logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Karinos Krysko vasara: nauja daina ir svajonių kelionė

Naują dainą „Čia mano vasara“ pristatanti Karina Krysko sako, kad jos vasara intensyvi, kaip jau seniai nebuvo. Pilna ir poilsio, ir darbų. „Labai džiaugiuosi, kad sugebėjome iš anksto susidėlioti atostogų grafiką. Vos sūnui baigėsi mokykla, visa šeima dešimčiai dienų išlėkėme į Kretą. Puikiai pailsėjome, todėl dabar ramiai žiūriu į koncertų grafiką, kuriame labai nedaug laisvų dienų“, – juokiasi Karina.

„Midsummer Vilnius“ festivalyje – bendras dviejų šalių atlikėjų kūrinys

„Midsummer Vilnius“ festivalį atidarysiantį Igną Pociūną „Dady was a Milkman“ festivalyje bus galima pamatyti du kartus. Antras Igno pasirodymas bus kartu su liepos 14 d. koncertuosiančia legendine latvių grupe „Brainstorm“. Prieš kelis metus susibičiuliavę dviejų šalių atlikėjai vidurvasario publikai kartu atliks bendrą kūrinį „This Is How I Feel".

Solistė Sandra Janušaitė: „Esu dėkinga gamtai už palaikymą“

Richardo Wagnerio opera „Skrajojantis olandas“ solistę Sandrą Janušaitę sieja ne tik su mylimu pajūriu, bet ir primena, kad būtent šis kūrinys jai atnešė sėkmę ir pripažinimą.

„Kaunas Jazz“ 32-ojo sezono svarbiausiame koncerte – vokalinio džiazo lyderio amerikiečio Kurto Ellingo staigmena

Jis nekrimto muzikos mokslų, bet jau 17 kartų yra tituluotas įtakingo džiazo leidinio „DownBeat“ ir dvylika – JAV džiazo žurnalistų asociacijos geriausiu metų vokalistu.

Svarbiausi liepos mėnesio renginiai Lietuvoje

Antrasis kalendorinės vasaros mėnuo žada tapti karščiausiu. Būtent liepą Lietuvos sostinėje vyks svarbiausiu metų kultūriniu metu įvykiu pretenduojantis tapti festivalis „Midsummer Vilnius 2022“.

„Midsummer Vilnius“ koncertų metu pirmą kartą Lietuvoje publika patirs „Immersive sound" garso technologiją

Trys iš liepos 11 – 22 d. vyksiančio festivalio „Midsummer Vilnius“ vakarų bus palydėti maestro Modesto Pitrėno diriguojamo Lietuvos kamerinio orkestro. Koncertų metu pirmą kartą Lietuvoje publika patirs unikalią „Immersive sound“ garso technologiją.

Marija Simona Šimulynaitė: spektaklį „Mindaugą“ rodysime dar 50 metų

Artėjant liepos 6-ajai, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai, Baltijos baleto teatras (BBT) Palangos koncertų salėje rodys dramos šokio spektaklį „Mindaugas“, pastatytą pagal to paties pavadinimo Justino Marcinkevičiaus poemą. Režisierė Marija Simona Šimulynaitė teigia, kad „būtent tokios patriotizmo dozės šiuo metu Lietuvai reikia, kai daugeliu klausimų visuomenė yra susiskaldžiusi ir kamuoja įvairios įtampos šalyje ir pasaulyje.“

Mantas Stonkus pristato „Imperatorių“ – dainoje suvaidino bjaurų ir pavojingą personažą

Mantas Stonkus pristato ironišką šaržuotą repo kūrinį „Imperatorius“. Po jo perklausos prieš akis iškils ne vienas personažas, kuris galėtų būti kūrinio pagrindiniu veikėju. „Imperatorių ir net mažų imperatoriukų šių dienų pasaulyje pakanka“, – sako pseudonimu Stonkidzé naujus kūrinius pristatantis M. Stonkus.

Artėjantį festivalį „Midsummer Vilnius“ pasitiko vėlyvais pusryčiais šventinėje atmosferoje

Festivalio tradicija – likus dešimčiai dienų iki atidarymo susitikti su partneriais, atlikėjais ir palaikančiais bičiuliais tampa pirmuoju laukiamu vidurvasario akcentu. Šis susitikimas tai nepaklusnumas skubai, reikalams ir rūpesčiams. Tai manifestas apie šviesiausio metų laiko potyrius, dangaus skliaute susigersiančias festivalio koncertų muzikines istorijas ir ryšį tarp žmonių, kurie ieško kaip kartu kilstelėti širdis. Viešbučio PACAI kiemelyje vėlyvieji festivalio pusryčiai prasidėjo pasakojimais apie septintąjį „Midsummer Vilnius“ užgimimą, būsimas atlikėjų, garso ir vaizdo dermes.

