Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

M.A.M.A. 2020: daugiau nei 100 žmonių komisijai duotas startas išrinkti geriausius

Asociacija „Metų muzikos apdovanojimai“, organizuojanti svarbiausius šalies muzikos apdovanojimus „M.A.M.A.“ penktadienio popietę uždegė žalią šviesą kompetentingai komisijai, kuri išrinks geriausius iš geriausių keturiolikoje kategorijų. Jau kovo 27 dieną planuojama įspūdinga apdovanojimų ceremoniją, kurios metus paaiškės komisijos išrinkti geriausi.

Inga Jankauskaitė pristato dainą ir vaizdo klipą ''Ir tai praeis'': dabar įgavo daug daugiau prasmių ir aktualumo

Viena ryškiausių pastarojo meto atlikėjų, net trijose muzikos apdovanojimų „M.A.M.A.“ kategorijose nominuota Inga Jankauskaitė ir toliau išlieka itin produktyvi. Šiandien žinoma moteris pristato singlą „Ir tai praeis“, iš visai neseniai pristatyto antrojo solinio albumo. Šiuo periodu aktualiai pavadintas kūrinys parašytas seniau, tačiau dabar įgavo dar daugiau prasmių.

Atlikėjas Jurijus perdainavo legendinę ''Foje'' dainą ''Geltoni krantai'', kuri A. Mamontovo nepaliko abejingu: šis kūrinys perdarytas itin skoningai

Visai neseniai savo antrąjį solinį albumą „Randai“ pristatęs dainininkas Jurijus Veklenko, šiandien klausytojams turi dar vieną staigmeną – perdarytą legendinės grupės „Foje“ kūrinį „Geltoni krantai“. Šis Jurijaus pasirinkimas ir dainos perdarymas pradžiugino ir kūrinio autorių, dainininką Andrių Mamontovą.

M.A.M.A. pristato Lietuvos muzikos kūrėjų grojaraštį

Svarbiausias šalies muzikos reiškinys – apdovanojimai „M.A.M.A.“ nuolatos stengiasi populiarinti Lietuvos kūrėjų darbus bei kuo plačiau visuomenei pristatyti atlikėjus. Šį kartą asociacija, organizuojanti muzikinius apdovanojimus, žengia dar vieną žingsnį – pristato muzikos grojaraštį, kuris kiekvieną savaitę bus atnaujinamas.

Pradėjus plaukti pirmosioms paraiškoms ''Aurum 1006 km lenktynių'' organizatoriai siūlo pasirūpinti ir bilietais

Tik prieš pusantros savaitės paskelbę dalyvių registraciją „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatoriai susilaukė ir pirmųjų paraiškų. Norą pasivaržyti 2021 metų liepos 14-17 dienomis Palangoje vyksiančiose jau 22-osiose maratoninėse lenktynėse, kurias nuo pat pradžių kasmet rengia VšĮ „Promo Events“ ir kurios tituluojamos didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse, jau pareiškė norą devynios komandos.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

Pasaulinio pripažinimo sulaukęs koncertas po vandeniu jau šį šeštadienį Klaipėdoje

Rugsėjo 12–19 d. Klaipėdoje vyks XIV Tarptautinis menų festivalis „Plartforma“, įvairiose miesto vietose pristatysiantis muzikos, šiuolaikinio šokio, dokumentinio ar lėlių teatrų programą. Festivalį Klaipėdos Švyturio arenoje rugsėjo 12 d. atidarys pasaulinio pripažinimo sulaukęs muzikinis projektas po vandeniu „AquaSonic“. Tai – net 10 metų vienos garsiausių Danijos trupių „Between music“ kurtas projektas, apdovanotas ne vienu prestižiniu prizu ir įvertintas pasaulinės žiniasklaidos grandų.

Penki atlikėjai it fantastiniame filme panyra į vandens sklidinus stiklo akvariumus ir beveik valandą dainuoja bei groja specialiai sukurtais instrumentais. Šiuose tamsoje žėrinčiuose vandens kambariuose jie kuria melodingas, kiek mistiškas ar net paslaptingas, lyg iš anapus atsklindančias kompozicijas, laužydami žmogaus ribų stereotipus. Projektas „AquaSonic“– tai daugelio metų tyrimų kulminacija, testuojant muzikinio pasirodymo po vandeniu galimybes. Siekdami sukurti visiškai naujus, povandeninius instrumentus, „Between music“ menininkai (kompozitorė ir atlikėja Laila Skovmand, prodiuseris ir atlikėjas Robert Karlsson bei komanda) atliko daugybę eksperimentų, bendradarbiaudami su giliavandeniais narais, muzikos instrumentų gamintojais ir mokslininkais. Taip gimė povandeniniai vargonai ar hidraulofonas, kristalofonas, rotakorda, mušamieji instrumentai, smuikas. Komanda taip pat ištobulino savitą vokalinio dainavimo techniką.

Kanados mokslininko Ryan Janzen sukonstruotas hidraulofonas – pirmasis muzikos instrumentas, garso išgavimui naudojantis ne orą, o vandenį. Publika taip pat išgirs išradėjo Andy Cavatorta vandeniui pritaikytą kristalofoną – besisukantį instrumentą, sudarytą iš didėjančia seka sumontuotų stiklinių indų, kurie sukuria garsą, panašų į sklindantį pirštais braukiant stiklinės pakraščiu. A. Cavatorta sukūrė ir rotakordą, kurio garsas išgaunamas rankena sukant ratą, braukiantį per stygas. Po vandeniu griežiama ir iš anglies pluošto pagamintu vandeniui atspariu smuiku, ir grojama perkusiniais instrumentais.

10 metų darbo rezultatas – visiškai neįprasta koncertinė patirtis: panirimas į magišką vaizdų ir garsų gelmę. New York Times rašė, kad „stebint pasirodymą, buvo sunku patikėti savo akimis“, o leidinio Edison (Hong Kong) apžvalgininkas „AquaSonic“ įvardijo „kaip nuostabų vaizduotės ir vaizdinių derinį, kurį galima pavadinti tik stebuklu.“

„AquaSonic“ yra Music Theatre Now nugalėtojas (išrinktas į geriausiųjų dešimtuką iš 436 projektų), o taip pat apdovaotas ADC Awards, Human Underwater Society ir Discovery channel specialiaisiais prizais už inovatyvumą ir pagarbą gamtai.

Pasaulinė „AquaSonic“ premjera įvyko 2016 m. Nyderlanduose ir nuo to laiko tai yra vienas labiausiai didžiausių šiuolaikinės muzikos ir teatro festivalių pageidaujamų projektų.

Treileris:

 

Festivalio renginiai organizuojami, vadovaujantis SAM rekomendacijomis dėl renginių uždarose erdvėse.  

Bilietais į festivalio projektus prekiauja bilietai.lt. Daugiau informacijos apie festivalį: www.plartforma.lt