Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

M.A.M.A. 2020: daugiau nei 100 žmonių komisijai duotas startas išrinkti geriausius

Asociacija „Metų muzikos apdovanojimai“, organizuojanti svarbiausius šalies muzikos apdovanojimus „M.A.M.A.“ penktadienio popietę uždegė žalią šviesą kompetentingai komisijai, kuri išrinks geriausius iš geriausių keturiolikoje kategorijų. Jau kovo 27 dieną planuojama įspūdinga apdovanojimų ceremoniją, kurios metus paaiškės komisijos išrinkti geriausi.

Inga Jankauskaitė pristato dainą ir vaizdo klipą ''Ir tai praeis'': dabar įgavo daug daugiau prasmių ir aktualumo

Viena ryškiausių pastarojo meto atlikėjų, net trijose muzikos apdovanojimų „M.A.M.A.“ kategorijose nominuota Inga Jankauskaitė ir toliau išlieka itin produktyvi. Šiandien žinoma moteris pristato singlą „Ir tai praeis“, iš visai neseniai pristatyto antrojo solinio albumo. Šiuo periodu aktualiai pavadintas kūrinys parašytas seniau, tačiau dabar įgavo dar daugiau prasmių.

Atlikėjas Jurijus perdainavo legendinę ''Foje'' dainą ''Geltoni krantai'', kuri A. Mamontovo nepaliko abejingu: šis kūrinys perdarytas itin skoningai

Visai neseniai savo antrąjį solinį albumą „Randai“ pristatęs dainininkas Jurijus Veklenko, šiandien klausytojams turi dar vieną staigmeną – perdarytą legendinės grupės „Foje“ kūrinį „Geltoni krantai“. Šis Jurijaus pasirinkimas ir dainos perdarymas pradžiugino ir kūrinio autorių, dainininką Andrių Mamontovą.

M.A.M.A. pristato Lietuvos muzikos kūrėjų grojaraštį

Svarbiausias šalies muzikos reiškinys – apdovanojimai „M.A.M.A.“ nuolatos stengiasi populiarinti Lietuvos kūrėjų darbus bei kuo plačiau visuomenei pristatyti atlikėjus. Šį kartą asociacija, organizuojanti muzikinius apdovanojimus, žengia dar vieną žingsnį – pristato muzikos grojaraštį, kuris kiekvieną savaitę bus atnaujinamas.

Pradėjus plaukti pirmosioms paraiškoms ''Aurum 1006 km lenktynių'' organizatoriai siūlo pasirūpinti ir bilietais

Tik prieš pusantros savaitės paskelbę dalyvių registraciją „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatoriai susilaukė ir pirmųjų paraiškų. Norą pasivaržyti 2021 metų liepos 14-17 dienomis Palangoje vyksiančiose jau 22-osiose maratoninėse lenktynėse, kurias nuo pat pradžių kasmet rengia VšĮ „Promo Events“ ir kurios tituluojamos didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse, jau pareiškė norą devynios komandos.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

Prieš pristatymą ''Sirenų'' festivalyje – išskirtinė proga pamatyti ''Fizikus'' Panevėžyje

Rugsėjo 26 d. Juozo Miltinio dramos teatras svečiuosis kitąpus Senvagės – Panevėžio bendruomenių rūmų didžiojoje scenoje, – kur panevėžiečiams ir miesto svečiams vienintelį kartą šįmet pristatys savo praėjusiojo sezono pasididžiavimą – spektaklį pagal F. Dürrenmatto juodąją komediją „Fizikai“.

Tarptautinio festivalio dėmesys panevėžiečiams

Šio režisieriaus Artūro Areimos spektaklio premjera įvyko dar kovą – prieš pat uždarant Miltinio teatro didžiąją sceną rekonstrukcijai – ir sulaukė didelio teatro mylėtojų bei profesionalų dėmesio. Tuoj pat po „Fizikų“ susitikimo su Panevėžio žiūrovais, spektaklis iškeliaus į sostinę, kur bus pristatytas Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ programoje. Tai apskritai pirmasis kartas, kai Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis yra pristatomas šiame svarbiausiame Lietuvos scenos menų festivalyje, kuriame šį žaismingą ir dinamišką vaidinimą stebės ne tik sostinės publika, bet ir gausus būrys „Sirenų“ festivalyje besisvečiuojančių menininkų, prodiuserių ir festivalių vadovų iš daugelio pasaulio šalių.