„Skrajojantis olandas“ neša žinią pasauliui apie Klaipėdą

Polėkis veda į tarptautinį pripažinimą. Tai patvirtina Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ pastatymo senajame Klaipėdos elinge sėkmė, iki šiol pučiantį palankų vėją spektaklio kelionei virtualioje erdvėje po pernykščio pristatymo milijoninei žiūrovų auditorijai tarptautinėje operos platformoje „Operavision“.

Palangoje atgimsta Baltijos baleto teatro spektaklis „Mindaugas”

Palangoje liepos 6 d. atgimsta Baltijos baleto teatro (BBT) spektaklis „Mindaugas”.

Muzikinė sakmė Trakuose – šiuolaikiškas paminklas dviejų tautų bendrystei

Istorija tapsianti legenda: ansamblis „Lietuva“ pristato muzikinę dramą „Sakmė apie dovanotą širdį”, menančią Vytauto Didžiojo laikus. Premjera įvyks rugpjūčio 19-20 d. Trakų salos pilyje, kur žiūrovai kviečiami tapti gyvos legendos liudininkais – istorijos, kuri Lietuvoje skaičiuoja jau 625 metus. Taip ansamblis „Lietuva“ tęsia savo kryptį, į sceną perkeldamas šalies istorinius etapus bei asmenybes.

Inga Jankauskaitė pristato muzikinį klipą, kuriame įsiamžino jaunavedžių poros: rašydama dainą visai neplanavau, kad ji bus apie vestuves

Viena ryškiausių pastarojo meto atlikėjų Inga Jankauskaitė prieš kurį laiką savo socialiniuose tinkluose paviešino kvietimą, kuriame žmones kvietė tapti jos muzikinio klipo dalimi. Žmonės noriai dalinosi gražiausiomis vestuvių akimirkomis, kurios ir tapo šiandien pristatomo muzikinio klipo „Bėgam ant kalno“ dalimi. Tiesa, vaizdo klipe galima išvysti ir pačią atlikėją su jaunosios nuometu.

Cirko istorikas apie Vilnių aplankysiantį „Cirque du Soleil“: seniai nesu taip ko nors laukęs

Vieninteliu Lietuvoje cirko istoriku vadinamas Alvidas Jancevičius cirkui paskyrė per 50 gyvenimo metų, o jo smalsumas, žingeidumas ir aistra gyvenimui yra tiesiog užkrečiami. Dėl šios priežasties istorikas netveria iš džiaugsmo, kad į Lietuvą sugrįžta didžiausias pasaulio cirkas „Cirque du Soleil“.

Dainotas Varnas pristato naują dainą ir atskleidžia atostogų planus

Dainotas Varnas pristato naują dainą „Disko“ ir jos vaizdo klipą. Vos paleidęs naują kūrinį į pasaulį, dainininkas išvyko automobiliu į Italiją, kur suplanavo savo ir artimųjų vasaros atostogas. Anot Dainoto, vasara išpuolė gana intensyvi, todėl teko susitaikyti, kad dainos pasirodymo dieną jo Lietuvoje nebus.

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

Ketvirtasis „Midsummer Vilnius“ festivalio vakaras liepos 14 d. bus legendinis. Latvių grupė „Brainstorm“ į Vilnių atveža sustyguotą programą iš populiariausių mintinai publikos išmoktų dainų („A Day Before Tomorrow“, „My Star“, „Maybe“) ir naujausios grupės kūrybos – pandemijos metu sukurtą albumą „Lonesome Moon“ (liet. „Metai be kalendoriaus“). Išskirtinis albumas pirmą kartą pristatomas Lietuvoje! Taip pat bus galima išgirsti populiarumą jau spėjusius pelnyti kūrinius iš naujausio albumo („Feels“, „Karuseli“, „Moja Luna“) bei visiškai naujus kūrinius latvių kalba.

