkų, dainų autorių, įrašų prodiuserių ir aktorių mūsų šalyje koncertuos kitų metų vasarą.

8 KAMBARYS | TURAS: KAITRA | ŠIAULIAI

Visi esame beprotiškai išsiilgę koncertų, todėl rugsėjo 3 d. kviečiame visus susitikti Ch Frenkelio viloje.

SEL atskleidžia, kaip atrodys koncertas Klaipėdoje

Liepos 3 d. Klaipėdos vasaros estradoje įvyks ilgai lauktas grupės SEL koncertas.

Kol kas vienintelis Justino Jaručio pasirodymas Vilniuje!

“Lukiškės - tai scena, kurioje privalau pasirodyti. Istorinis pastatas ir vieta mane traukė visuomet ir nemeluosiu tikėjausi, kad ji bus atiduota žmonėms, miestui ir kultūrai. Tokios koncertinės aikštelės miesto širdyje galėtų pavydėti didžiausi pasaulio miestai.” - dalinasi atlikėjas. Koncerte nuskambės nauji, dar neišleisti atlikėjo kūriniai, bei jau hitais tapę kūriniai "Tavęs", "Rami", "Savęs" ir kiti.

Švyturys Nealkoholinis | BALTASIS KIRAS

Į rokenrolinį vasaros vakarą su gimtojo folko motyvais kviečia grupė „Baltasis Kiras“.

HAYEJIN pristato: Jazzu ''Grįžtu į save''

Liepos 15-ąją Vilniaus universiteto Didžiajame kieme –ypatingas charizmatiškosios dainininkės Jazzu koncertas „Grįžtu į save“.

HAYEJIN pristato: Jurga - „Jurga + Aukso pieva“

Jurga kviečia į specialų vasaros koncertą „Jurga + Aukso pieva“, kuriame susijungs ją išgarsinusios dainos iš debiutinio albumo „Aukso pieva“ ir naujausio albumo „Jurga“ kūriniai.

HAYEJIN pristato: ''Antikvariniai Kašpirovskio dantys''. Antimaterinis koncertas

„Per karantiną paliūdėjom savo kokone ir gana, atsigaukim – jau galima vėl paskraidyti!”

MANTAS | LIVE

"Amžinybė ir viena diena". Amžinybę nebuvom susitikę, ir tik viena diena susitikimui šią vasarą Vilniuje!

Anton Rumyantsev pristato: QUEEN in Jazz

Renginio žvaigždės – džiazo muzikos virtuozai iš Maskvos, jau spėję Vilnių sudrebinti bei nustebinti anšlagu tapusiais koncertais "NIRVANA in Jazz", "LED ZEPPELIN in Jazz" bei "QUEEN in Jazz".

SAULĖS KLIOŠAS | JONINĖS MIESTE

Joninių naktį jaunimas ieško paparčio žiedo ir atranda vieni kitus.

Į sceną grįžta muzikinė drama „Mažvydas“ kartu su Vladu Bagdonu

Su jauduliu, ambicingai ir kartu su koliažine opera „Mažvydas“ į sceną sugrįžta pagrindinio vaidmens aktorius Vladas Bagdonas.

ANDRIUS MAMONTOVAS | PALANGA

Liepos 17 d. – vienintelis Andriaus Mamontovo koncertas Palangoje

Pasiruošimas Olimpinės atrankos turnyrui

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė birželio mėnesį pradeda pasiruošimą Olimpinės atrankos krepšinio turnyrui, kuris birželio 29 – liepos 4 dienomis vyks Kaune

Lukiškių kalėjimas 2.0 Pasivaikščiojimai dieną arba naktį.

Istorinis ir aukšta tvora apjuostas Lukiškių kalėjimo kompleksas pradeda naują gyvenimą ir kviečia pasivaikščioti.