Nuo 2004 m. rengiamame „Sirenų“ festivalyje savo spektaklius yra pristačiusios ryškiausios šiuolaikinio teatro žvaigždės: Tadashi Suzuki, Lukas Percevalis, Heineris Goebbelsas, Jan Fabre, Romeo Castellucci, Ivo van Hove, Krystianas Lupa, Krzystofas Warlikowskis, Alvis Hermanis ir kiti. Lietuvos teatro vitrinos tikslas – kurti dialogą tarp Lietuvos ir užsienio teatro, analizuoti, kas svarbu mums ir kuriantiems svetur, o taip pat pakviesti įvairaus profilio teatro profesionalus susipažinti su lietuvių teatro scena, atverti ją tarptautinei rinkai ir padėti užsimegzti galimoms kūrybinėms partnerystėms.

Fizikai – Miltinio sanatorijoje

Režisieriaus A. Areimos drauge su Miltinio teatro aktorių trupe kurti „Fizikai“ – savotiškai autobiografinis spektaklis, kuriame be aktualių įžvalgų apie šiuolaikinio pasaulio pokyčius daug dėmesio skiriama aktoriams ir jų profesijos vaidmens greitai kintančioje šiandieninėje tikrovėje apmąstymui. Pjesės veiksmas vyksta psichiatrinėje ligoninėje „Vyšnių sodas“, o naujojo A. Areimos pastatymo herojai persikrausto į įsivaizduojamą „Miltinio sanatoriją“. Joje gydomi trys fizikai: vienas jų save laiko Petru Šimoniu, kitas – Karoliu Legeniu, o trečiasis tiki, kad su juo kalba aktorius Albinas Kėleris. Pjesėje plėtojamos mokslininko pasiaukojimo bei atsakomybes prieš visuomenę, žmogaus (ne)gebėjimą pakeisti pasaulį temos. Pjesės autorius problemas atskleidžia per fizikų išgyvenimus, spektaklyje – per aktorių asmenines ir profesines patirtis. Tačiau lygiai tokius pat klausimus kelia ir sprendimus turi priimti ir kitų sričių mokslininkai, kūrėjai, įstaigų tarnautojai, verslininkai, ir visi kiti, susiduriantys su bet kokiomis galios struktūromis.

Nauja legendinio Maestro spektaklio interpretacija

Šiandieniniai Miltinio teatro „Fizikai“ – tai dar ir žvilgsnis į šio teatro ir miesto, kuriame jis įsikūręs, istorinius ir visuomeninius poslinkius. Šveicarų dramaturgas, rašytojas humanistas F. Dürrenmattas (1921–1990) dviejų dalių tragišką komediją „Fizikai“ parašė 1962 m., o jau 1965 m. pjesę į lietuvių kalbą išvertė Juozo Miltinio bičiulis Juozas Banaitis. 1967 m. vasario 25 d. Panevėžyje įvyko ir dabar jau legenda tapusio spektaklio, kurį režisavo pats Maestro Miltinis, o vaidmenis kūrė legendiniai aktoriai B. Babkauskas, G. Karka, D. Banionis, E. Šulgaitė, H. Hokušaitė ir kiti, premjera.

Prabėgus daugiau nei pusei amžiaus po legendinio J. Miltinio pastatymo, Durrenmatto „Fizikų“ teatro scenoje ėmėsi režisierius Artūras Areima. Jam tai jau trečiasis pastatymas šiame teatre: 2018 m. balandį įvyko A. Škėmos dramos „Pabudimas“ pastatymas, o 2018 m. rugsėjį įvyko spektaklio „Aklieji“ pagal J. Saramago romaną „Aklumas“ premjera, sukėlusi nemažą atgarsį visuomenėje ir išprovokavusi kontraversiškų vertinimų panevėžiečių ir iš kitų miestų atvykusių žiūrovų tarpe. Ankstesniuose pastatymuose daugiausiai dirbęs su teatro trupės jaunąja dalimi, šįsyk režisierius A. Areima kūrybiškai mobilizuoja vyresniosios kartos aktorių pagrindu suburtą spektaklio kūrybinę komandą ir drauge su ja teatro scenoje kelia klausimus, susijusius su žmogiškumo bei moralės transformacijomis, už lango vykstant didiesiems paradigminiams pokyčiams, neišvengiamai keičiantis žmogiškumo, sąmoningumo, moralės, realybės sampratoms.

Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Fizikai“ Panevėžyje bus rodomas vienintelį kartą – rugsėjo 26 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose. Rugsėjo 28 d. „Fizikai“ iškeliauja į Menų spaustuvę, kur pasirodys Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ publikai, o lapkričio 16 d. „Miltinio sanatorijos“ gyventojai savo išmone stebins Alytaus komedijų festivalio žiūrovus.