Įspūdingas Klaipėdos festivalio finalas apjungs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir kviestinius solistus

Rugpjūčio 7 d. 18 val. Klaipėdos elingą užlies operos gala koncertas, skirtas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) 35 metų veiklos sukakčiai. Gėrėsimės teatro solistų Beatos Ignatavičiūtės, Dalios Kužmarskytės, Ritos Petrauskaitės, Mindaugo Rojaus, Viliaus Trakio bei kviestinių dainininkų Almo Švilpos, Taraso Shtondos (Ukraina), Kristiano Benedikto ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro atliekamomis gražiausiomis arijomis iš populiariausių operų, operečių ir miuziklų. Diriguos teatro vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis.

Klaipėdoje statomos B. Kutavičiaus operos ''Lokys'' kūrėjai pasakos apie žmoguje užgimstantį žvėrį

Naujojo, 36-ojo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) sezono pradžioje spalio mėnesį žiūrovai išvys sceniniam gyvenimui atgimstančią Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operą „Lokys“, skirtą 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms. Naujojo pastatymo kūrėjai ketina publikai papasakoti, kaip žmoguje užgimsta žvėris, suteikdami daug peno interpretacijoms, net aliuzijoms į šiandienos aktualijas.

Būsimas vasaros hitas? Jazzu pristato vasariška romantika alsuojantį kūrinį „Mėnulio šviesoje“

Viena garsiausių šalies kūrėjų Justė Arlauskaitė – Jazzu su klausytojais pasidalijo muzikine naujiena. Šiandien dainininkė pristato naujausią savo darbą, kūrinį „Mėnulio šviesoje“. Vasariška romantika alsuojantis kūrinys jau spėjo būti pamėgtas pirmuosiuose vasaros koncertuose, kur susirinkusi publika naują dainą prašė pakartoti.

Prieš didžiausią koncertą sostinėje Vidas Bareikis pravėrė įrašų studijos duris – pristato dokumentiką apie albumo kūrybą

Vienas garsiausių šalies atlikėjų Vidas Bareikis jau šį penktadienį sostinėje, Rotušės aikštėje surengs nemokamą koncertą, kuriame laukia įspūdingas šou su naujo albumo „Fortūna“ dainomis. Šiandien atlikėjas klausytojams praveria ir įrašų studijos duris, pristatydamas pirmąją dokumentikos dalį, apie kūrybą.

Pasaulinio lygio potyris Lietuvoje: Gala koncertas. Violeta Urmana ir Alfredo Nigro

Finaliniame „Midsummer Vilnius'22“ festivalio vakare liepos 22 d. – gryno talento patyrimas. Valdovų rūmų Didžiajame kieme skambės neprilygstamos pasaulinio garso operos solistės, Lietuvos operos primadonos Violetos Urmanos ir italų tenoro Alfredo Nigro balsai. V. Urmana dėl įtempto koncertų grafiko Lietuvos scenoje pasirodo gana retai, todėl šis pasirodymas yra išskirtinė galimybė mylimą solistę išgirsti gyvai. Solistai pasirodys su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru.

Klaipėdos festivalio bilietas – jūsų dvigubas laimėjimas!

Vienoje linksmoje istorijoje nusivylęs žmogus klausia ko reikėtų, kad jis pagaliau laimėtų loterijoje. Moralas labai paprastas: jums, kaip ir šios istorijos herojui, tereikia nusipirkti bilietus į Klaipėdos festivalio renginius. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pradžiugino ne tik pirmą Klaipėdos festivalio bilietų pirkėją. Bus apdovanota ir pirma bilietus įsigijusi grupė. Jūsų galimybė laimėti maksimaliai didelė, nes visi Klaipėdos festivalio bilietai dalyvauja loterijoje bei pretenduoja į prizus!

Akustinė 10 – metį švenčiančios grupės „ba.” programa vidurvasario festivalyje

Tik praėjus didžiausiam grupės „ba.“ dešimtmečio koncertui Vingio parke, grupė skelbia naują žinią - liepos 21 d. festivalyje „Midsummer Vilnius“ bus galima išgirsti akustinę „ba.“ grupės pasirodymo versiją.

Atskleisti likę „Vilnius ORE“ atlikėjai – festivalyje pasirodys „G&G Sindikatas“ ir Vidas Bareikis

Liepos 10-15 dienomis vyksiantis miesto muzikos festivalis „Vilnius ORE“ skelbia apie naujus atlikėjus – prie Vaido Baumilos, GJan, projekto „X Faktorius“ finalininkų ir „Repo herojų“ jungiasi lietuviško „hiphopo tėvais“ tituluojama grupė „G&G Sindikatas“ ir „žmogumi orkestru“ vadinamas Vidas Bareikis.