FESTIVALIS „KAUNAS JAZZ“ SKELBIA VASAROS PROGRAMĄ: SUGRĮŽTA IR SALVADORAS SOBRALIS

31-asis festivalis „Kaunas Jazz“, dėl pandemijos turėjęs pakoreguoti programą, šiandien turi džiugių naujienų savo lankytojams.

VDU BOTANIKOS SODO LANKYTOJO BILIETAS

1923 m. įsteigtas botanikos sodas kviečia magiškai pažinčiai su stulbinančiu augalijos pasauliu.

Švyturys Nealkoholinis | Colours of Bubbles

Išsilaisvinimas iš rutinos gniaužtų, išsitaškymas su roko muzika ir šiauliečių sugrįžimas į Vilnių – pirmajame „Colours of Bubbles“ koncerte šiais metais „Vasaros terasoje“ birželio 24 dieną!

Šostakovičiaus ir Pizzetti trio kompozicijas pristato italų virtuozai ''Trio di Parma''

Paskutinį gegužės sekmadienį iš karto po „Panoramos“ LRT PLIUS televizija pagerbs klasikinės muzikos mylėtojus – parodys jiems talentingų muzikantų iš Italijos „Trio di Parma“ koncerto įrašą. Koncertas nufilmuotas didingame ir tuščiame Bolonijos operos teatre pernai metų gruodžio mėnesį. Tai pirmasis šio vieno geriausių Italijoje ir pasaulyje ansamblio pasirodymas Lietuvos publikai. Šį rudenį suplanuoti du gyvi koncertai Klaipėdos koncertų salėje ir Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Ilgai kurta vizija virsta realybė – Evgenya Redko pristato išskirtinio formato koncertą ''THE SOS SHOW''

Aktyviai šiltąjį sezoną pradėjusi viena ryškiausių šių dienų šalies atlikėjų Evgenya Redko savo klaustytojams vėl turi ypatingų naujienų. Spalio 15-ąją dainininkė surengs didžiausią iki šiol savo pasirodymą kviesdama vilniečius ir miesto svečius į „Compensa“ koncertų salę.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

Naujas iššūkis darbo rinkoje: kas motyvuoja šiuolaikinį darbuotoją

Vis išradingesni darbo skelbimai ir nauji būdai pritraukti darbuotojus iliustruoja nuožmią kovą darbo rinkoje ir primena, kad žmonės – vis dar svarbiausias kapitalas versle. Tiesa, specialistai ramina, kad dar viena nauja eilutė CV yra normalus procesas, prieš kurį reikia ne kovoti, o aiškintis, kas trikdo darbuotojų motyvaciją – ši aplinkybė neretai ir lemia žvalgymąsi į naujus horizontus.

Kaip didelio informacijos srauto, multitaskinimo ir dinamiškos darbo rinkos kontekste išlaikyti darbuotojų lojalumą, motyvaciją ir norą kurti vienoje įmonėje – skirtingų rinkos profesionalų įžvalgos.

Kai kurios motyvacijos tiesiog madingos

Jei neseniai teko peržvelgti darbo skelbimus veikiausiai pastebėjote, kad šie darosi vis ilgesni. Kompetentingą atlyginimą vejasi nemokami vaisiai pusryčiams, sporto klubo prenumeratos, biudžetas asmeniniam tobulėjimui bei namus primenanti ofiso aplinka, o kur dar lanksčios darbo valandos, komandos stiprinimo pramogos ar kasmėnesiniai priedai už pasiektus rezultatus.

Personalo valdymo profesionalų asociacijos (PVPA) vadovė Aušra Bytautienė teigia, kad bet kuris pakalbintas personalo praktikas įvardins dvi problemas – kaip šiandien pritraukti darbuotoją ir kaip jį išlaikyti.