Aštrieji britai „The Tiger Lillies“ atveža programą, sugėrusią pastarojo meto įvykių emocijas

Liepos 12 dieną, savo atsinaujinusių gastrolių metu, Vilnių aplankys ekstravagantiški, aštrūs ir ekspresyvūs britų grupės „The Tiger Lillies“ nariai. „Midsummer Vilnius" festivaliui britai dovanos teatrališką, paslapčių ir staigmenų vakarą, kurį su sau būdingu humoru pavadino „One Penny Opera“ („Vieno grašio opera“).

Pirmą kartą Lietuvoje: šiuolaikinės komedijos krikštatėvis Johnas Cleese‘as atsisveikinimo ture „Paskutinė galimybė pamatyti mane prieš mirtį“

Rugsėjo 8 d. sostinės koncertų salėje „Compensa“ pirmą kartą Lietuvoje savo pasirodymą surengs garsus komikas, aktorius, scenaristas ir prodiuseris Johnas Cleese’as.

Festivalio „Vasara Kaune 2022“ scenoje – A. Cholinos „Pikų dama“ ir islandai „GUSGUS“

Muzikos festivalis „Vasara Kaune 2022“ atskleidžia naujus savo programos vardus. Rugpjūčio 18 d. VDU Botanikos sodo scenoje bus parodytas Anželikos Cholinos šokio teatro spektaklis „Pikų dama“, o rugpjūčio 19 d. čia savo pasirodymą surengs islandai „GusGus“.

Kauno VDU Botanikos sode - „Deep Forest“ ir „Ten Walls“ koncertas

Liepos 22 d. Kauno VDU Botanikos sode savo pasirodymą surengs žymūs prancūzų etninės elektronikos novatoriai „Deep Forest“. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosianti kūrėjų komanda yra pardavusi daugiau kaip 10 mln. įrašų visame pasaulyje ir tai pirma Prancūzijos grupė, pelniusi prestižinį „Grammy“ apdovanojimą „Geriausio World Music albumo“ kategorijoje.

Paskelbti naujo LVSO sezono koncertai: kokias datas verta pasižymėti koncertų kalendoriuje

Praėjusią savaitę užbaigęs LVSO vasaros festivalį, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, paskelbė naujo sezono koncertus. Orkestro repertuaras žada itin turiningą rudenį, tad kai kurias datas savo kalendoriuje verta pasižymėti jau dabar.

34-ąjį koncertų sezoną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradės gastrolėmis po Lietuvą – rugsėjo 21, 23 ir 24 d. maestro G. Rinkevičiaus diriguojamas orkestras surengs koncertus Anykščiuose, Panevėžyje ir Birštone. Čia gražiausiomis operų arijomis džiugins operos solistai Ieva Barbora Juozapaitytė ir Vytautas Juozapaitis.

Rugsėjo 30 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės iškilmingas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezono pradžios koncertas, kuriame klausytojai galės išgirsti vienos žymiausių operų pasaulyje Georges’o Bizet „Karmen“ koncertinį atlikimą. Ją kartu su maestro G. Rinkevičiaus diriguojamu orkestru atliks Lietuvos operos žvaigždės mecosopranas Ieva Prudnikovaitė, tenoras Edgaras Montvidas, bosas-baritonas Kostas Smoriginas ir sopranas iš Ukrainos Ksenija Bachritdinova-Kravčuk.

Spalio 16 d. klausytojų laukia išskirtinis fortepijono muzikos vakaras – į Lietuvą atvyksta ypatinga muzikine dinamika ir nepriekaištinga technika apdovanotas fortepijono virtuozas Vadymas Cholodenko. Kijeve gimęs pianistas savo karjerą pradėjo sulaukęs vos 13-os Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dabar pianistas koncertuoja su Filadelfijos, Atlantos, Indianapolio, Ročesterio, San Diego ir kitais garsiausiais JAV simfoniniais orkestrais. Po 2017 m. įvykusio debiuto su Londono karališkosios filharmonijos orkestru V. Cholodenko iš karto gavo kvietimą surengti pakartotinius koncertus. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pianistas atliks L. van Beethoveno koncertą fortepijonui Nr. 4. Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro G. Rinkevičiaus, tęs Antono Brucknerio simfonijų ciklą – skambės Ketvirtoji kompozitoriaus simfonija.

Spalio 29 d. Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą galės išgirsti Kauno valstybinės filharmonijos klausytojai. Kartu su orkestru čia viešės vienas žymiausių latvių pianistų, Londono „Wigimore Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Niujorko „Carnegie Hall“ solistas Reinis Zariņšas. Pianistas Kaune atliks vieną žymiausių visų laikų romantizmo epochos šedevrų – P. Čaikovskio Pirmąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Martyno Staškaus, grieš F. Schuberto Devintąją simfoniją.

Lapkričio pradžioje sukanka du metai, kai Lietuva neteko vieno ryškiausių šio laikmečio menininkų kompozitoriaus Fausto Latėno. Ta proga lapkričio 4 d. Valdovų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir dirigentas Ričardas Šumila ruošia F. Latėno muzikos vakarą, kuriame skambės žymiausios kompozitoriaus dainos, orkestriniai kūriniai ir muzikos spektakliams ištraukos.

Operos gerbėjų rudenį lauks premjera – lapkričio 17, 18, 19 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, bendradarbiaudamas kartu su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, pristato kompozitoriaus Felikso Bajoro operos „Dievo avinėlis“ premjerą. Prie operos pastatymo vairo dirba žymiausių Lietuvos kūrėjų komanda – operos muzikos vadovas ir dirigentas Gintaras Rinkevičius, režisierius-choreografas Martynas Rimeikis, scenografas Marijus Jacovskis, šviesų dailininkas Levas Kleinas ir kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė. Pagrindinius vaidmenis spektakliuose kurs operos solistai Kamilė Bonté, Ieva Prudnikovaitė, Karolis Kašiuba ir Edgaras Davidovičius.

Įspūdingą koncertų rudenį vainikuos vokalo šedevras – lapkričio 24 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje sopranas Aušrinė Stundytė kartu su G. Rinkevičiaus diriguojamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atliks Richardo Strausso Keturias paskutines dainas sopranui ir orkestrui. Vokietijoje gyvenanti A. Stundytė 2020 m. atlikusi pagrindinį vaidmenį Krzysztofo Warlikowskio režisuotoje Richardo Strausso „Elektroje“ tapo prestižinio Zalcburgo festivalio žvaigžde. Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tęs Dmitrijaus Šostakovičiaus simfonijų ciklą – šį vakarą skambės Dešimtoji kompozitoriaus simfonija.

Gruodžio 9 d. Valdovų rūmuose klausytojai galės išgirsti neeilinio talento, charizmatišką jaunosios kartos smuikininkę Justiną Auškelytę-Rossi. Švedijoje gyvenanti smuikininkė – prestižinės Niujorko Juilliardo muzikos mokyklos magistrė, daugybės tarptautinių konkursų laureatė, už duoklę muzikinei kultūrai pelniusi ne vieną LR Prezidento apdovanojimą. Vos 30-ies sulaukusi menininkė yra koncertavusi tokiose prestižinėse koncertų salėse kaip Linkolno centras Niujorke, Vienos „Musikverein“, Dublino nacionalinė koncertų salė. Šį vakarą kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu R. Šumilos, J. Auškelytė-Rossi atliks L. van Beethoveno koncertą smuikui. Koncerte taip pat skambės N. Rimsky-Korsakovo ispaniškasis ir P. Čaikovskio itališkasis „Capriccio“.

Gruodžio 15 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro G. Rinkevičiaus, kartu su Kauno valstybiniu choru (vad. Robertas Šervenikas) klausytojams dovanos gražiausius Giuseppe Verdi ir Richardo Wagnerio operų chorus. Programoje skambės choriniai fragmentai iš G. Verdi operų „Nabukas“, „Trubadūras“, „Makbetas“, „Rigoletas“, „Likimo galia“, „Don Karlas“, „Aida“ ir R. Wagnerio operų „Tanhoizeris“ bei „Lohengrinas“.

Metus Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras užbaigs tradicija jau tapusiais šventiniais koncertais. Gruodžio 26 d. Valdovų rūmų Kalėdinėje savaitėje skambės „Roko baladės“ su Povilu Meškėla, Česlovu Gabaliu ir Jeronimu Miliumi, o gruodžio 27 d. – pernai didžiulio pasisekimo sulaukęs projektas „Viva la Diva“ su Ieva Prudnikovaite, Ona Kolobovaite ir Evelina Sašenko su nauja programa. Gruodžio 31 d. klausytojų lauks Naujųjų metų koncertas su šventine programa.

Bilietus į naujojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertus galite įsigyti Vilniaus kongresų rūmų ir Bilietai.lt kasose bei internetu www.bilietai.lt.