„Yra itin jautrių sektorių, pavyzdžiui IT, kurių atstovams tenka susitaikyti – kad ir ką darysi, žmonių migracija vis tiek vyks. Bet ją mažinti – būtina, nes naują žmogų surasti ir apmokyti organizacijai kainuoja pinigus. Tiek PVPA, tiek kitų organizacijų atliekami tyrimai rodo, jog vidutinis darbo stažas Lietuvoje siekia 5,5 metų. Tuo tarpu personalo praktikai pastebi, kad jauni darbuotojai tipiškai organizacijoje dirba tik dvejus metus. Matant tokį skaičių įmonei turi būti svarbus vienas dalykas – kaip per šį laiką maksimaliai panaudoti darbuotojo potencialą, kad jis spėtų save visiškai realizuoti? Kaip per metus ar trumpiau pasiekti pilną darbuotojo produktyvumą?“, – kalbėjo A. Bytautienė.

Šie ir panašūs klausimai bus keliami ir gegužės 14 d. pirmąkart Lietuvoje organizuojamoje išskirtinio turinio konferencijoje–parodoje „Motivated @work“, kur bus akcentuojama motyvavimo priemonių įvairovė, dalinamasi gerąja patirtimi, kaip pasiekti darbuotojų įsitraukimą, išlaikyti jų motyvaciją, suvaldyti darbuotojų lūkesčius, pritraukti tinkamus ir motyvuotus kandidatus.

„Šis renginys bus geras idėjų šaltinis tiek gamybinei, tiek bet kuriai kitai verslo organizacijai. Svarbu pamatyti ir išgirsti pavyzdį. Dalis įmonių pasirūpina „madingomis“ motyvacinėmis priemonėmis, nes tai daro kiti. Mes norime, kad įmonės suprastų, kodėl vieni vaisius ryte dovanoja, kiti – pensijų fondus padeda kaupti. Nėra blogų ar gerų dalykų, bet kiekvienai įmonei veikia skirtingi ir reikia turėti argumentaciją, kodėl mums to reikia“, – dalinosi konferencijos–parodos „Motivated @work“ projekto vadovė Lina Kilimonytė.

Siūlo mokytis iš geriausių ir iškelti sau esminį klausimą

„Telia Lietuva“ Žmogiškųjų išteklių padalinio vadovas, PVPA valdybos narys ir vienas iš konferencijos idėjos autorių Ramūnas Bagdonas siūlo pažvelgti į užsienio gigančių, tokių kaip „Google“ ar „Amazon“, strategiją. Šios įmonės, specialisto teigimu, jau ieško motyvuotų, save atradusių darbuotojų, kurie nori dirbti, įveikti naujus iššūkius ir taip realizuoti save.

„Motyvuotas žmogus žino, ką nori pasiekti konkrečioje įmonėje – kokią vertę jis sukurs darbdaviui, kokią sau, kokius projektus nori įgyvendinti, ką išmokti, prieš imdamasis naujų iššūkių. Su tokiais žmonėmis įdomiau dirbti ir rezultatai pasiekiami daug greičiau, nei su tais, kurie eina į darbą tarsi verčiami, kuriuos reikia motyvuoti iš šalies“, – kalbėjo R. Bagdonas.

Pašnekovas nemėgsta vartoti „lojalaus darbuotojo“ sąvokos. Jo manymu, sveiki darbdavio ir darbuotojo santykiai turi būti lygiaverčiai, kur svarbiau ne lojalumas, o rezultatyvumas.

„Jei įmonė iš manęs tikisi lojalumo, ar ji pasiryžusi ir man taip pat įsipareigoti? Vargu. Naujoje studijoje skaičiuojama, kad Y kartos atstovai darbovietes keičia apie 7 kartus per gyvenimą, tuo metu Z karta Amerikoje tai padaro 15 kartų. Tendencija labai aiški – žmonės nori skirtingų, įvairiapusių patirčių ir nebūtinai save sieja su viena įmone. Darbdaviams, manau, reikia su tuo ne kovoti, nesistengti to pakeisti, bet mokytis kuo greičiau darbuotoją apmokyti, įdarbinti ir maksimaliai pasinaudoti jo potencialu“, – įsitikinęs pašnekovas.

R. Bagdonas turi užduotį ir darbuotojui – paklausti savęs, ar tai, ką darote šiandien, padarys jus konkurencingu po penkerių ar dešimt metų. Jeigu apie tai dar nesusimąstėte, ateity gali kilti problemų.

„Todėl ir ši konferencija-paroda padės savyje atrasti motyvaciją, atsakyti į klausimus, kodėl turėčiau pats inicijuoti savo ugdymą, naujų žinių pritaikymą, karjeros planavimą. Ir jei vienas darbdavys nesuteikia erdvės šiai motyvacijai reikštis, gal tada ir reikia žvalgytis plačiau. Niekas tavimi gyvenime nepasirūpins, už rankos neves – jei nori tapti sėkmingesnis, turi iniciatyvą perimti į savo rankas“, – ragino jis.

Kai darbe „veža“

Kaip pastebi L. Kilimonytė, išlaikyti ir motyvuoti lojalų darbuotoją gali būti tikras iššūkis darbdaviams, tačiau, nustačius, kas domina konkretų žmogų, jį galima sudominti darbu ilgam.

„Žmogiškieji ištekliai – viena rizikingiausių sričių. Tam, kad pavyktų suburti vieningą kolektyvą, dirbantį bendram tikslui, kad darbuotojai būtų motyvuoti, lojalūs ir patenkinti, reikia kūrybiškumo, įgūdžių ir išmonės. Viena vertus, lojalumas yra charakterio ypatybė, kurią turi arba ne. Tačiau, kita vertus, pagrindinis lojalumo veiksnys – prasmės pojūtis darbe. Kai mus „veža“ tai, ką darome darbe, kai mūsų ir darbdavių idėjos bei vertybės sutampa, kai aplink daug bendraminčių – tai motyvuoja nekeisti darbovietės. Naujausi tyrimai patvirtina, kad žmogui labai svarbu jausti, kad jo darbas daro pokytį, yra prasmingas, o jo indėlis – vertinamas. Jei dirbama tik dėl pinigų, lojalumas ima šlubuoti, ir tik laiko klausimas, kada toks žmogus ims žvalgytis į konkurentų įmones“, – kalbėjo ji.

Jau seniai ištirta, kad pinigai nėra pagrindinis motyvavimo veiksnys. Žmogui, žinoma, reikia pinigų, kad jis galėtų gyventi oriai ir jaustis saugus. Visgi atlyginimo padidinimas ar premijos išmokėjimas motyvuoja tik trumpam.

„Motyvacinės priemonės skiriasi priklausomai nuo darbo srities, darbuotojų interesų, mentaliteto ir net amžiaus. Kai darbas yra amatas, veikia vienos priemonės, kai kalbame apie šiuolaikinio startuolio jaunus specialistus, juos domina visai kiti dalykai. Naujesni tyrimai informuoja, kad darbuotoją motyvuoja mėgavimasis savo darbu. Įvertinus galutinį rezultatą, kurį pasiekia darbu besimėgaujantis ir jį abejingai atliekantis asmuo, jis labai skiriasi – tiek darbo kokybė, tiek rezultatų pasiekimo laikas“, – pabrėžė L. Kilimonytė.

Nuolat aktuali ir jaudinanti tiek organizacijų vadovus, tiek personalo specialistus tema – kaip išlaikyti darbuotojų motyvaciją ir įsitraukimą? Iš kitos pusės, ši tema neramina ir pačius darbuotojus – norisi nuolat jaustis nuoširdžiai įsitraukus, matyti prasmę savo kasdienėje veikloje, mėgautis pasiektu rezultatu. Motyvacijos darbe temą gvildensime praktinėje konferencijoje-parodoje „Motivated @work“. Renginyje bus dalinamasi ne tik vertingomis žiniomis, bet ir mezgami nauji kontaktai, sudaromi verslo sandoriai. 

Susitikime motyvacijos idėjų ir įkvėpimo renginyje 2019 m. gegužės 14 d. Litexpo.